vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #135 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 09:16 »
Βάζω και εδώ την ανακοίνωση του κατασκευαστή..

Καλησπέρα παιδιά,
σήμερα στις 16:00 θα διατεθεί ο Skyline  :)
Οσοι περάσετε απο το κατάστημα για παραλαβή παρακαλώ μετά τις 17:00 για να προλάβουμε. Θα είμαστε στο κατάστημα μέχρι στις 23:00 το βράδυ.

Ευχαριστώ πολύ
Βασίλης

επίσης όσοι έχετε κανε κράτηση σειριακού αριθμού και δεν θα παραλάβετε από το κατάστημα στην παραγγελία σας στα σχόλια πελατών να γράψετε το σειριακό σας αριθμό.

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #136 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 09:41 »
Θα συμφωνήσω με τον Απόστολο.
Τα 2 μαύρα o-rings τον κάνουν να μοιάζει με κινέζικο ατμοποιητή των €25.
Τουλάχιστον έτσι δείχνει στην κάκιστη εικόνα του video review.


καλημέρα
θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα του παραπάνω φίλου και ειδικά στο τέλος 
το βίντεο παρουσίασης μάλλον έγινε για να σταματήσει την μεγάλη ζήτηση 

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #137 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 09:55 »


Αυτό που δεν είναι λογικό σε αυτά τα επίπεδα τιμών είναι το να μην έχει η συσκευασία ένα δεύτερο pyrex.


Το δεύτερο που με προβληματίζει είναι πως ΔΕΝ είναι TPD-ready.
E-spy (αν και δεν είμαι ο κατασκευαστής) θα ήθελα να σου πω ότι ο βασιλης διάλεξε ένα τανκ πολύ ανθεκτικό ,για να καταλάβεις κοπάνας το ατμοποιητη στο τραπέζι και γουβωνει το ξύλο. Πιστεύω οτι είναι καλύτερα ένα και καλό τανκ παρά 2 και εύθραυστα(κατι που οικονομικά  θα τον συμφερε...) Σίγουρα και ένα δεύτερο δεν θα χάλαγε κανένα αλλα θα ανεβαζε την τιμη εστω και λιγο οπότε καλύτερα να υπάρχει ξεχωριστά αφού δεν θα είναι άμεσα απαραίτητο...βεβαια θα υπαρχει στοκ απο οσο γνωριζω για τους ανασφαλεις να παρουν οσα θελουν.....
Οσο αφορα τις πιστοποιησεις βρισκονται σε εξελιξη και με τετοια ποιοτητα υλικων ειναι δεδομενη...για τα μλ που λες θα υπαρξη αναλογο τανκ που μειωση την ποσοτητα στα μλ τις νομοθεσιας...

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #138 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 09:56 »
θα συμφωνήσω με τον makis206 περίμενα σε αυτή τη συσκευασία να υπάρχει κι ένα μεταλλικό τανκ.
Εμφανισιακά αρκετά κλασικός για την κατηγορία του, και ίσως ένα μεταλλικό τανκ να τον έκανε λιγότερο όμορφο, αλλά σε αρκετές περιπτώσεις είναι χρήσιμο.

Όντος η παρουσίαση αυτού  του ατμοποιητή έπρεπε να γίνει  με μια καλύτερη κάμερα, και μάλλον δείχνει δουλεία τις τελευταίας στιγμής.

Τα λειτουργικά του χαρακτηριστικά είναι αυτά που με που με έχουν  κερδίσει  και ομολογώ ότι έχω  ψηθεί.

Μια απορία μόνο, απευθύνεται σε όσους τον έχουν στήσει.  
Το βαμβάκι πρέπει να φράζει τις θυρίδες εισαγωγής υγρού όπως πχ. στον eviva ή στον  squape R με B deck,  αλλιώς πλημμυρίζει?

Αυτό σαν απορία και μόνο, κατά άλλα δείχνει να είναι πολύ καλή υλοποίηση και ενσωματώνει πολλά θετικά στοιχεία.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #139 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 10:00 »
το βαμβακι το βαζει χυμα μεσα αλλα αναποφευκτα θα πεσει πανω στις τρυπες....μην σε αχνωνει τιποτα απο την ροη του υγρου ,ειναι ενα απο τα δυνατα σημεια του....

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #140 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 10:05 »
Φοβερή δουλειά, άξια συγχαρητηρίων.
Είμαι σίγουρος πως θα σαρώσει.

Αλλά... Με φρέναρε κι εμένα λίγο η εμφάνιση. Ευτυχώς.

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #141 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 10:13 »
Παρόλο που τόν έχω παραγγείλει κ από ότι φαίνεται δέν θά μετανιώνω για την αγορά του,θα ήθελα απλά να αναφέρω οτι το review ήταν μία απογοήτευση για μένα.Οταν θέλεις να προμοταρεις ένα κορυφαίο προϊόν στην κατηγορία του βρίσκεις αν μη τι άλλο έναν πρωτοποριακό τρόπο να το παρουσιάσεις.Εχω την εντύπωση ότι καλύτερος για μία τέτοια δουλειά θα ήταν ο ίδιος ο κατασκευαστής.Κ φυσικά το όλο σκηνικό να ήταν καλύτερα στημένο.Δεν είμαι κ από τους ομορφότερος ατμο ποθβεχω δει.αλλα ή απόδοση του είναι κορυφαία από ότι λενε οι πληροφορίες τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #142 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 10:26 »
Καλημέρα. Θα πω και εγώ την σύντομη γνώμη μου, με βάση τα όσα γνωρίζω και όσα είδα στο review.

Κατ' αρχήν να ξεκαθαρίσω ότι θα είχα ήδη παραγγείλει τον ατμοποιητή, αλλά δυστυχώς προέκυψε ένα έκτακτο και οικονομικά άμεσα απαιτητικό δεδομένο ( οδοντίατρος... ). Έτσι έκανα πίσω, κόντρα στην παρόρμηση.

Θα συμφωνήσω στο ότι η εμφάνισή του δεν είναι και η πιο ταιριαστή ( στα δικά μου μάτια ) για ατμοποιητή αυτής της κατηγορίας τιμής - η παραπομπή στην ομοιότητα με κινέζικο ατμοποιητή χαμηλού κόστους είναι αναπόφευκτη. Κατά την γνώμη μου, αυτή θα είναι η αχίλλειος πτέρνα του, αν δεν προκύψει κάτι άλλο επιλήψιμο στην πορεία. Για την συσκευασία, δεν έχω λόγια! Υπόδειγμα και ότι καλύτερο έχω δει, όπως πραγματικά ταιριάζει σε ατμιστικό προϊόν αυτής της κλάσης. Απλά βάζει γυαλιά ( εύχομαι να δείχνει και τον δρόμο ).

Μιάς και το quartz tank έχει υποστεί ειδική επεξεργασία για ιδιαίτερη αντοχή τύπου "δεν σπάει, δεν χαλάει, είναι Skyline και κρατάει", θα προτιμούσα στην standard συσκευασία να περιλαμβάνεται ( αντί ενός δεύτερου quartz, όπως προτάθηκε ) ένα μεταλλικό tank, το οποίο θα ανέβαζε την χωρητικότητα κατά 2ml ( λέω εγώ τώρα ) τουλάχιστον, και που πιθανότατα με την κατάλληλη χάραξή του να βελτίωνε το κύρος της εμφάνισης του ατμοποιητή. Νομίζω πως αυτή είναι και η μοναδική έλλειψη στην συσκευασία αγοράς, ώστε να χαρακτηριστεί πλήρης.

Σχετικά με τα TPD ready χαρακτηριστικά του, ήταν αναμενόμενο να μην τα πληροί, εφόσον η διαδικασία "σχεδιασμός - πρωτότυπο - δοκιμές - επανασχεδιασμός" έχει ξεκινήσει εδώ και πολύ καιρό, και σαφώς πριν τις νομικές εξελίξεις σχετικά με την ευρωπαϊκή οδηγία. Εξάλλου για αυτό το λόγο μπήκε εχθές στην κυκλοφορία, έτσι ώστε να μπορεί να διατίθεται στην ελληνική αγορά έως την 28η Φεβρουαρίου 2017 ( βάσει της μεταβατικής διάταξης του νόμου ). Τώρα, για τις εκτός συνόρων αγορές, ο ίδιος ο κατασκευαστής γνωρίζει καλύτερα πως θα κινηθεί και πως θα προωθήσει το προϊόν του.

Κατά τα αλλά, άψογος στα υλικά κατασκευής, άψογος τρόπος αναπλήρωσης, ευρηματικό σύστημα διπλής καμπάνας και τροφοδοσίας,  υποδειγματικό ντεκ ( υποκειμενική εκτίμηση ), πανεύκολο στΎσιμο. Και, φυσικά, είμαι παραπάνω από βέβαιος πως ο Βασίλης θα παρέχει ένα ζηλευτό after sale service.

Αν θα τον αγοράσω; 90% ναι. Αλλά αφού μου έκατσε αυτή η ατυχία ( ο οδοντίατρος, ντε ), θα περιμένω να κυκλοφορήσει σε μπόλικα και έμπειρα χέρια, και με τα δεδομένα του feedback θα πορευθώ.

Ελπίζω να ακολουθήσει την καταξιωμένη πορεία άλλων ελληνικών ατμιστικών συσκευών, και να μας χαρίσει περηφάνια. Ένας λόγος παραπάνω το ότι είναι η πρώτη κατασκευή του Βασίλη, και μάλιστα πολύ δυνατή. Καλοτάξιδος!

Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #143 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 10:27 »
Ποιοτικα φαινεται αστερι.
Ειδικα το χαραγμενο ESG σε ξετρελαινει.

Το μονο που δεν μου αρεσει ετσι οπως το βλεπω στο βιντεο ειναι ο αερας του.
Πολυ αερας ρε φιλε...

Μπορει να κανω και λαθος βεβαια!

Οπως και να εχει μολις κυκλοφορησε αλλος ενας αξιολογος ελληνικος ατμο.

Συγχαρητηρια στον Βασιλη

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #144 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 10:28 »
Ρε παιδιά αυτό που πωλείται είναι ο ατμοποιητής, Όχι ο reviewer. Ok το review θα μπορούσε να ήταν καλύτερο αλλά ο ατμοποιητής κρίνεται. Έτσι κι αλλιώς θα υπάρξουν και άλλα reviews.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #145 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 10:57 »
Όσο αφορά την εμφάνιση εγώ προσωπικά την βρίσκω μια χαρά μιας και ακολουθεί μια λυτή απλή γραμμή χωρίς πολλά πολλά όπως τον καυφουν που από στρογγυλό γινόταν τετράγωνο μετά άλλη διάμετρο κτλ....βεβαια περι ορεξεως .....


Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #146 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 11:07 »
Καλημέρα στην ωραία παρέα!!!
Η ομορφιά είναι, ήταν και θα είναι εις το διηνεκές, κάτι υποκειμενικό.
Το άσχημο του ενός είναι το όμορφο ενός άλλου.
Προσωπικά όμορφους ατμο θεωρώ τους: CloudOne, Doggystyle και Pico, που κατά τη γνώμη μου πάντα, είναι η επιτομή του Less is more!!!
Απο την άλλη, έχουμε σκάσει ένα σκασμό ευρώ σε Καυφούν, Ταυφούν και ΄σε όλα τα εις φούν, μαζί με κάτι SQuape, που (πάλι γνώμη μου) δεν τους λες και....κομψούς!!!
Ο Skyline, χωρίς να λέγεται κομψός, κινείται στον μέσο όρο αυτών των High End ατμο σε ότι αφορά στην εμφάνιση.
Εγω τον προτιμώ απο τους παραπάνω αναφερθέντες και αν δουλέψει όπως προσδοκώ, θα βάλει πολλούς στο συρτάρι μου, διότι δεν έχει να ζηλέψει τίποτα σε ποιότητα απο τους υπόλοιπους.
Καλό Σ/Κ να έχουμε και με το καλό να τον παραλάβουμε όσοι τον έχουμε παραγγείλει! :)

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #147 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 11:55 »
συμφωνω με τον Γιαννη...το ιδιο ποστ θα εκανα,με γλυτωσες ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #148 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 13:47 »
Ποιοτικα φαινεται αστερι.
Ειδικα το χαραγμενο ESG σε ξετρελαινει.

Το μονο που δεν μου αρεσει ετσι οπως το βλεπω στο βιντεο ειναι ο αερας του.
Πολυ αερας ρε φιλε...

Μπορει να κανω και λαθος βεβαια!

Οπως και να εχει μολις κυκλοφορησε αλλος ενας αξιολογος ελληνικος ατμο.

Συγχαρητηρια στον Βασιλη

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
δεν ειναι τοσο αεράτος οσο φαίνεται λογω των τρυπών deck..... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2016, 13:53 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #149 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 13:50 »
Εγώ πιστεύω πως η ομορφιά είναι αντικειμενικότατη, (βλ. Monica), απλώς, κάπου στη διαδρομή μας μπαίνουν κι οι ορέξεις αλλά και τα βίτσια, (π.χ. προσωπικά λατρεύω Taifun).

Περιμένω να κάνουν το νήμα τα παιδιά. Ήδη έχω όλα τα φώτα αναμμένα, στη δική μου πασαρέλα, για τον Skyline. Ω ναι.  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias