vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

358 επισκέπτες, 6 χρήστες
lagoudakis, dkostas, Jorge, petr@n, tibolaso, Buliwyf

Twitter

Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 13:58 »
Θεωρώ ότι ένας τέτοιου είδους ατμοποιητής (..που ήδη έχει συζητηθεί στο background) ..πρέπει να αποκτήσει και το δικό του νήμα..

Εδώ φωτογραφία από το πρωτότυπο:



Λοιπόν.. λίγα λόγια για τα υλικά του:

[justify]- Ανοξείδωτο Ατσάλι 316L (1.4404) ACX339, κατασκευασμένο στην Ισπανία και διάθεση από Γερμανική εταιρεία.[/justify]
[justify]- Ανθεκτικό Fused Tempered Quartz γυαλί (Τανκ), κατασκευασμένο στη Γερμανία.[/justify]
[justify]- Μονωτικά υλικά από  Ketron Peek[/justify]
[justify]- Ο-rings Original Dupont Viton (κατάλληλα για τρόφιμα και εγκεκριμένα από FDA), από Ιταλία.
- Μέγεθος στα 22mm και ύψος ..όσο ένας kayfun v3
- Χωρητικότητα τανκ στα 4 ml[/justify]
[justify]- Γέμισμα από πάνω

[/justify]
[justify]Η κατασκευή του ατμοποιητή σύμφωνα με τον κατασκευαστή, θα γίνεται αποκλειστικά στην Ελλάδα.

[/justify]
Παραθέτω ατόφια την δημοσίευση που έκανα χθές στο τόπικ του e-smokeguru ..και από κάτω θα συμπληρώσω και μερικές επιπλέον πληροφορίες που μου έκαναν εντύπωση..

Παράθεση
..έχοντας ακούσει πολύ καλά σχόλια από φίλους που είχαν δοκιμάσει τον skyline ..πήρα την απόφαση να πάω μαζί με έναν εξ αυτών (..κλείνοντας πρώτα μέσω αυτού, ένα ραντεβού με τον Βασίλη) σήμερα το απόγευμα από την έδρα του.

Αφού έγιναν οι αρχικές συστάσεις ..μπήκαμε στο "ζουμί"..

..ο ατμοποιητής εξωτερικά (..προσωπική άποψη), είναι αρκετά όμορφος ..και οι διαστάσεις του στο ύψος ...για να δώσω μία τάξη μεγέθους, είναι στο μέγεθος του kayfun v3 (..η λίγο κοντύτερος του hurrican v1.3).

Με εντυπωσίασαν ..τόσο τα υλικά κατασκευής του {..πιστοποιημένο (..με χαρτιά) ατσάλι 316L παντού ..και γυαλί μεγάλης αντοχής (..το πέταξε κάτω τρείς φορές και αυτό τίποτα ...και μάλλον αυτό θα το είχε κάνει άλλες "1000" σε προηγούμενες "παρουσιάσεις"}.. όσο και η ποιότητα συναρμολογησής του (..τα σπειρώματα και το βίδωμα - ξεβίδωμα των επιμέρους τμημάτων που τον απαρτίζουν ..είναι όντως "βούτυρο")!!

Πραγματικά θεωρώ ότι έχει αρκετές καινοτομίες {..διπλή καμπάνα για απαγωγή της θερμοκρασίας, άψογη και ψαγμένη τροφοδοσία υγρού και αέρα, πανεύκολο στήσιμο (..πιο εύκολο και από του SQuape rs), πανέξυπνη και πολύ ψαγμένη μπίλια στην ρύθμιση του αέρα (..που είναι και στοπ) ..και πολλά άλλα..

Του κάναμε μαζί με τον φίλο που είχαμε πάει μαζί να τον δούμε ..απίστευτες δοκιμές (..απότομα ανεβοκατεβάσματα watt, από τα 10 στα 50 και πάλι πίσω ..και δεν έκανε κιχ!! Ανοιγοκλείσιμο των υγρών ..και ούτε γουργούρισμα ..ούτε διαρροή!!

Και από γεύση ..από τις καλύτερες που έχω πάρει (..μάλιστα χρησιμοποιήθηκε στην επί ώρα δοκιμή που έκανα μαζί του και δικό μου υγρό, σε άμεση αντιπαραβολή με τον taifun gt3 που είχα μαζί μου) ..και τολμώ να πω.. ότι "πήρα" και κάποιες επιπλέον "νότες", που δεν έπαιρνα στον gt3.

Γενικά τον θεωρώ, ως έναν κορυφαίο και ολοκληρωμένο σε όλα του ατμοποιητή ..που όχι μόνο δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από τους ξένους.. αλλά μάλλον εδώ θα συμβεί το αντίθετο!!

Λιανική τιμή στα 170 - 175 ευρώ ..και release στο τέλος της επόμενης βδομάδας.

Υ. Γ. Δίνεται η δυνατότητα για επιλογή ανάμεσα σε δύο ντέκ {..ένα σφιχτό τσιγαρίσιο (..έχει τρεις οπές αέρα στο ντεκ των 1 mm η καθεμία) και έναν πιο αεράτο (..με τρεις οπές αέρα των 2 mm η καθεμία).

..ο ατμοποιητής, έχει δύο εξωτερικές οπές εισόδου αέρα ..που περιστρέφοντας το δακτυλίδι (..το οποίο είναι όσο πρέπει σφιχτό) ανοίγουν η και η δύο, η μόνο η μία ..με περιστροφικό τρόπο (..πάντα με δυνατότητα μικρορύθμισης). Αυτό που έκανε εντύπωση, είναι ότι όπου και να έβαλα την ρύθμιση του αέρα (..τόσο στον ατμοποιητή με το κλειστό ντεκ ..όσο κα στον πιό αεράτο) ..σφύριγμα η άλλο θόρυβο, δεν άκουσα! Ηταν τελείως αθόρυβος και η αίσθηση της τζούρας σε όλες τις ρυθμίσεις ..ήταν αυτό που λέμε smooth (..ήταν ότι πιό κοντά σε taifun).

..η ρύθμιση του ανοίγματος των υγρών, είναι ότι πιό λειτουργικό έχω δεί ..πανεύκολο στην χρήση και με πανεύκολη οπτική ρύθμιση (..δεν χρειάζεται να μετράμε στροφές. Απλά με το μάτι φαίνεται ξεκάθαρα και άνετα ..που ακριβώς και σε τι ύψος έχουμε ανοίξει τα υγρά).

..τα ορίνγκς και τα βιδάκια που χρησιμοποίησε ο κατασκευαστής, είναι ότι πιό ποιοτικό υπάρχει αυτή την στιγμή στην παγκόσμια αγορά (..είδα πιστοποιητικά, δέν το λέω απλά επειδή το άκουσα). Τα δε βιδάκια των ντέκ ..είναι πολύ "ψαγμένα" (..πρώτη φορά μου έβγαλαν βιδάκι "ψείρα" άλεν και έμενε πάνω στο αλενάκι του (..έχει γίνει πρόβλεψη, για βαθύτερη τρύπα εσοχής στην αλενόβιδα)!! Υπόψιν ότι μαζί θα δοθούν και βιδάκια για ίσιο κατσαβίδι (..ανάλογης ποιότητας), για όσους θελήσουν να χρησιμοποιούν κατσαβίδι.

Αυτά για αρχή ..και εύχομαι γρήγορα να τον έχω και στα χέρια μου για περαιτέρω αναλύσεις και δοκιμές {..καθώς πολύ θέλω να δω πως θα παίξει και με δικά μου στησίματα (..το στήσιμο του κατασκευαστή ήταν με 40άρι kanthal, σε 2.5 πυρήνα ..0.76 ohm ..και το παίξαμε από 10 έως και 60 watt)}.

Εdit: συμπληρώθηκε στο παρόν post ..και η φωτογραφία που ανάρτησε ο συμφουρμίτης gigelis78 στην σελίδα 3 (..φίλε συνατμιστή ..σε ευχαριστούμε για την φωτό)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2016, 11:57 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 14:08 »
Καλησπέρα Γιώργο, κατατοπιστικότατος όπως πάντα.

Δύο ερωτήσεις έχω:

1) Η ρύθμιση υγρού είναι πραγματική ρύθμιση τροφοδοσίας, ή on/off σε στυλ KF4?
2) Σε απόδοση γεύσης, πως τα πάει σε σχέση με Phenomenon, Squape, Cloud One και Hurricane?

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 14:18 »
Αρχίζω να αισθάνομαι πολύ όμορφα που έκλεισα ένα χωρίς να δω ούτε βίδα απο τον ατμο όσο να πεις ένα άγχος το είχα.
Από ότι φαίνεται το εργαλείο οργώνει άντε να περάσουν οι μέρες να τον πάρω στα χέρια μου

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 14:30 »
Καλησπέρα Γιώργο, κατατοπιστικότατος όπως πάντα.

Δύο ερωτήσεις έχω:

1) Η ρύθμιση υγρού είναι πραγματική ρύθμιση τροφοδοσίας, ή on/off σε στυλ KF4?
2) Σε απόδοση γεύσης, πως τα πάει σε σχέση με Phenomenon, Squape, Cloud One και Hurricane?


Καλησπέρα Τρύφωνα.

1) Πραγματική και μικρομετρική {ανεβαίνει η καμπάνα όπως πχ στον cloud one ..αλλά είναι σαν να ανοίγεις τα ρολά από δύο παράθυρα (..δύο πλατιές εισόδους έχει) ..μόνο έτσι μπορώ να το περιγράψω}. Φαίνεται πανεύκολα (..οπτικά) σε πιό ακριβώς σημείο τα έχεις ανοίξει ..κάτι το οποίο είναι πολύ χρήσιμο (..δεν χρειάζεται όπως είπα να μετράς στροφές).

Ο κατασκευαστής δίνει σαν επαρκή ποσότητα για τις περισσότερες ρυθμίσεις - αντιστάσεις - watt ..το μέσον άνοιγμα αυτών.

2) Για εμένα αυτήν την εποχή αγαπημένος, είναι ο taifun gt3 (..τον θεωρώ μέση τιμή των taifun gsl και hurricane v1.3, που "λάτρευα"). Ο skyline, είναι σε απόδοση γεύσης, κάτι ενδιάμεσο και των τριών αυτών (..μάλιστα σε συγκεκριμένο δικό μου υγρό, ανακάλυψα και μερικές ακόμα "νότες" ..που το αποδίδω σε καλύτερη ακόμα ανάλυση)! {..και τους άλλους που ανέφερες τους είχα, αλλά όπως είπα αγαπημένοι ήταν οι τελευταίοι που ανέφερα}.

Αν σε αυτό συμπληρώσουμε και τα υλικά κατασκευής, το μη εύκολο σπάσιμο του τζαμιού (..κάτι που έχουν πρόβλημα αρκετοί συνατμιστές μας), την έλειψη υπο η υπερ τροφοσίας, την έλλειψη διαρροών, την σταθερή γεύση του υγρού ανεξαρτήτως watt την ..την ..κλπ κλπ ..νομίζω ότι μάλλον θα έχουμε ένα best seller!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2016, 15:10 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 14:36 »
Μια περιεργεια την εχω.Το κοστος δεν ειναι μικρο,αλλα οπως γραφετε αξιζει.
Αναμενουμε και φωτογραφιες του.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 14:46 »
Ψηνομαι τωρα τελευταια να παρω εναν high-end ατμοποιητη να κανει παρεα στον Φαινομενο και ανυπομονω να δω τον skyline ειδικα μετα απο τις αποκαλυψεις που γινονται απ οσους τον δοκιμασαν. Το κακο ειναι οτι θα πρεπει να μαζεψω μαρουλια γιατι αν το κοστος ειναι οντως αυτο που ειπε ο varaderum αυτα που εχω στον μπαχτσε δεν φτανουν... κλαψ κλαψ

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 14:49 »
Καλησπέρα Γιώργο, κατατοπιστικότατος όπως πάντα.

Δύο ερωτήσεις έχω:

1) Η ρύθμιση υγρού είναι πραγματική ρύθμιση τροφοδοσίας, ή on/off σε στυλ KF4?
2) Σε απόδοση γεύσης, πως τα πάει σε σχέση με Phenomenon, Squape, Cloud One και Hurricane?
Η ρύθμιση υγρού δεν μπορεί να την κατατάξεις σε αυτές τις δυο κατηγορίες μια και δεν έχει κανένα μειονέκτημα αυτών αλλά μόνο τα προτερήματά τους δηλαδή δεν απαιτεί μικρορυθμιση για απόδοση σωστά όπως έως τώρα <<πραγματικές ρυθμίσεις>> ,κάτι που πραγματικά έσπαγε τα νεύρα και δεν εχεις υπο/υπερ τροφοδοσία όπως στις on/off αλλα ειναι πανευκολη οπως η on/off.....η τροφοδοσια δεν ειναι μονο οι οπες αλλα και ολο το εσωτερικο που κανει την διαφορα......
Αν έχετε δει στο FB το βιντεο του βασιλη με μια μονο ρυθμιση παιζει απο 15 εως περιπου 40W χωρις υπερ/υπο τροφοδοσια....αυτο τα λεει ολα <<το αποτελεσμα...>>

Γευση δεν θα πω πολλα καθως ειναι υποκειμενικο....θα πω πως στα δικα μου υγρα που τα κανω χρονια εδινε γευση ,πυκνωτητα φαινομενου με περισσοτερο αναλυση και  ποσοτητα ατμου των υπολοιπων.....

τα υπόλοιπα τα είπε ήδη ο Varaderum
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2016, 15:02 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 15:13 »
Μπάμπη, η ποσότητα ατμού (..ιδίως στο ανοιχτό ντεκ) ..είναι "χορταστική" ..και (..κυρίως) ποιοτική!!

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 15:21 »
ανυπωμονουμε!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος madtracker

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 16:26 »
καμια φώτο ρε παιδια????

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 16:28 »
Είχα κι εγώ τη χαρά να τον ατμισω την προηγούμενη εβδομάδα.  Πραγματικά ένας πολυ ποιοτικός και μελετημένος στη λεπτομέρεια ατμο. Εντυπωσιάστηκα απο την απίστευτη τροφοδοσία που κυριολεκτικά μπορείς να κανείς οτι θέλεις ανεβοκατεβαζοντας τα watt χωρίς να αλλαγή η συμπεριφορά του, το μεστό πυκνό ατμο και το κυριότερο - για εμένα - την απόδοση / ανάλυση της γεύσης που την έβρισκα μέχρι τώρα σε μεσατους ατμο. Ανυπομονώ να τον αποκτήσω.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 16:40 »
Mας σκάσατε !!  Θα δούμε και το 170άρι και θα σκάσουμε μια και καλή.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 18:10 »
Να πούμε ακόμη ότι τα ποστ δεν είναι στη μέση, αλλά τραβηγμένα στην άκρη, στην περιφέρεια του κυκλικού ντεκ, οπότε τα ποδαράκια της αντίστασης κοιτούν προς την ίδια κατεύθυνση, όπως συμβαίνει και στον Αλφα της Ατμομηχανής, αλλά οι άκρες του βαμβακιού δεν βολτάρουν στις βίδες όπως εκεί, αλλά όπως βγαίνουν απ' το πηνίο, φωλιάζουν μέσα στο ντεκ.
Παίρνει σύρματα όλων των ειδών και είναι πανεύκολο το στήσιμο και για τον αρχάριο ή αυτόν που βαριέται να στρίβει και θα πάρει τις έτοιμες αντιστάσεις που κυκλοφορούν.

Ο πυρήνας της αντίστασης, εύκολα μπορεί να φτάσει 3,5mm αν το θέλουμε και οι τρύπες του αέρα από κάτω είναι τρεις, όπως στο Φαινόμενο και για τα δύο ντεκ.Η απόσταση που "περπατάτει" το υγρό από το τανκ ως την αντίσταση είναι ίσως η μικρότερη που υπάρχει(αν δεν κάνω λάθος) και με τη μικρότερη γωνία κλίσης. Δεν ανεβαίνουν δηλαδή τα υγρά στο πηνίο αλλά έρχονται από το πλάι σ' αυτό, δίνοντας τρομερή τροφοδοσία, ατμίζοντας μέχρι τελευταία σταγόνα.

Καλά, για τη συσκευασία δεν μιλάω, είναι αλλού...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2016, 18:15 από Ribot »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 18:51 »
Ολόκληρο κατεβατό έγραψα Γιώργο με σημαντικά και καινοτόμα στοιχεία του ατμοποιητή ..και πάλι παράλειψα..!!

Σε ευχαριστώ για την προσθηκη και να συμπληρώσω άλλη μία "μικρολεπτομέρια" (..που όμως δείχνει και το τι επι μέρους σκέψη έπεσε  ..για κάθε ένα ξεχωριστό "εξαρτηματάκι" του ατμοποιητή.

..η βίδες που σφίγκουν το σύρμα που θα βάλουμε στους πόλους  (..εκτός του ότι είναι και αυτές ss316l και με βαθύτερα λούκια για να μένουν και πάνω στο αλεν και να μην χαλάνε λόγω χαμηλής πατούρας όπως έγραψα παραπάνω) ..στην κάτω τους πλευρά δεν είναι μυτερές, αλλά έχουν ένα κοίλο σχήμα ..ώστε να μην κόβουν το σύρμα  (..αν κάποιος το παρασφίξει) ..αλλά και να κάνει την καλύτερη δυνατή επαφή  (..άρα και ομικότητα).

Υ. Γ. ..αντε να δω τι άλλο ξέχασα.. :-) :-)

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Skyline by e-smokeguru [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 18:53 »
Να με πάρεις τηλ 😛😛😛

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279212 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias