vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Smok Alien 220W

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #435 στις: Οκτωβρίου 30, 2017, 19:44 »
Ελπίζω να μιλάμε για το ίδιο πράγμα όλοι.

Αν ναι, το πορτάκι έχει κάτι μικροσκοπικά πωςταλένε, που θηλυκώνουν με αντίστοιχες υποδοχές στο σώμα του μοντ.



Μάλλον παραμορφώθηκαν ή φαγώθηκαν ή ξεχείλωσαν οι υποδοχές τους στο σώμα του μοντ.
(Υπόψη έχω ιδρώσει απτήν προσπάθεια να μην ξεχειλώσω το μήνυμα με χαϊδοσηκώματα.)
Ρίξε μια σχολαστική ματιά να εντοπίσεις το πρόβλημα.
Όχι ότι μπορείς να το διορθώσεις.

Αν δεν χωράν οι μπαταρίες, έχεις μπαταρίες με button top (βυζί ρόγα μπoυτσoυτσoύνι) που δεν θα έπρεπε να έχεις ή οι μπαταρίες είναι ύποπτα μακρουλές (δεν το συνδέω με τα χαϊδολογήματα, ΚΥΡΙΟΣ) ή η πόρτα έχει στραβώσει ή το εσωτερικό της πόρτας (αυτό που έχει τις επαφές) έχει φουσκώσει ή οι επαφές της μπαταρίας στην πόρτα και στο εσωτερικό του μοντ σφήνωσαν και δεν υποχωρούν πάνω στο εσωτερικό τους ελατήριο ή έλασμα.

Αν σε ενοχλεί η χαρτοταινία, δοκίμασε να σφηνώσεις κάτι υπερβολικά λεπτό όχι μεταλλικό, στο κλείσιμο της πόρτας, για να αποκτήσει "τάση" προς τα έξω, μπας και δεν ανοίγει.
Αν το πρόβλημα είναι το αντίθετο, μην προσπαθήσεις να το "κατεβάσεις" με τροχό.
Η καλύτερη λύση είναι να ζωγραφίσεις την χαρτοταινία, ώστε το πρόβλημα να γίνει άποψη.
Οι μπαταρίες μια χαρά φορτίζουν εντός, αν είναι ίδιες και ταυτόχρονα αγορασμένες.

Σε κάθε περίπτωση, στις ατμοσυναντήσεις πάντα κάποια ανωμαλάρα με κολλητήρι αερίου θα βρεθεί, να στο σενιάρει, να μην ξανασηκωθεί ποτέ και για κανένα λόγο.
Πότε όμως λέμε τώρα αφού.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #436 στις: Οκτωβρίου 30, 2017, 23:01 »
[member=10440]microchip[/member]
Κύριος στις εκφράσεις σου! Να τα λέμε αυτά.    :))

Οι μπαταρίες είναι οι σωστές, έριξα πολλή μελέτη πριν καταλήξω στις VTC6. Αλλά φαίνεται πως ήθελε 1-2 χιλιοστά ακόμα χώρο γιατί θέλει πολλή δύναμη για να κλείσει το πορτάκι. Και πάλι σηκώνεται (εεε δεν μπορώ να το πω αλλιώς  :-[) το πίσω μέρος, στον «μεντεσέ» κι αυτό το είχε από την πρώτη μέρα, γι' αυτό μου φαινόταν περίεργο όταν το ακουμπούσα κάτω. Πάντως έχει δίκιο, το είδα στο φως, έχει φαγωθεί ελάχιστα η μία υποδοχή για το ποδαράκι. Τόσο όσο.
Η ταπεινή μου γνώμη είναι πως αν βγει το ελατήριο εκεί κάτω από τον μεντεσέ, θα λυθούν τα προβλήματά μου. Αλλά δεν μπορώ να το ανοίξω με τις παλιοβίδες αστεράκια. Θα το πάω μάλλον σε ένα μαγαζί εδώ κοντά που είπαν ότι φτιάχνουν τα πάντα όλα. Μέχρι τότε θα του φτιάξω ένα βρακάκι από χαρτοταινία, πολύ καλή η ιδέα σου για ζωγραφιά  :))

Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #437 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 00:06 »
Δεν θα πρότεινα "πατέντες που κρατούν κλειστή την πόρτα" στο μοντάκι, ειδικά αν μιλάμε για το "έχω βγάλει τα χίλια-μύρια κουσούρια σε άλλους" Alien.

Πες, στη χειρότερη των περιπτώσεων, πως σου πάει και εσένα για μπόμπα, όπως έχει τύχει σε άλλους. Μόλις διάβαζα πάλι περίπτωση (χθεσινο-σημερινή) κάποιου που του φλαμπάδιασαν οι μπαταρίες και άρχισε να βγάζει καπνούς με το που τις έχωσε μέσα στο μοντάκι.

Πες, τώρα, πως εσύ το έχεις τυλίξει με χαρτοταινίες, αυτοκόλλητα, το ό,τι να'ναι. Ή χρησιμοποιείς θήκη. Μέχρι να μπορέσεις να φτάσεις στις μπαταρίες σε μια τέτοια κατάστασηη, θα έχεις χάσει πολύτιμα (για τα... δάχτυλα σου) δευτερόλεπτα.

Από τα μοντάκια μου, το Alien είναι αυτό που σχεδόν πάντα χρησιμοποιώ χωρίς θήκη όταν είμαι στο σπίτι. Για έξω, εντάξει, χρησιμοποιώ θήκη, με τη λογική πως αν κάτσει η στραβή, θα το... εκτοξεύσω σαν χειροβομβίδα.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #438 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 00:16 »
Αυτό το σενάριο δεν το σκέφτηκα, αλλά για λόγους ευκολίας (να μπορώ να αλλάξω τις μπαταρίες όταν αδειάσουν) έχω βάλει απλώς λίγη χαρτοταινία διπλωμένη στην ακρούλα για να μην προσπαθώ τσίκι-τσίκι να το ξεκολλήσω. Που είναι προσωρινή λύση, μέχρι να ξεκουνήσω να πάω στον μάστορα. Κι αν δεν φτιάχνεται, έχω σκεφτεί να βάλω τσόχα στο κομματάκι γύρω από το πορτάκι γιατί μόνο αν το ακουμπήσεις ανοίγει. Σκέφτηκα να του κάνω και μια βασούλα από γύψο αλλά νομίζω ότι το παρακάνω...  :))

Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #439 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 20:44 »
[member=21054]anarxaki[/member] Αν είναι να μπεις σε τέτοιους κόπους, να μιλήσω σε ένα γείτονα μου, μαραγκό, να κάνεις μια όμορφη μετατροπή τοποθετώντας το σε ένα μεγάαααλο βάθρο, να χώσουμε και δυο-τρείς σωλήνες και να το βαφτίσουμε "ναργιλέ" ;D

Είναι κρίμα διότι το Alien εξακολουθεί να έχει κορυφίδικη αίσθηση στο χέρι σε σχέση με ό,τι άλλο κυκλοφορεί. Δεν ξέρω πώς το κατάφεραν οι άλλες εταιρείες να προσπαθήσουν να αντιγράψουν το έχω-τα-χίλια-μύρια-κουσούρια Alien, και όμως, να παρουσιάσουν ακόμη πιο χάλια προτάσεις (iJoy, anyone?).

Ακούω πως το πώς-το-λένε, "το τελευταίο" της Aspire είναι κορυφή, και αυτό-που-θα-έπρεπε-να-είναι τα Alien, Predator, Running Man, Οτινάναι που κυκλοφόρησαν " σε αυτό το στύλ". Και πάνω που θα το τσιμπούσα και αυτό, τσούπ! Πάεει η Κίνααααα. Τη χάσαμε αδέρφια!  :'( 

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #440 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 20:48 »
Να μιλήσεις στον γείτονα, έχω κι εγώ έναν που συνεργάζεται ο κύρης, κάτι θα καταφέρουμε.
Γιατί, παιδγιά μου, το πήγα στον γιατρό και μου είπε πως δεν φτιάχνεται.  :NevraKlama:


Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #441 στις: Νοεμβρίου 04, 2017, 20:29 »
Ταινία διπλής όψης και τσόχα για χειροτεχνίες. Problem solved   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #442 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 14:00 »
Και καλλιτέχνης και εντός εποχής και τσαχπινογαργαχουχουλιάρικο και δεν θα μου κάνει εντύπωση αν το αντιγράψουν και το πουλάν ως αξεσουάρ.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #443 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 14:18 »
Παιδιά μου, να θυμάστε, εγώ έχω το κλόπιράιτ. Αν το δείτε να το πουλούν έξω, φωνάξτε με να πάρω τον δικηγόρο μου.  :))
Όσο για εσάς τους δύο που βάλατε «Χαχα», σας έχω σημειώσει  :deviltroll:

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #444 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 18:50 »
Άλλο ένα ALIEN τελειωμένο.. δεν ανάβει η οθόνη ότι και αν εχω δοκιμασει, με όλα τα κόλπα από το you tube που υπάρχουν και  δυστυχώς παρα πολλά. κριμα..
Όπως αυτό.  https://www.youtube.com/watch?v=7HQE3fcaxl8

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #445 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 19:20 »
Πάμε για άλλα ...  


Αποσυνδεδεμένος MOURGOS11

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #446 στις: Νοεμβρίου 27, 2017, 15:09 »
εμενα μου κλοτσισαν οι βιδες που κρατουν το πανω καπακι στο 510 υπαρχη σασι αντικαταστασης η τουλαχιστον καπιος φιλος πουνα του εχει καψη πλακετα να παρω το μοντακι του γιατι εμενα η πλακετα δουλευη μια χαρα  με το αζιμιοτο φισικα 

Αποσυνδεδεμένος thanoss24

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #447 στις: Νοεμβρίου 27, 2017, 15:39 »
Οταν μου ειχε σπασει το σασι το ειχα παει σε ενα service στο κερατσινι και μου αλλαξε το σασι με καινουργιο. Hemk λεγεται τον βρισκεις facebook.

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #448 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 21:54 »
Καλησπερα σε όλους. Εμενα ξαφνικα δεν μου αναγνωριζει τον cleito και τον tfv8 .ενω τον cleito 120 μου τον διαβαζει κανονικα.τι μπορει να φταιει?η πλακετα λειτουργει κανονικα απλα δεν μου διαβαζει τις αντιστασεις.κατι που να μπορω να κανω η καποιος που να ξερει να φτιαχνει?

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ενταξει κυθηκε το προβλημα..επιασα critical στον τοιχο..επομενο...

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2017, 09:26 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος niki27

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #449 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 13:57 »
Καλησπέρες σε όλους! Έχει ενας φίλος μας το αλιεν (Α version), και αντιμετωπιζει ένα πρόβλημα.
Βάζουμε 2 καλές μπαταρίες και ενω είναι γεμάτες την μια την δείχνει σχεδόν αδεια και παρατηρησα οτι αρχίζει και ζεστένεται χωρις να υπάρχει καν ατμοποιητής πάνω. Τι κουλό είναι αυτό? Μήπως ξέρει κανείς πως φτιάχνεται εκτός απο πέταμα στον τοίχο?  :))

Επίσης το βάζω για να κάνω update και το numicro.exe δεν το αναγνωρίζει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix