vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Sergios, maprix, bloodlessz, polydimi5, camber, Jorge, stsoulos, manoslykos

Twitter

Smok Alien 220W

Αποσυνδεδεμένος kostaskas

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #285 στις: Μαΐου 28, 2017, 15:25 »
Γενικά το support της SMOK είναι ένα πράμα σαν το μετρό της Θεσσαλονίκης :P Έστειλα μνμ πριν κανά 2μηνο και ακόμα περιμένω... Επίσης έψαξα στα ιντερνετς να δω αν έχει λάβει κανένας απάντηση και μάντεψε   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος thanoss24

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #286 στις: Μαΐου 28, 2017, 15:33 »
Καταλαβα. Στον καδο της ανακυκλωσης η στους πρασινους?? Χαχα

Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #287 στις: Ιουνίου 01, 2017, 16:02 »
επειδη προκειται να παρω το συγκεκριμενο mod ποιες 18650 μπαταριες προτινεται?
θα τον δουλεψω με τον joytech ultiimo με 0,5 κεφαλες στα 40-50 watt

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #288 στις: Ιουνίου 01, 2017, 16:08 »
Samsung 30Q, LG HG2, Sony VTC6
Διαλέγεις και παίρνεις! ;)

Αποσυνδεδεμένος thanoss24

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #289 στις: Ιουνίου 03, 2017, 10:22 »
Τελικο πηγα το mod σε τεχνικο ο οποιος ειχε ανταλλακτικο για το μεσα σπασμενο πλαστικο. Αλλαχτηκε και το  mod ειναι σαν καινουργιο. Αξια αντικαταστασης 15 ευρω. Τον γλυτωσε τον καδο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #290 στις: Ιουνίου 05, 2017, 22:58 »
Ήρθε κι η σειρά στη δική μου οθόνη να παραδώσει το πνεύμα.. βέβαια εγώ στάθηκα τυχερός, μόλις πριν λίγες μέρες πούλησα το Alien σε ένα παλικάρι κι έτσι η μεγάλη ψυχρολουσία δεν βαρύνει τόσο εμένα όσο αυτόν. Και φυσικά δεν θα κάτσω με σταυρωμένα τα χέρια παρόλο που ο φίλος δεν ζητάει τίποτα από εμένα, καταλαβαίνει απόλυτα ότι απλώς στάθηκε εκείνος άτυχος. Όμως δεν το αφήνω. Όπως ξενέρωσα με το Predator και τον χαζό 510 του, έτσι και χειρότερα χαλάστηκα με το Alien που ναι μεν κάπως την περιμένεις από τη Smok, δεν μπορώ να το δεχτώ με τίποτα όμως όταν δόθηκε από τα δικά μου χέρια σε άλλον άνθρωπο λίγες μόλις μέρες πριν.

Αύριο το πρωί πάμε στο μαγαζί με καλή διάθεση κι ελπίδα για επιδιόρθωση ή ακόμα και αντικατάσταση. Ξέρει κανείς τι εγγύηση έχει η -άσε μη βρίσω-..; Αρχές Φλεβάρη το αγόρασα, εννοείται στον φίλο έδωσα αποδείξεις κουτιά κλπ. Υπάρχει ελπίδα ή..;;

Με το κατάστημα έχουμε κι οι δυο καλές σχέσεις πάντως, ελπίζω να έχουμε και παρόμοια εμπειρία μετά το αυριανό.

Ο φίλος που το πήρε δεν μου ζητάει τίποτα κι ας μην με γνώριζε πριν του παραδώσω το Alien, σε αγγελία μου στο fb το βρήκε. Απλά εγώ δεν μπορώ να το αφήσω αμαχητί αυτό.

Όσον αφορά εμένα προσωπικά τώρα, μόλις πήρε κι η Smok την ίδια θέση με τη Wismec στην καρδιά μου. Αυτήν που γράφει "ποτέ ξανά" από πίσω. ;)

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #291 στις: Ιουνίου 05, 2017, 23:03 »
γεια σου ρε μανο γιγαντα. :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #292 στις: Ιουνίου 05, 2017, 23:14 »
Να ήταν ακόμα δικό μου το πετούσα στον τοίχο και μετά μπυρίτσα, το ίδιο που θα μου έκανε αλήθεια. Αλλά όχι έτσι Κωστή, θέλω ότι πάρει από μένα ο άλλος να το χαρεί. Του είπα να του επιστρέψω τα 30 ευρώ που μου έδωσε και δεν το δέχεται με τίποτα.

Πάντως αυτά έχουν ημερομηνία λήξης δεν εξηγείται αλλιώς. Εγώ δεν το έσκισα ποτέ παρόλο που το πήρα γι' αυτόν τον σκοπό, το χρησιμοποίησα αλλά όχι με τον τρόπο που το προόριζα αρχικά. Απλά βολεύτηκα το ipv6 και χρησιμοποίησα απεριόριστα εκείνο, ακόμα το έχω στο χέρι. Το Alien το φοβόμουν απ' την αρχή, να που έπρεπε να φύγει απ' τα χέρια μου για να την κάνει την λαδιά..

Και δεν το έσκισε κι ο άλλος, όταν μου είπε για καμένη οθόνη τον άρχισα αμέσως στα "ρε δεν σου είπα να μην φορτίζεις τις μπαταρίες μέσα στο mod";;; Κι όμως, απλώς έβγαλε τις μπαταρίες για να βάλει ένα νέο σετ φορτισμένες είπε. Και πάντα για να βγάλει μπαταρίες έκλεινε το mod απ' το μενού του.. Έτσι είπε τουλάχιστον.

Τεσπα ελπίζω να κάνει κάτι το μαγαζί (μετά από 4 μήνες χλωμό το κόβω ) γιατί ειλικρινά είμαι χάλια τώρα και μου φταίει μια εταιρία που δεν θα έπρεπε να ανακατευτώ απ' την αρχή μ'εκείνη.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #293 στις: Ιουνίου 05, 2017, 23:19 »
σε καταλαβαινω μανο.ξερεις οτι πανω κατω καιγω τα ιδια πρεσβευω και φυσικα συμφωνω μαζι σου..ελπιζω να διορθωθει το μοντ γτ για αντικατασταση δυσκολο..

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #294 στις: Ιουνίου 06, 2017, 09:07 »
Μάνο κάνε αναβάθμιση firmware. Πρώτα σβήσιμο του παλιού και μετά εγκατάσταση του νέου σύμφωνα με τις οδηγίες της smok.
Κάνε όσες αναβαθμίσεις χρειάζεται μέχρι να ανοίξει. Αν δηλαδή δεν ανοίξει με την πρώτη συνέχισε να κάνεις την ίδια αναβάθμιση μέχρι να ανοίξει.

Σύμφωνα με τη smok αυτό οφείλεται σε ubnormal termination. Ο φίλος σου έκανε το τραγικό λάθος να βγάλει τις μπαταρίες χωρίς να κάνει πρώτα power off από το μενού.

Μα το θεό αυτό προτείνει η smok και δούλεψε στο δικό μου alien πριν το πετάξω από το παράθυρο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #295 στις: Ιουνίου 06, 2017, 10:31 »
Του είχα ήδη εγκαταστήσει το vb1.0.3 με επιτυχία (μετά από μεγάλη αγανάκτηση βέβαια ) και δούλευε άψογα τόσο καιρό. Η πλάκα είναι ότι εγώ ποτέ δεν το έκλεινα απ' το μενού πριν αφαιρέσω τις μπαταρίες και δεν είχα τέτοιο θέμα με την οθόνη, ο φίλος απ' την άλλη μου επιβεβαίωσε ότι πάντα το έκλεινε πρώτα απ' το μενού!

Φεύγω να βρεθούμε στο κατάστημα κι ο θεός μαζί μας, αν δεν έχουμε ευχάριστη εξέλιξη θα το έχω στα υπόψιν μήπως το παλέψουμε κι έτσι.

Θα σας κρατήσω ενήμερους :)

Αποσυνδεδεμένος georkoll2

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #296 στις: Ιουνίου 06, 2017, 11:08 »
καλημερα να αναφερω και εγω με την σειρα μου το προβλημα με το γνωστο Modaki....σημερα το πρωι εβαλα τις μπαταριες για να ατμισω...στην αρχη δεν ανοιγε . μετα αλλαξα θεση στις μπαταριες παλι δεν ανοιγε....ξανα βαζω τις μπαταριες οπως πρωτα μου ανοιγει την οθονη με "νερα" ,"χιονια" πειτε το οπως θελετε...στην τελικη ανοιξε...και αρχιζω να αναρωτιμαι ..μηπως να μην ξανα βγαλω τις μπαταριες απ το Modaki Και εχουμε τρεχαματα?:P

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #297 στις: Ιουνίου 06, 2017, 13:13 »
Και τι θα κάνεις; Θα τις φορτίζεις μέσα του που έχει σχεδόν σίγουρη τη ζημιά;

Μόλις γύρισα κι εγώ απ' το μαγαζί με το εξής φυσικό επακόλουθο. Αποστολή στην εταιρία, διαπίστωση της βλάβης και πιθανή αναγνώριση αιτίας αυτής, πιθανότητα επιδιόρθωσης με πληρωμή αφού η εγγύηση το κάλυψε για μόλις 3 μήνες ενώ το μοντάκι διανύει τον 4ο αυτή τη στιγμή..

Τα κλασικά χάλια μιας Ευρώπης που επιβάλλεται μόνο όταν τη συμφέρει δηλαδή, τα ξέρουμε. Κι άντε κυνήγα τα εσύ μετά. Τέλος πάντων, για ότι νεότερο θα σας κρατήσω ενήμερους.

Γλυτώσαμε τη βαφή και μας την έκανε η οθόνη/πλακέτα/ένας θεός ξέρει τι τα πιάνει αυτά τα Alien τελικά..

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #298 στις: Ιουνίου 06, 2017, 13:21 »
Τα χάλια της Ευρώπης δεν είναι γιατί σε όλη την Ευρώπη αν δεν κάνω λάθος ισχύει 2 χρόνια για όλα τα ηλεκτρονικά, Αντε για τα ητ να είναι ένας χρόνος, γιαυτό επιλέγουμε Ελλάδα για να έχουμε εγγύηση, αν είναι να το πάρω από εδώ και να μην έχω εγγύηση τότε το περνω απέξω και Αντε γειά Ελλάδα, αυτό θα έπρεπε να ισχύει για τα ελληνικά καταστήματα ητ να επιδιώκουν να είναι σωστά στης εγγυήσεις τους ώστε ο κόσμος να αγοράζει από εδω

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #299 στις: Ιουνίου 07, 2017, 19:34 »
Του είχα ήδη εγκαταστήσει το vb1.0.3 με επιτυχία (μετά από μεγάλη αγανάκτηση βέβαια ) και δούλευε άψογα τόσο καιρό.

Μάκη, βρήκα αυτό που μπορεί να βοηθήσει κι εσένα και όποιον άλλο ενδιαφέρεται.

edit: άκυρο το λινκ, δεν δουλεύει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2017, 23:31 από Ribot »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8453 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34087 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537111 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12