vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 7 χρήστες
yorgoss, gdomenico, manoslykos, Buliwyf, Jorge, takoulas, Tazz

Twitter

Mirage e-cig

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Mirage e-cig
« στις: Ιουλίου 01, 2009, 14:10 »
Σχετικα νεος e-καπνιστης και εγω παιδια, δυστυχως εμαθα για το forum μόλις πριν μερικές μέρες.

Έχω ήδη η/τ και αρκετά αξεσουάρ που πήρα μέσω ίντερνετ από την MirageCigarettes.co.uk και θα ήθελα μερικές πληροφορίες σχετικά. Ξέρετε το η/τ που δίνουν τι μοντέλο είναι? EVO, Μ401 ή Μ402 ή άλλο?

Μόλις σήμερα "πέθανε" ο ένας από τους δυο ατμιστες που έχω και ήθελα να ξέρω αν μπορώ να προμηθευτώ ανάλογο από Ελλάδα, και αν ναι από που?

Για να πω και την γνώμη μου για το η/τ, είναι πραγματικά ένα από τα ελάχιστα τεχνολογικά επιτεύγματα που πραγματικά αλλάζει την ζωή σου!!! Πριν έκανα 2 πακέτα τσιγάρα την μέρα, και με το η/τ το έκοψα με την πρώτη φορά που ατμισα!!! Πραγματικά τρομερό!!! Δεν το πήρα με σκοπό κάτι τέτοιο αλλά αφού προέκυψε δεν το μετανιώνω, ούτε γυρνώ πίσω!

Θάνος


Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Mirage e-cig
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 01, 2009, 14:18 »
Για σου Θανο καλοσωρισες
Το mirage αποσο ειδα ειναι super mini και οι ενωσεις του ειναι παρομοιες με του evo
Παντως μου εκανε εντυπωση γιατι ειναι αρκετα φτηνο
Νομιζω ενας ατμ. του evo θα ταιριαξει αν και νομιζω καλυτερα να επαιρνες εναν απο εκει
Περιμενουμε κριτικες σου για το τσιγαρακι στην αναλογη κατηγορια

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Mirage e-cig
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 01, 2009, 14:39 »
Μπα! Ρίσκο το βλέπω.
Αυτά τα σούπερ μίνι μοιάζουν όλα, Ξέρω άλλα 10 που θα μπορούσαν να είναι.
Μόνο αν βρεις κανέναν με EVO ή σε κανένα μαγαζί που τα πουλάει, να κάνεις επιτόπου σύγκριση και δοκιμή αν βιδώνει.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Mirage e-cig
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 03, 2009, 17:22 »
Τελικά είχατε δίκιο παιδιά.
Το επιβεβαίωσε και ο Scot που το έχει κάνει review σε μήνυμά του. Είναι συμβατό με το EVO.
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/video-reviews/4472-mirage-electronic-cigarette-video-review-5.html#post368668

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Mirage e-cig
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 03, 2009, 17:27 »
Φαίνεται ωραίο, και η τιμή (κοντα 40 ευρώ μαζί με ταχυδρομικά) δεν είναι άσχημη.
Το μόνο κακό είναι πως το αρχικό πακέτο σου δίνει μόνο 1 μπαταρία και ένα ατομάιζερ

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Mirage e-cig
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 03, 2009, 17:41 »
Δεν ειναι και τοσο ακριβο βαση της ποιοτητας του, σε σχεση με αλλα η.τ. που ειδα απο κοντα. Το Mirage ενεργοποιηται και με πολυ λιγοτερο ρουφηγμα απο αλλα, και ο ατμος του ειναι αφθονος. Μολις χθες παρελαβα και το USB-passthough το οποιο ειναι κορυφη! Εχει δυο τρυπες εισαγωγης και μεγαλητερη τρυπα εξαγωγης προς το φιλτρακι!!!!!

Σημερα το πρωι τραβηξα και ενα συντομο βιντεακι που ελπιζω να μονταρω το βραδι. Θα ειναι μερος της παρουσιασης που ετοιμαζω φυσικα!


Θανος


Υ.Γ. Χμμ μαλλον πρεπει να το μετακινησουμε στην Micro κατηγορία, αφου ειναι το Μ402 τελικα!  :eyesplash:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2009, 17:54 από tronicgr »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Mirage e-cig
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 03, 2009, 17:44 »
Ωραίος, Θάνο.  :thumpup:
Θα είναι η πρώτη ελληνική βιντεο-κριτική ηλεκτρονικού τσιγάρου.
Καλή αρχή.  :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Mirage e-cig
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 03, 2009, 18:20 »
Υ.Γ. Χμμ μαλλον πρεπει να το μετακινησουμε στην Micro κατηγορία, αφου ειναι το Μ402 τελικα!  :eyesplash:

Θάνο, για μέτρα λίγο το συνολικό του μήκος για να το επιβεβαιώσουμε και να μην πάω το θέμα πέρα - δώθε στους πίνακες.

Και δε μου λες κάτι ακόμα: Το Mirage έχει cut-off ;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2009, 18:27 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Mirage e-cig
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 03, 2009, 21:59 »
Ναι ειναι 92mm !!!   

Για το Cut-off θα το ελεγα στην παρουσιαση... Μετα απο 5 δευτερολεπτα συνεχομενης χρησης κανει διακοπη για 10 δευτερολεπτα μονο. Επειτα ειναι ξανα ετοιμο για χρηση!!!!!   :baby:

Εβαλα στο μικροσκοπιο μου τα ατομιζερ μου για να τα εξετασω και πραγματικα τρομαξα με το τι μαζευεται πανω στο πηνιο τους!!! Μαλιστα το ενα ατομιζερ ειναι σχεδον καταμαυρο καλυμμενο τοσο που δεν ξεχωριζει το πηνιο αλλα ως εκ θαυματος λειτουργει ακομα...




Οι επομενες τρεις φωτο ειναι απο ολοκαινουργιο ατομιζερ (Ισα που ειναι ποτισμενο)




Και φυσικα να η αποδειξη που εψαχνα !!!!!!  Φυσικα μπορειτε να διακρινετε το μπαλακι που δημιουργηθηκε απο την κολληση του πηνιου με το πλαισιο. Απλα ελπιζω να μην περιεχει μολυβδο κα να ειναι πραγματι ROHS ...!!!  :wall:



Αυτα τα ολιγα προς το παρον....


Θανος

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Mirage e-cig
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 05, 2009, 21:50 »
Λοιπον, προσπαθω να ανεβασω το review στο youtube απο χθες το βραδυ αλλα δεν γινεται με τιποτα... Ι Μου κολλαει ή μου βγαζει αγνωστο σφαλμα μετα απο λιγο... Το φορματ ειναι το ιδιο με οσα εχω ανεβασει μεχρι τωρα αρα δεν τιθεται θεμα συμβατοτητας (WMV). Η μονη διαφορα ειναι οτι το βιντεο ειναι 9:97 λεπτα!!! Κανονικα δεχεται μεχρι 10 λεπτα, και σε πολλα βιντεο εχω δει να ειναι και πανω απο 10 λεπτα (πχ 10:35 ... κτλ). Γιατι δεν δουλευει το παλιο%^$$%%#   :angry_orange: :wall:

Δοκιμασα να το ανεβασω με Mozilla, Ie7 και Chrome... τα ιδια αποτελεσματα... καμια ιδεα? Λετε να το κοψω λιγο μικροτερο?



Θανος

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Mirage e-cig
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 05, 2009, 21:52 »
Μάλλον δεν υπολογίζει σωστά τα δευτερόλεπτα.
Κόψε καμιά δεκαριά και δοκίμασε.

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Mirage e-cig
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 05, 2009, 21:56 »
Αντε τωρα να βρω 10 δευτερολεπτα αχρηστα!   Πισω στο μονταζ...  :eyesplash:


Απ: Mirage e-cig
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 06, 2009, 01:19 »
Παράθεση
Λοιπον, προσπαθω να ανεβασω το review στο youtube απο χθες το βραδυ αλλα δεν γινεται με τιποτα... Ι Μου κολλαει ή μου βγαζει αγνωστο σφαλμα μετα απο λιγο... Το φορματ ειναι το ιδιο με οσα εχω ανεβασει μεχρι τωρα αρα δεν τιθεται θεμα συμβατοτητας (WMV). Η μονη διαφορα ειναι οτι το βιντεο ειναι 9:97 λεπτα!!! Κανονικα δεχεται μεχρι 10 λεπτα, και σε πολλα βιντεο εχω δει να ειναι και πανω απο 10 λεπτα (πχ 10:35 ... κτλ). Γιατι δεν δουλευει το παλιο%^$$%%#   (Image removed from quote.) (Image removed from quote.)

Δοκιμασα να το ανεβασω με Mozilla, Ie7 και Chrome... τα ιδια αποτελεσματα... καμια ιδεα? Λετε να το κοψω λιγο μικροτερο?

Μη σκας αυτά είναι χαζομαρίτσες του Youtube.
Αγνόησε το μήνυμα λάθους και προσπάθησε ξανά.
Πολλες φορές το Υoutube  κάνει σαν  να έχει κολήσει η διαδικασία ενώ στην ουσία το video έχει ανέβει κανονικά.
Αν συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα ανέβασε το στο sendspase εδώ: http://sendspace.com/ στείλε μου το link και θα στο μετατρέψω σε flv format οπού εκεί θα το πάρει θέλει δεν θέλει το Youtube

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Mirage e-cig
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 06, 2009, 01:27 »
@tronicgr                         

Θάνο, κάπου είχα γράψει χτες ή προχτές ένα μήνυμα παρόμοιο μ' αυτό που γράφω τώρα αλλά δεν το βλέπω πουθενά. Υποψιάζομαι ότι δεν πάτησα το "Αποστολή" και με τα πολλά παράθυρα που είχα ανοιχτά το έχω χάσει. Αν υπάρχει κάπου, τότε τα διαβάζεις δυο φορές, δε χάλασε ο κόσμος.

Έλεγα λοιπόν σ' εκείνο το μήνυμα, ότι χαίρομαι πολύ που μπήκες στην παρέα μας. Εκτός από τις γνώσεις σου στα ηλεκτρονικά όπου μας ανοίγεις τα μάτια μερικές φορές (ποιος θα σκεφτόταν για κολλήσεις μολύβδου π.χ. στα ατομάιζερ), έχεις και το μικροσκόπιο με το οποίο βγάζεις μοναδικές φωτογραφίες και τις μοιράζεσαι μαζί μας.

Αυτές τις φωτογραφίες τις πήρες από το πλάι της γέφυρας, έτσι;
Έλεγα λοιπόν, όταν το ατομάιζερ του Mirage τα φτύσει για τα καλά, να του πετάξεις το "καπάκι" της γέφυρας για να πάρεις κάνα δυο καλές φωτογραφίες από πάνω. Ή να το διαλύσεις εντελώς... το αφήνω στη φαντασία σου, μάλλον είναι αστείο να σου πω τι να κάνεις, ξέρεις εσύ μόνος σου.

Τώρα για τα κατάλοιπα που μένουν πάνω στο σπείρωμα του ατομάιζερ, έχω δει και παλιότερα φωτογραφίες στο γερμανικό φόρουμ. Την πρώτη φορά που αντίκρισα το θέαμα πανικοβλήθηκα. Από ό,τι διάβασα όμως οι Γερμανοί το θεωρούν απόλυτα φυσιολογικό μάλλον επειδή παραμένουν κολλημένα εκεί και στο μόνο που επηρεάζουν είναι το ότι ρίχνουν την απόδοση του ατομάιζερ. Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια.

Γι αυτό έλεγα εγώ από παλιά ότι τα ατομάιζερ μιας χρήσης θα μας γλίτωναν και από εκνευρισμό και από αμφιβολίες. Αλλά τώρα που αναφέρθηκες στις κολλήσεις με έκανες να σκεφτώ ότι κι εκεί δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα και παίζει ρόλο η ποιότητα του ανταλλακτικού και τα υλικά από τα οποία είναι κατασκευασμένο.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mirage e-cig
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 06, 2009, 02:33 »
Ωραιες φωτο Θανο  :thumpup:
Φυσικα με προβληματισαν ολα αυτα τα καταλοιπα αλλα ηταν αναμενομενο,αφου το καταλαβαινεις ακομα κ απο τη γευση που σου βγαζει ο ατμ. μετα απο καιρο,αφου διαφερει παρα πολυ με ενα ολοκαινουριο της ιδιας μαρκας(το εχω δοκιμασει)
Γρηγορη ερωτηση:
Το mirage το δοκιμασες σε συνθηκες δυνατης μουσικης???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix