vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1125 στις: Αυγούστου 22, 2011, 16:29 »
Ακριβώς Βαγγέλη... :thumpup:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 29, 2011, 21:27
Μόλις πήρα το φίλτρο ενυδρείου sera και η πρώτη δοκιμή στον Α2 δείχνει πολύ ικανοποιητικά σημεία...
Θυμίζει λίγο μαλλί της γριάς αλλά οκ...

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2011, 21:27 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1126 στις: Αυγούστου 22, 2011, 22:35 »
είναι καλό Γαβριήλ αρκεί να πετύχεις την κατάλληλη ποσότητα που θα βάλεις.
με λίγο θα εχει διαρροές με πολύ θα εχεις πρόβλημα τροφοδοσίας.
εγώ αυτό έχω από τα απλά 510 ακόμα.
εμπειρικά αν δω ότι παίρνει 10-12 σταγόνες από πανω και τις απορροφά  είμαι εντάξει

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1127 στις: Αυγούστου 22, 2011, 22:40 »
Εχω την εντύπωση οτι έβαλα σχεδόν ίδια ποσότητα με αυτή που είχε πριν, του Cetin δηλαδή...
Έβαλα 5 σταγόνες δοκιμαστικά πριν καμία ώρα και δεν μου έχει βγάλει κάτι αρνητικό...
Φαίνεται πολύ καλή περίπτωση... :thumpup:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 17, 2011, 13:32
Βλέπω τελευταία πολλούς να ΄΄χάνονται΄΄  στις πολλές σελίδες του Α2 και να ψάχνουν με τις ώρες...
Αφού έχουμε φτάσει σε στοιχειοθετημένα αποτελέσματα πλέον τα οποία μπορούμε να παρουσιάζουμε και να προτείνουμε  ή και να ρωτάμε κάτι επιπλέον...μήπως είναι καιρός να προχωρήσουμε παρακάτω και να δημιουργήσουμε ένα νήμα Α2 Bulli fan club;
Ετσι για να ανανεωθούμε λιγάκι βρε αδερφέ...
Πώς σας φαίνεται η ιδέα;  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2011, 13:32 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1128 στις: Αυγούστου 23, 2011, 03:37 »
Καλό θα ήταν και επειδή έχω ψάξει όλο το νήμα να ρωτήσω τελικά σε hybrid μπαταρια εχει δοπκιμαστει καθόλου και κουμπωνει δουλεύει κανονικα?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1129 στις: Αυγούστου 23, 2011, 04:25 »
 :nope: όχι,δε δουλευει.Ο α2 κάνει μόνο στις manual μπαταρίες τύπου ego,ego-T,κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2011, 13:34 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1130 στις: Αυγούστου 23, 2011, 17:08 »
Παιδιά, διαχώρισα πολλά μηνύματα που αναφέρονται στον A2-T (τανκ) και έφτιαξα νέο θέμα.
Στο εξής μηνύματα που αφορούν τον Α2-Τ να τα γράφετε εκεί.

Το νέο θέμα:

A2-T (τανκ) ατμοποιητής

Επίσης μαζί με το διαχωρισμό έγιναν και μερικές συγχωνεύσεις συνεχόμενων μηνυμάτων, διαγραφές κάποιων άσχετων κτλ. Αν δείτε λοιπόν τον αριθμό των μηνυμάτων σας μικρότερο από ό,τι τον θυμόσαστε, θα ξέρετε πού οφείλεται.

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1131 στις: Αυγούστου 23, 2011, 18:01 »
Μεχρι να λυθει το θεμα του νεου νηματος θα ηθελα την αποψη σας σχετικα με ενα θεματακι που αντιμετωπίζω τελευταια.
Καποιες φορες σφιγγει αρκετα η τζουρα και δε μπορω να καταλαβω απο τι. :dontknow: :dontknow:
Πεζοντας με τη θεση της αντιστασης δε λυνω παντα το προβλημα.
Ο Βαγγελας λεει οτι μαλλον συνηθισα τη τζουρα :hmmm:
Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1132 στις: Αυγούστου 23, 2011, 18:08 »
Μεχρι να λυθει το θεμα του νεου νηματος θα ηθελα την αποψη σας σχετικα με ενα θεματακι που αντιμετωπίζω τελευταια.
Καποιες φορες σφιγγει αρκετα η τζουρα και δε μπορω να καταλαβω απο τι. :dontknow: :dontknow:
Πεζοντας με τη θεση της αντιστασης δε λυνω παντα το προβλημα.
Ο Βαγγελας λεει οτι μαλλον συνηθισα τη τζουρα :hmmm:
Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα?
Ίσως το φιτίλι σου φράζει την τρύπα. Βάλε το καρφάκι από έξω προς τα μέσα προσεκτικά, κούνα λίγο δεξιά, αριστερά, πάνω, κάτω και ξαναδοκίμασε...

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1133 στις: Αυγούστου 23, 2011, 19:10 »
Μεχρι να λυθει το θεμα του νεου νηματος θα ηθελα την αποψη σας σχετικα με ενα θεματακι που αντιμετωπίζω τελευταια.
Καποιες φορες σφιγγει αρκετα η τζουρα και δε μπορω να καταλαβω απο τι. :dontknow: :dontknow:
Πεζοντας με τη θεση της αντιστασης δε λυνω παντα το προβλημα.
Ο Βαγγελας λεει οτι μαλλον συνηθισα τη τζουρα :hmmm:
Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα?
Μήπως είναι λίγο μεγάλο το φυτίλι σου; Γιατί αν είναι μεγάλο κουβαριάζεται καθώς βιδώνεις το φίλτρο και έτσι δυσκολεύει η παροχή αέρα. Μόνο εκεί πάει το μυαλό μου :hmmm: Επίσης μπορεί ένα μέρος του φυτιλιού να μην πατάει στον πολυεστέρα και να πατάει γύρω από το άσπρο το πλαστικό και έτσι πάλι δύσκολα περνάει ο αέρας (ατμός καλύτερα) ;)

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1134 στις: Αυγούστου 23, 2011, 23:04 »
συμπολίτη sim κάποιες φορές έχω και γω το ίδιο πρόβλημα αλλά λύνεται σχεδόν αμέσως όταν πάιξω λίγο την αντίσταση (συνήθως προς τη βάση του ατμοποιητή)
Δεν αποκλείεται όμως να έχεις βάλει και παραπάνω φιτίλι από το κανονικό με αποτέλεσμα ο αέρας στον ήδη περιορισμένο χώρο να δυσκολέυεται να κυκλοφορήσει σωστά.



και πάμε τώρα στο δικό μου θέμα.

έχω την εντύπωση ότι είμαι στην Ιταλία απέναντι από τον πύργο της Πίζας.
το Α2 μου έχει κλίση και γέρνει ελαφρώς :wall:
όχι υπερβολικά αλλά γέρνει.
το ίδιο συμβαίνει και με τις 2 βιδούλες της αντίστασης του ατμοποιητή οι οποίες και αυτές γέρνουν ελαφρώς προς την ίδια κατεύθυνση.
παράλληλα έχω διαρροή προς το σπέιρωμα(έχω 901).

σαν πολλά προβλήματα μαζί δεν νομίζετε;; :angry_orange:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 29, 2011, 21:32
έλεγα μπας και έκανα καμιά επέμβαση πριν το στείλω στο συνεργείο του Γιάννη  8) ;D

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2011, 21:32 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1135 στις: Αυγούστου 23, 2011, 23:20 »
Θα γυρισεις 4-5 μερες στα παλια σου και μετα ολα ΟΚ  :thumpup: :thumpup:  Μην προσπαθεις μονο σου, μεγαλυτερη ζημια θα κανεις. Βεβαια αν ειχαμε φωτο μπορει και να βλεπαμε περισσοτερα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1136 στις: Αυγούστου 23, 2011, 23:23 »
στην φώτο μπορεί να μην το καταλάβεις κιόλας φίλε Γιάννη.μόνο από κοντά το καταλαβαίνεις.

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1137 στις: Αυγούστου 23, 2011, 23:30 »
Δε φταιει η ποσοτητα του φυτιλιου :nope: :nope:
Και με 5φ μια χαρα δουλευε και με 4φ που ειναι τωρα .
Αυριο θα δοκιμασω με την αντισταση απεναντι απο την τρυπα :hmmm: :hmmm:

max οποιον Α2 εχω δει γερνει :yes:
Διαρροες στο σπειρωμα δεν εχω αντιληφθει.(ο δικος μου ειναι 510)

Υ.Γ.Ειχες δικιο για το πειραγμα της αντιστασης προς τη βαση του ατμοποιητη :thumpup:
Να δω ποσο θα κρατησει.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1138 στις: Αυγούστου 23, 2011, 23:34 »
εγώ τη θεωρώ δεδομένη την τοποθέτηση της αντίστασης απέναντι από την τρύπα.
νόμιζα την είχες εκεί.
δοκίμασέ το.


Αποσυνδεδεμένος nickcompact

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1139 στις: Αυγούστου 23, 2011, 23:41 »
=
Κανε πρωτα μια ερευνα εδω σιγα-σιγα και μετα θα βοηθησουμε :yes:
http://www.ecigarette-mods.com/

τελικα τα κοιταξα ολα τα mod των μπαταριων....αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω πως θα ειναι με εναν a2 βιδωμενο επανω τους....θελω κατι να μπορω να το χρησιμοποιω και εκτος σπιτιου...να μην ειναι πολυ μεγαλο....!!!εσεις ποιες μπαταριες χρησιμοποιειτε βρε παιδια...???(εκτος μπαταριες e-go) αν μπορειτε βαλτε και καμια photo δικη σας με αυτες που θα προτεινετε με τον a2 βιδωμενο επανω...
ευχαριστω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171655 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364