vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, john67, petr@n, white varadero, Doubt, sentinelba, stamatisgr, camber

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #705 στις: Ιουλίου 08, 2011, 22:33 »
Παιδιά μια ερώτηση που σίγουρα έχει απαντηθεί πολλές φορές :confused1: έχω μια μικρή διαρροή από την τρυπούλα. Αυτό σημαίνει πως έβαλα πολύ αραιό το φίλτρο ενυδρείου σωστά; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #706 στις: Ιουλίου 08, 2011, 22:37 »
Παιδιά μια ερώτηση που σίγουρα έχει απαντηθεί πολλές φορές :confused1: έχω μια μικρή διαρροή από την τρυπούλα. Αυτό σημαίνει πως έβαλα πολύ αραιό το φίλτρο ενυδρείου σωστά; :hmmm:
Ακριβως !!! Τουλαχιστον σε μενα αυτο ειχε φταιξει. Μετα ολα οκ.

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #707 στις: Ιουλίου 08, 2011, 22:57 »



Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #708 στις: Ιουλίου 08, 2011, 23:10 »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #709 στις: Ιουλίου 08, 2011, 23:15 »
Eυχαριστω πολυ,cobolt! :)
Αλλα αυτο υπαρχει καπου για αγορα?Δωσε καποιες πληροφοριες,δεν εχω ιδεα!Ειναι καποιο αλλο atomizer κ απλως κανει κ σε αυτον?
Είναι τύπου κάψουλας το καρτο, συνονόματε και τα πουλάει προς 2€ το ένα, είναι αυτό το εξάρτημα ;)

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #710 στις: Ιουλίου 08, 2011, 23:17 »
Ή αλλιώς από εδώ http://www.heaven-gifts.com/product-237.html όταν τα φέρουν ξανά :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #711 στις: Ιουλίου 08, 2011, 23:19 »
Δεν είναι atomizer αλλά cartridge (γεμιστήρας). Όπως είπε και ο φίλος vrs5, υπάρχει στο site του bulli, αλλά ταιριάζει και από ένα ηλεκτρονικό πούρο (δεν θυμάμαι ακριβώς ποιο). Το βιδώνεις στον ατμοποιητή και ατμίζεις. Αγοράζοντας τον Α2, έρχεται με ένα γεμιστήρα-επιστόμιο.

(βλέπε προλαλλήσαντες  :) )

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #712 στις: Ιουλίου 09, 2011, 00:00 »
Αυτό που εννοούσα λέγοντας φίλτρο ενυδρείου είναι αυτό http://www.amazonios.gr/product_info.php?products_id=2777. Απλά αλλάζεις τον πολυεστέρα...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #713 στις: Ιουλίου 09, 2011, 00:41 »
Έτσι λέει ο Βαγγέλης (SEB) ;D :thumpup:
Σταύρο εγώ αυτά τα φίλτρα τα είχα πάρει πέρυσι από το Bulli-smoker.de (τα διαφανή). Τώρα δεν τα βλέπω να τα έχουν στα αναλώσιμα. Έχουν μεγάλη διαφορά από τα φίλτρα με το άσπρο περίβλημα.
Αυτά με το άσπρο περίβλημα έχουν σφιχτό σφουγγαράκι και το υγρό δεν μπορεί να τρέχει καλά ενώ τα διαφανή έχουν άνετο και ποιοτικό σφουγγαράκι.
Τα διαφανή που έχω τα βρίσκεις σε αυτή τη μορφή(Image removed from quote.)
Δηλαδή μέσα σε κάψουλες.
Ενώ τα άλλα είναι χύμα μέσα σε κουτάκι
Δεν τα βρήκα να τα πουλάνε άδεις όπως τότε στο  Bulli-smoker.de. Αν τα βρει κανείς ας ενημερώσει.
Τα βρήκα σε αυτά τα site
http://www.heaven-gifts.com/product-237.html
http://www.partynebula.de/bus2/index.php?a=151
αλλά με γεύσεις και γεμισμένα >:( >:(
 

Υ.Σ.
Δεν μιλάω για το μεγάλο φίλτρο που έρχεται μαζί με τον Α1. Αυτό είναι πολύ καλό. Χωράει πολύ υγρό αλλά έχει το μειονέκτημα ότι πρέπει να ξεβιδώνεις τον Α1 από κάτω για να το γεμίσεις.

Έχω ακριβώς τα ίδια εδώ και μου κάναν όλα.
Αλλά και τα άλλα που έχω που δεν είναι από την Ruyan ταιριάζουν επίσης όλα.
Άρα κάνουν 100%.

Τον A1 μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις με δύο ειδών φιλτράκια.
Το μεγάλο και με αυτά από το πούρο DSE 701.

Το πλεονέκτημα του μεγάλου είναι ότι χωράει τεράστια ποσότητα υγρού αλλά είναι λίγο πιο δύσκολο να επαναγεμιστεί. Επίσης δεν γνωρίζω που μπορείς να τα προμηθευτείς εκτός από παραγγελία καρτομάιζερ G120, εκτός και εάν αλλάζεις μόνο σου τον πολυεστέρα.

Τα φιλτράκια του DSE 701 βιδώνουν από πάνω, οπότε βγαίνουν εύκολα και επαναγεμίζονται.
Παρότι δεν χωράνε τόσο υγρό όσο τα μεγάλα του Α1, είναι τεράστια σε σχέση με τα γνωστά του 901 και 510. Εγώ βάζω στο φιλτράκι του 701 περίπου 55 σταγόνες υγρό και πρέπει να είναι γύρω στα 3ml.
Τα φιλτράκια αυτά είναι πολύ πιο εύκολο να τα προμηθευτείς (π.χ στα links που έδωσε ο Φώτης), και μπορείς επίσης να αλλάζεις τον πολυεστέρα.
Άδεια φιλτράκια 701 δεν θυμάμαι να αγόρασα, αλλά πολύ πιθανό να υπάρχουν.
Αυτά της Ruyan είναι ποιοτικά πολύ καλά και το υγρό το θυμάμαι γευστικότατο.

 :bow:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #714 στις: Ιουλίου 09, 2011, 01:11 »
Για τους λατρεις των ατμοποιητων με αμπουλα(tank) ο Α2-Τ δεν ειναι αξιος των προσδοκιων τους?!Αν καποιος ειναι κατοχος του μπορει να διευκρινησει πως ειναι απο αποψη χτυπηματος,γευσης κ ατμου(δηλ ικανοποιητικος)?Και ποσα ml γεμιζει η αμπουλα του?

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1608.1215.html
Απάντηση #1226

περίπου 10 μερες  συνεχούς  χρήσης  του τανκ  , 6-7 μλ    την ημέρα  δεν είχα διαρροή  ,   κτύπημα  και γεύση πολύ καλή  στα  6 βολτ  κυρίως  στα 7,4 κτυπημα  πολύ καλό  γεύση κατώτερη των 6 βολτ.  Κρατάω και μια επιφύλαξη για το ποιος  είναι ανώτερος  των 2 ,   ο κλασικος ή τανκ  θα το διαπιστώσω σύντομα  αφού περιμένω  να ερθει ο κανονικός.    Μέχρι  τώρα  διαπίστωσα ότι στεγνώνει αν δεν φτιάξεις  σωστά  την αντίσταση σε σχεση με τα βολτ  που ατμιζεις  , στα 3,7 δεν στέγνωσε ποτέ με 4 σπείρες ( 1 μέρα  χρήσης  και μερικές  δοκιμές ). Κατά  τα άλλα  είναι  δύσκολο να αποφασίσω  ποιος  είναι καλύτερος  ανάμεσα  σε   α2 και iatty αφού  στον ένα  έχω 10 μέρες  χρήσης και στον άλλο μόλις μια.  Το μόνο σίγουρο είναι 'οτι είναι οι  2 κορυφαίοι ατμο αυτή τη στιγμή .

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #715 στις: Ιουλίου 09, 2011, 02:35 »
Εντελως προσωπικη γνωμη...
Ο Α2 ειναι καλος , αλλα τίποτα παραπάνω
δεν συγκρίνεται ( προς το παρόν ) ούτε με τον 510lr ουτε με τον 901lr (τελευταία μου κάθεται καλύτερα απο τον 510)
Οσες φορες κι αν δοκίμασα, με 3 με 4 με 5 με 6 με 7 σπείρες
Με ρυθμιζόμενα volts του κουμπαρου μου
Στα 4v στα 6v στα 7v , ίδια γεύση
Με μαμισιο φίλτρο , με ενυδρείου, πυκνό ή αραιό με της παναγίας τα μάτια...
Ο Α1 είναι επιεικώς απαράδεκτος και ο Α2 είναι απλά καλός.
Αν ξέμενα απο ατμοποιητές ποτέ ( απίθανο το βλέπω) σίγουρα ο Α2 θα ήταν η καλύτερη παρέα μου.
Αλλά προς το παρόν δεν μπορώ να αποδεσμευτώ απο τους άτμο που προανέφερα.
Πάντα προσωπική γνώμη και τα σκυλιά δεμένα :)

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #716 στις: Ιουλίου 09, 2011, 02:38 »
Αbet την ίδια γνώμη είχα μέχρι που δοκίμασα το φυτίλι του CE2 :yes:

edit: ή είμαι κολόφαρδος και μου κάθετα η αντίσταση, το φίλτρο ή τοποθέτηση από τότε

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #717 στις: Ιουλίου 09, 2011, 02:58 »
Mια απορια,καθ οτι δε γνωριζω,σε provari στα 3,7V η αντισταση κ το φυτιλι ειναι καλα αν το εχεις φτιαξει οπως στο video?Γενικα για να χεις ενα καλο αποτελεσμα(ατμό,χτυπημα,γευση) κ παραλληλα να μην αλλαζεις φυτιλι+αντισταση συχνα,στα ποσα volt κ πως φτιαχνεις την αντισταση+φυτιλι?Κ κατι τελευταιο,αυτος δινει απο 1μ φυτιλι+συρμα αντιστασης αλλα αν επερνε καποιος εξτρα πχ 5μ απ το καθενα ποσο(στο περιπου) θα κρατουσε?

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #718 στις: Ιουλίου 09, 2011, 03:23 »
Εγω σε ρυθμιζόμενο mod στα 4,3 volt 5 σπειρες με .13mm σύρμα  2,5-2,7 Ωμ αντισταση μου δίνει αψογα αποτελέσματα. Περιπου 5-6 εκατοστα φυτίλι διπλωμένο ωστε να γίνει περίπου 2 εκατοστα τυλίγω το σύρμα με μια καρφιτσα όχι πολύ σφικτά.
Το κακό ειναι οτι κοντευω να μέινω από φυτίλι του CE.
Με βγαζει περίπου 5-6 μέρες. Δεν καίγεται απλά μαυρίζει πολύ και το αλλάζω.
Στους δύο μήνες που το χρησιμοποιώ περίπου 8-9 καρτο με 10 εκατοστα αν δεν κανω λαθος φυτίλι ο καθένας. Το φυτίλι του Cetin δεν μου δουλευει καλά και καταστρέφεται εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #719 στις: Ιουλίου 10, 2011, 01:33 »
Παντος εινε αληθεια οτι πονα στον κεντρικο πολο. Θα επρεπε να ηταν απο καποιο πιο σκληρο υλικο. Θελει απο την αρχη λιγο προσοχη στο βιδωμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171640 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364