vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Ηρακλης, camber, costasibiza84, ZoeM

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #90 στις: Μαρτίου 25, 2011, 11:39 »
Φίλε marbass μολις εφαρμοσα την μεθοδο σου στον Α1.Επειδή η τρύπα αερισμού έπεφτε στην ίδια ευθεία με τις βίδες του Α1 αποφάσισα να κοντυνω το σπειρωμα για να αλλαξει θεση η τρυπα.Με το dremel σιγά σιγά έτρωγα το σπείρωμα και τώρα βαράει άσχημα.Με την ίδια αντίσταση -φιτίλι που δεν έβγαζε ατμό άλλα είχε και εκείνο το τσούξιμο τώρα είναι απλά άπαιχτος. Kαι μην φανταστείς ότι μετακινήθηκε πολύ....ίσα με μισό και  κάτι εκατοστό  :thumpup:
Έτσι λοιπόν για εξόδους τον απίθανο και σουλουπωμένο  Α2 με τα 2ml και για ταξίδια και χώρους που επιτρέπεται ο μεγάλος αδερφός Α1 με τα 5 ml. :yes: :respect:
Τώρα έμεινε μια καλή προμήθεια με φιτίλι γιατί από σύρμα....κάνω περίφραξη και μετά.....άντε γεια 901-510-Τ-Ε-801 κτλ κτλ :bye:

Ερώτηση: O A1 έχει μία τρύπα ή παραπάνω? Από τις φωτογραφίες του συμπέρανα ότι έχει τρεις!!!!!. Άρα πολλή εισροή αέρα και αρα σκληρή αίσθηση στο λαιμό. Και φυσικά δε θα ήταν δυνατόν να ελέγξει κανείς τη ροή του αέρα όπως στον Α2. Όπως τα περιγράφεις είναι προφανές ότι έχει μια. Σκέφτομαι να χτυπήσω τον Α1 με το extreme, για περισσότερη αυτονομία απο τον Α2. Γι αυτό ρωτάω.  Χρησιμοποιείς προφανώς τον Α1 με το δικό cart, έτσι? Δεν τρέχει? Δεν τον πλημμυρίζει όταν είναι τίγκα στο υγρό?   

Υποπτεύομαι δε οτι ο Τούρκος έχει αντιληφθεί τι παίζει με την τρύπα και φροντίζει να προσφέρει τον Α2 τουλάχιστον απ ότι φαίνεται με την τρύπα στη σωστή της θέση.
 
Δεν ξέρω πόσα μέτρα σύρμα έχεις αλλά μη στοιχηματίζεις ότι είναι και πολλά. Με το ρυθμό που το αλλάζω (καθε μέρα 8-10cm) εγώ τουλάχιστον θέλω κοντά 30μ το χρόνο. Ευτυχώς που δεν κοστίζει τίποτα.
Κατ' αντιστοιχία και το νήμα. Απ ότι διαβάζω είσαι πρακτικός άνθρωπος και πιάνεις την ουσία των πραγμάτων. Χτύπα λοιπόν  1 μέτρο υαλόπανο και καθάρισες για 1-2 χρόνια.
Εμ τι λέω κι εγώ 2 μήνες τώρα για τους 901-901-510 κλπ ? ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ. Μου έχουν μείνει όμως καμιά 30ρια αμανάτι.

Tip of the day. Για να μην παιδεύεστε με το μοντάρισμα της στριμμένης αντίστασης στον Α2 χρησιμοποιείστε ένα τσιμπιδάκι γυναικείο. Ο Hondos έχει πολλά σε απίθανα σχέδια και σε μούρλια χρωματάκια  :)).  Μαζί με το τσιμπιδάκι, ένα μικρό ψαλιδάκι, ένα κατσαβιδάκι ωρολογοποιού, κάνα δυό μέτρα σύρμα και λίγο υαλόνημα (μέσα σε μια πορτοφολοειδή θήκη ή θήκη γυαλιών) φτιάχνουν ένα ωραίο μικρούλι all day and night σετάκι που θα καλύψει τις ολιγοήμερες εκδρομικές σας ανάγκες 8) :)

@ Τριπολίτης
Δες τα προηγούμενα 2-3 post. Απαντάνε στην ερώτησή σου. 

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #91 στις: Μαρτίου 25, 2011, 12:45 »
marbass
Οι τρύπες που φαίνονται στη φωτο είναι διακόσμηση ( ή κάτι που έχει να κάνει με την επαφή του με το bulli mod, δεν έχω bulli για να ξέρω)
Στην πραγματικότητα έχει μόνο 1 τρύπα ακριβώς εκεί που τελειώνει το σπείρωμα.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #92 στις: Μαρτίου 29, 2011, 18:22 »
Ερώτηση: O A1 έχει μία τρύπα ή παραπάνω? Από τις φωτογραφίες του συμπέρανα ότι έχει τρεις!!!!!. Άρα πολλή εισροή αέρα και αρα σκληρή αίσθηση στο λαιμό. Και φυσικά δε θα ήταν δυνατόν να ελέγξει κανείς τη ροή του αέρα όπως στον Α2. Όπως τα περιγράφεις είναι προφανές ότι έχει μια. Σκέφτομαι να χτυπήσω τον Α1 με το extreme, για περισσότερη αυτονομία απο τον Α2. Γι αυτό ρωτάω.  Χρησιμοποιείς προφανώς τον Α1 με το δικό cart, έτσι? Δεν τρέχει? Δεν τον πλημμυρίζει όταν είναι τίγκα στο υγρό?   

Υποπτεύομαι δε οτι ο Τούρκος έχει αντιληφθεί τι παίζει με την τρύπα και φροντίζει να προσφέρει τον Α2 τουλάχιστον απ ότι φαίνεται με την τρύπα στη σωστή της θέση.
 
Δεν ξέρω πόσα μέτρα σύρμα έχεις αλλά μη στοιχηματίζεις ότι είναι και πολλά. Με το ρυθμό που το αλλάζω (καθε μέρα 8-10cm) εγώ τουλάχιστον θέλω κοντά 30μ το χρόνο. Ευτυχώς που δεν κοστίζει τίποτα.
Κατ' αντιστοιχία και το νήμα. Απ ότι διαβάζω είσαι πρακτικός άνθρωπος και πιάνεις την ουσία των πραγμάτων. Χτύπα λοιπόν  1 μέτρο υαλόπανο και καθάρισες για 1-2 χρόνια.


Φίλε marbass όπως σωστά είπε και ο Abet o A1 έχει μόνο μια τρύπα αερισμού όπως και ο Α2.
Ούτε στον Α1 άλλα και στον Α2 δεν μου ήρθε ούτε μια φορά υγρό στο στόμα και ούτε ποτέ πλημμύρισε το φιτίλι αν και έχω αλλάξει και στους δυο το φίλτρο με φίλτρο ενυδρείου.Μάνο που γλίτωσα το dripping και η αυτονομία του Α2 διαρκεί 2-3 ωρες έμενα προσωπικα μου φτάνει.Και  χωρίς πλάκα σκέφτομαι να Χτυπήσω άλλον έναν Α2 αν και έχω τον Α1 ότι και αν  σημαινει αυτο  ;)
Θα ήθελα και τα φώτα σου.Στα παρακάτω δυο λινκ αναγνωρίζεις το υαλονημα που βρηκες.Γιατί οπού ρώτησα εδώ θεσσαλονικη με κοιτούσαν κάπως.
http://www.kolleris.gr/htm/monotika.html
http://www.fibermaxcomposites.com/shop/-c-48.html

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #93 στις: Μαρτίου 30, 2011, 00:59 »
Κουμπάρε ,
Στο 1ο λινκ δεν βλέπω κάτι παρόμοιο με το
http://www.kapillar-ortmann.de/F01-1.html απ' όπου έχω αγοράσει.
Το 2ο λινκ σου έχει μονο υφάσματα όχι νήματα απ ότι βλέπω

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #94 στις: Μαρτίου 30, 2011, 12:25 »
Θα ήθελα και τα φώτα σου.Στα παρακάτω δυο λινκ αναγνωρίζεις το υαλονημα που βρηκες.Γιατί οπού ρώτησα εδώ θεσσαλονικη με κοιτούσαν κάπως.
http://www.kolleris.gr/htm/monotika.html
http://www.fibermaxcomposites.com/shop/-c-48.html

Δεν το αναγνωρίζω.
Οποιοδήποτε υλικό με ύφανση απο υαλόνημα κάνει αρκεί να μπορείς να το ξηλώσεις.
Πήγαινε σε χρωματοπωλεία ή είδη κιγκαλερίας  και ζήτα υαλόπανο. Έχει πλάτος 5-6cm και πωλείται με το μέτρο. Ο πωλητής μου είπε οτι τυλίγουν-μονώνουν εσωτερικά εξατμίσεις με αυτό.

Επί τη ευκαιρία, διάβασα στο ECF οτι ο Θανάσης είναι έτοιμος να λανσάρει κάτι αντίστοιχο με τον Α2 με εύκολο τρόπο αντικατάστασης νήματος-σύρματος και μάλιστα προσπαθεί να το συνδυάσει με σύστημα δεξαμενής (AFS, AVS, UFS κλπ).

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #95 στις: Μαρτίου 30, 2011, 12:27 »
Αλλαξα φιτίλι στον Α2, το πέτυχα με την τριτη προσπάθεια, και τώρα έχει πολύ καλύτερη απόδοση απο αυτη που είχε με το έτοιμο.


Η γνώμη μου:


1) Δεν έχω καθόλου καμμένο
2) Δεν έχω καμμία διαρροή
3) Δεν έρχονται υγρά στο στόμα σε καμμία περίπτωση
4) Η ροή του υγρού απο το φιλτράκι τύπου DSE-701 είναι άριστη χωρίς καμμία μετατροπή. Μου κρατάει για 30 λεπτά ατμίσματος τουλάχιστον
5) Ο ατμοποιητής δεν χαλά καθόλου εύκολα. Το μόνο πιθανό σημείο μελλοντικών προβλημάτων βλέπω να είναι το σημείο επαφής με τον πόλο της μπαταρίας.
6) Ατμός κτύπημα και γεύση είναι άκρως ικανοποιητικά
7) πάει μια χαρά πάνω στα eGo (πήρα και τον κώνο που βελτιώνει αρκετά την αισθητική)


Με μόνο μειονέκτημα την ανάγκη αλλαγής φιτιλιού, που για κάποιους μπορεί να είναι μια ανεπιθύμητη αγγαρεία το θεωρώ συνολικά ίσως την καλύτερη πρόταση (δεν έχω δοκιμάσει τον Α1 αλλά ο Α1 είναι και  πιο ογκώδης) για κάποιον ατμιστή που όμως δεν ξεκινά άτμισμα τώρα αλλά έχει μια εμπειρία 2-3 μηνών




« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2011, 02:01 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #96 στις: Μαρτίου 30, 2011, 19:12 »
Σήμερα επισκέφθηκα ένα χρωματοπωλείο και αφού δεν κατάφερα με πλάγιους τρόπους να του δώσω να καταλάβει γιατί  θέλω το υαλοπανο ;D ,αναγκάστηκα  και του  εξήγησα.Με μεγάλη μου έκπληξη τον άκουσα να μου λέει δεν θέλεις υαλοπανο αλλά υαλονημα.Όπως θα δείτε στην φώτο μοιάζει με σχοινί που δένουν εμπορεύματα και σωλήνες και η αλήθεια είναι ότι όντως το πουλάνε για αυτήν την χρήση.Μου εξήγησε ότι είναι άκαυστο και ότι είναι από ίνες υαλου για να αντέχει σε ψηλές θερμοκρασίας λόγω τριβής.Αφού μου έκοψε ενα μέτρο περίπου και  δεν μου πήρε καθόλου λεφτά,έφτασε στον προορισμό του.
Με ένα φλόγιστρο που έχω και αφού το ξέπλεξα πρώτα το έκαψα αρκετά θα μπορούσα να πω.Περιττό να πω ότι δεν έπαθε τπτ εκτός από ένα ελαφρύ καφεδί χρώμα που πήρε αλλά καθάρισε με ένα σκούπισμα με το χέρι. Και επειδή μέχρι σήμερα ποτέ δεν είχα μπει στην διαδικασία να κάψω τα νήματα από buli και e-bay το έκανα από περιέργεια και είδα ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με το..σχοινί.
Η δοκιμή θα γίνει αύριο γιατί σήμερα είναι στην διαδικασία βρασίματος και στεγνώματος .Εύχομαι να μην κάνει δουλειά για την χρήση που το θέλουμε,γιατί αν κάνει θα φασκελώνομαι πρωί-μεσημέρι-βράδυ μετά το φαγητό :)) που πλήρωνα 1.99 για ένα μετρo νήμα στον cetin και άλλα τόσα στο e-bay. :wall: :wall:
Να πω επίσης ότι το κάθε νήμα που βγάζει είναι  περίπου στο 1,5 χιλιοστό πάχος και στο σύνολο είναι περίπου είκοσι νήματα του ενός μέτρου........ δηλαδη 20Χ1 :hmmm: :laugh1: :laugh1:
            

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #97 στις: Μαρτίου 30, 2011, 19:20 »
Το φιτίλι που χρησιμοποιούν στις λάμπες πετρελαίου δεν κάνει?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #98 στις: Μαρτίου 30, 2011, 22:28 »
Αυτό το υαλόνημα είναι πολύ καλή ανακάλυψη!
Είναι σπάσιμο να περιμένει κανείς 3 εβδομάδες και να πληρώνει τα μαλλιοκέφαλά του.
Ελπίζω να παίξει καλά.


Το ξέπλεγμα πάντωα φαίνεται λίγο αγγαρεία, αλλά αν παίξει αξίζει.


Απο ότι κατάλαβες είναι κάτι συνηθισμένο ή θα γυρίσω όλα τα χρωματοπωλεία για να το βρώ?

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #99 στις: Μαρτίου 30, 2011, 22:39 »
SEB, δεν έχεις κανένα θέμα.  Ισως είναι και καλύτερο απο αυτό που χρησιμοποιούσες..

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #100 στις: Μαρτίου 30, 2011, 22:44 »
Παιδιά δεν ξέρω άλλα άμα κάτσει μαθαίνω τα πάντα και ενημερώνω.
Αφήστε που άμα υπάρχει πρόβλημα αναλαμβάνω να πάρω την κουλούρα που είχε και πρέπει να ήταν γύρω στα 60-70 μέτρα και σας στέλνω :laugh1:
craven ευχομαι να εχεις δικιο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #101 στις: Μαρτίου 30, 2011, 22:51 »
Σκέφτηκε κανίς να το χρησιμοποιήσει αντί για φίλτρο Blue Foam?

π.χ σε SMART TANK
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2011, 23:11 από Zioa »

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #102 στις: Μαρτίου 31, 2011, 01:08 »
SEB αυτό είναι το σωστό!Απο τη γυαλάδα και το χρώμα φαίνεται. Επιτέλους τα κατάφερες  :) ;) Ω ρε θα ντουμανιάσει ο κόσμος τώρα!
Όπως είναι φανερό δεν είναι και κάτι σπάνιο ή δυσεύρετο αλλά προκαλεί μεγάλη χαρά το να ανακαλύπτεις ότι μπορείς να προμηθευτείς ΜΠΟΛΙΚΟ σχεδόν χωρίς κανένα κόστος. Είναι εντυπωσιακό πάντως ότι αυτό που πωλείται ως κάτι το ειδικό για την τάδε χρήση (και συνεπώς τσεκουρώνει η τιμή του) αποτελεί κάτι κοινότυπο και άνευ αξίας για την δίνα χρήση.

@Ζioa
Δεν υποκαθιστά/αντικθιστά τον πολυεστέρα ή το blue foam. Οι ίνες είναι γυάλινες και δεν έχουν απορροφητικότητα. Το υγρό στην ουσία τσουλάει πάνω στο υαλόνημα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #103 στις: Μαρτίου 31, 2011, 13:24 »
Πήρα κι εγώ ένα κομμάτι υαλόνημα, (υαλοκόρδονο το έλεγαν απο το μαγαζί) αλλά μάλλον υπάρχουν πολλών προδιαγραφών, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

Εμένα είναι σαν μια χοντρή πλεξούδα 2 εκατοστών που αποτελείται από πολλές μικρότερες περίπου 4 χιλιοστων οι οποίες με τη σειρά τους
αποτελούνται απο πολύ λεπτές ίνες με τάση να ξεφτίζουν και δεν είναι στριμμένες.

Η διαφορά μας είναι ότι οταν περάσω φλόγα αναπτήρα πχ απο επάνω, δεν γίνεται τίποτε όταν όμως επιμείνω πολύ λυγίζει (χωρίς να καίγεται) και χάνει την ελαστικότητά του (θρυμματίζεται). Παρόμοιο πράγμα είχα δεί σε φιτίλι για zippo.

Κοιτάζοντας λίγο στο internet η θeρμοκρασία χρήσης των υαλονημάτων που είδα είναι 550 βαθμοί. Η φλογα προπάνιου βουτάνιου μπορεί να φτάσει και τους 1900 βαθμούς.
Τα ερώτημα είναι.
1) Αν και τα 2 είναι υαλονήματα γιατί αυτή η διαφορά συμπεριφοράς
2) Μήπως οι μικρότερες πλεξούδες στο δικό μου αποτελούνται απο πολύ λεπτές ινες που δεν αντέχουν σε τόση θερμοκρασία?
3) Μήπως αυτό εξηγεί γιατί κάποια φιτίλια σε ατμ καίγονται και κάποια όχι?
4) είναι ασφαλές να το χρησιμοποιήσω ή να ψάξω για κάτι άλλο και πως να το ζητήσω?

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #104 στις: Μαρτίου 31, 2011, 15:00 »
Εγω πιστευω πανω σε αυτο το σαιτ:
http://www.kolleris.gr/htm/monotika.html
που ειχε ποσταρει ο Βαγγελης (SEB) εχει ενα κορδονι που νομιζω εινε οτι πρεπει για φιτιλι.
Διαβαστε την περιγραφη :

SIL-TEX
Η βάση του υλικού συνίσταται από ίνες πυριτικής βάσης ( SiO2 ) οι οποίες είναι ανόργανες , μη τοξικές , δεν περιέχουν βαρέα μέταλλα και δεν προκαλούν ερεθισμούς στο δέρμα .
Τα προϊόντα Sil-tex είναι κατάλληλα για θερμοκρασίες έως 1000 ˚C. Χρησιμοποιείται σε φούρνους, πόρτες και γενικά στην βιομηχανία επεξεργασίας μετάλλων.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171700 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364