vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, dkostas, zalaros, kurtz, Dolmas, camber, Ηρακλης, petr@n

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1980 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 18:12 »
δεν γνωριζω αν εχει αναφερθει παραπανω εγω πηρα υαλοβαμβακα για α2  sera απο εδω  www.abyssos.gr  3,20€, για οσους ψαχνουν .

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1981 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 20:08 »
Λοιπόν κύριοι η λύση για την τροφοδοσία είναι απλή και με πολύ μικρό κόστος. Ξεχάστε sera και οποιοδήποτε άλλο "μαλλί" μπορεί να έχετε πάρει γ' αυτήν την δουλεία. Πριν 3 μέρες έτσι από πλάκα είπα στην γυναίκα μου να πάει να πάρει φίλτρο απορροφητήρα γιατί όπως είχα διαβάσει στο νήμα κάνει και αυτό δουλειά. Είχα δει ένα στο μαρινόπουλο στα 1,5 ευρουλάκια και της είπα να το πάρει. Ελά μου που πήγε στον μασούτη και μου φέρνει ένα με την επωνυμία "mr grant" που κόστιζει μόνο 0,61 ευρώ. Το ανοίγω και βγάζει ένα κομμάτι 30 Χ 90 πολυεστέρα που βρίσκεται στην ιδανική πυκνότητα που χρειάζεται για την δουλεία που το θέλουμε. Εκοψα ένα κομμάτι 2 Χ 3,5 εκατοστά, το έστριψα στην οδοντογλυφίδα και βουαλά το αποτέλεσμα τέλειο. Δεν υπάρχει διαρροή. Υπερτροφοδοσία ή υποτροφοδοσία τέλος και το σημαντικότερο, το αποτέλεσμα πάντα θα βγαίνει το ίδιο. Αντε να "ανοίγεις-απλώνεις" το sera, να το φέρεις στο σημείο που θέλεις και αν σου βγεί καλό το βαμβακάκι. Τέρμα ξέγνοιασες, φίλε συνατμιστή. Κόβεις το κομμάτι, το στρίβεις το βάζεις. Ηδη μετά από 3 μέρες το "φίλτρο" λειτουργεί όπως στην αρχή. Αν βγάλει 1+ βδομάδα, για εμένα είναι ΟΚ. Και για όλα φταίει η γυναίκα :)) :))

Αποσυνδεδεμένος rider6182

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1982 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 00:36 »
Καλησπέρα σε όλους σας.

Είμαι καινούριος στον α2, πριν 5 μέρες έκανα την πρώτη αλλαγή φυτιλιού και σύρματος ακολουθώντας τις οδηγίες του kalafan και όλα πήγαν τόσο καλά που πίστεψα ότι ήταν εύκολο. Χθες όμως που άλλαξα φιλτράκι (σερα) και φυτίλι και σύρμα την έπαθα τη ζημιά. Όσες φορές κι αν άλλαξα φιλτράκι, φυτίλι και σύρμα μου βγάζει καμένο. Δοκίμασα 3φ με χοντρό φυτίλι του smoke guru και 4φ με το φυτίλι του Σετίν. Από στροφές 3,4 και 5 σε όλες έχει καμένο. Το παράξενο είναι ότι υπάρχει υγρό στα φυτίλια και στο άτμισμα κάνει θόρυβο σαν καυτό λάδι που ρίχνεις μέσα νερό. Έχει κάποιος κάποια ιδέα για το τι μπορεί να συμβαινει; Χαλάει αυτό το πράγμα ο α2;

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1983 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 00:38 »
....μια εκδοχη να ακουμπαει το συρμα αντιστασης στο λαστιχακι του πολου απο τη μια βιδα και θα δεις να εχει καει.....βγαζει καμενο το λαστιχο που καις ::)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1984 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 00:51 »
Παντως,
αν θες να αποφυγεις καμενο λαστιχο πολου,
στριβε το συρμα στη βιδα με το λαστιχο απο την εσωτερικη και αντιθετα απο τη φορα που βιδωνει.
Ακουγεται ανορθοδοξο,
αλλα πιστεψε με εχω ατμισει καμενο λαστιχο και η πληροφορια αυτη ηρθε και ελυσε το προβλημα ::)

Συνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1985 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 01:08 »
Rider επίσης μην σφίγγεις πολύ το σύρμα όταν το τυλίγεις γύρω από το φυτίλι ;)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1986 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 02:28 »
αυτα εδω λετε να κουμπωνουν σε Α2 με του bulli το mouthpiece τα βρηκα
και ειπα να τα ποσταρω

http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1104&products_id=7897

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1987 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 02:35 »
Νομίζω πως  ναι,Βασίλη,γιατί γράφουν πως είναι συμβατά με 801 ατμοποιητές ( "...also is compatible with 302/801 atomizers.") και το thread του Α2 είναι 801,οπότε... ;)
:) :bye:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1988 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 09:18 »
 To φιλτράκι του Α2 ΔΕΝ είναι 801.
 Είναι απο e-cigar και αν θυμάμαι καλά ήταν τύπος 701.

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1989 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 10:04 »
http://www.heaven-gifts.com/product-237.html

Αυτά είναι για τον Α2...

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1990 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 10:32 »

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1991 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 16:32 »
Λοιπόν κύριοι η λύση για την τροφοδοσία είναι απλή και με πολύ μικρό κόστος. Ξεχάστε sera και οποιοδήποτε άλλο "μαλλί" μπορεί να έχετε πάρει γ' αυτήν την δουλεία. Πριν 3 μέρες έτσι από πλάκα είπα στην γυναίκα μου να πάει να πάρει φίλτρο απορροφητήρα γιατί όπως είχα διαβάσει στο νήμα κάνει και αυτό δουλειά. Είχα δει ένα στο μαρινόπουλο στα 1,5 ευρουλάκια και της είπα να το πάρει. Ελά μου που πήγε στον μασούτη και μου φέρνει ένα με την επωνυμία "mr grant" που κόστιζει μόνο 0,61 ευρώ. Το ανοίγω και βγάζει ένα κομμάτι 30 Χ 90 πολυεστέρα που βρίσκεται στην ιδανική πυκνότητα που χρειάζεται για την δουλεία που το θέλουμε. Εκοψα ένα κομμάτι 2 Χ 3,5 εκατοστά, το έστριψα στην οδοντογλυφίδα και βουαλά το αποτέλεσμα τέλειο. Δεν υπάρχει διαρροή. Υπερτροφοδοσία ή υποτροφοδοσία τέλος και το σημαντικότερο, το αποτέλεσμα πάντα θα βγαίνει το ίδιο. Αντε να "ανοίγεις-απλώνεις" το sera, να το φέρεις στο σημείο που θέλεις και αν σου βγεί καλό το βαμβακάκι. Τέρμα ξέγνοιασες, φίλε συνατμιστή. Κόβεις το κομμάτι, το στρίβεις το βάζεις. Ηδη μετά από 3 μέρες το "φίλτρο" λειτουργεί όπως στην αρχή. Αν βγάλει 1+ βδομάδα, για εμένα είναι ΟΚ. Και για όλα φταίει η γυναίκα :)) :))
Χρησιμοποιω το συγκεκριμενο φιλτρο 3-4 μερες τωρα με απολυτη επιτυχια :thumpup:Οτι πιο ευχρηστο εχω χρησιμοποιησει μεχρι στιγμης σε συγκριση  με sera και b-care.Συγκεκριμενα κοβω ενα κομματακι 2cm x 3cm,τυλιγω,χωνω στο ασπρο πλαστικο και γεμιζω.Συνεχης και χωρις προβληματα ροη και μαλιστα παρατηρησα και σημαντικη βελτιωση στη γευση :yes:Τωρα μενει να το δω και σε διαρκεια ζωης :dontknow:
Ηλία τρομερη ανακαλυψη :laugh1: :laugh1:

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2011, 16:38 από Sim »

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1992 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 22:05 »
Sim, φοβερό αυτό το “Bulli A2 cartridge compatible” στη φωτογραφία!!!
Επιβεβαιώνω κι εγώ. Το πήρα απλά επειδή είναι πάμφθηνο (90 και όχι 60 λεπτά στον Μασούτη της γειτονιάς μου) κι επειδή βαριόμουν να τρέχω σε πετσοπ να ψάχνω για sera στα 6 ευρώ.
Βγάζοντας τον πολυεστέρα από ένα αχρησιμοποίητο επιστόμιο που έχω καβάτζα για να δω περίπου το μέγεθος, διαπίστωσα ότι πρέπει να είναι ακριβώς το ίδιο υλικό. Μα ακριβώς το ίδιο! Άσε που στη συσκευασία αναφέρει ότι δεν αναφλέγετε. Κατά τ’ άλλα, όπως τα λένε τα παιδιά: όπως είναι κόβεις το κομμάτι που θες, το πετάς μέσα και είσαι έτοιμος. Ούτε μυρωδιές, άριστη ροή κλπ.
Στην Αθήνα που δεν έχετε Μασούτη, αν πάρει ένας μία (και μόνο μία) συσκευασία των 90 λεπτών θα φτάσει να ατμίζουν όλοι οι κάτοχοι Α2 για την επόμενη διετία.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1993 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 22:05 »
εγω παντος με το φιλτρο sera δεν τα καταφερα θα δοκιμασω φιλτρο απορροφητηρα αλλα κατι παρεμφερει που εχουμε στην αθηνα γιατι μασουτης δεν υπαρχει.

Συνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1994 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 03:03 »
Φίλε sgiak δεν πήρες το φίλτρο που δείχνει η φωτογραφία ;D Πρόσεξε καλά πάνω αριστερά που γράφει "Απλό" ;) Εσύ πήρες αυτό που γράφει "Εξτρα" ή "Super" το οποίο κοστίζει 90 λεπτά και είναι πολύ πιο χοντρό από το απλό το οποίο κοστίζει 60 λεπτά ;) ;D Βέβαια το υλικό μάλλον είναι το ίδιο και το μόνο που αλλάζει είναι η ποσότητά του. Πάντως επιβεβαιώνω και εγώ πως είναι πολύ καλό :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171661 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364