vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 7 χρήστες
giorgoscr, th3ofilos, mathimatikos1966, Tem, gfilip, bloodlessz, Jorge

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2595 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 18:39 »
Πρωτη δοκιμη στησιματος σε Α2. 4φ φυτιλι τσετιν και 2 ωμ με 0.20 συρματακι (μετρημενο στο προβατο). Στα 4.2 βολτ πολυ καλο χτυπιμα αλλα πολυ υποτονικη γευση( βανιλια zerobacco 18αρα χωρις στρωμενο ή καμενο φυτιλι) Μεχτι στιγμης υποδεεστερο σε γευση απο τα καρτο τανκ 510 που χρησιμοποιω. Μπορω να κανω κατι για πιο γεματη γευση ή ειναι θεμα φυτιλιου και θα στρωσει;;

Το φιτίλι cetin, θέλει ένα 24ωρο και περισσότερο για να αποδώσει γεύση αν δεν τον έχεις στρώσει πριν το χρησιμοποιήσεις. Του γκουρού, αποδίδει πιο γρήγορα. Μη στεναχωριέσαι. Θα σου έρθει γεύση. Ίδιο setup έχω και εγώ αυτή τη στιγμή. Παρόλο που το είχα μουσκέψει στο οινόπνευμα, το είχα κάψει, του έκανα και dryburn πριν το χρησιμοποιήσω, τα πρώτα 2-3 ml ήταν πολύ υποτονικά σε γεύση.




Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2596 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 23:55 »
Τι γκαντεμια ειναι αυτη...μεσα σε 8-9 μερες η τρυπα στον αλουμινενιο πηγε βολτα εχει φυγει σχεδον 1 ποντο απο την ευθεια που θα επρεπε να ειναι δηλαδη αναμεσα στις βιδες  :wall: :wall: :wall:Τωρα????Καλυτερη λυση ποια ειναι παιδια??? :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2597 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 23:58 »
@ tsoupakas πμ στον craven.gr θα στην βουλωσει κ θα σου φτιαξει αλλη εκανες καμμια μετατροπη στα σπειρωματα μηπως? μηπως δεν το βιδωνεις σωστα????

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2598 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 23:59 »
Καλησπέρα παιδιά.
 :D
Για γεύση μετά από αρκετούς πειραματισμούς κατέληξα στο συμπέρασμα πως παίζει μεγάλο ρόλο το φιλτράκι.
Παρακάτω ακολουθεί βουβό video και θέλω να δείξω έναν τρόπο που μου έδωσε πολύ καλύτερη γεύση από οτι πριν.

Αφορά φιλτράκι κομμένο από φίλτρο απορροφητήρα  σε διαστάσεις 2*3 εκατοστα. Το μέρος που τραβιέται είναι 3 εκατοστά, ενώ το πιο "σφιχτό" του είναι 2. :yes:

Ένας λόγος που γίνεται έτσι και όχι αλλιώς είναι διότι το υγρό έχει καλύτερη κίνηση στο πανί όταν κυκλοφορεί κατα μήκος του ελαστικού μέρους παρά του σφιχτού. ;)

Το δίπλωμα, τώρα, που κάνω έχει ως αποτέλεσμα να έχει ύψος 1,5 εκατοστα (το 3 διλπωμένο στη μέση) οποτε και αφήνει περίπου μισό εκατοστό κενό μέσα στο τανκάκι. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να υπάρχει υγρό που δεν έχει ακόμα απορροφηθεί από το πανί και η ροή του φρέσκου υγρού προς το σημείο του πανιού που είναι κοντά στην αντίσταση δίνει  καλύτερη και πιο δυνατή γεύση. :dontknow:

Τουλάχιστον εγώ εκεί κατέληξα. :o

Δοκιμάστε το και δείτε το. Αυτή είναι μια προσωπική εμπειρία και επειδή το αποτέλεσμα μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ είπα να το μοιραστώ με όλους. 8)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uKphVPi0yRM&feature=youtu.be[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2599 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 00:00 »
2 λύσεις:
ή θα φας το σπείρωμα με ένα ψιλό γυαλόχαρτο μέχρι να έρθει πάλι στα ίσια του
ή θα βάλεις ένα μικρό οριγκ (έχει το πιπάκι του α2) στο σπείρωμα της βάσης
με την πρώτη λύση σε λίγο καιρό θα έχεις πάλι πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2600 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 00:01 »
Τι γκαντεμια ειναι αυτη...μεσα σε 8-9 μερες η τρυπα στον αλουμινενιο πηγε βολτα εχει φυγει σχεδον 1 ποντο απο την ευθεια που θα επρεπε να ειναι δηλαδη αναμεσα στις βιδες  :wall: :wall: :wall:Τωρα????Καλυτερη λυση ποια ειναι παιδια??? :confused1: :confused1:
Εγώ θα έλεγα να παραγγείλεις με 10€ SS downgrade kit Α2 για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και για ... πάντα. Ακόμα και να στο φτιάξουν θα χαλάσει πάλι μετά από κάποιο καιρό και θα δίνεις συνέχεια χρήματα για επισκευή. Άσε που θα τον στερείσαι κάθε φορά που θα τον δίνεις για φτιάξιμο.

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2601 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 00:12 »
Φιλε Ωμεγα εδω μιλαμε για γκαντεμη ανθρωπο...Εδω μου ηρθε το φακελακι του μπουλη μονο με τα πιπακια μεσα ουτε βαση ουτε κυλινδρος...ευτυχως μου απαντησε καποιος umut και μου ειπε σορρυ για το λαθος στα στελνουμε...παμε τωρα στο σημερινο...δηλαδη στον αλουμινενιο...Καταρχην ευχαριστω για τις λυσεις..Δευτερο,φιλε Αγγελε αυτο που λες για το οριγκακι ειναι αυτο στο μεσα μερος απο το πιπακι το μαυρο?το ξηλωνω και το βαζω στην βαση?ταιριαζει δηλαδη?Τριτο θεμα,το ss κυλινδρακι εχει νοημα να το βαλω στην αλουμινενια βαση?ή θα εχω παλι τα ιδια?Διοτι φρεσκο κυλινδρακι ss εχω απλα περιμενα και την αντιστοιχη βαση.Ευχαριστω για την οποια βοηθεια

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2602 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 00:17 »
Ναι αυτό είναι αλλά καλύτερα είναι να το πάρεις από άλλο πιπάκι, όχι αυτό που χρησιμοποιείς ή να βρεις από το εμπόριο ένα του ίδιου μεγέθους. Το βάζεις στην βάση του α2

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2603 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 00:18 »
Φιλε Ωμεγα εδω μιλαμε για γκαντεμη ανθρωπο...το ss κυλινδρακι εχει νοημα να το βαλω στην αλουμινενια βαση?ή θα εχω παλι τα ιδια?Διοτι φρεσκο κυλινδρακι ss εχω απλα περιμενα και την αντιστοιχη βαση.Ευχαριστω για την οποια βοηθεια
Βάλτο δεν υπάρχει πρόβλημα. Όσο λιγότερη πίεση ασκείς στο σφίξιμο τόσο καλύτερα, καθώς και όσες λιγότερες φορές βάλε βγάλε επίσης. Αν και νομίζω οτι η βάση είναι ατσάλι πάντα... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2604 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 00:42 »
Εγώ θα έλεγα να παραγγείλεις με 10€ SS downgrade kit Α2
Με τα μεταφορικα θα βγει σχεδον τα διπλά. Δεν αξιζει τον κοπο να ξαναπληρωσει τον μισο Α2.

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2605 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 00:51 »
bersekero καινουργιο downgrade kit ss εχω το ειχα παρει spare για τον ss...αλλα φοβαμαι μην το τρυπησω και παρει δρομο και αυτος πανω στην συγκεκριμενη βαση .... :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2606 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 00:53 »
Καλά λες ρε φίλε.
Μην κάνεις καμιά κουταμάρα γιατί το πιθανότερο είναι να μην έχουν οι βάσεις την ίδια βόλτα. :wall:

Αποσυνδεδεμένος nikos.1978

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2607 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:38 »
Εχω το πιπάκι του craven και δεν βιδώνει μέχρι τέρμα  :wall: :wall: :wall: το έχω δοκιμάσει σε 4 Α2 και πάλι τίποτα  :angry_orange: Ξέρετε τι φταίει ή μάλλον τι μπορώ να κάνω?

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2608 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:49 »
Πάρτον κι ένα τηλέφωνο

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2609 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 13:42 »
Καλη σας μερα,
Οριγκακι στο σπειρωμα απο το πιπακι και ηρθε η τρυπουλα ακριβως εκει που πρεπει !!!!Ευχαριστω πολυ τα παιδια που μου εδωσαν την λυση...Εγινε παλι ο Α2 τσιμινιερα  ;D ;D ;D ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12