vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 8 χρήστες
billythekid, lagoudakis, Doubt, Jorge, FaniFox, th3ofilos, dkostas, Milarepa

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V5

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #480 στις: Ιουλίου 21, 2016, 18:20 »
και εγώ απο vapesin πήρα τον κλώνο tobeco λένε ότι έρχεται πλυμένος, εμ δεν ήταν , λαδιλας γεύση είχε, ευτυχώς που δεν τον ατμισα ,  μου χάλασαν και το ορινγκ 21, καλύτερα να μη το πείραζαν καν,  θα τον έπλυνα και θα τον εστηνα μόνος μου. τεσπα. ο κλώνος είναι κορυφή καμία σχέση με τον SXK. ο SXK έχει πολλές κινεζιες , γρεζια, λεπτά ορινγκς, κοφτερές άκρες που κόβουν τα ορινγκς, το τζαμακι από τον sxk δεν ταιριάζει στον tobeco, δεν αξίζει τα 20€ που ζητάνε.

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #481 στις: Ιουλίου 21, 2016, 18:25 »
ωπα φιλε εχω τον sxk και νομιζω οτι καπου κανεις λαθος...............δεν κανω διαφημηση στο κατω-κατω κλωνος ειναι αλλα δεν ειναι ετσι οπως τα λες.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #482 στις: Ιουλίου 21, 2016, 18:38 »
κάλος είναι ο sxk άλλα ο tobeco καλύτερος. στον tobeco δε χρειάστηκα να καθαρίζω τα γρεζια ουτε να ξινω τις ακρες στο 4 να μη κοβουν το ορινγκ 8 ουτε να ψάχνω(γιατί αυτά που έχει μέσα σαν ανταλλακτικα πάλι πολύ λεπτά είναι) να αλλάζω ορινγκς 8, 10 ,11

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #483 στις: Ιουλίου 21, 2016, 18:42 »
γρεζια δεν βρηκα και καμμια γωνια δεν ετριψα.τα λαστιχακια τα αλλαξα γιατι οπως εγραψα και παραπανω ειναι για κλωτσιες απο εκει και περα δεν μου εχει κοψει κανενα λαστιχακι.οκ  καταλαβαινω ...................ο τομπεκο ειναι καλυτερος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #484 στις: Ιουλίου 21, 2016, 18:54 »
Και ο tobecco που πήρα πάντως, πέρα από το πιο σκούρο λογότυπο δεν είχε άλλα ζητήματα. Λάδι πρέπει να είχε μείνει στα μέταλλα γιατί στο πλύσιμο ο τρόπος που "κάθονταν" οι σταγόνες του νερού στο μέταλλο πρόδιδαν τη λιπαρή επιφάνεια παρόλο που ούτε μύριζε ούτε άφηνε υπόλειμμα σε χαρτί. Κατά τα άλλα το αυθεντικό τζαμάκι του Κ5 έκατσε πάνω ακριβώς (κράτησα το τζαμάκι της tobecco για εφεδρικό) όπως και το M2L kit. Τα οριγκάκια δεν έχουν παρουσιάσει θέμα αλλά στην αρχή τα έβγαλα όλα, τα έπλυνα καλά και τα πέρασα με βάση πριν τα ξαναεφαρμόσω. Και εννοείται πέρασμα με βάση κάθε φορά που πλένεται ο ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #485 στις: Ιουλίου 21, 2016, 19:06 »
sergor :και εγώ απο vapesin πήρα τον κλώνο tobeco λένε ότι έρχεται πλυμένος, εμ δεν ήταν , λαδιλας γεύση είχε, ευτυχώς που δεν τον ατμισα ,  μου χάλασαν και το ορινγκ 21, καλύτερα να μη το πείραζαν καν,  θα τον έπλυνα και θα τον εστηνα μόνος μου



Αν όντως ήταν έτσι ( και δεν το αμφισβητώ με τίποτα να μην παρεξηγηθώ ) καλό είναι να το επισημάνεις στα παιδιά τις VapeSin και να ρωτήσεις το γιατί.Εγώ έτσι θα έκανα.Μέχρι στιγμής εγώ δεν είχα πρόβλημα ,και για αυτό το λόγο το ανέφερα.Μιλάω Πάντα για εμένα ,και Πάντα για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.Αν  αλλάξει κάτι στην πορεία τι να πω? Καλό είναι να λέγετε και να διορθώνετε κάτι που διαφημίζετε και δεν είναι έτσι όπως διαφημίζετε.

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #486 στις: Ιουλίου 21, 2016, 20:20 »
Αλλάξα τα orings με ένα spare kit  της tobbeco που αγόρασα  και πλέον  η καμπάνα  στρίβει τέλεια. Σταμάτησαν και οι διαρροές (λίγη υγρασια έχω στο πάνω μέρος του ρυθμιστή). Ο ατμος πάντως σχετικά λίγος και το throat hit έντονο...

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #487 στις: Ιουλίου 21, 2016, 20:23 »
για την υγρασια ισως να φταει το στησιμο...............κανε τις δοκιμες σου κι θα την βρεις την ακρη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #488 στις: Ιουλίου 21, 2016, 20:34 »
και εγώ απο vapesin πήρα τον κλώνο tobeco λένε ότι έρχεται πλυμένος, εμ δεν ήταν , λαδιλας γεύση είχε, ευτυχώς που δεν τον ατμισα ,  μου χάλασαν και το ορινγκ 21, καλύτερα να μη το πείραζαν καν,  θα τον έπλυνα και θα τον εστηνα μόνος μου. τεσπα. ο κλώνος είναι κορυφή καμία σχέση με τον SXK. ο SXK έχει πολλές κινεζιες , γρεζια, λεπτά ορινγκς, κοφτερές άκρες που κόβουν τα ορινγκς, το τζαμακι από τον sxk δεν ταιριάζει στον tobeco, δεν αξίζει τα 20€ που ζητάνε.
Επειδή έχω και εγώ τον SXK πέρα από το απαραίτητο πλύσιμο που του έκανα, ούτε τα orings άλλαξα, ούτε γρέζια βρήκα, ούτε κοφτερές άκρες ούτε τίποτε απ αυτά που αναφέρεις. Μετά το πλύσιμο και αφού διέβρεξα τα orings με υγρό, έστησα βίδωσα και άτμισα χωρίς παρατράγουδα. Τον SXK τον έχεις ή κάπου άκουσες κάτι και το έγραψες; 

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #489 στις: Ιουλίου 21, 2016, 20:48 »
τον έχω από φαστεκ. μάλλον έπεσα σε περίπτωση 

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #490 στις: Ιουλίου 21, 2016, 21:07 »
αν διαβασεις 1-2 σελιδες πισω θα καταλαβεις γιατι δεν σου εξασφαλιζει κανεις οτι απο φ.τ. ειναι σιγουρα sxk.για να λεω ομως και τα συκα-συκα και την σκαφη-σκαφη αυτος που μου ηρθε απο εκει ειναι εξαιρετικος...........πλην απο τα o-ring.

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #491 στις: Ιουλίου 21, 2016, 21:15 »
Και ο δικός μου από Fasttech είναι και μάλιστα πήρα και δεύτερο μαζί με το δικό μου για έναν φίλο μου και απ ότι μου λέει ούτε και αυτός έχει κάποιο θέμα. Θεωρώ ότι μάλλον έπεσες στο ποσοστό αστοχίας υλικού που έχει κάθε κατασκευή. Επιπρόσθετα στην αρχική παραγγελία πήρα και 2 extra τζάμια γιατί φοβήθηκα την πτώση και το σπάσιμο. Εγώ το γλίτωσα αλλά ο φίλος όχι. Το ανταλλακτικό τζαμάκι πάντως έκατσε μια χαρά. Για το αν είναι 1:1 στο site της Zerobacco που έχει τον SXK αναφέρει ότι είναι κλώνος 1:1 σε σχέση με τον αυθεντικό. Όπως και να χει προσωπικά είμαι ευχαριστημένος μέχρις ώρας με την επιλογή μου για τα 20$ που έδωσα.

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #492 στις: Ιουλίου 21, 2016, 22:33 »
O SXK έχει 2,7χιλ διάμετρο τρύπας κάτω από την αντίσταση.
Ο Tobeco έχει 3χιλ όπως και ο αυθεντικός.
Άπλα το αναφέρω για τους ενδιαφερομενους, όσοι έχετε ήδη SXK επιβεβαιώστε τη διάμετρο.



Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #493 στις: Ιουλίου 21, 2016, 22:36 »
εγω εγραψα οτι εβαλα το 3αρι κουρο κοιλερ και μπηκε.παχυμετρο δεν εχω να δω αν οντως ειναι 3mm.αν βρω κανα 3αρι  τρυπανακι θα το δοκιμασω

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #494 στις: Ιουλίου 22, 2016, 01:36 »
O SXK έχει 2,7χιλ διάμετρο τρύπας κάτω από την αντίσταση.
Ο Tobeco έχει 3χιλ όπως και ο αυθεντικός.
Άπλα το αναφέρω για τους ενδιαφερομενους, όσοι έχετε ήδη SXK επιβεβαιώστε τη διάμετρο.
Έβαλα και εγώ 3αρι Kuro Coiler και μπήκε κανονικά. Να αναφέρω επίσης ότι αν δεν ήταν 3mm δεν θα έμπαινε το MTL κιτ. Μπαίνει και το λέω με σιγουριά γιατί το έχω βάλει μιας και είμαι της τσιγαρίσιας τύπου KL+.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2016, 01:43 από ambient »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 22 12598 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:34
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63774 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem