vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 539
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1635 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 12:43 »
Δώσε λεπτομέρειες  !

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1636 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 12:47 »
Παιδια ειναι μια εταιρια που ειχα ανακαλυψει παλια οταν εφτιαχνα μοντακια και τα εκανα υδροβαφες για αντοχες στην κακη χρηση και απροσεξια των κατοχων τους.
Τα παρατησα μεν ολα αυτα αλλα τα δικα μου ακομα τα περιποιούμαι.
Οποιος μπορει να το διαλυσει το στελνει στην εταιρια, διαλεγει το πως θα βαφτει και το παραλαμβανει  ετοιμο.
http://www.hydroprint.gr/proionta

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1637 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 13:15 »
Φτου σου παλιομάστορα, πάλι σε τριπάκι με βάζεις... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1638 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 16:46 »
Δεν εχω ακριβως ερωτηση express, αλλα ειπα να μην ξεκινησω νεο θεμα.

Λοιπον εχω ενα σοβαρο προβλημα σε istick pico που δεν εχω ξαναδει προσωπικα σε mod. Οτι ατμοποιητη κι αν βαλω πανω του βγαζει καμμενο ενω δεν θα επρεπε να βγαζει. Σημερα το επιβεβαιωσα με δοκιμη σε 3ο mod. Το 2ο mod που δοκιμασα και δεν ειχα προβλημα ηταν VTC mini. Το τριτο ειναι Reuleuax 2/3. Το pico λοιπον αν περασω 180-190 heat flux θα μου βγαλει καμμενο σε οτι ατμοποιητη δοκιμασα. Τα αλλα 2 mod λειτουργουν κανονικα και δεν εχω τετοια προβληματα. Επειδη το pico ηταν το μοναδικο μου δεν μπορουσα να το επιβεβαιωσω τοσο καιρο και μου φαινοταν παραξενο σαν προβλημα, νομιζα ηταν ιδεα μου. Τωρα το επιβεβαιωσα 100%.

Νομιζα πως εφταιγαν τα βαμβακια μου αρχικα. Μετα τεσταρα τις μπαταριες μου. Αλλαξα firmware πανω/κατω. Τιποτα δεν εφτιαξε. Το προβλημα ειναι καθαρα και μονο του pico και δεν ξερω γιατι. Το προβλημα βγηκε απο ενα σημειο και μετα αλλα δεν υπηρχε αρχικα. Υπαρχει κατι που μπορω να κανω? Το αγορασα απο cvapor και δεν ξερω πως να προβαλω το προβλημα για να παρω refund. Το mod λειτουργει απλα βγαζει καμμενα εκει που δεν πρεπει να βγαζει και σε TC και σε volt/watt. Ηδη εχω παρει refund για ελλατωματικο ατμοποιητη απο αυτο το καταστημα, δεν ξερω αν θα με πιστευουν τωρα...

Μεταφορά από εδώ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 18:48 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος arxontas7

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1639 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 17:28 »
Οταν παταω το fire button και το - μου βγαζει με φορτισμενη μπαταρια 4.15v. Τωρα που ειναι στο μισο η μπαταρια ειναι στο 3.83v. Αυτο τι σημαινει απο θεμα αποδοσης ατμισματος;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1640 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 17:36 »
Μόνο σε bypass mode (που στην ουσία μετατρέπει το pico σε μηχανικό) θα σου κάνει διαφορά. Σε καμία άλλη λειτουργία (VW, TC, smart) δεν θα σου κάνει απολύτως καμία διαφορά. :)


Αποσυνδεδεμένος arxontas7

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1641 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 17:40 »
Στα watt ειμαι εγω λογο κανθαλ. Οποτε δεν ασχολουμαι σωστα;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1642 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 17:47 »
Σωστά! Θα ασχοληθείς μόνο όταν θα θέλει η μπαταρία σου φόρτιση... :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος arxontas7

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1643 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 17:48 »
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1644 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 17:57 »
Δεν εχω ακριβως ερωτηση express, αλλα ειπα να μην ξεκινησω νεο θεμα.

Λοιπον εχω ενα σοβαρο προβλημα σε istick pico που δεν εχω ξαναδει προσωπικα σε mod. Οτι ατμοποιητη κι αν βαλω πανω του βγαζει καμμενο ενω δεν θα επρεπε να βγαζει. Σημερα το επιβεβαιωσα με δοκιμη σε 3ο mod. Το 2ο mod που δοκιμασα και δεν ειχα προβλημα ηταν VTC mini. Το τριτο ειναι Reuleuax 2/3. Το pico λοιπον αν περασω 180-190 heat flux θα μου βγαλει καμμενο σε οτι ατμοποιητη δοκιμασα. Τα αλλα 2 mod λειτουργουν κανονικα και δεν εχω τετοια προβληματα. Επειδη το pico ηταν το μοναδικο μου δεν μπορουσα να το επιβεβαιωσω τοσο καιρο και μου φαινοταν παραξενο σαν προβλημα, νομιζα ηταν ιδεα μου. Τωρα το επιβεβαιωσα 100%.

Νομιζα πως εφταιγαν τα βαμβακια μου αρχικα. Μετα τεσταρα τις μπαταριες μου. Αλλαξα firmware πανω/κατω. Τιποτα δεν εφτιαξε. Το προβλημα ειναι καθαρα και μονο του pico και δεν ξερω γιατι. Το προβλημα βγηκε απο ενα σημειο και μετα αλλα δεν υπηρχε αρχικα. Υπαρχει κατι που μπορω να κανω? Το αγορασα απο cvapor και δεν ξερω πως να προβαλω το προβλημα για να παρω refund. Το mod λειτουργει απλα βγαζει καμμενα εκει που δεν πρεπει να βγαζει και σε TC και σε volt/watt. Ηδη εχω παρει refund για ελλατωματικο ατμοποιητη απο αυτο το καταστημα, δεν ξερω αν θα με πιστευουν τωρα...

Τι εννοείς βάζεις heat flux? Σε όλες τις συσκευές που έβαλες σου δείχνει την ίδια ωμική αντίσταση και σε όλες με τα ίδια βατ, αλλά στο πικο σου βγάζει καμένο?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 18:47 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1645 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 18:39 »
Δεν βαζω heat flux, το μετραω για να δω τα σωστα watt. Πχ τα mod χωρις προβλημα πανε μεχρι 250-300 heat flux χωρις θεμα και παιρνω τον ζεστο ατμο που θελω. To pico ειναι 180 το πολυ, στα 200 τσουρουφλιζει το βαμβακι στα 2 δευτερολεπτα και πιο πανω τραβαει κατευθιαν καμμενο. Ιδια watt, ιδια αντισταση, τα ιδια ohm διαβαζει και το πικο τραβαει καμμενο εκει που τα αλλα mod πιανουν να μου βγαζουν τον ατμο που θελω. Και το tc του τα ιδια. Ιδιες ρυθμισεις, ιδια θερμοκρασια, ιδια watt το pico βγαζει καμμενο στα 220 κελσιου, τα αλλα mod πανε ρολοι. 

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1646 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 18:40 »
Αν υποθέσουμε πως δίνει παραπάνω ρεύμα από αυτό που ζητάς, θα πρέπει να μετρήσεις με ένα βολτόμετρο/ πολύμετρο και ίσως να το γράψεις σε βίντεο και να τους το στείλεις. 

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1647 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 18:42 »
Και εγώ το ίδιο θα έλεγα με τον φίλο απ πάνω. Μου ακούγεται σαν μα δίνει τελείως λάθος ρεύματα. Περίεργο μιας και με το δικό μου πικο και με δυο γνωστών μου δεν υπήρχε κανένα απολύτως προβλημα.

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1648 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 18:45 »
Παιδια ειναι μια εταιρια που ειχα ανακαλυψει παλια οταν εφτιαχνα μοντακια και τα εκανα υδροβαφες για αντοχες στην κακη χρηση και απροσεξια των κατοχων τους.
Τα παρατησα μεν ολα αυτα αλλα τα δικα μου ακομα τα περιποιούμαι.
Οποιος μπορει να το διαλυσει το στελνει στην εταιρια, διαλεγει το πως θα βαφτει και το παραλαμβανει  ετοιμο.
http://www.hydroprint.gr/proionta
Κοστος περιπου για ενα μοντακι?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1649 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 19:00 »
@Vagelists96 @Doubt

Και γω υπερτροφοδοσια σκεφτηκα αλλα αν κατεβασω πχ τα watt δεν στρωνει το πραγμα. Εννοω πως αντι να παει σταδιακα με τα watt απο κρυο σε χλιαρο και μετα στον ζεστο ατμο για να πιασει να τραβαει καμμενο μετα, απλα παει στο χλιαρο και μετα καιει βαμβακι χωρις να παει ποτε στο ζεστο. Καιει χλιαρο βαμβακι. Πραγματικα ειναι περιεργο και δεν το καταλαβαινω γι'αυτο περιμενα να δω και σε 3ο mod για να το επιβεβαιωσω. Τα αλλα "normal" mod και καυτα δεν το καινε ετσι, φαινεται ποτε παει να καει. Χαιρομαι που ακουω πως δεν το κανει σε σας παντως διοτι εχω παρει 4 ακομα για οικογενεια και φιλους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 68 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix