vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 4 χρήστες
white varadero, Giannis.B, manoslykos, Sergios

Twitter

OVALE elips

Αποσυνδεδεμένος Drunkyard

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Σύντομα θα ξεπροβάλλει.....
OVALE elips
« Απάντηση #885 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 21:22 »
Έρχεται κ το βίντεο

Αποσυνδεδεμένος Drunkyard

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Σύντομα θα ξεπροβάλλει.....
OVALE elips
« Απάντηση #886 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 21:25 »
Το τανκ είναι σφραγισμένο κ δν μπορει να ανοιχτεί

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #887 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 22:25 »
Φίλε bourganas83 πολύ ωραία η πατέντα και μπράβο σου.
Επόμενο στάδιο βελτίωση ατμοποιητή  :D
Ερώτηση: Με το tank  ανοιχτό στο πίσω μέρος έχει επαρκή ροή στον ατμοποιητή? ή ειναι μεν ανοιχτό αλλα το εχεις γεμίσει αρκετά ''σφιχτά'' ωστε να τραβάει οπως κ με κλειστό tank?

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
OVALE elips
« Απάντηση #888 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 22:26 »
Damioan αν και τα βασικότερα τα έμαθα ήδη ενα τέτοιο πόστ θα ήταν υπερβολικά χρήσιμο!

Αποσυνδεδεμένος Drunkyard

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Σύντομα θα ξεπροβάλλει.....
OVALE elips
« Απάντηση #889 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 22:38 »
Φίλε bourganas83 πολύ ωραία η πατέντα και μπράβο σου.
Επόμενο στάδιο βελτίωση ατμοποιητή  :D
Ερώτηση: Με το tank  ανοιχτό στο πίσω μέρος έχει επαρκή ροή στον ατμοποιητή? ή ειναι μεν ανοιχτό αλλα το εχεις γεμίσει αρκετά ''σφιχτά'' ωστε να τραβάει οπως κ με κλειστό tank?
Έχω βάλει ένα μικρο σωλινακι μέσα κ παει απο την αρχή του πίσω μέρος του tank κ κατάλυγη στο μπροστινό μέρος δίπλα απο την τρύπα ανεφοδιασμόυ πλέον..είναι η τελευταία φωτο αν μπορέσεις κ την προσεξεις καλα φένεται.
Στον ατμοποιητη έχω περάσει κάτω απο την αντίσταση ένα φυτιλι κ της δυο άκρες τησ πέρασα μέσα στην τρύπα της υποδοχής φυτιλιου.αυτες μετα ακουμπανε στο τανκ που είναι πολυ σεμνό..κ βρέχει όσο πρεπει το φυτιλι.
Η δεύτερη τρύπα που έκανα δν προκαλεί διαρροές,παρα μόνο βοηθάει στο ρόυφηγμα της τσουρας πιο πολυ κ πιο άνετα.
Τώρα στον δεύτερο ατμοποιητη που έχω σκέφτομαι κάτι αλλα φοβάμαι ότι αυτο χαλάει το μέγεθος του elips κ μετα θα είναι κάτι σε πλακέ με στρογγυλό επιστημονικό κραγιόν...
Η μπαταρία του δν λέει για να του κανείς κ πολλα.

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #890 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 22:53 »
Μπράβο bourganas83  :thumpup: :thumpup:
 αναμένουμε βίντεο για αποτελέσματα!!!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #891 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 13:59 »
Μόλις τώρα χρησιμοποίησα φυτίλι απο imist που αγοράστηκε απο zerobacco για να αντικαταστήσω το κατεστραμμένο φυτίλι του ενός Elips μου.

Ταιριάζει.

Είναι λίγο πιο άνετο απο το μανίσιο αλλα αυτο αντιμετωπίζεται πιστεύω με λίγο πλέγμα επιπλέον για να μην μπαινοβγαίνει. Εγω πάντως δεν έβαλα τίποτα μιας και είναι η πρώτη δοκιμή για να δώ πως θα παει.

Επίσης είναι πιο μακρύ γι αυτο το έκοψα λίγο.

Σαν γεύση αυτο που μου έδωσε ήταν σαν την πρώτη τζούρα μου στο Elips.
Σαν ντουμάνι σίγουρα έδωσε περισσότερο.

Θα επανέλθω με νεότερα της δοκιμής του νέου φυτιλιού όταν έχω.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #892 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 14:27 »
Δεύτερος καθαρισμός του ατμο αφού άρχισε να μου βγάζει ψιλοκαμένη γεύση αρκετά συχνά και as good as new! Με σκέτο νερό όμως, αφού δεν πρόλαβα να ψάξω για WFI.

Αύριο κλείνει δυο εβδομάδες χρήσης, ελπίζω να κρατήσει 8)

Επόμενος σταθμός, πειραματισμός με φιτίλια. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2012, 14:32 από akpe »

Αποσυνδεδεμένος Nalycion

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Science above all...
Re: OVALE elips
« Απάντηση #893 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 20:51 »
Αραχτός εδώ στη δουλειά και καθώς παρελαβα σήμερα τους νέους ατμό και ευχαριστώ πολύ τον Τασο (e-smokers) γι αυτό. Είπα να ανοίξω τον καμένο μου ατμό να πειραματιστω σαν παιδί και εγώ! :P

Έβγαλα το φυτίλι και είδα την αντίσταση μαύρη έτσι το έβαλα κάτω από τη βρύση κ το έκανα ένα γρήγορο πλύσιμο και φύσημα. Εκεί είδα στη μια άκρη της αντίστασης να είναι κομμένο το σύρμα. Χμμ... Πήρα λοιπόν ένα απλό μαχαίρι με μύτη και άρχισα να ξυνω λίγο την αντίσταση ώσπου καταλαθος μαγκωσε το συρματακι από μόνο του πάνω στο άλλο μισό. Μωρέ λες σκέφτομαι?! Το κουμπωνω πάνω στη μπαταρία και δούλεψε κανονικά! Αλλά μιας και ήταν πολύ πρόχειρο πεταχτηκα μέχρι το μηχανουργείο και πήρα το κολλιτιρι. Με λίγο σταθερό χέρι κ ένα τόσο δα τσαφ κόλλημα όσο μπορούσα μπορώ να πω ότι έγινε σαν καινούριο! Το πόσο θα αντέξει δεν το γνωρίζω αλλά ψηνομαι να το δοκιμάσω και που ξέρεις ίσως καταφέρω να το κολλησω και 2η φορά! :D

Sent by Samsung Galaxy S II

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #894 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 21:18 »
Αντε να βρούμε καμια πατέντα να επισκευάζουμε τους ατμο!!!  :D

Αποσυνδεδεμένος Charmanis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #895 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 15:00 »
Το Elips το έχω 3 1/2 εβδομάδες τώρα.
Την 1η βδομάδα με Natura (VG) και Funstore (PG/VG) υγρά μου έπιανε πολύ μάκα ο ατμο (καθάρισμα κάθε 2 μέρες).
Μετα το γύρισα σε Ovale (σκέτο PG) και έμεινα έκπληκτος με το γεγονός ότι δεν πιάνει σχεδόν καθόλου μάκα (καθάρισμα στις 10 μέρες)!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #896 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 15:04 »
Πάρα πολύ χρήσιμη πληροφορία...

Θα δοκιμάσω κι εγώ με τα ομώνυμα υγρά!!!

Αποσυνδεδεμένος Charmanis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #897 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 15:47 »
Δε νομίζω να είναι θέμα μάρκας, αλλά το ότι τα συγκεκριμένα είναι μόνο PG.
Μέσα στο forum έχω διαβάσει πολλά χρήσιμα σχόλια από υπέρμαχους/πολέμιους και των 2 ουσιών.
Δεν υπάρχει καλή και κακή ουσία.
Το τελικό αποτέλεσμα εξαρτάται από το πόσο αρμονικά δένει το πάχος της αντίστασης καθώς και το υλικό της, με την βάση του υγρού μας και φυσικά τον ουρανίσκο του κάθε ατμιστή.  ;D




Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην απαντάτε με "Παράθεση" όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα. Χρησιμοποιήστε το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω αριστερά από το τελευταίο μήνυμα της σελίδας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2012, 15:54 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #898 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 16:18 »
Πάντως κ εγω στην αρχή δούλευα το elips με natura e-liquid camel 18mg που γράφει μόνο vg στα συστατικά, και πιστεύω οτι με το old tabacco 16mg της ovale δουλεύει πολυ καλήτερα!!!

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
OVALE elips
« Απάντηση #899 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 13:10 »
Θήκη τσέπης Elips

Έχω ακούσει διάφορες ιστορίες με Elips να βγαίνουν απο τσέπες ανοιγμένα στα δυο, με ξεχαρβαλωμενους ατμοποιητες, κλπ, οπότε είπα να μοιραστώ το πώς τους κουβαλάω εγώ στην τσέπη μου. Έτσι αποφεύγετε τα παραπάνω και προστατεύετε το η.τ σας απο φθορά, γρατζουνιές και το επιστόμιο απο σκόνη και βρωμιές.

Διαθεσιμο στο κοντινο σας Media Markt ή οποιαδήποτε σχετική αλυσίδα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12224 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499807 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos