vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

491 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #75 στις: Μαρτίου 26, 2017, 11:22 »
0.32SS, 3mm, 7/8 σπείρες, 3mm διάμετρο.
Παίζει καλά και με διπλή παράλληλη αντίσταση με 0.25 kanthal.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #76 στις: Μαρτίου 26, 2017, 11:28 »
Μα μονο κ μονο απο το συγκεκριμενο θεμα καταλαβαινεις ποσο υποκειμενικη ειναι η γευση. Ο Geanagno βρισκει γευση με Alien,o Reaper με Clapton, εσυ με kanthal, εγω τα απεχθανομαι και τα alien και το  Kanthal (δοκιμασμενα και στον Hadaly).
Στο προηγουμενο σχολιο μου εννοουσα οτι θελει δοκιμες γενικα. Οταν παιρνουμε εναν ατμοποιητη που αποδιδει παρα πολυ καλα σε παρα πολυ κοσμο αλλα οχι σε εμας, δοκιμαζουμε συρματα, ανεβαζουμε watt,κατεβαζουμε watt. Αν μας φαινονται πολλα τα watt η λιγο το ντουμανι, δε φταιει ο ατμοποιητης.. Δεν μας κανει?? Επομενος :D . Το πορισμα ειναι λοιπον οτι δεν μας κανει,οχι οτι δεν εχει γευση,oti o Richelieu ειναι καλυτερος κτλ.
Απλα ξεκινα με το στανταρ στησιμο που κανεις. Αν δεν σε καλυπτει στον Hadaly, ξεκινα με απλο στησιμο και ανεβαινε. Πραγματικα ειναι πανευκολο να βρεις το προφιλ που σε ικανοποιει στους dripper, πολυ VG θελει και τα πολυ βασικα σε θεμα στησιματος.( και πολλα διαφορετικα συρματα :D)

[justify]@nwlis, καλημέρα. Μα ασφαλώς, δεν διαφωνούμε σε αυτό. Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, αυτό είναι το υπέροχο σε κάθε περίπτωση. Διαφορετικοί άνθρωποι, διαφορετικές αντιλήψεις, διαφορετικά κριτήρια, διαφορετική αίσθηση. Αν συνεχίσουν οι γνώμες στο θέμα μας, θα εξακολουθούν να είναι και διαφορετικές. [/justify]

[justify]Όμως εγώ λέω άλλο. Είναι πολύ πολύ βολικό να πούμε: όλοι οι ατμοποιητές είναι ίδιοι / όλες οι γεύσεις θα αποδοθούν το ίδιο σε κάθε περίπτωση / η γεύση είναι υποκειμενική άρα δεν θέλω πολυπλοκότητα στα υγρά μου, θέλω την αίσθηση ενός συνόλου χωρίς διαχωρισμούς, μου αρκεί η ένταση. / το σύρμα κάνει τη διαφορά κι όχι ολόκληρος ο μηχανισμός, κ.λπ. κ.λπ. [/justify]

[justify]Λέω επίσης. Το υποκειμενικό έχει να κάνει και με το εκλεπτυσμένο αισθητήριο κάθε ανθρώπου. Εκεί ναι, μαζί σου. Π.χ., βάλε τον αγαπητό Cruiser79 κι εμένα απέναντι. Δεν θα καταλάβουμε τα ίδια πράγματα, ναι, διαφορετικά θα δούμε ό,τι δούμε, όμως επίσης, θα δει 100 και θα δω 10. [/justify]

[justify]Κάτι ακόμα. Το γλυκό, πικρό, ξινό, αλμυρό, είναι εκεί, δεν έφυγαν. Η αντίληψη του ανθρώπου, επίσης είναι εκεί, δεν έφυγε. Όλο αυτό το σύνθετο πράγμα ως λειτουργία, μας δίνει την πραγματικότητα με τις αισθήσεις και με τη λογική. / “ξέρω πως είναι ξινό, πόσο ξινό; έτσι κι έτσι”. Αν τώρα, πάω σε πιο σύνθετες γεύσεις, εκεί χρειάζομαι κι άλλα στοιχεία, (π.χ. τρόπους ανάλυσης/καθαρότητας γεύσης, κ.ο.κ.). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #77 στις: Μαρτίου 26, 2017, 13:52 »
Ναι συμφωνω σε αυτα που λες!Αντιστοιχα εσυ μπορει να καταλαβεις 10  αρωματα απο 1 υγρο,εγω θα καταλαβω 3.Ειμαι απο τους τυπους που μπορει να μην τρωνε λεμονι,να μην τρωνε πιτα,αλλα να τρωνε λεμονοπιτα :D

Ειναι σα να πω o Kennedy μου φαινεται πολυ αερατος, αρα ο Goon ειναι καλυτερος (και καπου εκει θα μαλωσω με τους μισους dripperades της Ελλαδας  :)))

Στο θεμα του Hadaly τωρα, θεωρω οτι με λιγο ψαξιμο στο στησιμο,ειδικα αν προκειται για μεταβαση απο RTA σε RTA, θα κανει τα χατηρια σε ολους.

Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 28, 2017, 21:52 »
Παιδες καλησπέρα, πολύς ο ντόρος για το χάνταλη. Καλός, χρυσός κ ο apollo αλλά μιάς και τον προτιμώ με αεράτη-σφιχτή πνευμονική τζούρα, κ έχει και το θεματάκι του με τα δάκρυα στις οπές του αέρα έχω μπεί σε σκέψεις. Μπορεί κάποιος που έχει άποψη και για τους 2 να κάνει μια σύγκριση και να μου πει αν αξίζει η μετάβαση;
ευχαριστώ

Σημείωση: επειδή νομίζω το διάβασα στο αρχικό review του topic οτι ο hadaly παιζει καλα τα φρουτενια υγρα και τις ταρτες, αυτα τα υγρα προτιμώ.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 28, 2017, 23:30 »
Ο Apollo είναι ασύγκριτος. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος αλλαγής

Sent from my A0001 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 29, 2017, 00:13 »
@pugsang Κανενας ατμοποιητης δεν ειναι ασυγκριτος. Μιας ομως και τους εχεις και τους δυο για δωσε μας τα φωτα σου σε ποια σημεια υπερεχει ο Αpollo απο τον Hadaly?

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 29, 2017, 09:23 »
Σε θέμα απόδοσης της γεύσης ο Apollo για τα δικά μου γούστα είναι ασύγκριτος. Επίσης το ντεκ του δέχεται άνετα και διπλές αντιστάσεις (και παραπάνω βέβαια). Ο Apollo έχει πίν για αέρα από κατω έχει bf pin έχει τυφλό πίν. Κοινώς έχει πολλές και διάφορες επιλογές παιχνιδιού. Διαρροές από το afc έχουν και οι 2 αν τους παραγεμισεις. Προσωπικά θεωρώ ότι ο Apollo αν και πιο παλιός είναι πιο άρτιος κατασκευαστικα. Προσωπικά δεν θα έκανα για κανένα λόγο μετάβαση από τον Apollo στον hadaly. Τους απέκτησα όμως ανάποδα καθώς θεωρούσα τον Apollo ξεπερασμένο.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 29, 2017, 14:30 »
Στα περι γευσης δεν με εκανες σοφοτερο αφου δεν αιτιολογησες παρα επανελαβες κατι που εμφανως δεν ισχυει (ασυγκριτος). Στα υπολοιπα χαρακτηριστικα τωρα, αναλογα πιν εχει και ο Hadaly, αερα απο κατω δεν εχει ευτυχως, η κατασκευη του ειναι αψογη, ενω αν ηθελα διπλοτριπλες αντιστασεις θα πηγαινα σε αλλη επιλογη καθως οι πολλες αντιστασεις δεν συμφωνουν με τσιγαρισιο ατμοποιητη. Ελπιζω ο φιλος που ρωτησε να εβγαλε τα συμπερασματα του...

Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 29, 2017, 19:38 »
@caros @pugsang , σας ευχαριστώ και τους δύο για τις άμεσες απαντήσεις. Γνώμη μου περί apollo μετά απο 1χρόνο μαζι του είναι οτι πρόκειται για έναν πολύ καλό ντριπερ που σου δίνει τη δυνατότητα να τον στήσεις με πολλούς τρόπους και να παιξεις μαζι του, και ακριβως για αυτο το λόγο αγοράστηκε. Με το περίφημο στήσιμο μέσα στη φωλιά και τον αέρα απο κάτω δέν τα πήγαμε ποτέ καλά. Πράγματι η γεύση του πολύ καλή αλλά πάντα αργά ή γρήγορα το υγρό κατέληγε στον πόλο, με αποτέλεσμα όσες φορές τον έστηνα έτσι, πολλές φορές στο επόμενο στήσιμο κατέληγα να βάζω πάντα τον τυφλό πόλο για να κανει τη ζωη μ ευκολότερη και ο ανοιχτός να μπαίνει στο συρτάρι, χάνοντας όμως έτσι το μεγαλύτερο ατού του. Με τον αέρα απ το πλάι με μονή αντίσταση θεωρώ πως δίνει τη λιγότερη γευση, δεν εχεις ομως διαρροές και το να στάζεις απ το drip tip το κάνει ακόμα πιο βολικό. Η διπλή τώρα ψηλά μου δίνει την καλύτερη γεύση αλλά πάλι δέν είναι όλες οι ώρες για ντουμάνια...

Ο hadaly φαίνεται ότι τέτοια θέματα δέν έχει και το μόνο που με απασχολεί είναι η γεύση. Ωραία τα παιχνίδια και οι δυνατότητες πολλών στησιμάτων αλλά πιστεύω πως μετά απο λίγο καιρό όλοι καταλήγουμε σε ένα δύο στησίματα που μάς αρέσουν κ μένουμε σε αύτα. Δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότητα άμεσα να το δοκιμάσω οπότε με την επόμενη ευκαιρία που θα ανέβω αθήνα και τον βρω θα έχω άποψη. 

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #84 στις: Μαΐου 05, 2017, 01:28 »
Παιδια ενα προτινομενο στησιμο με clapton 26-32 να κανω εδω στη δουλεια!

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 05, 2017, 01:31 »
5 σπειρες σε 2,5 ή 3mm

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 05, 2017, 01:42 »
Θα δοκιμασω σε 3αρι για αρχη,1ο στησιμο θα ειναι!thanks antonelo!

Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 20:34 »
Γνωρίζει κανένας εάν υπάρχει το μονωτικο που συγκρατεί το bottom pin του hadaly η κάποιο που να ταιριάζει προς πώληση από Ελλάδα;


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 20:36 »
Του κλώνου βάζουμε,δεν υπάρχει γνήσιο 

Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 20:48 »
Μάλλον η ερώτηση είναι αν φέρνει κανένα μαγαζί το ανταλλακτικό μονωτικο του κλώνου της fastteck. Ευχαριστώ, εν πάσει περιπτώσει μάλλον με βλέπω να αγοράζω όλον τον κλώνο.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42945 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9398 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364