vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

386 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, bloodlessz, Sergios, sakissalonika, white varadero

Twitter

Provari Radius

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 21:56 »
Πιο καλά από τον φίλο caros δε θα μπορούσα να το θέσω. Έψαχνα να βρω τη διαφημιστική φώτο με σκοπό να γράψω ακριβώς αυτά που έγραψε ο caros. Παρόλα αυτά, το πολυκαρβονικό του είναι το τελευταίο που θα με απασχολούσε. Και να πω στο varaderum πως οι φωτογραφίες του είναι καλύτερες από τις διαφημιστικές. Ενώ το έβρισκα άσχημο, τώρα μου φαίνεται πολύ ωραίο.
Τέσπα κουβέντα να γίνεται

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 22:26 »
..σε ευχαριστώ altan678

..εδώ και η διαφημιστική φωτογραφία:



@ ..φίλε caros, αυτό που σωστά αναφέρεις (..για στοιχεία, έγγραφα με υπογραφές και σφραγίδες), ισχύει και από την άλλη πλευρά.

..οπότε, έχει αποδειχθεί ότι δεν είναι καλό και παρόμοιας ποιότητας υλικό;

Υ.Γ. ..τα αμερικανάκια, εκτός από "ευκολόπιστα" ..κάνουν και πανεύκολα μηνύσεις (..και εισπράτουν πολλά). Αν δεν είναι έστω "απλά" αρκετά καλό το υλικό, τι θα κάνουν;

 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2015, 22:37 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 22:49 »
Μα εγω δεν αμφιβαλλω για την ποιοτητα του συγκεκριμενου πλαστικου. Ισα ισα προφανως προκειται για μια πολυ καλη και στιβαρη κατασκευη, ολοι το επιβεβαιωνουν και εμπιστευομαι και εσενα φιλε συνατμιστη Varaderum  που το εχεις στα χερια σου και το επιβεβαιωνεις και εσυ. Καλοατμιστο!  :thumpup:

Να και η αλλη διαφημιση περι αεροδιαστημικης!  8)
 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 22:51 »
Ναι, ανάλογα με το πόσο χαλαρά κριτήρια εφαρμόζει κανείς, τα υλικά είναι "παρόμοια".
Τι πηγή ακριβώς ψάχνουμε; Το εν λόγω "cockpit canopy" είναι διαφανές και σχεδιασμένο να αντέχει τεράστιες πιέσεις σε πτήσεις με ταχύτητα 2.410 χαω. Από πολυκαρβονικό φτιάχνονται και DVD, μπουκάλια, σωλήνες, εργαλεία, φακοί επαφής και άπειρα πράγματα τελείως διαφορετικών χρήσεων και προδιαγραφών. Αν πω και ερωτικά βοηθήματα, μας λέει αυτό τίποτα για το μοντ;
Σίγουρα είναι γερή κατασκευή και θα είναι πολύ ποιοτικό πλαστικό. Αλλά η ανακοίνωση της εταιρίας ήρθε μάλλον να καλύψει τα πρώτα σχόλια για την υψηλή τιμή για ένα μοντ φτιαγμένο από πλαστικό (όπως και να το πεις). Όλες οι ατάκες εταιριών για "διαστημικά" υλικά σε καταναλωτικά αγαθά, προορισμένα να εντυπωσιάσουν ένα αντρικό κοινό (διότι η κυρά μου δεν θα συγκινηθεί με το F22), δεν είναι πολύ σοβαρές.

Ίσως δώσαμε πολύ σημασία σε αυτό. Οι φωτό του Varaderum ήταν όντως θαυμάσιες, η μαρτυρία του ουσιαστική και περιμένω και άλλα σχόλια αγοραστών για την ουσία, το πώς ατμίζει!

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 11:51 »
Η καμπάνια της provape στηρίζεται στην φράση "Vape with confidence". Γιαυτο και υλικα παρομοια με μαχητικου, και σχεδιαστές αεροδιαστημοπολοιων με προτεραιότητα στην ασφάλεια και την ποιότητα. Αυτό έχουν αυτό δίνουν. Αν η πλακέτα τους ειχε τα χαρακτηριστικα της 200 οι ιδιες οι διαφημίσεις θα επικεντρώνονταν στην ερεύνα και ανάπτυξη και θα ατένιζαν το μέλλον.

Σε εμενα παντως, οι φωτογραφιες του varaderum βαλανε το μοντακι στην λιστα  :wall:...

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 02:42 »
παιδια η φαση ειναι ιδια σαν της apple και πιο συγκεκριμενα του iphone..το εχω δει πολλες φορες και δεν διαφέρει και εδω.


Να θεσω μερικα ερωτηματα.
Αν μια αλλη εταιρια εβγαζε μοντ που κύριο σωμα εχει το πλαστικο(γιατι οτι και να λεμε πλαστικο ειναι) ποσοι θα ελεγαν αρνητικά σχολια?
αν ειχε πλαστικα κουμπια?
αν δεν ειχε tc?
αν δεν ειχε αυτορυθμιζομενο 510?
και μονο 40w?


εγω τα καταλαβαινω.εχουν δωσει εμφαση αλλου,οπως ανθεκτικοτητα και βαρος και οχι τοσο σε φρου φρου και αρωματα.
Αλλα για μενα ειναι πολυ μετριο μοντακι last year. για καποιον αλλον μπορει να θεωρηθεί high end.


ολα ειναι καθαρα θεμα μαρκετινκ.γι αυτο και πουλαει σαν τρελο.








Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 02:59 »
Για το μάρκετινγκ, τα υλικά, την τιμή, την έλλειψη TC κτλ. συζητήθηκαν ήδη στις 25 σελίδες της προεπισκόπησης. Ας μην επανερχόμαστε πάλι. Όσα έγραψες, θα τα δεις εκεί να αναφέρονται κάθε τόσο.
Εδώ μπορούμε να γνωρίσουμε το mod καλύτερα από αυτούς που το έχουν και αυτούς που τους ρωτάνε.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 11:34 »









Δεν γράφω λεπτομέρειες,ήξερα τι να περιμένω απο ένα προϊόν της Provape.Ο χρόνος θα δείξει όλα αυτά που έχουν προαναφερθεί αλλά και συζητηθεί.Προς στιγμήν,έχει
γίνει προέκταση του χεριού μου.

@Varaderum είχες δίκιο σε όσα μου είπες,θα επανέλθω κάποια στιγμή ίσως με περισσότερες λεπτομέρειες και προσωπική άποψη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2015, 16:48 από ChRiS82 »

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 16:15 »
Η Μπαταρια αλλαζει τελικα παρα πολυ γρηγορα  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2015, 16:26 από panagosg »

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 20:38 »
... άντε, αφού παραλάβατε οι πρώτοι να παίρνει σειρά η δεύτερη φουρνιά, χεχε.
Με γειαααααα σε όλους  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 09:16 »
Συγχαρητηρια στην provape. Πραγματικά παιδιά πείτε με ψυχαναγκαστικό αλλά όντως η διαφορά ατμίσματος, ποσότητας και ποιότητας ατμού πραγματικά διαφέρει απο όλα τα υπολοιπα μοντς ακόμα και απο το provari 3. Δεν ξέρω τι ακριβώς εκαναν αλλά όντως στο θέμα γεύσης ατμού και χτυπηματος αλλα και σε πιθανούς συνδυασμούς των 3 παραγόντων αυτών ξεφεύγει 2 και 3 επίπεδα επανω.
Επισης ενα τεράστιο μπράβο στα παιδιά της fabvape που επιμελήθηκαν στο έπακρο την διεκπεραίωση της παραγγελίας μου.

Ξεχασα να αναφέρω για την μπαταρια. Εχω την καφέ την LG 3000mah και απο εχθές το πρωί με 1.8 αντίσταση και 11w έχω αδειάσει μία φορά και πάω για δευτερο τανκ στον φαινομενο και η μπαταρία δεν έχει φτάσει καν στο μισό. Πρέπει να έχουν βάλει όντως νέα διαχείριση στη μπαταρία αφού τόσο μικρή καταναλωση πρωτη φορά βλέπω. Πραγματικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2015, 10:59 από haris231 »

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:02 »
Μάλλον φταίνε τα 20 παραπάνω watt.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 12:58 »
Ξεχασα να αναφέρω για την μπαταρια. Εχω την καφέ την LG 3000mah και απο εχθές το πρωί με 1.8 αντίσταση και 11w έχω αδειάσει μία φορά και πάω για δευτερο τανκ στον φαινομενο και η μπαταρία δεν έχει φτάσει καν στο μισό. Πρέπει να έχουν βάλει όντως νέα διαχείριση στη μπαταρία αφού τόσο μικρή καταναλωση πρωτη φορά βλέπω. Πραγματικά.

Δεν αμφιβάλλω για τα ρεύματα του μοντ φίλε μου, αλλά αυτό που γράφεις δεν το θεωρώ τόσο άξιο αναφοράς. Ενδεικτικά σου λέω ότι με αυτή την μπαταρία, περνάω 3 τανκ με το Φαινόμενο, σε tc mode στο ipv d2, στα 16j, οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν με συγκινεί η συγκεκριμένη επίδοση. Και μιλάω για το straight tank που παίρνει 5ml και tc που καταναλώνει περισσότερο ρεύμα.
Μην σκεφτείς ότι κάνω σύγκριση στα δύο μοντ μ' αυτό που γράφω, αλλά το να γεμίσεις 3 φορές στα 11w ισχύος, με 1,8Ω αντίστασης, δεν θεωρώ ότι είναι πλεονέκτημα του radius σε σχέση με άλλα μοντ.

Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 13:26 »
Εγω απλά ανάφερα πως μέχρι τώρα με άλλα μοντ με παρόμοια χρήση είχα μειωμένη αποδοση απο αυτή που έχω με το radius. Δεν ειπα πως δεν υπάρχει καλύτερη διαχείριση με άλλους συνδυασμούς που σιγουρα θα υπάρχει. απλά ειναι η δική μου αποψη σχετικά με τη διαχείριση που είχα μεχρι τωρα απο δικές μου συνθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 13:55 »
Σε σχέση με sx mini m class και rdna 40 (..με lg hg2 3.000 mA) το radius (..με την εργοστασιακή 2.500 mA) ..{και με ίδιες αντιστάσεις (0.25mm, 7 σπείρες ..2.1 - 2.2 ohm)}, βγάζει τα ίδια ...και "μάλλον" μισό παραπάνω ml.

..τώρα έβαλα επάνω μία lg hg2 ..και βλέπουμε..

Πάντως η αυτονομία του, είναι όντως πολύ καλή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364