vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Πολλά χμμ βλέπω. Δεν είναι αργά, ούτε είναι μεμπτό πιστεύω να χρησιμοποιηθούν ένα μερος των χρημάτων από τώρα για την προώθηση και διαφήμιση του συλλόγου λίγο πιο έξω από κανάλια με ντουμάνια κλπ !
Γιατί να μην έχει face η twiter η δεν ξέρω εγώ τι επίσημο πάντα ο σύλλογος ; Εχει και μου ξέφυγε ; Τα πάντα έχουν. Με αυτό τον τρόπο θα μπορεί να συνεισφέρει και ο απομακρυσμένος ας πούμε. edit: τωρα το είδα συγνωμη. Είμαι και ακόλουθος :idiot1:
To κάλοκαιρι η συνεντευξή έπαιξε σε πολλά σάιτ γιατί όχι και τώρα ? Από τώρα πρέπει να περάσει προς το εξω ότι ειναι όλοι ευπροσδεκτοι ακόμα και απο μη καπνιστές -ατμιστές κλπ
Εκφράζω κάποιες σκέψεις σε κάθε περιπτωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2017, 13:01 από savo »

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Και γιατί όχι και μια συνέντευξη σε μια εκπομπή''πρωινή-μεσημεριανή'',όπως είχε κάνει πριν λίγο καιρό ο φίλος Σπύρος στον Κεφαλογιάννη και τα πήγε και περίφημα.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Ή αισιοδοξία φίλε savo, έρχεται μόνο από το γεγονός ότι υπάρχουν ακόμα "ρομαντικοί" άνθρωποι. Και στους ρομαντικούς δεν κατατάσσω όσους εγγράφηκαν στη Κοινότητα, αλλά αυτούς που έτρεξαν, ξόδεψαν, δημιούργησαν.
Και όσο θα υπάρχουν τέτοιοι ρομαντικοί, ας είμαστε αισιόδοξοι. Πιστεύω στο τέλος, ότι μπορεί να είμαστε και ευχαριστημένοι που δεν θα έχουν εγγραφεί στη κοινοτητα οι ουρακουταγκοι των chat.

παιδια προσωπικα μολις παρει την οριστικη μορφη του το ολο εγχειρημα εγω θα συμμετασχω.δεν ειναι ελλειμμα εμπιστοσυνης για να μην παρεξηγηθω.πειτε το επαγγελματικη διαστροφη.προς το παρον στηριζω εννοειται ηθικα.οχι οτι εχει καποια ιδιαιτερη αξια η αποψη μου απλα εκφραζω τη δικη μου οπτικη.
απο εκει κ περα επεκτεινω λιγο την παραπανω διστακτικοτητα ,ανησυχωντας για το κοινωνικο ερεισμα που μπορει να εχει ενας συλλογος που ως σκοπο εχει την προασπιση των δικαιωματων μιας κοινοτητας που επιλεγει μια ανθυγειινη συνηθεια.(εννοειται απειρως καλυτερη απο τα βρωμοτσιγαρα).Νομιζω οτι αυτο θα ειναι κ το εγγενως μεγαλυτερο προβλημα που θα κληθουμε να αντιμετωπισουμε.

Αποσυνδεδεμένος Zvoudas

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
παρακληση: ενα link για την συνεντευξη;

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
απο εκει κ περα επεκτεινω λιγο την παραπανω διστακτικοτητα ,ανησυχωντας για το κοινωνικο ερεισμα που μπορει να εχει ενας συλλογος που ως σκοπο εχει την προασπιση των δικαιωματων μιας κοινοτητας που επιλεγει μια ανθυγειινη συνηθεια.(εννοειται απειρως καλυτερη απο τα βρωμοτσιγαρα).Νομιζω οτι αυτο θα ειναι κ το εγγενως μεγαλυτερο προβλημα που θα κληθουμε να αντιμετωπισουμε.

Ώπα, ώπα αδελφέ! Ο σύλλογος δημιουργήθηκε ακριβώς εξαιτίας της ελλειμματικής ( και εχθρικής ) συμπεριφοράς του Ελληνικού κράτους προς τους ατμιστές.

Θεωρώ πως το ίδιο το κράτος θα έπρεπε να οδηγήσει ( και να ενθαρρύνει - βλέπε Αγγλία ) τους εξαρτημένους καπνιστές σε μια ασφαλέστερη μέθοδο πρόσληψης νικοτίνης, η οποία ( με τα μέχρι τώρα δεδομένα ) είναι 95% ασφαλέστερη σε σχέση με το κάπνισμα, και που επίσης δεν βλάπτει εμμέσως τους πέριξ, λόγω ανυπαρξίας της έννοιας "παθητικό άτμισμα".

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
παιδια προσωπικα μολις παρει την οριστικη μορφη του το ολο εγχειρημα εγω θα συμμετασχω.δεν ειναι ελλειμμα εμπιστοσυνης για να μην παρεξηγηθω.πειτε το επαγγελματικη διαστροφη.προς το παρον στηριζω εννοειται ηθικα.οχι οτι εχει καποια ιδιαιτερη αξια η αποψη μου απλα εκφραζω τη δικη μου οπτικη.
απο εκει κ περα επεκτεινω λιγο την παραπανω διστακτικοτητα ,ανησυχωντας για το κοινωνικο ερεισμα που μπορει να εχει ενας συλλογος που ως σκοπο εχει την προασπιση των δικαιωματων μιας κοινοτητας που επιλεγει μια ανθυγειινη συνηθεια.(εννοειται απειρως καλυτερη απο τα βρωμοτσιγαρα).Νομιζω οτι αυτο θα ειναι κ το εγγενως μεγαλυτερο προβλημα που θα κληθουμε να αντιμετωπισουμε.

[justify]Ακόμα μία ωραία ζωντανή ενημέρωση απ’ τον αγαπητό e-spy. Το χθεσινοβραδινό μού θύμισε λίγο και παλιούς ραδιοπειρατικούς σταθμούς, (2 λάμπες, ένα μικρόφωνο, και είχα έτοιμο ένα μουσικό βήμα). Φιλικό κλίμα και λογικές οι όποιες ενστάσεις, αυτό εισέπραξα ως απλός παρατηρητής. [/justify]

[justify]Κάτι μικρό να σημειώσω, με αφορμή την παραπάνω ανάρτηση τού αγαπητού mode plagal. [/justify]

[justify]Ηθικά στηρίζουμε όλοι, αυτό είναι δεδομένο. Ανθυγιεινή συνήθεια είναι το κάπνισμα και όχι οι συνθήκες αντιμετώπισής του, (π.χ. οι φαρμακευτικές λύσεις περιέχουν όλη τη γνωστή χημεία, όπου μεμονωμένα ή λάθος συνδυαστικά, χαρακτηρίζονται και ως βλαπτικές). Επίσης, μην παραγνωρίζουμε πως, για να υπάρξει ιστορία απαιτείται δράση, χωρίς δράση θα έχουμε μόνο όμορφες ατάκες όπως “Happy people have no stories”. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Αξια έχουν οι αποψεις όλων. 
Δικαίωμα του καθενός είναι να συμμετάσχει, να μη συμμετάσχει ή να περιμένει να δει.
Όμως όποιος δεν συμμετέχει, δεν δίνει δυναμική στο σύλλογο για δράσεις και δεν τον βοηθάει να επιτύχει τους σκοπούς του.
Μόνο με ευχολόγια και καλές προθέσεις δεν γίνονται πράγματα. Θέλει πράξεις.
Και πράξεις από μια χούφτα ανθρώπους στο σύλογο και χιλιάδες εκτός, δεν γίνονται εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Δεν είναι αργά, ούτε είναι μεμπτό πιστεύω να χρησιμοποιηθούν ένα μερος των χρημάτων από τώρα για την προώθηση και διαφήμιση του συλλόγου λίγο πιο έξω από κανάλια με ντουμάνια κλπ !
Γιατί να μην έχει face η twiter η δεν ξέρω εγώ τι επίσημο πάντα ο σύλλογος ; Εχει και μου ξέφυγε ; Τα πάντα έχουν. Με αυτό τον τρόπο θα μπορεί να συνεισφέρει και ο απομακρυσμένος ας πούμε. edit: τωρα το είδα συγνωμη. Είμαι και ακόλουθος :idiot1:
To κάλοκαιρι η συνεντευξή έπαιξε σε πολλά σάιτ γιατί όχι και τώρα ? Από τώρα πρέπει να περάσει προς το εξω ότι ειναι όλοι ευπροσδεκτοι ακόμα και απο μη καπνιστές -ατμιστές κλπ
Εκφράζω κάποιες σκέψεις σε κάθε περιπτωση.
Σάββα,
δυστυχώς είναι πράγματι "μεμπτό" ο σύλλογος υπό το καθεστώς στο οποίο βρίσκεται να δαπανήσει χρήματα για οποιονδήποτε σκοπό εκτός από τις εκλογές.
Προσπαθούμε να βρούμε λύσεις, αλλά δεν υπάρχουν οφθαλμοφανείς. Και μην ξεχνάμε πως όσο πιο μαζική είναι η προσέγγιση που θέλεις να κάνεις τόσο πιο ακριβά θα κοστίσει.

Όπως διαπίστωσες ο σύλλογος έχει ήδη και ενεργή σελίδα στο facebook, και (ανενεργό προς το παρόν) λογαριασμό στο twitter (@GreekVapersClub) και στο YouTube και παντού. Όλα έχουν προβλεφθεί.

Το καλοκαίρι διοργανώθηκε μια επίσημη συνέντευξη τύπου, με έναν γνωστό (στον χώρο προσκεκλημένο), και πολύ μεγάλη προεργασία στις προσκλήσεις δημοσιάγραφων κλπ. (το ανέλαβε εξειδικευμένη εταιρία). Δεν μπορεί να γίνει το ίδιο με ένα βιντεάκι στο YouTube. Δεν υπάρχει περίπτωση να το δημοσιεύσει κανείς (πόσο μάλλον που είναι και 4 ώρες). Στην καλύτερη των περιπτώσεων, ορισμένα site θα δημοσιεύσουν ένα Δελτίο Τύπου και πολύ μας είναι. Αυτή είναι η πραγματικότητα.

Όλα τα παραπάνω δεν σημαίνουν πως δεν τα προσπαθούμε κιόλας. Τα προσπαθούμε.
Ούτε σημαίνουν πως οι ιδέες πάνε στο βρόντο. Κάθε ιδέα που καταγράφεται εδώ δεν είναι απλά ευπρόσδεκτη αλλά και πολύ χρήσιμη.
Το να συνεχίσετε όλοι να τις γράφετε είναι μια από τις μεγαλύτερες βοήθειες που μπορείτε να μας δώσετε.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chris 66

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
 Στην επαρχία ο κόσμος δεν είναι ενημερωμένος για τίποτα ούτε το forum ξέρουν ούτε  ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Χρήστο δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό για την επαρχία από αυτό που κάνουμε στην Αθήνα.
Προς το παρόν διαδίδουμε τα νέα μέσα από το φόρουμ, τα social media, και τις όποιες προσωπικές επαφές έχει ο καθένας.
Δεν έχουμε την (οικονομική) δυνατότητα να κάνουμε κάτι άλλο.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει με κάποιον τρόπο για τη διάδοση της είδησης και της ενημέρωσης, είναι πολύτιμος.

Η μόνη περίπτωση να μαζευτεί κόσμος να γραφτεί σε σοβαρά νούμερα , είναι να κατέβουν υποψήφιοι κάποιοι γνωστοί από την Λέσχη , το Άτμισμα και το Fellowship. Κατά την γνώμη μου εκεί πρέπει να επικεντρωθεί το μεγαλύτερος μέρος της προσπάθειας. 

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Χθες ήταν η πρώτη ζωντανή ενημέρωση που παρακολούθησα.

Συμπεράσματα που έβγαλα:
1ο: Δημιουργία συλλόγου
Ο τρόπος με τον οποίο δημιουργήθηκε ήταν ο πιο ενδεδειγμένος. Οι 20 θα καταφέρουν κάποια στιγμή να αποφασίσουν για το "πως", το "τι" και το "γιατί", γι' αυτό που έχουν στο μυαλό τους να δημιουργήσουν. Οι 100 μπορεί να το καταφέρουν σε μεγαλύτερο χρονικό διάστημα ή και καθόλου. Οι 1000 δε θα το καταφέρουν ποτέ. Κάποιοι λίγοι λοιπόν το σκέφτηκαν, το δημιούργησαν και λένε όποιος θέλει ας έρθει. Για το καλό μας είναι.

2ο: Ετήσια συνδρομή
Το ύψος της ετήσιας συνδρομής διαμορφώθηκε με βάσει τις προβλέψεις για τον αρχικό αριθμό των μελών κατά το πρώτο έτος λειτουργίας του, σε συνάρτηση με τις ελάχιστες αναγκαίες λειτουργικές δαπάνες και το κόστος κάποιων μικρών δράσεων που θα αποφασισθούν. Το θεωρώ προτιμότερο να ξέρει κάποιος ότι θα δίνει 15€ ανά έτος, παρά να δίνει 5€ και μετά να του ζητάνε έκτακτες εισφορές. Τις οποίες αμφιβάλλω εάν θα τις δίνει και κανένας. Θεωρώ επίσης ότι εάν ο αριθμός των μελών γίνει αρκετά μεγάλος, η ετήσια συνδρομή θα μπορεί να μειωθεί. Όποιος δεν έχει ή δε θέλει να δώσει τα πρώτα 20€, δε γίνεται μέλος. Τόσο απλό.

3ο: Δυσπιστία - πόλεμος εναντίον του συλλόγου
Κατατάσσω τους "πολέμιους" σε 4 κατηγορίες:
1η: Όσοι δυσπιστούν στο πρόσωπο της ομάδας των 8, που είναι μέρος της ιδρυτικής ομάδας και οι οποίοι προχώρησαν πέρυσι σε ενέργεια, την οποία για να πω την αλήθεια δεν την ήξερα, εκπροσωπώντας όλους τους ατμιστές, χωρίς να έχουν την ανάλογη άδεια. Ο Σπύρος χθες είπε ότι οι 8 εκπροσωπούσαν τους 8, πλην όμως η ονομασία "κοινότητα" παραπέμπει κατ' εμέ σε μεγάλο πλήθος ανθρώπων, διαφορετικά μιλάμε για "ομάδα". Δεν ξέρω εάν η ενέργεια τους αυτή πέρυσι είχε θετικό ή αρνητικό αντίκτυπο ως προς το άτμισμα, αλλά καταλαβαίνω εν μέρει το λόγο της αντιπαράθεσης.
2η: Όσοι δεν σκέφτηκαν ή δε πρόλαβαν να κάνουν αυτό που έκαναν οι άλλοι.
3η: Όσοι έχουν αντίθετα συμφέροντα.
4η: Όσοι διαφωνούν, απλά γιατί δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν.

4ο: Υποψηφιότητες για ΔΣ
Η ιδρυτική ομάδα, προς το παρών, δε θα θέσει υποψηφιότητα. Εγώ έχω καταλάβει ότι το κάνουν για να μην μπορεί να τους προσάψει κανένας κάτι. Λένε το δημιουργήσαμε και ελάτε όποιος θέλει να αναλάβει τα ηνία. Δε προσπαθούν να αποποιηθούν τις ευθύνες τους γι' αυτό που δημιούργησαν. Αφήνουν χώρο.

Τελικό συμπέρασμα
Καλώς ή κακώς κάποιοι πήραν την απόφαση να κάνουν όλες τις ενέργειες για τη δημιουργία αυτού του συλλόγου. Ήταν ή όχι αναγκαίο, δεν το ξέρω. Θα μπορεί να κάνει κάτι, πάλι δε το ξέρω. Το μόνο που μένει είναι να το δοκιμάσουμε. Σε καμιά περίπτωση δε φοβάμαι μη μου "φάνε" τα 20€. Σιγά τα λεφτά που θα μαζέψουν. Στη χειρότερη περίπτωση να καταλήξει ως σύλλογος να κάνει μόνο χοροεσπερίδες, οπότε σιγά σιγά θα την "κάνουν" όσα μέλη θα έχουν μαζευτεί. Προς το παρών είμαι θετικός, προσβλέποντας ότι θα υπάρχει ένα θεσμικό όργανο το οποίο θα μπορεί καλύτερα να υποστηρίξει ότι εγώ που ατμίζω δεν είμαι "ελέφαντας", ουσιαστικά μάλλον κάνω καλό στο κράτος, που "νοιάζεται" για μένα, μήπως πεθάνω από καρκίνο του πνεύμονα και δε θα πρέπει να με κατατάσσει μαζί με τους καπνιστές.

Το μέλλον θα δείξει. Μακάρι αυτή η προσπάθεια να αποδώσει καρπούς.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Η συνέντευξη τύπου στο Καραβελ δεν ήταν εκπροσώπηση όλων των ατμιστών της Ελλάδας, αλλά εκροσώπηση των απόψεων της ομάδας και κάποιων άλλων ατμιστών που είχαν τις ίδιες πεποιθήσεις.
Στα δελτία τύπου αναφερόνται ξεκάθαρα αυτά, και αντιγράφω από ειδησεογραφικό site.
"Η Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών είναι μία πρωτοβουλία απλών πολιτών, όπως οι ίδιοι υποστηρίζουν, που εκφράζει τις απόψεις και τις θέσεις μέρους αυτού του πληθυσμού"

Το παραβλέπουν όμως αυτό κάποιοι και μιλάνε για το τι νομίζουν ότι περνάει στον κόσμο η ονομασία.
Το τι μπορεί ο καθένας να νομίζει ότι εκπροσώπησε η ομάδα είναι δικαίωμά του, αλλά δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό ή ακριβές. Αν μάλιστα, αυτό που νομίζει είναι το ακριβώς αντίθετο από αυτό που επισήμως έγραψε η ομάδα στα δελτία τύπου, τότε μιλάμε για άλλο πράγμα, εκτός κι αν κάποιος πιστεύει ότι δεν υπήρχαν άλλοι ατμιστές που συμφωνούσαν με αυτά που ειπώθηκαν στη συνέντευξη. Μια ματιά στα αντίστοιχα νήματα του φόρουμ αρκεί.

Αυτό το θέμα με το "δεν είχαν την ανάλογη άδεια" το βρίσκω πραγματικά αδιανόητο. Ποιός εκδίδει τέτοιες άδειες?
Η κάθε ομάδα / forum κτλ ζήτησε από κανένα την άδεια του πριν ιδρυθούν και ονομαστούν όπως θέλουν?
Ο ΧΨ σύλλογος του τόπου από τον οποίο κατάγεται ο καθένας μας, μας ζήτησε την άδεια μας πριν ιδρυθεί και ονομαστεί πχ Ένωση Ελλήνων Κρητικών, ή Πανελλήνιος Σύλλογος Σκακιστών?
Οποιαδήποτε ιδιωτική ομάδα θέλει να κάνει συνέντευξη τύπου για κάποιο ζήτημα που την απασχολεί, πρέπει να βγαίνει στη γύρα και να ζητάει άδεια? Και από ποιούς και πόσους να τη ζητήσει και ποιοί έχουν την εξουσιοδότηση να την δώσουν?

Η ιδρυτική ομάδα όντως δεν έχει εκφράσει προς το παρόν θέληση για συμμετοχή στο ΔΣ. Παρ΄ όλα αυτά αν κάποιο μέλος της θελήσει, έχει όλο το δικαίωμα να συμμετάσχει ως υποψήφιος όμοια με όλα τα υπόλοιπα μέλη του συλλόγου. Η ιδρυτική ομάδα απαρτίζεται από απλά μέλη, με ίσα δικαιώματα και υποχρεώσεις με όλα τα ταμειακώς ενήμερα μέλη.





Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Θεωρώ ότι από την στιγμή που θα παίζει ισότητα μεταξύ των μελών ότι το πιο λογικό θα είναι οποίος επιθυμεί να βάλει και υποψηφιότητα.
Είτε ιδρυτικά μέλη είτε νέα.
Το θέμα είναι να καταφέρουμε να ενωθούμε για μια φορά και να δράσουμε από κοινού!

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180546 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33947 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536133 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15556 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10225 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12