vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 9 χρήστες
papoys, pngtszs1976, takis201, Jorge, I.P, manoslykos, infernity, lagoudakis, paiktaras

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1920 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 11:35 »
Να κάνω μια ερώτηση. Πρόσφατα του έβαλα το νάνο αλλά μου έφερνε καμένο. Πιο πολύ με την μακριά καμινάδα. Με την κοντή καλύτερα.
Παίζει ρόλο που το παραγέμισα? Το άλλαξα σε semi nano (κράτησα το ένα μικρό δαχτυλίδι) και όλα καλά :wall:
Σετάρω macro coil με ribbon και cotton pad. Η χωρητικότητα του νανο ποιά έιναι?

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1921 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 11:45 »
Κάτι παίζει με την υποπίεση μου φαίνεται...το εχω παρατηρήσει και εγω.... :hmmm: και τα ml πρεπει να παίζει γύρω στα 2ml ???

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1922 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 12:13 »
Κι εγώ όσες φορές βάζω κάποιο νανο κάτι πάει στραβά και αρχίζουν τα κουλά.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1923 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 12:37 »
Επειδη με βλεπω συντομα να τον εφοδιαζομαι κι εγω (καλος ειναι,καλη τιμη εχει, και ψηνομαι να σχοληθω με επισκευασιμους...), θα ηθελα με το που τον παραγγειλω να εχω και τα καταλληλα υλικα για αντιστασεις φυτιλια κτλ...Αν εχω καταλαβει λοιπον καλα θα χρειαστω
Συρμα Kanthal A1 η D , διαμετρου .28 η καποια αλλη? Με το ιδιο συρμα θα μπορω πχ να επισκευαζω και αντιστασεις τυπου προτανκ η ναυτιλου η χρειαζεται πιο λεπτο?
Θα παρω φυτιλια 2 και 1 μμ
Οργανικο βαμβακι (σε παντς η οχι?)
Επισης δεν εχω καταλαβει αυτο με το συρμα με αντισταση και χωρις...Μα το συρμα δεν ειναι η ιδια η αντισταση? Γιατι καποιος να χρησιμοποιησει συρμα non?
Τελος υπαρχει καποιο Γερμανικο σαιτ αν δεν κανω λαθος που παραγγελνετε αρκετοι απο εδω μεσα...ποιο ειναι αυτο και τι ακριβως προσεχω?

Kayfun Lite Plus φανταζομαι συνδιαζεται καλα με το istick...Εχει δοκιμασει κανεις αν παιζει και με το connector πανω του? (μπορει να διπλωσει δηλαδη ο ατμοποιητης, η η διαμετρος του ειναι απαγορευτικη για τετοια χορευτικα?)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1924 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 13:06 »
Γιατί να περιοριστείς μόνο σε ένα σύρμα;
Και να δεσμευτείς παραγγέλνοντας χιλιόμετρα από αυτό;
Πάρε απο δω λίγο 20ρι, λιγο 25ρι λίγο 30ρι και θα κάνεις δουλειά για μήνες. 3 μετρα, 3 ευρώ και θέλεις 5-6 εκατοστά για κάθε αντισταση. Με 20ρι σύρμα την πετάς ανά 2-3 μέρες. Με τα υπολοιπα διαμετρήματα την καις και θα σε βγάλει ίσως και 15 μέρες. Μετά μπορεί να έχουν βγει άλλα υλικά.
Σύρμα χωρίς αντίσταση δε χρειάζεσαι.


Φυτιλια θα σου έλεγα επίσης να μην παρεις, ή τελος πάντων πάρε ένα μετρο 2ρι. Για τα πρωτα στησιματα του ατζαμή


Βαμβάκι οργανικό πάρε μια μπαλίτσα μικρή κι ένα σακουλάκι παντς. ή πάρε μόνο παντς.
Αυτό που σου αποκλείω είναι το biowick που είναι τρελά ακριβότερο χωρίς να χαρίζει κάτι παραπάνω.


ο Κ λειτουργεί ατμιστικά τέλεια με το στικάκι. Μια μικρή επιφύλαξη υπάρχει μονο για το βάρος του και το ευαίσθητον του πολου του ιστικ.


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1925 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 13:11 »
@Zer0cooL
Συρμα 0.28mm που λες ειναι μια χαρα. Εγω προτιμω KAnthal A1, αλλα και τα Kanthal A και Kanthal D μια χαρα ειναι ,οποιο παρεις το ιδιο κανει.
Για το αν κανει για επισκευει εργοστασιακων κεφαλων δεν το γνωριζω, αλλα υποθετω πως θα ειναι λιγο χοντρο, θα χρεαιζεσαι πιο λεπτο συρμα για την επικσευη των κεφαλων.
Αλλα ας απαντησει καποιος που ασχολειται περισσοτερο με αυτα.

Βαμβακι χρειαζεσαι οργανικο και θα σου προτεινα καλυτερα τα γιαπωνεζικα pads (Nakamichi, Muji, Koh Gen Do).

Συρμα χωρις αντισταση δε χρεαιζεται ο Kayfun. Ολο το coil το φτιαχνεις με ενα συρμα.

Το γερμανικο σαιτ που αναφερεσαι πιστευω ειναι αυτο.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1926 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 14:11 »
Εχω να φορεσω κανονικο κουστουμι στο κεϊφάουν πανω απο 3 μηνες
τον δουλευω με διαφορα νανο καθως και το μπελλ καπ και φυσαει σαν αιολος
ποτε δεν ειχα προβλημα
ενα ωραιο νανο ειναι κι αυτο https://www.fasttech.com/p/1691200
το πλαστικο ειναι 23μμ και τον κανει λιγο διαφορετικο προς το κοιλαρας
ταιριαζει με ολους τους κλωνους και τους οριτζιναλ καθως και με τους Ορχιντ
Στον Ορ. v3 που εχει φαρδια καμπανα και χωραει λιγο υγρο ερχεται ταμαμ
γεμιζει με ανεση και χωραει περισσοτερο απο 2.5 μλ

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1927 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 14:24 »
Ωραίο δεν το λες, διοτι δειχνει πολύ φτηνιάρικο το πλαστικό του.
Αλλά... είχα ένα κλιαρ τανκ στο ίδιο στιλ, όμως πιο μπάνικο, από Ελλάδα μεριά. 23ρι επίσης. Το μεγάλο του καλό ήταν ότι γέμιζες από πάνω τον καυφουν ξεβιδώνοντας το πάνω καπάκι του τανκ και δεν είχες ποτέ υπερχειλιση.
Ανάσταση για τους μη κατσαβιδάκηδες!!!! Ατυχώς το ράγισα, όταν μου έπεσε με τον ατμοποιητή από κάτω και βαρύ μοντ από πάνω. Και ήταν ένα από τα λίγα κομμάτια που ήρθαν και δεν θα ξαναέρθει.
Αυτό που εχεις εσύ επιτρέπει γέμισμα από πάνω χωρίς ζουμιά από κάτω;


Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1928 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 14:28 »
Στο φτ το βλεπεις απλυτο και απεριποιητο
αμα το πλυνεις και το γυαλισεις με οδοντοπαστα γινεται τζιτζι σα γυαλι
εκτος του kay 3.1 ολους τους υπολοιπους τους γεμιζω απο κατω γιατι μ αρεσει το screwing  ;)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1929 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 14:35 »
το biowick σε σχέση με το απλο εμπορικό οργανικό βαμβάκι ειναι μερα με τη νυχτα, σε σχέση όμως με nacamichi προτιμώ τον γιαπωνέζο
το νανο τανκ της φαστ εμένα με δυο τρια πλυσίματα με οινόπνευμα ειναι πλέον διαφανο τελείως, θα μπορούσε και να γυαλιστεί ομως και με lux οδοντόπαστα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1930 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 14:38 »
Σιγά μην τον παω και για φθορίωση!  :)) :))
Τελικά γεμίζει από πάνω;

Αποσυνδεδεμένος vagnest

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1931 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 14:39 »
Τις τελευταίες μέρες έχω απηυδήσει... Κάνω ίδια στησίματα με ότι έκανα πριν αλλα παίρνω ελάχιστο καμμένο και μερικές φορές πιο πολύ.. Στήνω 9 σπείρες 0.30 συρμα σε κατσαβιδάκι ( ιδια διαμετρο με 2αρι τρυπανακι) και μου βγαίνει 1.5 ωμ και το δουλευω στα 3.8 volt..  Καιρό τώρα έτσι στήνω με νακαμιτσι...Δέν φράζω τα αυλάκια, γεμίζω έτσι όπως κρατάω ανάποδα μέχρι να φτάσει η στάθμη στο τέλος του γυαλιού.. Τι μπορεί να φταίει???

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1932 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 14:42 »
Σιγά μην τον παω και για φθορίωση!  :)) :))
Τελικά γεμίζει από πάνω;

Επειδη το συγκεκριμενο πλαστικο το φοραω μονο στον λαϊτ πλας και στους Ορχιντ απ τον οποιο v3
εβγαλα το ατσαλινο νανο και το φορεσα στον 3.1 δεν εχει τυχει να χρειαστει να κανω γεμισμα απο πανω
αλλα δε βρισκω το λογο να μη γεμιζει, το θεωρω σιγουρο αν και δε τοχω δοκιμασει

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1933 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 14:55 »
εγώ το βαμβάκι το στήνω υγρό πριν βιδώσω την καμπάνα τις περισσότερες φορές για να μην το πατήσω
αν το βαμβάκι δεν το πατησεις και στριμώξεις και αν δεν εχεις Ηot spots στην αντίσταση δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι αλλο

edit να μην το πατησεις εννοώ για να μην χάσει επιφάνεια και απορροφητικότητα

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1934 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 15:02 »
Vagnest, δεν εχεις αλλαξει τιποτα στον εξοπλισμο ή τα υλικα σου?
Βαμβακι, συρμα, υγρο, mod, καμπανα στον kayfun?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix