vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #300 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 16:59 »
πηρες δηλαδη δεκα μπουκαλακια αξιας 200 ευρω χωρις να κολλας με υγρα κτλ
καλη φαση
αν κολλαγες τι θα ειχες κανει? μετοχος στην εταιρεια?
μια απορια

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #301 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 17:41 »
Mετά από 3 λίτρα η αλήθεια ειναι ότι κουράζει :))

Πήρα κ εγώ ένα δεύτερο να υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος M.A.X

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #302 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 18:09 »
Παρέλαβα επιτέλους 3/1/16 το Lemon Tart από Flavour Boss (500ml). Την ίδια μέρα έκανα και το μαγείρεμα φραπέδιασα για κάνα 5λεπτο σφράγισα και το στειλα για ωρίμανση!. Φυσικά μετά από 5 λεπτάκια το ξεσφράγισα έτσι να δοκιμάσω ένα τανκάκι! Κάνω την πρώτη τζούρα, κυλάει ενα δάκρυ χαράς απο την απίστευτη γεύση (reviews και comments που εχω διαβάσει για το υγρό γυρίζουν στο μυαλό μου κάπου απο το βάθος ξεπροβάλει και η γεύση λεμόνι παπαδοπούλου) και νιώθω ένας πανευτυχής ατμιστής!

Αφήνω σφραγισμένο το μπουκάλι στην άκρη για ωρίμανση και..... σήμερα ανοίγω παλι ετσι να ατμίσω ενα τανκάκι! Στήνω phenomenon lite (ίδιο στήσιμο που έκανα και την πρώτη δοκιμή!) γεμίζω ,  κανω πρωτη τζούρα ΜΑΠΑ! ξανα δευτερη τζούρα ΜΑΠΑ! Μια υποτονική γεύση καραμέλας λεμόνι απο πανηγύρι! Λεω δεν μπορει κατι λάθος εχει γίνει! Στήνω Doggystyle τραβάω πρώτη τζούρα ΜΑΠΑ πάλι! Μια ελεινη γεύση καραμέλας λεμονιού!

Μπαίνω στο site της Flavour Boss διαβάζω reviews και όλοι μιλάνε για 3 εβδομάδες ωρίμανση τουλάχιστον.

Και η ερώτηση είναι : το έχει δοκιμάσει κανείς μετά απο 3 εβδομάδες ωρίμανσης να μας πει εντυπώσεις??? ?

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #303 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 19:58 »
Τουλάχιστον 3 εβδομάδες. Και ναι εχεις δίκιο, αν το δοκιμάσεις αμέσως μετα την αναδευση ειναι φοβερό.
Ομως μετα από 1-2 μερες αρχιζει και αλλάζει η γευση και σε ενα μήνα γινεται καλύτερο. Δενουν τα όξινα αρώματα με τις κρέμες και τα σιρόπια και αναρωτιέσαι πόσο να φτιάξεις ακόμα.
Παρόλα αυτα δεν ειναι για όλη μερα, μπουχτίζει. Σαν να τρως μονο μελομακάρονα.

Αποσυνδεδεμένος M.A.X

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #304 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 20:13 »
Στον μήνα πάνω όπως προαναφέρεις, πλησιάζει αυτή την μαγική γεύση μετά από το πρώτο μαγείρεμα?

Γιατί η γεύση που πήρα στην αρχή ήταν καταπληκτική! Πραγματικά έτσι μου έρχεται να πάρω άλλα 500 ml και να το ανακατεύω λίγο λίγο (πχ 10-10 ml) και επιτόπου για άτμισα!

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #305 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 20:21 »
Το γράφουν και στην σελίδα του προϊόντος: 4 weeks steeping! Και όντος μετά την 4η βδομάδα το υγρό "πετάει"! ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ το γνήσιο αλλά αυτό της συνταγής (και μάλιστα σχεδόν όπως την έχουν στη σελίδα τους) είναι ένα από τα κορυφαία σε γεύση ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #306 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 20:40 »
Δεν ειναι η συνταγη που εχουν στην σελιδα τους. Εχουν αφαιρεσει 1,5% απο τα αρωματα (15,5% γραφει στο μπουκαλι).

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #307 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 21:33 »
Το θυμάμαι που το έγραψες Δημήτρη. Και πάλι βέβαια είναι 1% περισσότερο από την "γνήσια συνταγή κλώνου" :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lazkov

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #308 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 01:50 »
@antonelos χαχα σε σύνολο έχω πάρει 10 μπουκαλάκια όχι μαζεμένα με τη μια


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #309 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 02:12 »
προσοχη παιδια στα πλαστικα τανκακια με το λεμονακι,μετα απο ενα μπουκαλι ειδα ρωγμες αφου το παρατηρησα καλα και με προσοχη σε τανκακι των steam tuners,ισως επειδη ειναι clear το βλεπεις,σε αυτα που ειναι frost τουλαχιστον στις αρχες δεν θα φανει,οποτε προσωπικα θα το συνεχισω μονο σε cloud με το ss,κριμα....δεν πιστευω οτι φταινε τα τανκακια κανενος κατασκευαστη,απλα καποια υγρα οπως μπανανες,λεμονια,πορτοκαλια και κανελες τα ξεσκιζουν....

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #310 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 02:31 »
Πλέων όταν θα εχω σκοπο να αγοράσω υγρά έτοιμα, θα διαβάζω τις απόψεις ατμιστων ,και όπου βλέπω τις περισσότερες θετικές ψήφους και διθυράμβους αυτά ακριβώς θα αποφεύγω...

Τόσα και τόσα για το λεμον ταρτ....το πήρα και εγω για να δω τη διάολο έχει και έχουν ξετρελαθει ολοι.... 

εντάξει ενα γλυκό υγρό ειναι , ούτε πλήρης αδιάφορο αλλά ούτε και το διαχρονικό υγρο

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #311 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 02:36 »
Το ότι ένα υγρό αρέσει σε πολλούς, δεν σημαίνει πως αρέσει σε όλους. Πριν την αγορά, επιβάλλεται προσωπική δοκιμή αν υπάρχει η δυνατότητα. Το σίγουρο είναι πως μπουχτιζει γρήγορα, δεν είναι για συνεχή χρήση.

Sent from Icecrown Citadel


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #312 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 02:54 »
Είμαι ο μόνος τελικά που ενώ γουστάρω πολύ το λεμονοτάρτι κρατιέμαι και τόσο σταθερά στην κατανάλωσή του. Το είπα, ένα μπουκάλι θα πάρω απλά για να πω πως το έκανα κι αυτό σε τούτη τη ζωή. Βλέπεις, άμα ένα υγρό των 30ml κοστίζει όσο 200 από τα diy σου.. όσο γευστικό κι αν είναι όμως.. δεν περίμενα βέβαια ότι θα το είχα στα χέρια δυο βδομάδες και θα είχα ατμίσει μόλις 3-4μλ από το περιεχόμενο. Κι όμως κρατήθηκα και ανακάλυψα ότι για μένα αρκεί να ανοίγω το μπουκάλι κάθε τόσο, να παίρνω δυο τρεις καλές "ρουφηξιές" με τη μύτη κι αυτό να καταφέρνει να καλύπτει μέρος της "ηδονής" που αναζητώ κοιτώντας την πανέμορφη κίτρινη περιβολή του.

Δεν είναι για όλη μέρα (για μένα πάντα ), βγάζει όμως ένα άρωμα που ώρες ώρες το αναζητώ απεγνωσμένα. Και κάπως έτσι ήρθε κι η "μυρωδιά" που καταφέρνει να γεμίσει τα σωθικά μου τις ώρες που το Θέλω.

Αύριο θα στηθεί dripperάκος (goon 22 ) και το lemon tart θα πλημμυρίσει το βαμβάκι, έτσι μπας το καταναλώσω κάποια στιγμή δηλαδή. Κάτι μου λέει όμως πως δεν θα κρατήσει κι αυτό αρκετά. Ίδωμεν.. :)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #313 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 09:51 »
Σε σύρμα κανθαλ για μένα το υγρό δεν αναδεικνύεται.Το δοκίμασα αρχικά με nichrome και έγραψα κι εγώ διθυράμβους.Στο επόμενο στήσιμο με κανθαλ ήταν ένα άλλο υγρό.Καλο μεν αλλα λίγο.Τονιζοταν το λεμόνι που είχε γεύση λεμοναδας και η τάρτα δε φαινοταν σχεδόν καθόλου.Γενικά ένα μέτριο υγρό.Φερτε μου άλλο ένα μπουκαλι και νιχρωμιο παρακαλώ!!!

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #314 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 10:08 »
Καλημέρα παιδια , εγω ρε γα@@@@ο ένα μήνα σε momentous και cloud κανένα πρόβλημα , εχθές το έβγαλα απο τον cloud , μετά το μήνυμα του Γιαννη "lagoudaki" ( Γιαννης χρόνια πολλά )  :smile_lookdown:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281733 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix