vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

93 επισκέπτες, 2 χρήστες
bloodlessz, Tem

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4335 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 13:17 »
Αααααα, ώστε βιδώνει το τανκ με την καμπάνα! Δεν ακουμπάει απλά όπως των Steam Tuners δηλαδή, ε;
Ή τα έχω καταλάβει λάθος;;;  :idiot1:


Anyway, όπως και να 'χει, thanks κοριτσάκι! (Και Γιώργο φυσικά...)


(Υ.Γ.: Μωρέ εγώ το SS tiny από Steam Tuners θέλω κανονικά, αλλά έχει και €25 το ρημάδι!  :laugh1:  http://www.steamtuners.gr/gr/products/atomisers/kayfun-lite/c57-tanks/168-tiny-ss)

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4336 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 13:20 »
Άσχετο, αλλά μήπως ξέρει κάποιος τις ακριβείς διαστάσεις των δύο o-ring του drip tip του Lite Plus;


πονεμενη ιστορια τα o-rings των drip tip


εψαχνα και εγω για ενα drip tip , πηρα 4 ειδη απο εδω και κανενα δεν μου εκατσε
http://www.vaporhouse.gr/site/ecwid.html#!/Ανταλλακτικά-O-RING/p/29296401/category=6784172
δεν χανεις παντως τιποτα να κανεις μια ερωτηση




Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4337 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 13:31 »
βρε καλό μου και των steam tuners έχει σπειρώματα το τίνυ και βιδώνει  :))

Σε αυθεντικό και κλωνοτίνυ βήμα 1)Στήνουμε αντίσταση 2)Βιδώνουμε την όποια καμπάνα μας στη βάση του καυφούν 3)Βιδώνουμε το τίνυ στη βάση του ατμοποιητή που ήδη έχουμε βιδώσει την καμπάνα μας  :)) :)) :))
 
το ατσάλινο όντως είναι πανέμορφο αλλά χωρίς να το έχω δοκιμάσει αυτό γενικά με τα ατσάλινα τανκ νομίζω ότι έχω ένα κλικ κάτω σε γεύση.Προσωπική άποψη.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4338 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 13:36 »
Ομορφο ειναι το ατσαλινο αλλα προσωπικα εχω κολλημα να θελω να βλεπω το υγρο... O0

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4339 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 13:42 »
Βρε καλό μου, φυσικά και έχουν σπειρώματα. Πώς αλλιώς θα βίδωνε πάνω στη βάση;;;  :))
Άλλο λέω όμως... Είδα στις φωτό ότι τον φούρνο-καμπάνα, τον έχουν βιδωμένα ΜΕΣΑ στο τανκ. Αυτό εννοώ... Έχει λοιπόν και ΜΕΣΑ/ΠΑΝΩ σπειρώματα για να βιδώνει ο φούρνος ή απλά ακουμπάει σε o-ring ο φούρνος όπως των ST; Αυτό είναι που δεν έχω καταλάβει...  :dontknow:


Πάντως και με αυτό πρέπει να είμαι κομπλέ λογικά. Ε;  :)
Είναι ΟΚ με τον γνήσιο φούρνο-καμπάνα ή να βάλω τον δικό του τον κλωναροφούρνο;;;  ;D






(Δες στην παρακάτω φωτό τι εννοώ...)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4340 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 13:55 »
Εγώ έβγαλα το φούρνο που είχε και έβαλα τον δικό μου από st με το λογότυπο με τον οποίο είμαι καψουράκι...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2016, 14:27 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4341 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 14:11 »
Thorin, o φουρνος στο πάνω μέρος του δεν βιδώνει στο τανκ, στο τανκάκι των ST
Στα τανκάκια της FT βιδώνει
Χτύπα στο σαιτ της ΦΤ bell cap kayfun και θα σου βγάλει πολλές επιλογές.
Με καμινάδα πλαστική, μεταλλική και χωρίς. Φρόστι και κλιαρ, λευκο και χρωματιστά
Η μεγάλη διαφορά του έλληνα και των ξένων κατασκευαστών είναι η ενίσχυση του τανκ στο πάνω μέρος.
Το ελληνικό είναι σαν τσόφλι αυγού. Λεπτό και πλαστικό, αν πιεστεί λίγο παραπάνω σπάει και φτου κι απο την αρχή το 15ευρω.
Το SS βέβαια είναι ανθεκτικό, αλλά τρελή η δαπάνη του για το γενικότερο κόστος του ατμοποιητή και δεν έχουν όλοι αγάπη στα μεταλικά τανκ. Ωστόσο, αν θελει κάποιος SS τανκ, είναι ίσως το μοναδικό.
Αλλά αν θέλει πλαστικό, η λύση της ΦΤ είναι πολύ πιο ελκυστική και εγγυημένα πιο ανθεκτική.


Ιωάννα μου, ένα vtc mini περιμένω. Τίποτα εξωτικό, αλλά θα του βάλω κάτι μουλτικολόρε θηκούλες και είπα να πάρω ασορτί κοστουμάκια για τον καυφουνάκο, που θα τα φοράω και στον εβίβα για να ντριπάρω. Είπα να πάρω θηκούλες σιλικονάτες επειδή τις βρήκα μουλτικολόρε.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4342 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 14:11 »
Και εγω σκεφτομουν να βαλω σε παραγγελια αυτον Χρηστο που εβαλες στην φωτο γιατι ειναι πιο ανθεκτικο το υλικο του & πιο υγεινο απο το ακρυλικο, αλλα δεν ειμαι βεβαιος οτι θα βιδωνει σε αυτο η μεταλικη καμπανα  :hmmm: (γιατι την πλαστικη ουτε λογος να την βαλω για να ατμισω)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4343 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 14:26 »
ααα το vtc mini  δεν το λέω και μίνι για τα χέρια μας Βούλα  :D Πάντως το συνολάκι στη φωτό είναι το πιο happy family που έχω δει σε καυφουνοσετάκι!

Στην εκδοχή της φάστεκ με την μεταλλική καμπάνα, η καμπάνα η αυθεντική για όσους την έχουν ταιριάζει μια χαρά, το έχω το τανκάκι αυτό. Τώρα δε βλέπω το λόγο η πλαστική καμπάνα γιατί να έχει διαφορά από την αυθεντική ως προς τις διαστάσεις για να μην μπορεί να αφαιρεθεί...Αυτά δεν τα έχω ακόμα, ας μας διαφωτίσει κάποιος που τα πήρε...


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4344 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 14:57 »
θα την βαλω και θα σας πω.
Το σκεπτικό ήταν να χρησιμοποιώ τις μεταλλικές καμινάδες ούτως ή άλλως. Πάντως μεταλλική καμινάδα ορίτζιναλ με μεταλλική καμινάδα του τανκ είναι ίδιες

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4345 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 17:20 »
Ηρθε το πρωι με ACS να ειναι καλα το παλικαρι στους ST και με δωρακι μεσα απροσμενο  ;D .


Δεν υπαρχει ενταξει.......(ερωτας) .Γευση αψογη , ουτε καν διαφορα στην θερμοκρασια της τζουρας.
Θα παραγγειλω και δευτερο με την πρωτη ευκαιρια μηπως μου σπασει και τρελαθω.


Τωρα δεν το γεμισα τελειως να υπαρχει λιγο κενο μεσα στο tank(aki) αλλα νομιζω ειναι οκ και ετσι ποσο να παρει ακομα.




Ακομα το κοιταω σαν χαζος απιστευτο ειναι  :))


(Image removed from quote.)


πόσο όμορφο!
μπορείς να μου πεις τι ακριβώς πήρες? (αρχάριος εδώ  ;D )
top cap g4 + tiny + καμπάνα ?

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4346 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 17:38 »

Tiny Tank
http://www.steamtuners.gr/products/atomisers/kayfun-lite/c57-tanks/127-tiny


Drip Tip T2
http://www.steamtuners.gr/products/drip-tips/35-quot-drip-tip-quot-t2


Αν θες το λογοτυπο των ST (γνωμη μου ειναι οτι ειναι πολυ πιο ομορφο με το λογοτυπο τους παρα να αφησεις το σκετο του KFL+ )
Kayfun Light Plus Nano Chamber (φυσικα βγαζεις την mini καμιναδα και κουμπωνει το tiny απευθειας επανω του)
http://www.steamtuners.gr/products/atomisers/kayfun-lite/accessories/124-kampana-kayfun-lite-plus




Αξιζει και το τελευταιο ευρω που εδωσα ειμια πολυ ευχαριστημενος δεν το αφηνω απο τα χερια μου σημερα  :))

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4347 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 17:57 »
σε ευχαριστώ!!  :thumpup:


θα τιμήσω!


Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4348 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 21:42 »
Δεν ξερω τι γινεται με τα bell cap της fs αλλα εμενα η καμπανα η μεταλικη βιδωνει μονο στη βαση & οχι στο πανω μερος του bell cap μου...


Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4349 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 22:16 »
Έχω να πω ότι με αυτές τις φωτογραφίες με τα tiny, nano chamber κτλ με βάλατε πάλι σε αγορές  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312748 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix