vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3645 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 22:49 »
Άμα θες να κάνεις μαϊμουδιές ,παίρνεις την βάση σκέτη με 35. ;)

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3646 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 23:08 »
Μα εγώ δεν μίλησα για μαϊμουδιές...
Απλά , μου φαίνεται πως το κόστος για να φτιάξεις τον Kayfun
με όλα τα καλούδια του ανεβαίνεις πολύ στην τιμή.
Εκτός -επαναλαμβάνω - αν δεν το έχω καταλάβει , οπότε συγγνώμη.
Και επειδή θα τον ήθελα κι εγώ με τα όμορφα που έχει το Steam Tuners ,
πρέπει να σκεφτώ και το θέμα της τιμής τους (όταν τον αγοράσω).

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3647 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 23:11 »
Φίλε μου καλά το κατάλαβεσ δεν κανεισ λάθος τόσο παει και ακόμα κάτι παραπανω αν παρεισ γνησια ολα τα καλουδια

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3648 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 23:23 »
Ωχ...
Ευχαριστώ φίλε Γιώργο.
Οπότε , τον αγοράζουμε όπως είναι και μετά βλέπουμε...
Θεωρώ απαραίτητο ένα εργαλείο που μου πρότεινε ο φίλος Kostas44
γιατί είναι κρίμα να πετάμε το υγρό που έχει μέσα όταν αλλάζουμε αντίσταση.
Αυτό μάλλον είναι και το μόνο αρνητικό αυτού του πολύ καλού ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3649 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 23:26 »
Το παν είναι το γνήσιο σώμα. Από κει και πέρα, ανταλλακτικά έχουν και τρίτοι κατασκευαστές, όχι απαραίτητα τόσο ακριβοί όσο οι ST.
Τα ίδια τα καταστήματα που έχουν καυφούν, έχουν και νάνο κιτ με καμινάδα κοντή και τανκ ή καμινάδα κοντή και άνω-κάτω κοντά δαχτυλιδια, με κόστος γύρω στα 10 ευρώ για όλο το κιτ.
Αλλά και καταστήματα με κλώνους πουλάνε νάνο κιτ.
Πάμε τώρα στα τανκάκια. Επίσης θα τα βρεις σε πολλά καταστήματα. Τανκάκια κανονικού μεγέθους, τανκάκια νάνο, τανκάκια bell, τανκάκια tiny.
Κι εδώ οι τιμές έχουν πολλές διαβαθμίσεις. Εχει ορίτζιναλ που είναι ακριβά, αυτά των ST, που οι τιμές τους είναι στο Θεό, αλλά έχει και πολύ φτηνά. Είτε σε ελληνικά μαγαζιά, είτε στη FT. Τα bell cup της FT είναι από τα πολύ ελάχιστα προϊόντα της που μου άρεσαν. Εδώ, βρήκα ανάλογα στο vapesin.com
Η FT έφερε και αντίγραφο του tiny tank των ST, στο 1/5 της τιμής. Με δεδομένο ότι το ορίτζιναλ δεν μπορεί να σου εγγυηθεί την αντοχή του και μπορεί να διαλυθεί στα χέρια σου μέσα και σε λίγες μέρες ακόμη, νομίζω ότι είναι μια καλή επιλογή για δοκιμή το tiny της FT. Το οποίο δεν θέλει καν νανο κιτ για να δουλέψει. Κρατάς από τον αυθεντικό τη βάση και το "φούρνο" και πάνω του κουμπώνεις το tiny (αν και έχει δικό του φούρνο, οπότε δουλεύει και με σκέτη τη βάση)


Επειδή είναι ατμοποιητής που ο ιδιοκτήτης του θα τον κρατήσει καιρό, μάλλον έχει νόημα να έχει τον ορίτζιναλ. Εστω τη βάση, αν υπολογίζει να βάλει tiny tank.





Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3650 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 23:32 »
Μα εγώ δεν μίλησα για μαϊμουδιές...
Απλά , μου φαίνεται πως το κόστος για να φτιάξεις τον Kayfun
με όλα τα καλούδια του ανεβαίνεις πολύ στην τιμή.
Εκτός -επαναλαμβάνω - αν δεν το έχω καταλάβει , οπότε συγγνώμη.
Και επειδή θα τον ήθελα κι εγώ με τα όμορφα που έχει το Steam Tuners
Γνήσια βάση σου λέω και να μην τον αγοράσεις ολόκληρο αν δεν τον θες όπως βγαίνει.

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3651 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 16:32 »
Ρε παιδιά ξεκίνησα να δουλεύω τον KFL+ με  σύρμα Τιτάνιου 0.3mm από Ecig για έλεγχο θερμοκρασίας.
Υπάρχει κάποιο thread που μπορώ να βρω πληροφορίες για εύρος των αντιστάσεων με έλεγχο θερμοκρασίας σε KFL+?
Εννοώ γενικές πληροφορίες, όπως γίνεται εδώ με τις αντιστάσεις με Kanthal... ;)

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3652 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 14:04 »
Τελικα  αξιζει πιο καλα να παρει καποιος βαση και να το στησει με τανκακια και ντριπ τιπ απο steam tuners π.χ ή να το παρει μαμα ολο το πακετο με τη προικα του και να προχωρησει σε οποιες αλλαγες;

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3653 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 14:10 »
εξαρτάται εάν σου αρέσει/βολεύει το μαμά τανκ ή όχι.Εμένα μου φαινόταν τεράστιο και άσχημο.Δεν το χρησιμοποίησα ποτέ και το χάρισα.Τα υπόλοιπα είναι και από st που πήρα αλλά και από κίνα διάφορα μπιχλιμπίδια.Πάντως αυθεντική βάση σκέτη διαθέσιμη δεν υπάρχει κάπου αυτήν την περίοδο.

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3654 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 14:26 »
Προσωπικα τον πηρα οπως ηταν - τοτε που τον πηρα - δεν εχω αλλαξει τιποτα,ποτε δεν με ενδιαφερει η εμφανιση αλλα αυτο που προσφερει ο καθε ατμο/της.Βγαζω τον κορμο στο πλυσιμο σαν ενα σωμα - χωρις να βγαζω το ενδιαμεσο τζαμακι - και ειναι ετσι βολικο και στην μπουγαδα.  :))

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3655 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 16:08 »
Ποτε περιπου θα ειναι διαθεσιμη ξανα η βαση;
Εχουμε σε καποιο καταστημα εκπτωση λογο του site για kayfun;

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3656 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 16:46 »
Το πότε είναι αγνωστο, η fabvape γράφει ότι αναμένονται σύντομα, μπορείς να κάνεις μία ερώτηση στον πίνακά τους.

Συνήθως οι εκπτώσεις δεν ισχύουν στους επισκευάσιμους στα καταστήματα που μας κάνουν έκπτωση, όπως και στα υγρά τις περισσότερες φορές

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3657 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 18:22 »
Σε ευχαριστω Ιωαννα,
τωρα κατι τελευταιο διαβαζοντας τα σχολια στο νημα καταλαβα οτι υπαρχει μια βελτιωση στη γευση με το tiny tank.
Κατι αναλογο ισχυει και στο joels slam tank ;

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3658 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 18:30 »
τώρα αυτό είναι σχετικό με τα γούστα του καθενός.Για παράδειγμα εγώ θεωρώ ότι έχω καλύτερη γεύση με όλα τα clear tanks σε σχέση με οτιδήποτε περιέχει μεταλλικά μέρη και για μένα, μιας και το tiny δεν έχει τίποτε το μεταλλικό, ναι δίνει ελαφρώς καλύτερη γεύση, όπως και τα bell cup.Μη φανταστείς καμιά τρελλή διαφορά όμως, ναι; Όμως, έχε στα υπόψιν σου ότι μιας και η αντίσταση είναι πιο κοντά στο στόμα σου θα είναι και πιο ζεστός ο ατμός.Αυτό ισχύει σε όλα τα πιο μικρά κιτ. Το τίνυ επίσης δεν έχει καμινάδα, ίσως κι αυτό προσφέρει το κατιτίς του στη γεύση.Το joels δεν το έχω δοκιμάσει αλλά είναι σαν τίνυ με καπάκι και άρα κουκλί για μένα.Προσωπικά θα έβαζα κι άλλο ντριπ τιπ επάνω στο ενσωματωμένο δικό του για να μην καίγομαι αν το είχα.
Όλα αυτά όμως αφορούν εμένα, δεν ξέρω αν υπάρχει η καθαρή ατμιστική αλήθεια εκεί έξω!  :))

Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3659 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 10:59 »
Υπάρχουν διάφορες ατμιστικές αλήθειες τελικά.  :hmmm:

Καθένας με τη δική του.

Λογικό  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 55 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro