vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 5 χρήστες
tasos1976, infernity, bloodlessz, camber, manoslykos

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1545 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 10:55 »
Aν και ειμαστε οφ τοπικ εννοω προσωρινα οχι εφ ορου ζωης
μεχρι να στρωσει το ψυχολογικο και μετα τη ξαναριχνετε
υπαρχουν ορισμενα υγρα που τα ατμιζω στα 6mg αλλα στα 9-12 κι αλλα στα 18
σε ποια κατηγορια ανηκω και ποσα mg πρεπει να λεω οτι ατμιζω δλδ ;

Ολα στον εγκεφαλο ειναι μη κατηγοριοποιηστε χωρις λογο , τι παει να πει ατμιζω 9mg
ελα να σε κερασω ενα υγρο 9mg κι αμα δε σου φυγουν τα σαγονια να μη με λενε λουξ  ;D
μονο οι μηδενιστες μπορουν να λενε δεν ατμιζω νικοτινη
ολοι οι αλλοι πρεπει να προσαρμοζομαστε αναλογα με τα υγρα τα εργαλεια και τα γουστα μας
απ οτι εχω καταλαβει ... θελει λιγο δουλεια το θεμα αλλα δε θελει και πολυ κλικ κλικ
ανεβαινεις κατεβαινεις αναλογα τις περιστασεις ..

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1546 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 11:12 »
Δεν διαφωνω.


Το καθε αρωμα χτυπαει και διαφορετικα ειναι αληθεια, αλλα ειναι ποιο δυνατα σε 6αρα και αλλα σε 9αρα για παραδειγμα.


Απλα για μενα δεν υπαρχει η λυση ανεβαζω νικοτινη για να ριξω ποσοτητα.
Ειναι σα να ανεβαζω τον εθισμο μου ουσιαστικα.


Υπαρχουν και αλλες λυσεις που μπορει να εξετασει καποιος πρωτα. πχ Ανεβασε την PG για περισσοτερο χτυπημα.


Και αυτο το λεω κυριως για αυτους που κανουν στα 7-9watt 12 και 15 ml.
Γιατι αυτοι που τα κανουν με subohm και τρελα watt οκ ειναι λογικη η καταναλωση.


Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως μπορει καποιοι να θεωρουν πως η τρελη καταναλω ειναι και αθωα εντελως και δε νομιζω οτι αυτο ισχυει.


Μην ξεγελιωμαστε. Αν μπορει καποιος να μειωσει την καταναλωση με νικοτινη συμφωνω να το κανει. Σε μενα ας πουμε δεν πιανει αυτο.


Anyway περι ορεξεως...  ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1547 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 11:37 »
Αν νομίζεις ότι σ΄αυτό το νήμα γράφουμε οι νορμάλ ατμιστές, δυστυχώς θα σε απογοητεύσω...
Οι πιο εθισμένοι είμαστε. Είτε ανεβάσουμε τη νικοτίνη για να ρίξουμε τα μλ, είτε ατμίσουμε μισό ποτήρι γλυκερίνη την ημέρα με πολύ χαμηλή νικοτίνη... και μόνο που κάνουμε κάτι από αυτά, χρησιμοποιώντας "βαρύ" οπλισμό, είμαστε πολύ πιο εθισμένοι από τον  ατμιστή του aspire Ce5 με πολυβολτική 2μλ την ημέρα.


Γι αυτό,
keep vape
and
let Vag21 teach Kostas44 how to navy nest his Kayfun

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1548 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 11:40 »
let Vag21 teach Kostas44 how to navy nest his Kayfun

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :yes: :yes: :yes:
vag ακους ?  :bravo_encouragements:  

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1549 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 11:47 »
ο αγγλος δεν ειχε δοκιμασει βαμβακι για αυτο χαιροταν με την navy nest  ;D .


ο κωστας θα παει κατευθειαν στα βαθια οπως εγω,εκτος να θελει να εχει ενα μετρο συγκρισης,οποτε ας δοκιμασει κατι πρωτα με φυτιλι  :dontknow: .


παρακατω ενα βιντεακι που μοιαζει αρκετα με το στησιμο που καναμε με τον Lux,αν διαφωνει σε κατι ας μας δωσει τα φωτα του  :respect: .


[youtube]xLWE5TNdOrE[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1550 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 11:55 »
Petra, μόλις ήμουν έτοιμος να τους επαναφέρω στην τάξη, αλλά εσύ το έκανες πολύ καλύτερα!!!

Είπε το τέρας που ατμίζει στο φτερό ένα ποτιστήρι ml τη μέρα και χρειάζεται σχεδόν δύο NCR18650B...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1551 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 12:05 »
πόσο μα πόσο το χαίρομαι που δεν είμαι μόνος (στην ατμοκατανάλωση) :cigar:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1552 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 12:59 »
ο αγγλος δεν ειχε δοκιμασει βαμβακι για αυτο χαιροταν με την navy nest  ;D .
ο κωστας θα παει κατευθειαν στα βαθια οπως εγω,εκτος να θελει να εχει ενα μετρο συγκρισης,οποτε ας δοκιμασει κατι πρωτα με φυτιλι  :dontknow: .
παρακατω ενα βιντεακι που μοιαζει αρκετα με το στησιμο που καναμε με τον Lux,αν διαφωνει σε κατι ας μας δωσει τα φωτα του  :respect: .


1. ο Αγγλος που μου ειχες δειξει ηταν για τα μπαζα ειδες να βγαλει κανα ντουμανι ;  :))

2. Εννοειται οτι ο Κωστας θα παει κατ ευθειαν στα βαθεια αμεσως βαμβακι και μικροκολι , τα φιτιλια στο συρταρι με τη μια  ;D

3. Ωραιο το βιντεο μοιαζει πολυ με το στησιμο που εχεις στον κεϊφαουν σου και γω το ιδιο κανω μονο που κοβω λιιιιγο πιο κοντες τις ακριες στο βαμβακι
     ειναι εγγυμενο για all day vape :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1553 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 13:16 »
Το δικό μου στήσιμο είναι το navy nest με βαμβάκι που το στριβω να γίνει σαν φυτίλι. Οχι τόσο αφράτο όπως στο βίντεο, αλλά αρκετά μασίφ.
ή (τον τελευταίο καιρό) navy nest με  biowick.
το στήσιμο αυτό του βίντεο μου φαίνεται πιο εύκολο. Αψογα!!!

Αποσυνδεδεμένος RheaJ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Don't pretend to be someone else.Be you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1554 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 13:27 »
Υπερβολικό μου ακούγεται το 10-15 ml μέσα σε μια μέρα.Με μέτρο αλλιώς δεν συμφέρει ούτε για της τσέπη αλλα ούτε και για την υγεία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1555 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 13:35 »
το στήσιμο αυτό του βίντεο μου φαίνεται πιο εύκολο. Αψογα!!!
Αυτο το στησιμο εχει ενα μικρο μυστικο που μπορει να μη του δωσει βαση κανεις επειδη θεωρειται λεπτομερεια
αλλα ειναι πολυ λειτουργικο και παιζει μεγαλο ρολο στη τροφοδοσια του φιτιλιου
η λεπτομερεια αυτη εγκειται στο οτι :

οι ακριες απο το βαμβακι πρεπει να πατανε στο ντεκ χωρις να κλεινουν τα λουκια απ τα οποια εισχωρει το υγρο  για να ποτισει το βαμβακι
για αυτο το λογο τσεκαρουμε τις ακριες να πατανε αρκετα καλα στο ντεκ χωρις ομως να περισσευουν πολυ
και με το κατσαβιδακι τις σπρωχνουμε προς τα πισω ωστε να ακουμπησουν στη πλατη του ντεκ .

Αν αφησουμε μακρυτερες τις ακριες του βαμβακιου φροντιζουμε τουλαχιστον να τους δωσουμε ενα σχημα σαν S
σπρωχνοντας και παλι τη κατω γραμουλα του S δλδ τη αποληξη του βαμβακιου να κολλησει τη πλατη του ντεκ χωρις να κλεινει τα λουκια, δλδ καπως ετσι (_S_)

αυτα για τους νεους στησιματιες που αγχωνονται αμα φανε λιγο καμμενο  ;D

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1556 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 13:49 »
Δεν ξέρουμε πόσα ml κάνουν κακό ούτε αν κάνουν. Σε καμιά δεκαετία θα μάθουμε  :))


Τίποτα και ποτέ δεν πρέπει να κλείνει τα λούκια στον kayfun παιδιά. Επίσης, άποψη μου, το πιο εύκολο βαμβακοστήσιμο γίνεται με αυτά τα γιαπωνέζικα pads. Είναι τόσο εύκολο που παραλίγο να αγοράσω ένα κατοστάφυλο από το ebay αλλά μετά δεν θα ήξερα τι να τα κάνω οπότε κρατήθηκα  :laugh1:


Κατά τα άλλα, όπως ακριβώς τα λέει ο lux. Είναι λίγο περίεργος με τα βαμβάκια ο kayfun. Πχ με rayon δεν μου δούλεψε 100% ποτέ (δηλαδή να κρατήσει πάνω από μέρα, το πολύ δυο).

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1557 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 14:07 »
Το παραπάνω στήσιμο είναι αυτό στο οποίο έχω καταλήξει από τις πρώτες ημέρες εδώ και πολλούς μήνες και δεν υστερεί σχεδόν πουθενά σε σύγκριση με άλλα στησίματα. Είναι το πιο εύκολο και παίζει πάντα λόγω απλότητας. Μια μικρή διαφορά/παραλλαγή που κάνουν αρκετοί είναι να κόψεις το βαμβάκι ακριβώς μόλις ακουμπήσει στο deck στη γωνία (χωρίς να γεμίσει όλη την επιφάνεια του deck). Έτσι σίγουρα δεν κλείνεις κανάλια ακόμα και αν φουσκώσει το παραπάνω βαμβάκι αλλά και η τροφοδοσία παραμένει κανονική. Το μόνο στήσιμο που ίσως ;) δίνει λίγο καλύτερη γεύση είναι αυτό που γεμίζει βαμβάκι/φυτίλι και την καμπάνα και έκανε ο demconi.
H μόνη περίπτωση που πήρα υποψία καμένου , ήταν όταν γέμιζα μέχρι επάνω το tank και λόγω ελλειπούς υποπίεσης είχα υποτροφοδοσία. Μόλις κατέβαινε λίγο η στάθμη του υγρού όλα ήταν πάλι ΟΚ. Μέχρι τότε κατέβαζα watt ή/και έκανα καμιά τζούρα με κλειστό τον αέρα για να έρθει περισσότερο υγρό.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2014, 14:14 από vladimirus »

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1558 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 14:20 »
Μια μικρή διαφορά/παραλλαγή που κάνουν αρκετοί είναι να κόψεις το βαμβάκι ακριβώς μόλις ακουμπήσει στο deck (χωρίς να γεμίσει όλη την επιφάνεια του deck). Έτσι σίγουρα δεν κλείνεις κανάλια ακόμα και αν φουσκώσει το παραπάνω βαμβάκι αλλά και η τροφοδοσία παραμένει κανονική.
Ετσι ακριβως τον στηνω και γω με εχει βολεψει γιατι στηνω σε χρονο ντε τε, χωρις να να αντιμετωπιζω  κανενα προβλημα μεχρι να φτιαξω νεα αντισταση
αν αλλαξω υγρο περναω μονο καινουργιο βαμβακι κανω δυο γρηγορα ξεροκαψιματα και συνεχιζω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1559 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 14:23 »
LUX καμενο σιγουρα θα φαμε εμεις η νεοπες .....αλλα τουλαχιστον μην αρχισουμε να φωναζουμε αυτο----------> [youtube]kleoinBTNqo[/youtube]


 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: θα λαλησουμε ... (λιγο οφ τοπικ για να χαλαρωσουμε απο την σκεψη του καμενου )  αρε τυχερακια VAG  εισαι κοντα στις μεγαλες δυναμεις :yes:

γιατι με φυτιλια δεν παιρνεις καλη γευση ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 61 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro