vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, manoslykos, amdnikos

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1110 στις: Αυγούστου 18, 2014, 00:06 »
Και το κυριότερο: δεν έχει το λογοτυπο svoemesto φαρδύ πλατύ πάνω στα δαχτυλίδια. Μόνο στην κάτω πλευρά, μαζί με την ημερομηνία παραγωγής

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1111 στις: Αυγούστου 18, 2014, 01:02 »
Βρήκα αυτό το μαγαζί στην Καλλιθέα (κοντά στο Ωνάσειο), φαίνεται ότι έχει πολύ ποιοτικά αξεσουάρ για kayfun...
http://www.steamtuners.gr/gr/


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1112 στις: Αυγούστου 18, 2014, 01:15 »
Ξερεις να τα καπακια που εχουν για τον kayfun τα κατασκευαζουν οι ιδιοι?

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1113 στις: Αυγούστου 18, 2014, 01:25 »
Παντως λενε οτι ειναι απο ss 304L.......  :yes:


Και αυτο ειναι πολυ θετικο.....
εμενα η απορια μου ειναι ποσα  ml χωραει με το Quartz Micro Kit
Εκει δεν γραφουν τιποτα
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2014, 01:31 από BABIS1098 »

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1114 στις: Αυγούστου 18, 2014, 01:32 »
Ξερεις να τα καπακια που εχουν για τον kayfun τα κατασκευαζουν οι ιδιοι?
Θα τους πάρω τηλέφωνο κάποια στιγμή ή θα πάω από κει.
Τυχαία το βρήκα το site πρέπει να είναι καινούργιο.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1115 στις: Αυγούστου 18, 2014, 01:42 »
Οταν πας πες τους να φτιαξουν και μια καμιναδα με πιο μικρη τρυπα στα 2mm  ετσι να παει η γευση στα υψη ...... :yes:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1116 στις: Αυγούστου 18, 2014, 02:03 »
Αυτό το χρυσουλί χρώμα όμως, στο διπλό δαχτυλίδι,  με έστειλε. Ερωτας είναι!!! Θα ταιριάζει με το μοντάκι μου....
Περιμένω να δω τιμή και να ματώσω μέσα μου. Διότι στο σάιτ τους εμφανίζεται ακόμη ... άτιμο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος BANANAJOHN

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1117 στις: Αυγούστου 18, 2014, 05:07 »
καλημερα! και εγω λατρης του kayfun... εδω και 8 μηνες πιπιλα τον εχω!! μπηκα στο site και πραγματι φαινεται να ειναι καινουριο αλλα και πολλα υποσχομενο!! αποτι καταλαβαινω θα αφησουμε και εκει πολλα μπικικινια!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1118 στις: Αυγούστου 18, 2014, 10:39 »
ερωτηση - απορια: γιατι να αγορασω αξεσουαρ απο καπου που δεν εχουν την πιστοποιηση του κατασκευαστη? Μηπως επιδιώκοντας την ευκολια μου στο γεμισμα (αν και το βιδακι το συνήθισα), ή την εμφανιση, χασω στην συνολικη ποιοτητα του ατμοποιητη. Κατι ακομη: ο γιατρος κανει ερευνα με τον αυθεντικο (οι κατοχοι kayfun ειμαστε τυχεροι σε αυτο). Ποιος θα μου πει τι συμβαινει με την ατμοποιηση οταν καποια απο τα μεταλλα θα ειναι πλεον αμφιβολου ποιοτητας? :)      

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1119 στις: Αυγούστου 18, 2014, 12:35 »
Με το νανο κιτ τι διαφορες εχουμε ως προς τη γευση και το χτυπημα;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1120 στις: Αυγούστου 18, 2014, 12:37 »
jhon10:  χαχααα..... σε λάθος νήμα η απορία σου. Θα μπορούσες να την κάνεις στο νήμα με τους κλώνους, για να σου απαντήσουν αυτοί που τους εμπιστεύονται. Εδώ είναι το νήμα για τους οριτζιναλ....
Πέραν της πλάκας, αυτός είναι όντως ένας προβληματισμός. Αν θέλουμε να είμαστε απολυτοι θα σου πούμε όχι, μόνο τον αυθεντικό.
Από κει και πέρα, ξέρουμε όλοι ότι πριν τον καυφούν ατμίσαμε και εργοστασιακούς, που έχουν πιο "απλά" υλικά.
Θα σου πούμε ότι σαφέστατα και υπάρχουν κατασκευαστές αξεσουάρ που χρησιμοποιούν προσεγμένα υλικά και δε χρεώνουν την υπεραξία που βάζει ο svoemesto λόγω της αυθεντικότητας. Ή, αν φτιάχνουν αξεσουάρ που ΔΕΝ διαθέτει η svoe, τότε χρεώνουν την πατέντα και έχουν περιθώριο για καλά υλικά. Ξέρουμε ότι πάντα στο οριτζιναλ υπάρχει και μια δόση υπεραξίας. Το θέμα είναι να σκεφτείς εσύ τι προέχει. Αν αποφασίσεις ότι θέλεις το αξεσουάρ που δεν έχει ο svoe ή το έχει ακριβά, τότε να αξιολογήσεις αν μπορείς εύκολα και με ασφάλεια να βρεις αυτό που έχει το υλικό που επιθυμείς/πρέπει να έχει. Μιλώντας γενικά, κανείς δεν μπορεί να σου υπογράψει συμβόλαιο ότι ένα ανταλλακτικό τρίτου είναι 1000% ασφαλές, πόσο μάλλον τα πολύ φτηνά. Ούτε όμως μετά βεβαιότητας να αποφανθεί για το αντίθετο
Πάντως να ξέρεις ότι το κομμάτι του άτμο που δέχεται τις περισσότερες "καταπονήσεις" είναι η βάση, όπου αναπτύσσονται οι πιο ψηλές θερμοκρασίες. Με δεύτερο το ντριπ τιπ, λόγω της επαφής με το στόμα μας. Αυτά τα δυο τα διατηρείς είτε έχεις δαχτυλίδια και τανκ οριτζιναλ, είτε ημιτασιόν.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1121 στις: Αυγούστου 18, 2014, 14:47 »
δεν ξερω για τα υπολοιπα ,αλλα το quartz ειναι σιγουρα καλυτερο απο το πολυκαρμπονικο που εχει ο γνησιος.




Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1122 στις: Αυγούστου 18, 2014, 18:52 »
Κάτοχος και εγώ από σήμερα του Original Lite+. Τον σέταρα με 2.5mm  silica  φυτίλι και όπως ακριβώς προτείνει ο κατασκευαστής στο βίντεο του. Είμαι ενθουσιασμένος σε όλους τους τομείς. Κατασκευή, ντουμάνι, ευκολία σεταρίσματος, εμφάνιση, μόνο με τη γεύση έχω ένα θεματάκι γιατί έχω καλομάθει με τα κεραμικά...
Παρατηρώ όμως ότι η αρχική  "σιδερίλα" στη γεύση έχει την τάση να μειώνεται  και από ότι μου είπαν από το μαγαζί που τον προμηθεύτηκα θέλει μερικές μέρες χρήσης για να στρώσει τελείως η γεύση του.

Εννοείτε ότι κολύμπησαν όλα τα μέρη του άτμο σε γυάλα με σαπουνόνερο αλλά όχι για πολύ γιατί είμαι και ανυπόμονος  ;D
Θα παίξω και με φυτίλι από οργανικό βαμβάκι και Wolf Silica (που το προτιμώ) και πολύ αργότερα μπορεί να κάνω και κανένα μακροκόλι  :)) .
Πολύ καλή αγορά για μένα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1123 στις: Αυγούστου 18, 2014, 19:12 »
Καλορίζικος φίλε.

Έχω 2 γνήσιους καυφουν λιτε   πλας.  Τον πρώτο τον έστησα άπλυτα στο μαγαζί που τον αγόρασα.  Σε κανέναν δεν υπήρχε καν υποψία σίδεριλας.
Ωποτε δες μήπως φταίει το σύρμα της αντίστασης.
Καλοατμιστος και πάλι.

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1124 στις: Αυγούστου 18, 2014, 19:24 »
Ίσως να είναι διαφορετική η γεύση του σε σχέση με τους ατμο με κεραμικό και η έκφραση σιδερίλα να μην είναι η κατάλληλη... Δεν είναι πάντως πολύ έντονη,καταλαβαίνω την γεύση της Ginas Atmos Lab που ατμίζω αυτή τη στιγμή. Θα δοκιμάσω και υγρά που έχω φτιάξει της T-JUICE που είναι πιο έντονα, εκεί πιστεύω θα δώσει καλύτερο αποτέλεσμα.
Πάντως στο μαγαζί μου το τονίσαν ότι θέλει λίγο χρόνο για να στρώσει η γεύση του.


Τελικά άλλαξα υγρό αφού ξέπλυνα με νερό όλα τα μέρη. Το RY4 της FA το αποδίδει άψογα. Όλα καλά  :)


...και συνεχίζοντας τις δοκιμές ξαναέπλυνα όλα τα μέρη μόνο με νερό πάλι και η γεύση του Kayfun με  T-Juice υγρο τώρα μου δίνει ότι καλύτερο έχω ατμίσει μέχρι σήμερα. Respect  :respect: :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2014, 22:27 από Επιτέλους το έκοψα »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 56 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro