vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 4 χρήστες
tasos1976, infernity, bloodlessz, camber

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος kkeram

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Κωνσταντίνος
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #735 στις: Απριλίου 08, 2014, 00:41 »
Μήπως τον αφήνεις ξαπλωτό ώρα; μου το κάνει κ μένα αρκετές φορές είτε με το νάνο κιτ είτε με το μαμά σώμα

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #736 στις: Απριλίου 08, 2014, 03:48 »
Η διαρροή όταν είναι ξάπλα σημαίνει ή ότι δεν έχει σφίξει καλά ή ότι η αντίσταση ακουμπάει κάτω και γλύφει.... Εμένα κάθε βράδυ όλο το βράδυ ξάπλα είναι αλλά δεν έσταξε ποτέ...
Όσον αφορά αυτό το νανοκίτ δεν ξέρω τι είναι...

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #737 στις: Απριλίου 08, 2014, 10:25 »
kkeram ναι...αυτο το παθαίνω όντως οταν τον αφήνω πολλές ώρες ξάπλα.Ειδικα το πρωί που σηκώνομαι τον έχω επίτηδες ξάπλα πάνω σε μια χαρτοπετσετα για να δω από που χάνει και διαπίστωσα ότι χάνει στα δυο σημεία που κουμπωνει το clear.

DaemonaS το νανοκιτ  είναι ένα πιο κοντο σώμα για να μικρύνει ο καιφουν.Η διαρροή μου γινετε στα δυο σημεία που κουμπωνει το clear και όχι από την τρύπα αερισμού.Αρα δεν νομίζω να είναι θέμα αντίστασης.Την διαρροή την έχω και στα 3 διαφορετικά clear που έχω δοκιμάσει.Τα κομμάτια όλα είναι τέρμα σφιχτά.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2014, 13:12 από aoratos »

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #738 στις: Απριλίου 08, 2014, 13:20 »
Παιδιά ο kayfun ΔΕΝ χάνει από το τζαμάκι ακόμη κι αν τον αφήσετε χρόνια πλαγιαστό. Η ερμητικά σφραγιστή δεξαμενή είναι το Α και το Ω της λειτουργίας του. Αν χάνει από το τζαμάκι θα έχετε υπερτροφοδοσία γιατί θα φεύγει υγρό και μέσα στην καμπάνα.

@aoratos
Αφού έχεις δοκιμάσει κι άλλα clear το πρόβλημα είναι στο nano kit. Ίσως θέλει πιο χοντρά o-rings αλλά τότε θα σου τα έδινε ο κατασκευαστής μαζί με το κιτ. Μήπως υπάρχει κάποια κακοτεχνία στα σπειρώματα του κιτ?

@kkeram
Πιθανόν έχει ραγίσει το τζαμάκι σου από κάποια πτώση ή έχουν φαγωθεί τα o-rings. Άλλαξέ τα με τα εφεδρικά που είχε η συσκευασία.


Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #739 στις: Απριλίου 08, 2014, 15:40 »
 ίσως τα σπειρωματα του νανοκιτ είναι απειροελαχιστα μεγαλύτερα που δεν φαίνετε με γυμνό μάτι.Σιγουρα όμως μου χάνει από εκείνο το σημείο γιατί το βλέπω κάθε πρωί που τον έχω ώρες ξάπλα χωρίς να τον έχω χρησιμοποιήσει.Πιστευω ότι με λίγο πιο χοντρά oring θα λυθεί το θέμα αλλά που θα βρω; :confused1:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2014, 15:59 από aoratos »


Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #741 στις: Απριλίου 08, 2014, 15:58 »
Παιδιά ο kayfun ΔΕΝ χάνει από το τζαμάκι ακόμη κι αν τον αφήσετε χρόνια πλαγιαστό. Η ερμητικά σφραγιστή δεξαμενή είναι το Α και το Ω της λειτουργίας του. Αν χάνει από το τζαμάκι θα έχετε υπερτροφοδοσία γιατί θα φεύγει υγρό και μέσα στην καμπάνα.

Και στο δικό μου Kayfun lite 2014/02 χωρίς νανοκιτ, όταν τον αφήνω ξαπλωμένο το βράδυ βλέπω υγρασία κάτω απ'το τζαμάκι.

Έτσι όπως τον αφήνω, η τρύπα είναι απ'την πάνω μεριά και τα κανάλια μέσα στο υγρό οπότε δεν είναι από εκεί η διαρροή, αλλά
είναι ζήτημα να τρέχουν 2-3 σταγόνες, οπότε το βλέπω λίγο δύσκολο να επηρεάζει τη λειτουργία του...υπερτροφοδοσία δεν έχω ποτέ.

Επίσης όταν τον αφήνουμε ξαπλωμένο, αν το ένα κανάλι είναι μέσα στο υγρό και το ένα εκτός, είναι απολύτως λογικό να έχουμε
διαρροές από το θάλαμο ατμοποίησης - το έχει αναφέρει και ο κατασκευαστής.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #742 στις: Απριλίου 08, 2014, 16:22 »
Τότε έχεις πρόβλημα και καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με το κατάστημα αφού τον αγόρασες πρόσφατα.

Ο κατασκευαστής λέει ότι μπορεί να υπάρξει διαρροή όπως αναφέρεις αλλά προς το θάλαμο καύσης. Δεν συμβαίνει σε μένα αλλά είναι απόλυτα φυσιολογικό να συμβεί και εξαρτάται από τη ρευστότητα του υγρού. Όμως διαρροή από το τανκ δεν είναι φυσιολογική. Μπορεί να μην αντιλαμβάνεσαι υπερτροφοδοσία γιατί πιθανόν είναι πολύ μικρή αλλά υπάρχει αφού το τανκ δεν σφραγίζει.

Στον αρχικό KFL υπήρχαν παράπονα χρηστών για υγρασία στη βίδα αναπλήρωσης. Εμφανίστηκε νέα έκδοση με καλύτερη βίδα και o-ring για να εξαλειφθεί το πρόβλημα. Λες να άφηναν το τζαμάκι με διαρροή αν υπήρχε?


Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #743 στις: Απριλίου 08, 2014, 17:14 »
Συμφωνώ, απλά δε με ενοχλεί αφού δε το κάνει καθόλου όταν είναι όρθιος.

Αν με ενοχλούσε, θα άλλαζα πρώτα o-ring(και μεταξύ τους, ώστε να διαπιστώσω αν μεταφέρεται η διαρροή), μετά θα δοκίμαζα ανάποδα
το clear, άλλο clear(έχω μπόλικα), ss, και αν δεν άλλαζε τίποτα θα επικοινωνούσα με τον μεταπωλητή ή και τον κατασκευαστή.

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #744 στις: Απριλίου 08, 2014, 17:20 »
Αρα δεν έχω μόνο εγώ το πρόβλημα αυτό  ;D  Και εγώ πιστεύω πως η αλλαγή των  o-ring με λίγο πιο χοντρά θα σταματούσε αυτή την μικροδιαρροη....μικρο το κακό  :)

Αποσυνδεδεμένος kkeram

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Κωνσταντίνος
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #745 στις: Απριλίου 08, 2014, 23:28 »
Ξέρουμε την διάσταση στα υπάρχοντα orings ώστε να ζητήσουμε την αμέσως επόμενη ;

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #746 στις: Απριλίου 09, 2014, 00:25 »
πηγαινε με αυτο που εχεις ηδη στο μαγαζι που εβαλε o ariszvs και παρε ενα λιγο πιο χοντρο..εγω αυτο θα κανω  ;D

Αποσυνδεδεμένος dinos35

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #747 στις: Απριλίου 10, 2014, 14:50 »
Πάντως εγώ με τον kayfun σώθηκα στην κυριολεξία. Με το mesh τη μία έβγαζε καμένο. Την άλλη δεν δουλευε σωστά. Ολο προβλήματα ειχα. Εχω τον kayfun lite απο την fabvape και είναι τέλειος. Ντουμανι, γευση, γρήγορα τον στήνεις. θα τον δοκιμάσω τώρα και με βαμβάκι, με τη βοήθεια του Giannh pap(να είσαι καλά Γιάννη για τη βοήθεια. Τρομερός τύπος από τους ελάχιστους που έχω γνωρίσει και δεν είναι λίγοι). Τώρα θα μου έρθει και η μαιμού από τη fasttech και θα ανεβάσω ποστ με τις διαφορές. Τον συνηστώ ανεπιφύλακτα!!!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #748 στις: Απριλίου 10, 2014, 15:13 »



Το διάφανο τανκάκι με το κοντό καπάκι δίνει άλλη αίσθηση... ;)

Αποσυνδεδεμένος kkeram

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Κωνσταντίνος
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #749 στις: Απριλίου 10, 2014, 15:42 »
Το κοντό καπάκι που το βρίσκουμε ;

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 61 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro