vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4410 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 02:18 »
Ο φίλος που αναζητά τον kfl+, μην τον πάρει ακόμα (θέλω έναν 2ο και δεν έχω χρήματα...).
Πέρα απ' τα κρύα μου αστεία. Από την προηγούμενη εβδομάδα ρώτησα σε 2 διαφορετικά καταστήματα και δεν τον έχουν διαθέσιμο. Από την άλλη μεριά, σε Καλλιθέα και Περιστέρι, της εν λόγω επωνυμίας καταστήματα, τον είχαν (τουλάχιστον τις ημέρες που εγώ ρώτησα, αλλά δεν μπορούσα ν' αγοράσω). Στα 2 καταστήματα που λέω στην αρχή (αν θέλετε λέω ποια είναι), δεν τους είχαν αλλά ασφαλώς θα φέρουν, όπως με διαβεβαίωσαν.

Αποσυνδεδεμένος terabest39

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4411 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 14:26 »
Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεχωρίσω εγώ που είμαι άσχετος τον γνήσιο από τον κλώνο όταν θα τον πάρω στα χέρια μου;

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4412 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 14:34 »
οσους κλωνους καυφουν εχω δει εχουν τα εξης θεματακια:

1)οι βιδες τους δεν πιανουν καλα τα συρματα (ενω του αυθεντικου τα πιανουν για την πλακα τους)
2)δεν εχουν τα αυθεντικα insulators και των κλωνων ειναι πολυ μικρα σε σχεση με του αυθεντικου
3)δεν γραφουν απο κατω το made in germany desinged in russia (καποιοι κλωνοι το γραφουν πια)
4)μερικοι ερχονται με μηχανολαδα,ο αυθεντικος ειναι πεντακαθαρος!
5)το τουβλακι στον πολο στους περισσοτερους κλωνους ειναι ματ ενω στον αυθεντικο γυαλιστερο
6)τα σπειρωματα των αυθεντικων ειναι αριστα σε σχεση με τους περισσοτερους κλωνους..
7)σε εναν κλωνο που ειχα παρει στα χερια μου βιδωνα-ξεβιδωνα την ρυθμιση αερα δεν αλλαζε τιποτα

Αυτα εχω συναντησει εγω..σε κλωνους!
Δεν ειναι κανονας απλα αυτα εχουν οι κλωνοι ως γενικα μικροπροβληματα

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4413 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 16:17 »
Ένας άλλος εύκολος επίσης τρόπος για να εντοπίσεις τον κλώνο εκτός από τις παρατηρήσεις του προλαλήσαντα, είναι να παρατηρήσεις προσεκτικά και το λογότυπο στη βάση...


Στους γνήσιους Lite Plus (V1 & V2) η γραμματοσειρά είναι άρτια τυπωμένη, τα γράμματα στον V1 ψιλοκαφετίζουν (πρώτη φωτό, αριστερά), ενώ στον V2 (και ο πλέον κοινός δηλαδή που βρίσκουμε παντού σήμερα, στην πρώτη φωτό πάλι, αλλά δεξιά) τα γράμματα έχουν ένα ασπρομπέζ χρώμα. Επίσης και στους δύο, η βιδούλα αναπλήρωσης του υγρού μπαίνει πιο βαθιά μέσα και έχει στρογγυλό "μπομπέ" κεφαλάκι και oring.


Ενώ στον κλώνο Lite Plus (δεύτερη φωτό) είναι ίσιο το κεφάλι της βίδας -χωρίς oring- και βιδώνει χωνευτά σε πατούρα, όπως στον πρώτο κλασσικό Lite (όχι Lite Plus)...

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4414 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 18:44 »
Να πω & εγω την αποψη μου, αγορασα την γνησια βαση του KLP στα 30 EUR η οποια ηταν πεντακαθαρη ειχε βιδες οριγκακια τελεια & διαλεξα να το ταιριαξω με μεταλλικη μικρη καμπανα & bell cap με κοστος 3 EUR. Γεμιζει γυρω στα 3ml στο full & η γευση που παιρνω ειναι απλα τελεια...

Το μονο που χρειαζομαι ειναι ενα δευτερο ανταλακτικο bell cap 1 EUR κοστος & ενα σετ γνησιες βιδουλες & οριγκακια με κοστος 3 EUR & τελος αυτο ηταν...

Η βαση νομιζω οτι παιζει πολυ βασικο ρολο σ'αυτον τον ατμοποιητη παιδια, γι αυτο οσοι μπορουν καλο ειναι να παρουν την γνησια & μετα τον "ντυνουν" στα δικα τους γουστα  O0

Αποσυνδεδεμένος geoplr

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4415 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 10:38 »
καλή σκεψη Jenamo :thumpup:
Αλλά τώρα τελευταία μπορείς να παραγγείλεις από το FT?

Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4416 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 11:02 »
Εγώ πριν 4 μέρες έκανα παραγγελία στην FT.
Είχα βέβαια υπόλοιπο στο Paypal.
καλημέρα

Αποσυνδεδεμένος geoplr

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4417 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 11:19 »
εμένα πάντως ουτε το paypal μπορει να χρεωσει την πιστωτική μου κάρτα (αρνηση της Εθνικης), ούτε και το FT μπορεί να χρεωσει την πιστωτική μου (πάλι αρνηση της Εθνικής). Ενώ έκανα αγορά μόλις χτες από  Banggood και εκανε τη χρεωση κανονικά!
Εχω παρει την Εθνικη τηλέφωνο και μου ότι λόγω capital controls δεν επιτρεπεται η αγορα ηλεκτρονικου εξοπλισμού απο εξωτερικό.
Και αναρωτιέμαι κι εγώ πως γινεται και ξερει η εθνικη τι ακριβως αγοραζω απο ενα καταστημα στο εξωτερικο και μου κοβει τη συναλλαγη... :confused1:
θελω να παραγγειλω από FT και εχω σπασει τα νευρα μου.... :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4418 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 14:53 »
Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεχωρίσω εγώ που είμαι άσχετος τον γνήσιο από τον κλώνο όταν θα τον πάρω στα χέρια μου;


Επειδη και εγω ειχα τετοια θεματα και ειναι ΠΟΛΥ δυσκολο να ξεχωρισεις αυθεντικο απο κλωνο 1:1 πηρα απευθειας απο svoemesto.de και ηρεμησα (ας πληρωσα παραπανω ειμαι 100% σιγουρος).
Απο την αλλη το ιδιο το site του svoemesto.de εχει επισημα μαγαζια να πουλανε τα προιοντα του , fabvape klp. Κοιτας εκει και πας στο καταστημα.
Τωρα ενα καταστημα που ειναι στους επισημους μεταπωλητες του Svoemesto να ρισκαρει να δωσει κλωνο και να γινει μετα θεμα δεν το νομιζω να εχουμε φτασει εκει ακομα.
Εγω αν αγοραζα τωρα θα το επαιρνα απο fabvape με κλειστα ματια ή καποιο αλλο καταστημα που εχει το επισημο site.
Αυτα και καλη τυχη.

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4419 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 15:06 »
Να πω & εγω την αποψη μου, αγορασα την γνησια βαση του KLP στα 30 EUR η οποια ηταν πεντακαθαρη ειχε βιδες οριγκακια τελεια & διαλεξα να το ταιριαξω με μεταλλικη μικρη καμπανα & bell cap με κοστος 3 EUR. Γεμιζει γυρω στα 3ml στο full & η γευση που παιρνω ειναι απλα τελεια...

Το μονο που χρειαζομαι ειναι ενα δευτερο ανταλακτικο bell cap 1 EUR κοστος & ενα σετ γνησιες βιδουλες & οριγκακια με κοστος 3 EUR & τελος αυτο ηταν...

Η βαση νομιζω οτι παιζει πολυ βασικο ρολο σ'αυτον τον ατμοποιητη παιδια, γι αυτο οσοι μπορουν καλο ειναι να παρουν την γνησια & μετα τον "ντυνουν" στα δικα τους γουστα  O0
Που βρήκες την βάση ????? Αν υπάρχει δώσει κανένα link !!

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4420 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 17:03 »
Την γνησια βαση την πηρα απο Αθηνα σε καταστημα που ειχε ενα τελευταιο κομματι. Υπαρχει ελλειψη απ οσο βλεπω, αλλα για ριξτε ενα τηλ σ αυτο μηπως υπαρχει διαθεσιμη... http://primecig.gr/atmopoiites-antistaseis/svoemesto/svoemesto-kayfun-lite-plus-base-detail

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4421 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 17:14 »
εμένα πάντως ουτε το paypal μπορει να χρεωσει την πιστωτική μου κάρτα (αρνηση της Εθνικης), ούτε και το FT μπορεί να χρεωσει την πιστωτική μου (πάλι αρνηση της Εθνικής). Ενώ έκανα αγορά μόλις χτες από  Banggood και εκανε τη χρεωση κανονικά!
Εχω παρει την Εθνικη τηλέφωνο και μου ότι λόγω capital controls δεν επιτρεπεται η αγορα ηλεκτρονικου εξοπλισμού απο εξωτερικό.
Και αναρωτιέμαι κι εγώ πως γινεται και ξερει η εθνικη τι ακριβως αγοραζω απο ενα καταστημα στο εξωτερικο και μου κοβει τη συναλλαγη... :confused1:
θελω να παραγγειλω από FT και εχω σπασει τα νευρα μου.... :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Επειδή δεν είναι το κατάλληλο νήμα, θα σου απαντήσω μόνο μία φορά. Η εθνική ή η κάθε Εθνική δεν ενδιαφέρεται τι αγοράζεις εσύ και δεν ξέρει, ξέρει όμως πώς είναι δηλωμένο το κάθε κατάστημα από το οποίο αγοράζεις, η FT είναι δηλωμένη σαν κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών. Για περισσότερα ψάξε στα κατάλληλα νήματα και θα βρεις όλες τις απαντήσεις.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,825.msg938161/topicseen.html#new

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4422 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 17:55 »
Σημερα εγινα κατοχος του πρωτου μου kfl+.
Πιστευω οτι ειναι αυθεντικος,1ον γιατι συμβαδιζει με τις φωτο και τα χαρακτηριστικα που παρεθεσαν φιλοι σε αυτο το νημα και 2ον,το καταστημα απ'το οποιο αγορασα δεν νομιζω οτι θα πουλουσε φυκια για μεταξωτες κορδελες.(Δεν ξερω αν θα πρεπει ν'αναφερω το ονομα του καταστηματος).
Θελω να σταθω στην αρτια εξυπηρετηση και στην ευγενικη και καλοπροαιρετη παροχη βοηθειας απ τον κυριο που μ'εξυπηρετησε καθως δεν εχω ξαναστησει επισκευασιμο.
Δυστυχως δε προλαβα να τον φτιαξω λογω δουλειας.
Το βραδυ μπανακι και απο αυριο θα πεσω με τα μουτρα.Πηρα και 10μ συρμα,πιστευω να μου φτασει  :idiot1:.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4423 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 18:00 »
δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα να αναφερεις το ονομα.

10 μετρα;;; θα σου φτασει για κανα 2-3-4μηνες αναλογα ποσο συχνα θα αλλαζεις αντιστασεις  :laugh1:
και λιγο λεω αλλα τωρα που τον πρωτοπηρες θα πειραματηστεις αρκετα μεχρι να βρεις το στησιμο που θα σου αρεσει!
 

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4424 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 18:57 »
Το βραδυ μπανακι και απο αυριο θα πεσω με τα μουτρα.


Αφού είναι ο γνήσιος, λίγο πλύσιμο με καθαρό νεράκι ("για τον φόβο των Ιουδαίων" απλά), σκούπισμα και ατμίζεις αμέσως. Δεν θέλει κάποιο ιδιαίτερο πλύσιμο.

Έρχεται πεντακάθαρος από την Svoё...  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64241 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173363 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310983 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207100 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias