vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, gfilip, Βασίλης Γ, JohnDag

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4350 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 22:26 »
Μια χαρά βιδώνει.
Τα πρώτα δυο που παρέλαβα, τα έβαλα σε μια ορίτζιναλ βάση και σε μια κλωνοβάση.
Εκανα δοκιμές και με την ορίτζιναλ καμινάδα και με αυτήν του τανκ.
Πραγματικά πολύ ωραίο το αποτέλεσμα.
Η γεύση εξαιρετική, το μέγεθος του ατμοποιητή μικρό και η εμφάνιση βέβαια απογειώθηκε.


Βέβαια, δεν θα αποκλείσω την περίπτωση να έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι. Ο,τι κι αν λέμε, μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για προιόν πολύ φτηνό και για ΦΤ. Δεν ξέρουμε από πόσα εργοστάσια ταυτόχρονα αγοράζει και με τι προδιαγραφές το καθένα. Να το πω αλλιώς; 15 ευρώ τα πέταξα για το tiny, που κράτησε 4 μήνες με ελαφρά χρήση. Από το να δώσω άλλα 15 για άλλους 4 μήνες ή να το προσέχω σαν το κόκκινο αυγό για να μην σπάσει και το επόμενο, είπα θα πάρω 5-6, ώστε και να αλλάζω χρώματα και να μη φοβάμαι μήπως σπάσουν και να καλυφθώ σε περίπτωση ελαττωματικού κομματιού. Οπότε, πάρτε τουλάχιστον 2 με τη μεταλλική καμινάδα. ή πάρτε εξτρά μια μεταλλική καμινάδα. Τα 2 δικά μου έχουν καμινάδα μεταλλική, συν μια που έχω από τον αυθεντικό. Τα άλλα τα πήρα χωρίς.

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4351 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 00:09 »
ρε παιδια τοσα λεφτα γλυτωσαμε απο τα παλιοτσιγαρα, φτασαμε μεχρι τη Κινα για ενα tiny tank, παρτε 2-3 ετοιμα (οπως το εκανα εγω) μαζι με το φουρνο βιδωμενο ετοιμο, σιγα το πραγμα.... τσαμπα ειναι και πολυ ανθεκτικος 
 θα βαλω παλι φωτο






Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4352 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 01:22 »
αυτό πρότεινα ουσιαστικά κι εγώ.
Αν δεις ομως προσεκτικά τον κατάλογο της ΦΤ, θα διαπιστώσεις ότι κάποια χρώματα τανκ βγαίνουν μόνο με πλαστική καμινάδα. Γι΄αυτά έδωσα εναλλακτική, με εξτρά καμινάδες.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4353 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 01:36 »
Βούλα, ο γνήσιος φούρνος δεν κάνει; Πρέπει ντε και καλά μόνο με αυτό που λέει και ο Γιώργης και το δίνουν σετάκι;
Γιατί άλλο $3,50 και άλλο $1,50 αν πράγματι κάνει και ο δικός μου (γνήσιος) και παίρνω και δύο στην τελική στα ίδια χρήματα...  :)


Έλεγα μήπως έπαιρνα αυτό εδώ ας πούμε...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4354 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 01:41 »
μια χαρά κάνει ο γνήσιος φούρνος.
Μπορείς κάλλιστα να πάρεις τανκ με πλαστική ή και καθόλου καμινάδα και να βάλεις τη μεταλλική.
εξτρά μεταλλική καμινάδα χρειάζεσαι αν προμηθευτείς κάποια σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4355 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 03:04 »
εγω παιδια το ειπα με αλλη εννοια. μην κολλαμε στο 1 και στα 2 ευρω και στο βιδωσε-ξεβιδωσε. 2 κομπλε σετακια ειναι 2 πακετα τσιγαρα. οσα ντουμανιαζαμε στο μπαρακι σαββατο βραδυ, καλη ωρα οπως αποψε που εχω κανει 6-7 ml απο το πρωι ....

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
και επειδη ειμαι καθαροαιμος kayfun-ας θα σας πω τη φιλοσοφια μου..
με τον original ατμιζω σκετη βαση. με τα υπολοιπα που εχω μαζεψει απο FT αντε και φτιαχνω και καμμια γευση...





« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2016, 03:40 από giorgosss »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4356 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 11:02 »
δεν κολλάμε απαραίτητα σ'αυτό,δηλαδή εχουμε ατμοποιητες των 60-100 και βάλε ευρώ στα 2 δολάρια θα κολλούσαμε;Απλά εγώ προσωπικά έχω έναν καυφούν πια και θέλω να του φοράω τη δική μου steam tuners καμπάνα -και όχι τη δική του την αυθεντική- γιατί μου αρέσει αισθητικά και δεν την αποχωρίζομαι ποτέ  ;)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4357 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 11:15 »
αυτό πρότεινα ουσιαστικά κι εγώ.
Αν δεις ομως προσεκτικά τον κατάλογο της ΦΤ, θα διαπιστώσεις ότι κάποια χρώματα τανκ βγαίνουν μόνο με πλαστική καμινάδα. Γι΄αυτά έδωσα εναλλακτική, με εξτρά καμινάδες.


https://www.fasttech.com/p/3144700




Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4358 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 12:24 »
Μια βοήθεια χρειάζομαι ρε παιδιά αν κάποιος γνωρίζει.
Έχω αυτό

Δεν με βολεύει όμως καθόλου η μικρή χωριτικότητα κι έτσι προσπαθώ να βρω μεγαλύτερο (ψηλότερο) γυάλινο τανκ ώστε χρησιμοποιώντας το με τα μεταλικά δαχτυλιδια του σετ να είναι ο άτμο στο κανονικό του μέγεθος.
Υπόψιν δεν θέλω το full tank με τα σπειρώματα, θέλω οπωσδήποτε να χρησιμοποιώ τα δαχτυλίδια.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4359 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 12:30 »
Το ίδιο προβλημα έχω και γω με αυτό το σετάκι.
Λόγω των μεταλλικών δαχτυλιδιών και του πυρέξ έχει πολύ μικρή χωρητικότητα.
Αν έχει προμηθευτεί κάποιος μεγαλύτερο πυρέξ που να ταιριάζει στα μεταλλικά δαχτυλίδια ας ποστάρει το λινκ.
Θα χρειαστεί πιστεύω και μεγαλύτερη καμινάδα.

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4360 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 12:33 »
Γιατί ρε Μάκη μου μεγαλύτερη καμινάδα;;
Εγώ εννοώ ο άτμο να βγαίνει με το τανκάκι στις default διαστάσεις του άρα θα κάνει η εργοστασιακή ψηλή καμινάδα.
Εκτός αν αναφερόσουν στην καμινάδα της φωτογραφίας οπότε ναι έχεις δίκιο χρειάζεται η ψηλή εργοστασιακή.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4361 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 12:40 »
Το ίδιο προβλημα έχω και γω με αυτό το σετάκι.
Λόγω των μεταλλικών δαχτυλιδιών και του πυρέξ έχει πολύ μικρή χωρητικότητα.
Αν έχει προμηθευτεί κάποιος μεγαλύτερο πυρέξ που να ταιριάζει στα μεταλλικά δαχτυλίδια ας ποστάρει το λινκ.
Θα χρειαστεί πιστεύω και μεγαλύτερη καμινάδα.


 Μπορείς να δοκιμάσεις το γυαλάκι του subtank.

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4362 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 12:41 »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4363 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 12:43 »
Γιατί ρε Μάκη μου μεγαλύτερη καμινάδα;;
Εγώ εννοώ ο άτμο να βγαίνει με το τανκάκι στις default διαστάσεις του άρα θα κάνει η εργοστασιακή ψηλή καμινάδα.
Εκτός αν αναφερόσουν στην καμινάδα της φωτογραφίας οπότε ναι έχεις δίκιο χρειάζεται η ψηλή εργοστασιακή.

Αυτό εννοούσα και γω.
Δηλαδή μεγαλύτερη καμινάδα από αυτήν που φοράει με το μικρό πυρεξ που έχεις βάλει στην φωτό.
Προς το παρόν με το σετάκι αυτό φοράω την μικρή καμινάδα (από νανο μπελκαπ)
Αν βρεθεί πυρέξ με μεγαλύτερη χωρητικότητα μάλλον θα θέλει πιο ψηλή καμινάδα, σίγουρα όμως όχι πιο ψηλή από την μανίσια. Ίσως και λίγο μικρότερη (ενδιάμεσο μέγεθος), οπότε θα πρέπει να κοπεί λιγάκι για να χωράει το ντριπτιπ.
Υποθέσεις κάνω.
Ας βρούμε πρώτα μεγαλύτερο σε ύψος πυρέξ και όλα μετά γίνονται. :D

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4364 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 12:46 »
Δεν μπορώ δυστυχώς γιατί δεν έχω subtank ούτε κάποιος γνωστός μου γι αυτό ρωτάω μήπως και το έχει κάνει κάποιος πριν από 'μένα και γνωρίζει ποιο τανκάκι από fasttech ή ποιού άτμο συγκεκριμένα ταιριάζει στις διαστάσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310496 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278798 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93021 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias