vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, manoslykos, Buliwyf, I.P, sakissalonika, Lobotomizer, Milarepa, noe, lounik

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3195 στις: Αυγούστου 06, 2015, 15:29 »
Για μένα ισχύει το εξής - θα το πω δεν αντέχω κι ας κοστίζει. Ένα τέτοιο "πράγμα" εγώ προσωπικά το θέλω πρωτίστως όπως βγαίνει απ'το εργοστάσιο. Μετά το τροποποιώ όπως θέλω παύλα με βολεύει. Πάντα όμως θέλω τα εργοστασιακά του κομμάτια να υπάρχουν έτοιμα έστω και στην άκρη ώστε να μπορώ όποτε επιθυμώ να τον χρησιμοποιώ "όπως τον έβγαλε η μανούλα". Ανά πάσα στιγμή.


Ο Kfl+ είναι "τεμάχιο" που αγάπησα και πιστεύω ότι ακόμα κι όταν έρθει η ώρα να ξεκουραστεί για πάντα, τότε θα μείνει σε μια άκρη που να μπορώ όποτε θέλω να τον κοιτάζω και να θυμάμαι αυτά που μου χάρισε. Όπως τον έβγαλε η μανούλα όμως, εξ ολοκλήρου! Παρά-ρομαντικεύσαμε μάλλον αλλά είναι ο άτιμος αγαπησιάρικος ατμοποιητής, ένα κομμάτι ιστορίας από μόνος του που αν και μπαίνει πλέον σχετικά εύκολα "κάτω" από άλλους, δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω/εκτιμήσω τη δύναμη που έχει και που τον κάνει να κρατιέται τόσο ψηλά μέχρι και τα σήμερα..




Πρέπει να κόψω τις μεσημεριανές μπύρες γμτ γμτ.. :ninja_hide: 

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3196 στις: Αυγούστου 06, 2015, 15:30 »
Μακη ετσι ακριβως το βλεπω κι εγω συμφωνα με την πρωτη παραγραφο

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3197 στις: Αυγούστου 06, 2015, 16:40 »
εκει που δουλευε κανονικά μου άρχισε τις μπουρμπουλήθρες. επίσης το σφύριγμα καλά κρατεί.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3198 στις: Αυγούστου 06, 2015, 17:12 »
Μπουρπουλιθρεσ απο υπερτοφωδοσια  η απο λοιγο μπαμπακη η απο πολλυ χαμηλα βατ ανεβασε λοιγο τα βατ και δοστου 2με 3 τζουρεσ να ξεμπουκοση σφυριγμα να συκοσησ λοιγο το πηνιο απο τη βαση  μου εχουν συμβη και μενα και με αυτο των τροπο δεν μου το ξανακανε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος rider77

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3199 στις: Αυγούστου 06, 2015, 19:24 »
Για μένα ισχύει το εξής - θα το πω δεν αντέχω κι ας κοστίζει. Ένα τέτοιο "πράγμα" εγώ προσωπικά το θέλω πρωτίστως όπως βγαίνει απ'το εργοστάσιο. Μετά το τροποποιώ όπως θέλω παύλα με βολεύει. Πάντα όμως θέλω τα εργοστασιακά του κομμάτια να υπάρχουν έτοιμα έστω και στην άκρη ώστε να μπορώ όποτε επιθυμώ να τον χρησιμοποιώ "όπως τον έβγαλε η μανούλα". Ανά πάσα στιγμή.


Ο Kfl+ είναι "τεμάχιο" που αγάπησα και πιστεύω ότι ακόμα κι όταν έρθει η ώρα να ξεκουραστεί για πάντα, τότε θα μείνει σε μια άκρη που να μπορώ όποτε θέλω να τον κοιτάζω και να θυμάμαι αυτά που μου χάρισε. Όπως τον έβγαλε η μανούλα όμως, εξ ολοκλήρου! Παρά-ρομαντικεύσαμε μάλλον αλλά είναι ο άτιμος αγαπησιάρικος ατμοποιητής, ένα κομμάτι ιστορίας από μόνος του που αν και μπαίνει πλέον σχετικά εύκολα "κάτω" από άλλους, δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω/εκτιμήσω τη δύναμη που έχει και που τον κάνει να κρατιέται τόσο ψηλά μέχρι και τα σήμερα..




Πρέπει να κόψω τις μεσημεριανές μπύρες γμτ γμτ.. :ninja_hide:

Δεν το ειχα σκεφτει ετσι. Thanks :)

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3200 στις: Αυγούστου 06, 2015, 21:34 »
κάθε φορά που τελειώνω ένα τανκ bellcap τον ανοίγω να τσεκάρω το βαμβάκι σε τι κατάσταση είναι και πάντα έτσι όπως φουσκώνει το βαμβάκι μέσα στο φούρνο πάντα έχει ξεκολλήσει από τα τοιχώματα της βάσεις και έχει κολλήσει στα τοιχώματα του φούρνου με συνέπεια να κλίνει τα αυλάκια αλλά δεν έχω υποτροφοδοσία λειτουργεί μια χαρά .στρώνω το βαμβάκι ξανά κλίνω γεμίζω και συνεχίζω μάλλον είναι το ίδιο είτε κλίνης αυλάκια είτε όχι .

Αποσυνδεδεμένος CONAN100

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3201 στις: Αυγούστου 06, 2015, 21:56 »
Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.


Απ´ότι κατάλαβα από αυτά που διάβασα, από θέμα πιο σφιχτής τζούρας, ο Lite Plus είναι πιο σφιχτός από τον V4.


Μήπως μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει και τους δύο να μου το επιβεβαιώσει.


Πρόκειται να αγοράσω έναν από τους δυο, αλλά επειδή δεν είμαι fun των πνευμονικών... θέλω να πάρω αυτόν που είναι πιο σφιχτός.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3202 στις: Αυγούστου 06, 2015, 21:58 »
Εχεις την δυνατοτητα να ρυθμισεις και στους 2 την τζουρα σου οσο θελεις,απο πολυ σφικτη εως αερατη,προτεινω τον lite plus μετα απο σκληρη δοκιμη,ειμαι κι εγω της σφικτης τζουρας

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
εκει που δουλευε κανονικά μου άρχισε τις μπουρμπουλήθρες. επίσης το σφύριγμα καλά κρατεί.
Σφυριγμα εχει και σε μενα,ετσι δουλευει ο kayfun,παπαγαλος!

Αποσυνδεδεμένος CONAN100

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3203 στις: Αυγούστου 06, 2015, 22:20 »
Να σαι καλά, σε ευχαριστώ πολύ.
Αύριο το μεσημεράκι θα πάω να πάρω τον Plus.
Έκανα το λάθος και ξεκίνησα τους επισκευάσιμους με τον Lemo 2.
Άν και έχει και αυτός ρύθμιση αέρα... "σφιχτή ωραία" τζούρα δε μπόρεσα να βγάλω... μάλλον προορίζεται περισσότερο για πνευμονικές.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3204 στις: Αυγούστου 06, 2015, 22:26 »
Ακριβως γι'αυτο τον λογο δεν πηρα lemo 2,με τον lite plus  δεν θα μετανοιωσεις,θα σε ευχαριστησει πολυ γιατι ειναι απλος,παρε τον και θα με θυμηθεις,ο v4 θα σε ταλαιπωρησει και ειναι πανακριβος (για κλωνο δεν στο προτεινω)

Αποσυνδεδεμένος herosp77

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3205 στις: Αυγούστου 07, 2015, 10:19 »
Μετά από μήνες χρήσης και πολύ ταλαιπωρίας με τον Κ4 (κλώνος 316) πήρα και και εγώ τον original Lite plus.
Τα προβλήματα που είχα με τον Κ4 ήταν στην βάση του και βασικά είναι πολύ αεράτος.Είχα δοκιμάσει 3 φορές
από φίλους και γνωστούς και μου άρεσε η αίσθηση της σφιχτής τζούρας στο lite plus.
Ε δεν το έχω μετανιώσει. Ο ατμοποιητής είναι εξαιρετικός. Μαζί του αγόρασα και το ST Chamber από steamtuners
και βάζοντας την καμπάνα από το K4 τώρα έχω πρόσβαση και μπορώ να αλλάξω το στήσιμο μου ή να τσεκάρω το
βαμβάκι για τυχόν προβλήματα.
Τελικό αποτέλεσμα θα πάρω αλλή μια βάση original και το tiny clear και είμαι κομπλέ. Ήρθε η ώρα να φύγει η σαβούρα
που έχει μαζευτεί και να το γυρίσω ξανά στην ποιότητα με καλά υγρά για όσο μπορούμε να πληρώνουμε ακόμα... :thumpup:

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3206 στις: Αυγούστου 07, 2015, 10:24 »
Μπουρπουλιθρεσ απο υπερτοφωδοσια  η απο λοιγο μπαμπακη η απο πολλυ χαμηλα βατ ανεβασε λοιγο τα βατ και δοστου 2με 3 τζουρεσ να ξεμπουκοση σφυριγμα να συκοσησ λοιγο το πηνιο απο τη βαση  μου εχουν συμβη και μενα και με αυτο των τροπο δεν μου το ξανακανε  :thumpup:
η υπερτροφοδοσία που οφείλεται;

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3207 στις: Αυγούστου 07, 2015, 10:34 »
Πιθανές αιτίες:
1. Λίγο βαμβάκι στο deck, δεξιά και αριστερά.
2. Χαμηλά τοποθετημένη αντίσταση με το βαμβάκι να ακουμπάει στα όρια της κεντρικής τρύπας
3. Φθαρμένα oring στην καμινάδα-τανκ.

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3208 στις: Αυγούστου 07, 2015, 11:04 »
αντε να τα δοκιμάσω και αυτα γιατί από εχτες είμαι πάλι με τον gsair
τώρα που το λες μήπως δεν στεγανοποιεί καλά και τανκακι που του έχω βάλει γιατί είναι και σχετικά φθηνό;
πάντως αυτό το να θέλεις να επεξεργαστείς την αντίσταση και να αναγκαζεσαι να πετάξεις όσο υγρό έχεις μέσα, εγώ προσωπικά το θεωρώ μεγάλο μείον

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3209 στις: Αυγούστου 07, 2015, 11:16 »
Λίγο μυαλό θέλει... :dontknow:

1) Άδειασέ το με μία σύριγγα...
2) Πάρε ένα μπουκαλάκι με βελόνα , συμπίεσέ το , και άδειασέ το υγρό...

Και δεν πετάς τίποτα , το έχω κάνει δεκάδες φορές...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13064 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias