vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

226 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, ΨΗΛΟΣ, tibolaso, Mimhsdr, Buliwyf, I.P

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2880 στις: Ιουνίου 03, 2015, 15:16 »
Παιρνεις χαρτακι και το βαζεις στην τρυπα του αερα(για να μη πεσει κατω το υγρο που θα βγει), γυρνας αναποδα τον ατμοποιητη και φυσας μετρια προς δυνατα. Σκουπιζεις και τελειωσες!

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2881 στις: Ιουνίου 03, 2015, 15:35 »
Το δοκίμασα και θα περιμένω να δω αν συνεχίσει να γεμίζει υγρό και μετά το φύσημα :) Ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2882 στις: Ιουνίου 03, 2015, 15:45 »
Μακη 206 και γω σε στικακι 30αρι θα τον εχω και αυτα θελω να ειναι τα watt που θελω να παιζω,αντε μεχρι 10 το πολυ!οποτε για 1,6 αντισταση η πιο ιδανικη διαμετρος ειναι η 0,25 φανταζομαι για 2.5 τριπανακι!απο ελλαδα που συμφερει να παρω συρματα κ βαμβακι γιατι δεν ασχοληθηκα εως τωρα με τετοιου ειδους αναλωσιμα!

Εγώ παίρνω σύρματα από τον Μιχάλη στο Vapespot στη Θεσσαλονίκη. Τα πάντα από σύρματα και γνήσια. Στέλνει σε όλο τον κόσμο σε πολύ καλές τιμές. Eίναι και στο e-bay. Εγώ από αυτόν παίρνω, Τιμές πολύ καλές, ρίξε μια ματιά:

http://vape-spot.gr/index.php?route=product/category&path=277

Βαμβάκι από e-bay σε φύλλα (140 φύλλα 6 Χ 5 cm), η καλύτερη τιμή για MUJI γιαπωνέζικο κατευθείαν από την πηγή, να έχεις για 10 χρόνια:

http://www.ebay.com/itm/231485512613?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2883 στις: Ιουνίου 03, 2015, 16:02 »
Δε λύθηκε το πρόβλημα, συνεχίζει αργά αλλά σταδιακά να υπερχειλίζει μέσα. Να διευκρινίσω ότι δεν πλυμηρίζει σε βαθμό να τρέχει, απλά μπουκώνει μέσα και θα δω μια σταγόνα μικρή να εμφανίζεται στην τρύπα του αέρα στο πλάι

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2884 στις: Ιουνίου 03, 2015, 16:25 »
Όταν γυρίσεις σπίτι αποσυναρμολόγησέ τον, καθάρισέ τον, βάλε του καινούργιο βαμβάκι και συναρμολόγησέ τον πάλι αλλά μην τον γεμίσεις μέχρι επάνω. Το βαμβάκι να μην είναι πατημένο πάνω στα αυλάκια :) του υγρού στο ντεκ και να μην ακουμπάει στο χείλος της τρύπας του αέρα που είναι κάτω από την αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος ark

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2885 στις: Ιουνίου 06, 2015, 13:51 »
Γειά χαρά σε όλους! Εχθές, μετά απο έναν χρόνο περίπου τίμιας κι απροβλημάτιστης υπηρεσίας, ο CE5 της Aspire και η 1300αρα ρυθμιζόμενη μπαταρία του έδωσαν τη θέση τους στον KFL+ σε Istick30. Το στικάκι το χαλβάδιαζα καιρό αλλά επισκευάσιμο δεν το σκεφτόμουν με τίποτα!! ΒΑΡΙΕΜΑΙ έλεγα. Ήμουν για ναυτίλο. Διαβάζοντας όμως πολύ εδω μέσα άρχισα να σκέφτομαι και την ευελιξία και την οικονομία ενος επισκευάσιμου. Και εξαντλώντας αυτό το thread και τα υπόλοιπα για τους kayfun αποφάσισα να κάνω το άλμα ελπίζοντας να τα καταφέρω!! Πήρα και το εργαλείο της kuro για σιγουριά, 30αρι kanthal, kgd και ξεκίνησα. Κι αφού χάλασα λίγο σύρμα μέχρι να υπολογίσω το σωστό μήκος έκανα το πρώτο μου microcoil. Μου βγήκε 2.1Ω σε 2.5 διάμετρο αλλά λέω τόφτιαξα τώρα, πυρώνει καλά, άστο. Και παθαίνω πλάκα με το άτμισμα!! Το ΠΡΩΤΟ μου setup και δουλεύει άψογα! Ντουμάνι και γεύση σούπερ!! Ακολουθώντας τις οδηγίες των παλαιοτέρων εδώ τελικά είναι παιχνιδάκι, και ο KFL ΠΟΛΥ φιλικός. Μόλις τελειώσει το πρώτο γέμισμα που τού έκανα θα προχωρήσω και σε άλλα setup. Για αισθητικούς λόγους βίδωσα κατ' ευθείαν επάνω bellcup (έβαλα και το ειδικό λαστιχάκι για προστασία απο χτυπήματα).
Tip: Έβρασα πρώτα για απολύμανση όλα τα μεταλλικά εξαρτήματα με λίγο αζαξ και είδα στο μπρίκι καναδυό  ρινίσματα. Τα γυαλιά και τα λαστιχάκια τα έπλυνα με υγρό πιάτων.


Ευχαριστώ όλους σας για το μοίρασμα της εμπειρίας σας!! Χωρίς εσάς δεν θα έκανα το άλμα στους επισκευάσιμους!
(Και να ευχαριστήσω και τα παιδιά της zerobacco στην Κάνιγγος για την αμέριστη βοήθειά τους και τις συμβουλές τους!)


Φωτο: πρώην και νύν




Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2886 στις: Ιουνίου 06, 2015, 14:46 »
Με γειά το καινούργιο εργαλείο.
Ο Kayfun Lite plus είναι ο  Νο 1 ατμοποιητής moy που χρησιμοποιώ καθημερινά για πιο "σφιχτό" άτμισμα. Συνδυάζει τα πάντα με άψογο τρόπο, όπως ευκολία στο λύσιμο δέσιμο (αποτελείται από λίγα κομμάτια), άνετο ντέκ για στήσιμο κλπ.
Μετά για πιο αεράτο άτμισμα έχω τον Lemo και τον Subtank mini, τους οποίους βέβαια δεν τους συγκρίνω με τον Kayfun Lite plus γιατί ανήκουν σε άλλη κατηγορία.
Το μόνο εμένα που με ξύνισε είναι το πολυκαρβονικό διαφανές κομμάτι του, το οποίο θα ήθελα να είναι γυάλινο, όπως έχει ο Lemo και ο Subtank mini. :(
Κατά τα άλλα είναι τέλειος  :)

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2887 στις: Ιουνίου 06, 2015, 17:32 »
Tip: Έβρασα πρώτα για απολύμανση όλα τα μεταλλικά εξαρτήματα με λίγο αζαξ και είδα στο μπρίκι καναδυό  ρινίσματα. Τα γυαλιά και τα λαστιχάκια τα έπλυνα με υγρό πιάτων.

Ευχαριστώ όλους σας για το μοίρασμα της εμπειρίας σας!! Χωρίς εσάς δεν θα έκανα το άλμα στους επισκευάσιμους!
(Και να ευχαριστήσω και τα παιδιά της zerobacco στην Κάνιγγος για την αμέριστη βοήθειά τους και τις συμβουλές τους!)


Καλοάτμιστο το εργαλείο!


Το βράσιμο κλπ., γιατί; Δεν είναι γνήσιος από SvoeMesto; Γιατί ο γνήσιος, ένα απλό πλυσιματάκι με σκέτο νερό θέλει μόνο (και πάλι, παίζεται αυτό)...
Έρχεται πεντακάθαρος από το εργοστάσιο...

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2888 στις: Ιουνίου 06, 2015, 18:17 »
Είμαι κάτοχος 2 kl+ και από την πρώτη στιγμή τα στήνω με βαβμάκι.. ποια τα πλεονεκτήματα του φυτιλιού? Αξίζει να το δοκιμάσω?

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2889 στις: Ιουνίου 06, 2015, 19:33 »
Το μονο πλεονεκτημα ειναι οτι δεν καιγεται. Δεν αξιζει να ασχοληθεις.

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2890 στις: Ιουνίου 06, 2015, 19:56 »
Ήρθε και οι ώρα δική μου να γράψω σε αυτό το νήμα κάτοχος εδώ και ένα μήνα  με kayfun ο πρώτος επισκευασιμος μέχρι στιγμής μιας και δεν ήθελα να αγοράσω  ένα kayfun και μετά τα έξτρα  από steam tuners αποφάσισα να πάρω μόνο την βάσει και όλα τα υπόλοιπα κομμάτια έτσι έβαλα και τον αναπτήρα τον Α2 για ποιο γρήγορο γέμισμα.  Απλά δεν τον αποχωρίζομαι





Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2891 στις: Ιουνίου 06, 2015, 20:03 »
Επειδή δοκίμασα στις αρχές και με φυτίλι είναι ζόρικο να φτιάξεις "καλή" αντίσταση πάνω στο φυτίλι και φυσικά δύσκολα microcoil. Εντάξει θέλει προσπάθεια αλλά εγώ βαρέθηκα και γύρισα στα φύλλα από βαμβάκι (MUJI) που τα προσαρμόζω σε ότι πάχος και μάκρος θέλω πανεύκολα, ενώ με το φυτίλι έχεις συγκεκριμένη διάσταση και δεσμεύεσαι.
Από γεύση δεν εντόπισα διαφορές. :hmmm:
Αν πάλι θέλεις για να σου φύγει και η απορία, μπορείς και συ να δοκιμάσεις, δεν είναι δα και κανένα σοβαρό κόστος να πάρεις ένα μέτρο φυτίλι. :))

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2892 στις: Ιουνίου 06, 2015, 21:21 »
Είμαι κάτοχος 2 kl+ και από την πρώτη στιγμή τα στήνω με βαβμάκι.. ποια τα πλεονεκτήματα του φυτιλιού? Αξίζει να το δοκιμάσω?


Με προσπάθεια και υπομονή όλα γίνονται...

Σαν εμπειρία αν θες ασχολήσου και με το φυτίλι...

Σαν υλικό βέβαια γεννά αμφιβολίες και λογικά το βαμβάκι πρέπει να είναι πιο "αθώο".

Ετοιμάσου όμως και για γερό καψούλι μέχρι να το μάθεις... :))

Προσωπική άποψη... Με το φυτίλι έχω πάρει καλύτερη γεύση... Όμως μπροστά στην ευκολία του βαμβακιού το έχω αφήσει κι εγώ στην άκρη...

Κάψε το καλά όμως αν το δοκιμάσεις, και σαν βοήθεια πέρνα μια καρφίτσα στο κέντρο του και πάνω σε αυτό στρίψε το coil σου...

Δες και στο πρώτο ποστ του νήματος πως ξεκινήσαμε με τον KL.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2893 στις: Ιουνίου 08, 2015, 15:43 »
"ΜΠΟΜΠΑ" είναι και με το clear view τανκάκι των Steam Tuners...  ;D



Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2894 στις: Ιουνίου 09, 2015, 16:19 »
Απο χθες κ γω στην οικογενεια,με καταφερατε!Λοιπον,1ο στυσιμο 0.28 συρμα 6 σπειρες σε 2,5κατσαβιδι 1,4ωμ,σε διαφορα watt απο 9 εως 13 ντουμανι κ χτυπημα αψογος!γευση παιδια ετσι κ ετσι!με αυτο το συρμα ποιο θα ηταν το ιδανικο στυσιμο?μπορω να βρω ελλαδα τανκ quartz γυαλι εκτος απο steam tuners?ελπιζω να πετυχω γευση,ναυτιλακο που ειχα ηταν σουπερ!δε θελω να απογοητευτω και να πληρωνω 3.5ε κεφαλες καθε βδομαδα παλι!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias