vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, manoslykos, Jorge, axilleaspro, nXtLs, infernity, Blackwolf, ramon

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1800 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 12:42 »
kostas 44 αν παρατηρήσεις στις φοτό του demkoni παραπάνω έχει κ βαμβάκι στο έσω της καμινάδας.τον λόγο για το οποίο κάνουμε κ αυτό μπορείς να ανατρέξεις κάποια ποστ πίσω του φίλου demkoni αλλά κ δικά μου για να καταλάβεις(εν συντομία όλα γίνονται για την ενίσχυση της γεύσης)

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1801 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 13:12 »
απομονωνει την οποια μεταλιλα γευσης απο τα τοιχωματα..ο ατμος ταξιδευει μεσα σε βρεγμενο βαμβακι ..τσεκαρε το

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1802 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 14:08 »
Κατά την ταπεινή μου άποψη:
Όπως έχω ήδη γράψει, το mc ανεβάζει πολύ ψηλές θερμοκρασίες σε μεγάλη ενιαία επιφάνεια και η τροφοδοσία μόνο εσωτερικά του mc δεν επαρκεί. Αυτό σε γενικές γραμμές που μπορεί να αντραπεί απο ένα πολύ καλό και προσεκτικό setup με εξαιρετική τροφοδοσία. Τεσ πα. Η μεταλλίλα πιστεύω ότι προέρχεται απο αυτό και όχι απο το μέταλλο του φούρνου/καμινάδας. Την ίδια μεταλλίλα έχω κει με πλαστικό φούρνο/καμινάδα.
Το βαμβάκι γύρω απο την καμινάδα,ως κουκούλι, απορροφά τα ζεστά σταγονίδια (που δημιουργούνται απο το τσιγάρισμα του υγρού) και δεν φτάνουν μέχρι το στόμα. Ταυτόχρονα επιστρέφει, τρόπον τινά, προς την αντίσταση και το υγρό που έχει συσσορεύσει.

Αποσυνδεδεμένος porfyras

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1803 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 14:38 »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι που σίγουρα θα έχει αναφερθεί, αλλά μου διέφυγε.
Το βαμβάκι περιμετρικά της αντίστασης (στο deck) είναι 2 μέρη ? Δηλαδή βάζουμε μικρό κομμάτι βαμβακιού μέσα στο mc , κόβουμε άλλο βαμβάκι και φτιάχνουμε φωλιά  ?
Από την φωτό δεν μπορώ να καταλάβω.
Στην καμινάδα το πρόσθεσα και όντως κάνει δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1804 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 14:39 »
δηλαδη αξιζει να το κανουμε αυτο ?  μας εξυπηρετει για τα τυχον υγρα που διαπερναν την καμιναδα και φτανουν το επιστομιο και για γευση ?

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1805 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 14:43 »
Ναι αξίζει.
Το πρόβημα δεν είναι τα απλά άκαυτα υγρά που περνάν στο στόμα. Είναι τα τσιγαρισμένα, καυτά υγρά.

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1806 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 14:47 »
Τι μπορεί να κάνω λάθος στο συγκεκριμένο στήσιμο και μου στρογγυλεύει πολύ την γεύση;

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1807 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 14:47 »
δηλαδη βαζουμε απλα βαμβακι στην καμιναδα και το βρεχουμε ?  ή απλα βαζουμε ενα στεγνο βαμβακι και την βιδωνουμε ... μπορει να υπαρχει αυτην η πληροφορια αλλα δεν την βρισκω

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1808 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 14:51 »
Οχι, Κωστα, το βρεχεις πρωτα για να μπορεσει να σταθει καλα.

Αποσυνδεδεμένος porfyras

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1809 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 14:54 »
Εγώ γυρίζω ανάποδα την καμινάδα, περνάω ένα κατσαβίδι ανάλογης διαμέτρου από μέσα και στουμπώνω γύρω -γύρω με βαμβάκι.
Κατόπιν μουσκεύω το βαμβάκι και βιδώνω. Αντέχει μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1810 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 16:32 »
Με υγρό five pawn grandmaster με άρωμα 25% νομίζω ότι είναι φυσιολογικό να μαυριζει
Φοβάμαι να βάλω και στην φωλιά
Κατα τα αλλά δουλεύει τρένο και από γεύση άλλη φάση

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1811 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 17:38 »
με βαλατε σε καινουρια περιπετεια ... βαμβακι στην καμπανα .. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: και επειδη ειμαι περιεργος  :idiot1: :idiot1: απλωνω χαρτι κουζινας και αδειαζω το τανκ και καθαριζω σκουπιζω κοιταω το βαμβακι στην αντισταση .. ηταν καινουριο μιας και το αλλαξα εχτες το βραδυ .. απλα το διορθωσα επειδη ξεβιδωσα καμπανα το πατησα λιγο πανω στα τοιχωματα και μετα εβαλα στην στην τρυπα της καμπανας το μπρελοκακι κατσαβιδι του καιφον και μετα στουμπωσα γυρω γυρω λιγο βαμβακι βρεγμενο ... χμμ...  δεν ηξερα καν αν θα ειμαι οκ ή παρω καμενο .. γιατι η τυχη του πρωταρη τελειωσε ... δοκιμαζω αφου το εδεσα και τον γεμισα απο τα πλαγια παλι .. και δεν πηρα καμενο λιγο πιο καθαρη γευση αλλα ακομα δοκιμαζω μιας και δεν εχω εμπειριες ακομα ...

μια ερωτηση που σιγουρα θελω απαντηση ... γιατι οταν ξεβιδωνω το σωμα η καμπανα ενω την βιδωνω πολυ σταθερα .. μενει πανω στο επανω μερος του καιφον ..    στο onring πανω στο καπακι εκει που βιδωνει το drip tip ..   
διαδικασια : ξεβιδωνω το ντριπ  μετα ολο το σωμα για να μεινει μονο η καμπανα με την βαση αλλα οταν κανω αυτο ... η καμπανα ξεβιδωνει και αυτη μαζι με το σωμα

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1812 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 17:56 »
Δεν υπαρχει προβλημα, κι εμενα μου το κανει καμια φορα αυτο. Καλυτερα ετσι, παρα να μην εκανε επαφη η καμιναδα με το o-ring και να ειχες διαρροες.

Ενα "κολπακι" για να αποφυγεις την εν λογω διαρροη.
Καθως συναρμολογεις τον ατμοποιητη, τα βιδωνεις ολα εκτος απο το καπακι.
Αφηνεις ομως 1-2 βολτες ξεβιδωτη την καμιναδα απο το φουρνο.
Βαζοντας το καπακι, το πανω μερος της καμιναδες ακουμπα το o-ring και βιδωνοντας το καπακι, αυτο με τη σειρα του βιδωνει την καμιναδα στο φουρνο.
Ετσι, αν το o-ring ειναι λιγο πιο χαλαρο ή πιο ψηλα απ' οτι θα επρεπε, η καμιναδα θα μεινει ελαχιστο ξεβιδωτη, πραγμα που δεν επηρεαζει πουθενα τη στεγανοτητα του φουρνου.
αλλα το πανω μερος της θα εχει τελεια επαφη με το o-ring στο καπακι και δε θα περασει ποτε υγρο απο εκει. ;)

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1813 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 00:17 »
kayfun bell cup  kαι clear εσωτερικη καμιναδα γυαλισμενα με dremel


Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1814 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 00:30 »
Ενδιαφερον,πολυ καλη δουλεια Κωστα  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64210 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173338 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310938 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207077 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias