vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 3 χρήστες
stsoulos, camber, Jorge

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1365 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 12:22 »

Εσύ ζήτησες από τον Cetin? Σου στέλνει καινούργιο?  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 12:18 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1366 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 12:24 »
Ο zalaros πηρε και μαλιστα 2-3  :D ;)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1367 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 12:31 »
Ζητήστε του να μιλήσετε μαζί του μέσω skype για ναδει το πρόβλημα,γιατί σα περιγραφή γραπτά μπορεί να μη το αντιλαμβάνεται.Απ την άλλη έχω αρχίσει να μη το καταλαβαίνω ούτε και γω το τι ακριβώς έχει πρόβλημα και από τη περιγραφή νόμιζα πως πλέον δεν έχει κάτι ο σωλήνας-σώμα αλλά το κάτω μέρος που τοποθετούμε την αντίσταση. :hmmm:
Στο άλλο τώρα που λέει ο φίλος tiftiants,πιστεύω πως αντί να τα λέτε εδώ έπρεπε ήδη(απ τη στιγμή που παραλλάβατε ελλατωματικό α2) να έχετε τότε κάνει τη κίνηση εξ αρχής και να του στέλνατε mail πως θα του στείλετε το προϊόν πίσω άμεσα λόγο ελλατώματος και πως θα θέλατε άμεση αντικατάσταση με εξ ολοκλήρου καινούγιο. ;)
Δε νομίζω πως θα το είχε αρνηθεί μιας και ο ίδιος,πιστεύω,ταλεπωρείται περισσότερο στέλνοντας 2-3φορές σώματα α2 και ταυτόχρονα ενημερώσεις μέσω mail κλπ κλπ. :)

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1368 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 12:45 »
Εσύ ζήτησες από τον Cetin? Σου στέλνει καινούργιο?  :hmmm:

μου έστειλε καινούργιο σωλήνα τρεις φορές(το εκτιμώ),πάπαλα δεν κάνει κανένας..
χθες που του είπα να του τα στείλω όλα πίσω και να μου στείλει δυο καινούργια Α2 και Α2Τ όταν θα τα έχει σε στοκ(μην του κόψω και τις πωλήσεις) έκανε τον κινέζο ο τούρκος ;D

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1369 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 13:40 »
Επειδή,κοντέβω να τρελαθώ και συμπάσχω φίλε tiftiants,για πες μου μένεις Αθήνα?Αν ναι κάνε ένα κόπο και έλα στην ατμιστική συνάντηση τη Δευτέρα να φέρω α2-Τ να σε σενιάρω να τελειώνει η ταλαιπωρία σου. ;)
A...και φέρε κ τον ελλατωματικό να τον δω από κοντά. :)

 :respect: :respect: :respect:
Φίλε seamboy ευχαριστώ καταρχάς για τη γενναιοδωρία σου και επέτρεψέ μου να νιώσω υποχρεωμένος γι'αυτή σου την κίνηση!!!
Να πω ότι δεν "καίγομαι" για τον Α2-Τ τόσο, όσο "καίγομαι" για τον Α2...την λύση την έχω βρει είτε με o-rings είτε με τεφλόν,και μένει να δοκιμάσω μια ακόμα επισκευή στον τελευταίο ατρύπητο σωλήνα που μου έστειλε ο Cetin μήπως και σταθώ τυχερός :dontknow:...και μετά βλέπουμε!
..στη συνάντηση δεν ξέρω ακομη αν θα μπορέσω να παρευρεθώ(θα το προσπαθήσω πάντως και εννοείται ότι αν τα καταφέρω,θα φέρω και όλα τα αξεσουάρ μαζί μου)
Τι να πω πια..με τέτοια υποστήριξη στο φόρουμ :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1370 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 14:48 »
νομίζω οτι επιβάλετε να μιλησετε πρωτα με cetin .Και να σκεφτειτε και την απειλη του Paypal....Μηπως πρεπει να κάνουμε κατι και σαν φορουμ γιατι αρκετα ελλατωματικα τωρα τελευταια ο φίλος μας .

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1371 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 21:20 »
Η αλληλογραφία μου με τον Cetin.

Dear Cetin.
 
Yesterday I received the A-2, and thank you very much. Unfortunately, I am leaking fluid from the thread. I had to put a piece of Teflon to stop.
 But I do not think it is a permanent solution.
I noticed that between the tube and the base, there is a small gap. The tube is not nestled at the base.
When I turned the tube upside down and screw it from side to screw the cartridge, then do not leave gap. But I can not use it at this way, because is the hole.
Please tell me what can I do?
Thank you.

Η απάντησή του.

hi
listen me
teh burning room stays in normaly not under liquid
so there can not leak liquid out
if at you the burning room stays full with liquid,that it leaks,then you have a failure in configuration
please amke the configuration same as in my video
then nothing will full with liquid in burning room,and nothing will leak out
greetings
cetin


Εδώ τώρα, μου φαίνεται πως κάνει λίγο τον Κινέζο.
Δεν έκανα την παραμικρή αλλαγή στο setup του ατμοποιητή. Όπως το έστειλε, έτσι το άφησα.
Ωστόσο, κατόπιν πολλών προτροπών του Γιάννη (VRS) και πριν διαβάσω την απάντηση του Cetin, προμηθεύτηκα φίλτρο ενυδρείου και αντικατέστησα αυτό του Cetin με την υποψία πως πιθανόν είναι αραιό και άρα δεν συγγκρατεί το υγρό με αποτέλεσμα να πλημμυρίζει ο σωλήνας και άρα να υπάρχει διαρροή. (αυτό δηλαδή που και ο Cetin απάντησε)

Πάντως η αλήθεια είναι πως ακόμη δεν έχω παρατηρήσει διαρροή. Αν και δεν είμαι τόσο αισιόδοξος πως αυτό έφταιγε τελικά.

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1372 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 23:15 »
"προμηθεύτηκα φίλτρο ενυδρείου και αντικατέστησα αυτό του Cetin με την υποψία πως πιθανόν είναι αραιό και άρα δεν συγγκρατεί το υγρό με αποτέλεσμα να πλημμυρίζει ο σωλήνας και άρα να υπάρχει διαρροή. (αυτό δηλαδή που και ο Cetin απάντησε)"

Φίλε parpen όσο και προσεκτικός να είσαι στην τροφοδοσία του φίλτρου,κάποια στιγμή θα δημιουργηθούν σταγονίδια στο εσωτερικό του ατομάιζερ (τοιχώματα σωλήνα και συνεπώς λόγω βαρύτητας στη βάση) :yes:
οπότε αν ο σωλήνας δεν τερματίζει σωστά στη βάση έτσι ώστε να σφραγίσει,θα έχεις διαρροή :yes:
το λέω γιατί στο διάστημα που τον έχω στην κατοχή μου, έχω δοκιμάσει τα πάντα μπας και κάνω εγώ κάποιο λάθος :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος proxenos

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1373 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 23:29 »
στους προβληματικους Α2 με διαροη να βαζετε και εμενα μεσα
το προβλημα το ελυσα με τον εξης τροπο
οταν φτιαχνω αντισταση γυριζω μια μονη ακρη απο το φυτιλι και την σφηνωνω αναμεσα στις δυο βιδες που σφιγγουν το συρμα της αντιστασης
ετσι ωστε το φυτιλι να ακουμπα στον πατο του ατμοποιητη
με αυτο τον τροπο μαζευει οτι υγρα περισευουν και δεν ξαναειχα διαροες
 

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1374 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 00:38 »
Αυτό που λες,Proxenos,μου φαίνεται απ τη μια λογικό και απ την άλλη πως κάποιο λάθος κάνεις στο σετάρισμα,ή μπορεί να είναι ελλατωματικό το φίλτρο του α2. :hmmm:
Γιατί το να μαζεύει υγρό στο πάτο σημαίνει πως υπερτροφοδωτεί το φίλτρο με υγρό τον ατμοποιητή.Έτσι πιστεύω.
Το ίδιο σκέφτηκα και για τον Parpen εφόσον αλλάζοντας φίλτρο δεν έχει πλέον διαρροές.Υπομονή και πες μας αν τελικά το λύθηκε το πρόβλημα Parpen.Γιατί αν ναι τότε έφταιγαν τα φίλτρα που δίνει μαζί με α2 και θα πρέπει ίσως να του το πούμε μήπως και είναι ελλατωματική η παρτίδα που διαθέτει.

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1375 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 00:44 »
..παίδες νομίζω ότι δεν είναι θέμα υπερτροφοδοσίας,απλά κάποιοι υδρατμοί που παράγονται υγροποιούνται μετά από χρήση, που ποικίλει για τον καθένα, και αν δεν στεγανοποιεί σωστά το δέσιμο κορμού-βάσης βρίσκουν το δρόμο από το σπείρωμα :(
και μην ξεχνάμε ότι αν αφαιρέσεις τον σωλήνα και τροφοδοτήσεις με τάση  την αντίσταση θα δεις ότι πετάγονται σταγονίδια κατά την διάρκεια της ατμοποίησης (ακούς  και χαρακτηριστικό ήχο-σκάσιμο)


steamboy ο χρόνος θα δείξει :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 00:55 από tiftiants »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1376 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 00:49 »
Δηλαδή το πρόβλημα είναι στο σπείρωμα σώματος(burning room :)) ) και βάσης? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1377 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 00:53 »
Όχι, τελικά δεν υπήρξε αποτέλεσμα. Ξεκίνησα φτιάχνοντας αρκετά πυκνό φίλτρο και αραίωνα μέχρι να έχει σωστή απόδοση. Όταν πέτυχα σωστή απόδοση, οι διαρροές εμφανίστηκαν και πάλι. Είχαν προσωρινά εξαφανιστεί, γιατί δεν υπήρχε σωστή τροφοδοσία του φιτιλιού. (ερχόταν καμένο δηλαδή σχετικά εύκολα)

Το πρόβλημα είναι σίγουρα αυτό που περιγράφει ο Tiftiants. Αύριο πηγαίνω μηχανουργείο. Ελπίζω σε λύση.

Ερώτηση :αν συμβεί το μοιραίο, κανένας σωλήνας περίσσιος υπάρχει??


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1378 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 00:58 »
Aν πας τελικά μηχανουργείο η λύση είναι πιο απλή,Parpen.Γυρίζεις το σώμα ανάποδα και κάνεις τρύπα αντίθετα απ τη σεταρισμένη αντίσταση(να βλέπει ανάμεσα απ τη κορυφή στις δυο βίδες) και κλείνεις την παλιά τρύπα.Το ίδιο ισχύει και για τον Tiftians.
Ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ. :hmmm:
Περισεβούμενο και έτοιμο σώμα υπάρχει από μένα αλλά είναι "ταγμένο" στον Τiftians.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 18, 2011, 12:34

Εφόσον το πάνω μέρος του σώματος όταν βιδωθεί στη βάση κλείνει στεγανά και σωστά,τον αφήνετε έτσι κάνοντας μια αντίστηχη τρύπα στο κάτω μέρος προς τη βάση όπως ήταν και η άλλη και την παλιά την κλείνετε.Αλλά αν φταίει το σπείρωμα μπορεί και να μην είναι θέμα σπειρώματος απ το σώμα αλλά του σπειρώματος απ την βάση,το έχετε σκεφτεί κ αυτό?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 12:34 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1379 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:03 »
Περισεβούμενο και έτοιμο σώμα υπάρχει από μένα αλλά είναι "ταγμένο" στον Τiftians.

Το δοκιμάζω και αν δεν βρώ λύση,φεύγει για parpen με τις ευλογείες βέβαια του steamboy  :respect:
έχω και γω να σου στείλω αλλά είναι ήδη τρυπημένος :bye:

..το έχω δοκιμάσει και το upside down όπως το περιγράφει ο steamboy... :nope: :nope: :nope:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538468 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238870 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12