vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

207 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, TasMan, aalex

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #855 στις: Ιουλίου 22, 2011, 23:44 »


υπάρχει κανείς που να το δουλευει με πλέγμα ;;
Aν μιλας για τον απλο Α2 ξεχνα το πλεγμα.Οποιος πει οτι τον δουλευει ετσι για πολυ καιρο  :tongue_smilie: :tongue_move_02:
Γειά σου max.

Το πλέγμα πρέπει να πυρακτωθεί 3-4 φορές σε γκαζάκι γι αρκετά λεπτά και ενδιάμεσα να το βουτάς σε νερό.

Δεν γίνεται με αναπτήρα.
Και με φλογιστρο να καει και να το πνιγεις  στο νερο το αποτελεσμα θα ειναι τραγικο.
Οχι μονο απο θεμα βραχυκυκλωματος αλλα απο γευση-ατμο-χτυπημα και γενικα ο καλυτερος για μενα ατμο μεχρι τωρα μεταμορφωνεται στον χειροτερο :yes:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #856 στις: Ιουλίου 23, 2011, 00:09 »
ναι μιλάω για τον απλό α2 παιδιά.

τες πα θα δοκιμάσω και με φιτίλι από καρτο ce2r4 που μου μειναν και θα πω εντυπωσεις.
για την ωρα το πλέγμα πάει στην άκρη.

ευχαριστω για τις express/expert  απαντήσεις

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #857 στις: Ιουλίου 23, 2011, 00:13 »
Θα σου πρότεινα να πάει το πλέγμα για πάντα στην άκρη.όχι τπτ για να σου μείνει καμιά μπαταριά ζωντανη :yes:
Το φιτιλι του cetin δεν σου εκανε και δοκιμαζεις του cr2?

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #858 στις: Ιουλίου 23, 2011, 00:16 »
Θα σου πρότεινα να πάει το πλέγμα για πάντα στην άκρη.όχι τπτ για να σου μείνει καμιά μπαταριά ζωντανη :yes:
Το φιτιλι του cetin δεν σου εκανε και δοκιμαζεις του cr2?

παόκι θέλω να δοκιμάσω και το άλλο γιατί του cetin μέσα σε μια ώρα έχει γίνει γίνει μη πω τι .λες και έχω ψήσει πανσέτες και από τα λίπη έχει καρβουνιάσει απίστευτα.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #859 στις: Ιουλίου 23, 2011, 00:24 »
max να ξεκαθαρίσουμε κάτι.
Αν νομίζεις ότι η κατάσταση αυτή που βλέπεις είναι μόνο στον Α2 πες το μου :lotpot: :lotpot:
Ειδες τι καλο εχει ο Α2...........βλεπεις ;)

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #860 στις: Ιουλίου 23, 2011, 00:36 »
max να ξεκαθαρίσουμε κάτι.
Αν νομίζεις ότι η κατάσταση αυτή που βλέπεις είναι μόνο στον Α2 πες το μου :lotpot: :lotpot:
Ειδες τι καλο εχει ο Α2...........βλεπεις ;)

δεν έχεις άδικο.τα καλά του είναι πολύ περισσότερα από τα κακά.
βασικά΄το μόνο κακό είναι αυτό το μαύρισμα και μάλλον είναι το μόνο κοινό που βρίσκω με όλους τους υπόλοιπους άτμο γιατί σε όλα τα άλλα τους προσπερνάει για πλάκα.
κι όλα αυτά χωρίς να έχω ασχοληθεί και πολύ.3η αντίσταση είναι που έχω φτιάξει και έχω πιασει τα στανταρ ενός πολύ καλού κοινού άτμοποιητή.στις επόμενες σίγουρα θα τον κάνω καλύτερο.
 

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #861 στις: Ιουλίου 23, 2011, 01:15 »
Λόγο ταλαιπωρημένου και πλέον χαλασμένου επιστομίου στον Α2, είπα να δοκιμάσω σήμερα την τύχη μου με τον Α2Τ. Δεν νομίζω οτι μπορεί να γίνει σύγκριση. Περιμένω πώς και πως τα καινούρια μου επιστόμια, και μέχρι τότε, 510 OPW. O tank έχασε κάθε ελπίδα με μένα τουλάχιστον...

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #862 στις: Ιουλίου 23, 2011, 01:26 »
Λόγο ταλαιπωρημένου και πλέον χαλασμένου επιστομίου στον Α2, είπα να δοκιμάσω σήμερα την τύχη μου με τον Α2Τ. Δεν νομίζω οτι μπορεί να γίνει σύγκριση. Περιμένω πώς και πως τα καινούρια μου επιστόμια, και μέχρι τότε, 510 OPW. O tank έχασε κάθε ελπίδα με μένα τουλάχιστον...

Δοκίμασες το setup που έδωσα λίγο πιο πάνω;

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #863 στις: Ιουλίου 23, 2011, 01:40 »
Δοκίμασες το setup που έδωσα λίγο πιο πάνω;
Όχι Κώστα, θα το δοκιμάσω αν είναι. Από διαρροές πως πας? Εμένα έχει από καμιά φορά...

Επίσης δεν έχω και πλέγμα 325, έχω μόνο αυτό που φορούσε και το ανταλλακτικό που έστειλε ο Τσέτιν...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 23, 2011, 01:47 από cobolt »

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #864 στις: Ιουλίου 23, 2011, 01:54 »
Όχι Κώστα, θα το δοκιμάσω αν είναι. Από διαρροές πως πας? Εμένα έχει από καμιά φορά...

Δοκίμασέ το αξίζει το κόπο.

βάλε καρφάκι και στο μονό φιτίλι στο πλέγμα και κάντο σφιχτό (με το καρφάκι μέσα) και μετα το βγάζεις. Άφησε και λίγο περισσότερο φιτίλι από κάτω να ακουμπάει την αντίσταση (2mm).

διαρροές έχω αλλά όχι πολύ ενοχλητικές, από κάτω (510)

Πιστεύω ότι θα στρώσουν με τη χρήση επειδή είχα και με τον δεύτερο Α2 SS απλό που πήρα και σταμάτησαν.

Πάντως με ενδιαφέρει αν δοκιμάσεις το setup να μου πεις σχόλια ανεξάρτητα αν είναι θετικά ή αρνητικά.

Οι σπείρες 3+2μισές (τις μετράω 5) όσο πιο κοντά μπορείς η μία με την άλλη.

το φιτίλι να καλύπτει τα κεφαλάκια από τις βίδες σε μάκρος.

Thanks.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 23, 2011, 02:08 από kkostas »

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #865 στις: Ιουλίου 23, 2011, 02:44 »
Δοκίμασέ το αξίζει το κόπο.

βάλε καρφάκι και στο μονό φιτίλι στο πλέγμα και κάντο σφιχτό (με το καρφάκι μέσα) και μετα το βγάζεις. Άφησε και λίγο περισσότερο φιτίλι από κάτω να ακουμπάει την αντίσταση (2mm).

διαρροές έχω αλλά όχι πολύ ενοχλητικές, από κάτω (510)

Πιστεύω ότι θα στρώσουν με τη χρήση επειδή είχα και με τον δεύτερο Α2 SS απλό που πήρα και σταμάτησαν.

Πάντως με ενδιαφέρει αν δοκιμάσεις το setup να μου πεις σχόλια ανεξάρτητα αν είναι θετικά ή αρνητικά.

Οι σπείρες 3+2μισές (τις μετράω 5) όσο πιο κοντά μπορείς η μία με την άλλη.

το φιτίλι να καλύπτει τα κεφαλάκια από τις βίδες σε μάκρος.

Thanks.
Έτοιμος. Λοιπόν, 3 πλήρεις περιστροφές γύρω από το φιτίλι + 2 μισές. Μέσα στο πλέγμα έβαλα μονό φιτίλι και το καρφί και το έστριψα. Κάθεται κάπως καλύτερα μέσα στο μεταλλικό τσουνί και δεν βγαίνει μαζί με την αμπούλα όταν την αφαιρώ. Επίσης άφησα περίπου 3 χιλιοστά γυμνό φιτίλι από κάτω. Πότισα και τα δυό στεγνά μέρη και κάρφωσα την αμπούλα.

Υγρό PG 24άρι. Έχω αύξηση στην παραγωγή ατμού και έντονη αλλά ίσως λίγο αλλοιωμένη γεύση. Σε απανωτές και μακρόσυρτες, κάποιες φορές πάσχει στην τροφοδοσία αλλά δεν στεγνώνει για να δώσει καμένο. Νομίζω πως χρειάζεται μια στροφή ακόμα η αντίσταση για να έχεις καλύτερη απόδοση (δεν έχω πρόχειρο πολύμετρο για να μετρήσω την αντίσταση).

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #866 στις: Ιουλίου 23, 2011, 08:47 »
Έτοιμος. Λοιπόν, 3 πλήρεις περιστροφές γύρω από το φιτίλι + 2 μισές. Μέσα στο πλέγμα έβαλα μονό φιτίλι και το καρφί και το έστριψα. Κάθεται κάπως καλύτερα μέσα στο μεταλλικό τσουνί και δεν βγαίνει μαζί με την αμπούλα όταν την αφαιρώ. Επίσης άφησα περίπου 3 χιλιοστά γυμνό φιτίλι από κάτω. Πότισα και τα δυό στεγνά μέρη και κάρφωσα την αμπούλα.

Υγρό PG 24άρι. Έχω αύξηση στην παραγωγή ατμού και έντονη αλλά ίσως λίγο αλλοιωμένη γεύση. Σε απανωτές και μακρόσυρτες, κάποιες φορές πάσχει στην τροφοδοσία αλλά δεν στεγνώνει για να δώσει καμένο. Νομίζω πως χρειάζεται μια στροφή ακόμα η αντίσταση για να έχεις καλύτερη απόδοση (δεν έχω πρόχειρο πολύμετρο για να μετρήσω την αντίσταση).

Οκ.
Θέλει και λίγο χρόνο για να στρώσει. Άστο μέχρι  αύριο έτσι. Και θα δούμε.

Επίσης αν έχεις λεπτό φιτίλι (ανάλογα από την παρτίδα του Cetin) μπορείς να δοκιμάσεις στην αντίσταση 5Σ/3φ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 23, 2011, 09:05 από kkostas »

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #867 στις: Ιουλίου 23, 2011, 18:37 »
ερώτηση προς τους εμπειρότερους του α2.

έχω τώρα 3φ με 4 σπέιρες,μπόλικος ατμός ,γεματη γεύση αλλά θα περίμενα περισσότερο χτύπημα με 18αρι υγρό.

τι να πειράξω; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #868 στις: Ιουλίου 23, 2011, 18:53 »
Bulli A2 double atomizer 2X 3Φ 6σπ  1Ω 3,7Α με IMR 3,7V 13,69W

Tόνοι καλού και πυκνού ατμού!!!!

Τρελά ντουμάνια!!!!

Μετά από αυτό όλα τα άλλα είναι ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΕΣ

Η εικόνα είναι από τον Κώστα   

Σήμερα  το έκανα   και εγώ  αυτό.  Διπλή αντίσταση και φυτίλι.    ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ   :yahoo: :yahoo:. Ρε  τι έχανα  τόσο καιρό και τον είχα  με μια  αντίσταση? Φοβερό αποτέλεσμα  τρελό κτύπημα  , ατμός  και φοβερή γεύση.  Δεν το περίμενα  αυτο στα 3,7 βολτ , αντίσταση  1,5 και στις  δυο, 3 στροφες.   Τελικά  BULLY ,  THE KING  OF THE  ATOM.  :sign_trelaaa:   Στα  6 και στα  7,4 βολτ  τι παραπάνω  θα κάνει ?

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #869 στις: Ιουλίου 23, 2011, 19:00 »
Εγώ ρε παιδιά ψιλοδυσκολεύομαι με τις δυο αντιστασεις...
Μία δοκιμη - προσπάθεια έκανα βασικά και συναντούσα πρόβλημα στο τύλιγμα των αντιστάσεων στις βίδες...
Μπλεκόταν το σύρμα της μίας με το σύρμα της άλλης...
Θα ξαναδοκιμάσω βέβαια...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9106 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538452 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12