vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

255 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Milarepa, Tem, giorgosp

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #780 στις: Ιουλίου 17, 2011, 15:18 »
Τεο καποια στιγμη νομιζα πως ηταν η ιδεα μου για το φιτιλι του cetin.
Oταν ειχα παρει τον Α1 το φιτιλι που τον συνόδευε ηταν πολυ  ευαισθητο σε σημειο που εσπαζε.
Πριν ενα μηνα πηρα 20 μετρα απο τον cetin και το συγκεκριμενο οχι μονο δεν σπαει αλλα και δεν μου μαυριζει(καιγεται) ακομα και στα 5 βολτ.
Οταν το ταμποναρω με ενα χαρτι επανερχεται στο χρωμα του λιγο προς το μπεζ :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #781 στις: Ιουλίου 17, 2011, 15:47 »
Δεν ήθελα Link και για τα 3 αλλά για αυτό που παρέλαβες από Κίνα...το οποίο όπως λες αν και φαινομενικά το ίδιο με Cetin,  είναι καλύτερο...
Αυτό είναι αλλά δεν πωλείται δυστυχώς λιανική. Μόνο χοντρική.  50$ το κιλό (1600μ/κιλο) με ελάχιστη παραγγελία τα 5 κιλά και μεταφορικά καμιά κατοσταριά δολάρια (αν θυμάμαι καλά). Σύνολο περίπου 350$ (+ δασμοί, τελωνεία, έμβασμα κλπ).
http://www.glassfiber-fabric.cn/Silica_sewing_thread-14777.htm
Αν κοιτάξεις παλαιότερα posts του thread θα το βρεις κάπου.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:42
Τεο καποια στιγμη νομιζα πως ηταν η ιδεα μου για το φιτιλι του cetin.
Oταν ειχα παρει τον Α1 το φιτιλι που τον συνόδευε ηταν πολυ  ευαισθητο σε σημειο που εσπαζε.
Πριν ενα μηνα πηρα 20 μετρα απο τον cetin και το συγκεκριμενο οχι μονο δεν σπαει αλλα και δεν μου μαυριζει(καιγεται) ακομα και στα 5 βολτ.
Οταν το ταμποναρω με ενα χαρτι επανερχεται στο χρωμα του λιγο προς το μπεζ :dontknow:
Όχι δεν είναι ιδέα σου.
Εχω κομμάτι και απο το αρχικό του και απο το τωρινό. Αλλά αντιθέτως εγώ θεωρώ το παλαιότερο (ναι, κοβόταν πιο εύκολα) πιο αποδοτικό. Το κινέζικο δείγμα που μου έστειλαν όμως δεν παίζεται. Είναι το καλύτερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:42 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #782 στις: Ιουλίου 17, 2011, 15:57 »
Αρα εφοσον του cetin κοβετε (και αυτο που εχω εγω. Για την νεα παραλαβη θα ενημερωσω) σημαινει οτι δεν κανει για ραψιμο (οπως γραφει στο κινεζικο) μιας και απαιτειτε ανθεκτικοτητα. Αρα ποιος ο πραγματικος προορισμος του ;

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #783 στις: Ιουλίου 17, 2011, 16:02 »
Αρα εφοσον του cetin κοβετε (και αυτο που εχω εγω. Για την νεα παραλαβη θα ενημερωσω) σημαινει οτι δεν κανει για ραψιμο (οπως γραφει στο κινεζικο) μιας και απαιτειτε ανθεκτικοτητα. Αρα ποιος ο πραγματικος προορισμος του ;
Κόβεται όπως το πιέζουμε εμείς όταν το τυλίγουμε εγκάρσια με το σύρμα που είναι σα μαχαίρι. Αλλιώς στη έλξη δε φαίνεται να έχει πρόβλημα. Εξάλλου δεν είναι μόνο η αντοχή του αυτή αλλά και η πυρίμαχη ιδιότητα του που το κάνουν χρήσιμο στο ράψιμο.   

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #784 στις: Ιουλίου 17, 2011, 16:07 »
Κόβεται όπως το πιέζουμε εμείς όταν το τυλίγουμε εγκάρσια με το σύρμα που είναι σα μαχαίρι. Αλλιώς στη έλξη δε φαίνεται να έχει πρόβλημα. Εξάλλου δεν είναι μόνο η αντοχή του αυτή αλλά και η πυρίμαχη ιδιότητα του που το κάνουν χρήσιμο στο ράψιμο.


Αυτο που εχω εγω φιλε μου κοβετε για πλακα σε ελξη. Γι'αυτο ρωτησα. Τωρα αν ο cetin εχει κυκλοφορησει τοσα διαφορετικα φιτιλια αυτο δεν το ξερω  :dontknow: . Για να καταλαβεις τι εννοω δεν χρησιμοποιω ποτε ψαλιδι  :yes: .

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #785 στις: Ιουλίου 17, 2011, 16:18 »
Για αποδοτικότητα του  παλιού δεν ξέρω γιατι ο Α1 ήταν για κλάματα  :))
Δεν είπα τίποτα για Α1.
Είπα για το φιτίλι που είχε ο Α2 όταν τον είχα πρωτοπάρει τον Γενάρη.
Πιθανά να ήταν το ίδιο φιτίλι που έβαζε και στους Α1.
Τεσπα . Αυτό που θέλω να τονίσω είναι οτι και ο Τσετιν απο Κίνα πρέπει να αγοράζει και ανάλογα απο ποιόν προμηθευτή παίρνει ή ακόμα και απο τον ίδιο να παίρνει, η ποιότητα "παίζει" ανάλογα με την παρτίδα.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:42

Αυτο που εχω εγω φιλε μου κοβετε για πλακα σε ελξη. Γι'αυτο ρωτησα. Τωρα αν ο cetin εχει κυκλοφορησει τοσα διαφορετικα φιτιλια αυτο δεν το ξερω  :dontknow: . Για να καταλαβεις τι εννοω δεν χρησιμοποιω ποτε ψαλιδι  :yes: .
No comment!!  :dontknow:
 :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:42 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #786 στις: Ιουλίου 17, 2011, 16:26 »
Δεν είπα τίποτα για Α1.
Είπα για το φιτίλι που είχε ο Α2 όταν τον είχα πρωτοπάρει τον Γενάρη.
Πιθανά να ήταν το ίδιο φιτίλι που έβαζε και στους Α1.
Τεσπα . Αυτό που θέλω να τονίσω είναι οτι και ο Τσετιν απο Κίνα πρέπει να αγοράζει και ανάλογα απο ποιόν προμηθευτή παίρνει ή ακόμα και απο τον ίδιο να παίρνει, η ποιότητα "παίζει" ανάλογα με την παρτίδα.
To ιδιο πραγμα λεμε σχεδον  :))
Το φιτιλι που ειχα παραλαβει με τον Α1 δεν εχει καμια σχεση με το φιτιλι που μου ηρθε με τον Α2 που πηρα μετα απο σενα :yes:
Παντως εχω την εντυπωση οτι και o cetin ψαχνεται σαν εμας για καλυτερο φιτιλι :yes:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #787 στις: Ιουλίου 17, 2011, 19:00 »
Το ξέρω  .   1   μέρα  ασχολήθηκα  βρήκα  τι ήθελα  και τέλος  .    Είναι  ο  καλύτερος τόσο σε  ευκολία  ρυθμίσεων   όσο  και  σε απόδοση ,   κατά  την   ταπεινή  μου γνώμη.  :respect:     

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:42
Εεεεεεεεεπππ !!! Πιπερι  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Γιατί δεν  κάνει να το λέω?  8) :)


Εγώ  εβαλα  να  δοκιμάσω αντι φίλτρο ενυδρείου   το υλικό που μοιάζει με σφουγγάρι  και το βάζουν για  ηχομόνωση στα  studio   το έχω μια μέρα   και πάει καλά
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:42 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #788 στις: Ιουλίου 17, 2011, 20:16 »
Σου την είπα συνονόματε και ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες γιατί όταν είδα εκείνο που έγραψες γέμισα εξανθήματα  :laugh1: :laugh1: απο την άποψη οτι τον Α2 τον εχω 4 μήνες περίπου και έδωσα 100 ευρω στο σύνολο.
ΑΛΛΑ έχω απόθεμα για άλλους 12-15 μήνες για να έχω πάντα έναν καινούργιο απροβλημάτιστο ατμοποιητη  ;)
Αξιζει ο κοπος αν και οι καιροι ειναι δυσκολοι  :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #789 στις: Ιουλίου 17, 2011, 20:21 »
Σου την είπα συνονόματε και ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες γιατί όταν είδα εκείνο που έγραψες γέμισα εξανθήματα  :laugh1: :laugh1: απο την άποψη οτι τον Α2 τον εχω 4 μήνες περίπου και έδωσα 100 ευρω στο σύνολο.
ΑΛΛΑ έχω απόθεμα για άλλους 12-15 μήνες για να έχω πάντα έναν καινούργιο απροβλημάτιστο ατμοποιητη  ;)
Αξιζει ο κοπος αν και οι καιροι ειναι δυσκολοι  :yes: :thumpup:

Οχι,φιλε μου,δε παρεξηγηθηκα  :thumpup:
Αυτο αφου αξιζει οπως βλεπω κ διαβαζω θα το δοκιμασω!  ;)
Να σε ρωτησω κατι,που αναλιεται βεβαια κ εδω πολυ,εσυ περνεις απ αυτον το Γερμανο φυτιλι κ συρμα?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #790 στις: Ιουλίου 17, 2011, 20:24 »
Φιτιλι πηρα απο τον cetin το γερμανικο δηλαδη 20 μετρα και το 0,16 συρμα για αντισταση απο e-bay αλλα 20 μετρα.
Το προβλημα αν θεωρειται προβλημα ειναι στο φιτιλι. ;)

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #791 στις: Ιουλίου 17, 2011, 20:49 »
Φυτίλι  είχα  βάλει  από   του  Θανάση   στον  τανκ   και δούλευε  μια  χαρά.  Τώρα  έχω  9 μέτρα  το  ίδιο (σαν του Θανάση)   που πήρα από Αμερική  στο  1/2 της  τιμής  του  τσετιν

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #792 στις: Ιουλίου 17, 2011, 22:03 »
ρε παιδια να ρωτήσω κάτι; τώρα που υπάρχουν A2, A2-T, Iatty, τι θα προτείνατε;;; νομίζω πως λίγο πολύ έχει απαντηθεί η ερώτηση μου, αλλά θα ήθελα κυρίως τους λόγους.. ειδικά από εσάς που έχετε δοκιμάσει και τους 3 ή εστω Α2 και ιαττυ

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 22, 2011, 18:10
εσύ gab αν επιτρέπεται γιατί προτιμησεσ τον Α2;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 18:10 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #793 στις: Ιουλίου 17, 2011, 22:22 »
εσύ gab αν επιτρέπεται γιατί προτιμησεσ τον Α2;

Καταρχάς έψαχνα κάτι που θα με απάλλασσε από τις συνεχείς παραγγελίες ατμοποιητών, από τις διαρροές, από τα καμμένα, και το συνεχές κόστος...
Για κάτι αθάνατο που θα μπορείς μόνος σου να κανονίζεις την απόδοση και να έχεις το περιθώριο γρήγορων διορθωτικών κινήσεων...
Πριν τα βαριόμουνα αυτά αλλά πλέον το να φτιάχνεις μόνος σου την αντίσταση και το φυτίλι κατάλαβα οτι σου δίνει μία ικανοποίηση επι πλέον για το αποτέλεσμα...

Συγκεκριμένα κατέληξα στο Α2 για τους κάτωθι λόγους
Μέγεθος - απόδοση - ευκολία.

Αποσυνδεδεμένος sakiscr

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #794 στις: Ιουλίου 18, 2011, 18:50 »
μια ερώτηση παιδιά. ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα full package bulli με A2 ατμοποιητή, γνωρίζει κανείς διαστάσεις του basic και elite σύνολο με τον Α2 πάνω; ευχαριστώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238852 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12