vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, babis1993, Milarepa, dkostas, gama, paiktaras, GeorgeGTS, ZoeM, Jorge

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #540 στις: Ιουνίου 14, 2011, 13:10 »
1) Ένα μέιλ στον Τσετίν που να εκθέτει το πρόβλημα και πιθανά να σας τον αντικαταστήσει. Αν πληρώσετε και τη διαφορά μπορεί να στείλει inox. Δεν ξέρω όμως αν και ο inox έχει το ίδιο πρόβλημα.
2) Σκέφτηκα το εξής: Να ανοιχτεί και μια δεύτερη τρύπα (όσο γίνεται μικρότερη) σε τέτοιο σημείο ούτως ώστε όπως και να βιδωθεί το κάλυμμα, τουλάχιστον μία απο τις δύο τρύπες να πέφτει κοντά ή μπροστά απο την αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #541 στις: Ιουνίου 14, 2011, 13:24 »
Μια ιδέα σε όσους πιάνουν τα χέρια τους και έχουν και εργαλεία.
Μπορεί να γίνει ένα δαχτυλίδι στο ύψος της αντίστασης το οποίο θα περιστρέφεται έτσι ώστε πάντα να κεντράρεται η τρύπα με την αντίσταση?

Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #542 στις: Ιουνίου 16, 2011, 15:08 »
Παιδιά έχω τον ατσάλινο 1 μήνα και κάτι. Τον σφίγγω αρκετά και δεν έχω κανένα πρόβλημα ως τώρα. Απο δώ και πέρα όμως θα το αποφεύγω! Επίσης έχω κάνει άπειρους συνδυασμούς με αντιστάσεις, φυτίλια και πλέγματα. Οι θερμοκρασίες πάνε κι έρχονται.... Το σιλικονάτο δακτυλίδι του θετικού πόλου εκεί που βιδώνουμε το σύρμα το έχω κάψει... Κακό και απο άποψη υγείας αυτό.. Για να μην το καίω αλλά και για να μην βραχυκυκώνω την αντίσταση, δουλεύω στα 3,7v και κάνω 4 σπείρες με 16 άρι στρίβωντας πάνω σε καρφίτσα και όχι στο καρφάκι τοy Centin. Επίσης την τοποθετώ μπροστά στην τρύπα και τυλίγω τα άκρα αντίθετα από το στρίψιμο των βιδών, για να απομακρύνω την αντίσταση απο το δακτυλίδι και να μην το καίω. Αν το κάνετε στην πράξη θα το δείτε καλύτερα.. Επίσης πήρα τηλέφωνο τον Centin και του ΄πα το πρόβλημα... Συμφωνήσαμε ότι σε επόμενη παραγγελία για νήμα πχ θα μου στήλει καμιά δεκαριά δακτυλιδάκια και δεν θέλει χρήματα για την αγορά τους... Ενοήτε ότι του είπα να του τα πληρώσω αλλά δεν θέλει.  Ακόμα κι έτσι για εμένα πααμένει ο κορυφαίος ατμποιτής... Τώρα αν μου χαλάσουν τα πάσα... θα φρικάρω σίγουρα!  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:   

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #543 στις: Ιουνίου 16, 2011, 21:52 »
Παιδιά έχω τον ατσάλινο 1 μήνα και κάτι. Τον σφίγγω αρκετά και δεν έχω κανένα πρόβλημα ως τώρα. Απο δώ και πέρα όμως θα το αποφεύγω! Επίσης έχω κάνει άπειρους συνδυασμούς με αντιστάσεις, φυτίλια και πλέγματα. Οι θερμοκρασίες πάνε κι έρχονται.... Το σιλικονάτο δακτυλίδι του θετικού πόλου εκεί που βιδώνουμε το σύρμα το έχω κάψει... Κακό και απο άποψη υγείας αυτό.. Για να μην το καίω αλλά και για να μην βραχυκυκώνω την αντίσταση, δουλεύω στα 3,7v και κάνω 4 σπείρες με 16 άρι στρίβωντας πάνω σε καρφίτσα και όχι στο καρφάκι τοy Centin. Επίσης την τοποθετώ μπροστά στην τρύπα και τυλίγω τα άκρα αντίθετα από το στρίψιμο των βιδών, για να απομακρύνω την αντίσταση απο το δακτυλίδι και να μην το καίω. Αν το κάνετε στην πράξη θα το δείτε καλύτερα.. Επίσης πήρα τηλέφωνο τον Centin και του ΄πα το πρόβλημα... Συμφωνήσαμε ότι σε επόμενη παραγγελία για νήμα πχ θα μου στήλει καμιά δεκαριά δακτυλιδάκια και δεν θέλει χρήματα για την αγορά τους... Ενοήτε ότι του είπα να του τα πληρώσω αλλά δεν θέλει.  Ακόμα κι έτσι για εμένα πααμένει ο κορυφαίος ατμποιτής... Τώρα αν μου χαλάσουν τα πάσα... θα φρικάρω σίγουρα!  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Πολύ καλό που θα σου στείλει τα (σιλικονούχα?) δακτυλιδάκια! Θέλω κι εγώ γιατί και το δικό μου φυσικά έχει μαυρίσει-καεί. Πως αλλάζει όμως? Φαντάζομαι ότι πρέπει να ανοίξεις τον Α2 απο κάτω για να μπορέσεις να βγάλεις τον πόλο. Χμμ :hmmm:

Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #544 στις: Ιουνίου 16, 2011, 22:03 »
Παράθεση
Φαντάζομαι ότι πρέπει να ανοίξεις τον Α2 απο κάτω για να μπορέσεις να βγάλεις τον πόλο. Χμμ :hmmm:
Μπα.... όπως είναι φαντάζομαι τον τραβάς και βγαίνει (κουμπωτά). σίγουρα απο κάτω θα είναι κολημένο το καλώδιο του θετικού με καλάι. Θα θέλει προσοχή μην το κόψεις απο την βάση γιατί τότε θα πρέπει να το κολήσεις και εκεί...

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:26
Ίσως μπορούμε να του ζητήσουμε να μας στήλει κάμποσα.... Αν παραλάβω κανονίζουμε και σου στέλνω...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:26 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #545 στις: Ιουνίου 16, 2011, 22:09 »
Ίσως μπορούμε να του ζητήσουμε να μας στήλει κάμποσα.... Αν παραλάβω κανονίζουμε και σου στέλνω...
Ωραίος! Ευχαριστώ για την προσφορά. Μάλλον θα την τιμήσω. Βάλε 1-2 ακόμα αφού όμως σιγουρευτείς ότι βγαίνει κουμπωτά και δε θέλει άνοιγμα γιατί απο κάτω δεν τον πειράζω.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #546 στις: Ιουνίου 16, 2011, 22:25 »
Παιδια εχει αναφερθει οτι εχουμε αρκετοι προβλημα με το συγκεκριμενο και μαλιστα ειχα πει πως καποιος που ξερει αγγλικα (ειχα προτεινει στον SEB) να ρωτησει τον cetin τι μπορει να γινει. Εφοσον φιλε Geosif ηρθες σε επαφη μαζι του, πεστου οτι το προβλημα εινε γενικο και τι μπορει να γινει. Εαν μπορει ας μας στειλει απλα καποια και εμεις θα τα βρουμε μεταξυ μας. Απλα να το γνωριζει και να στειλει αρκετα. Στο κατω κατω εινε δικο του το προβλημα. Γιατι οταν λες δινω κατι επωνυμο πρεπει και να το στηριζεις.
Και εδω ενα λινκ για συρμα :
http://tinypay.me/search/#q=tag:kanthal-heating-resistance-wire
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 16, 2011, 22:38 από Γιαννης vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #547 στις: Ιουνίου 17, 2011, 14:18 »
Κυριοι να παραθεσω κι εγω την δικη μου μικρη εμπιρια με τον εν-λογο ατμο. Ειχα παραγγειλει τον αλουμινενιο. Απο την μερα που τον παρελαβα, αλλαξα φιτιλι και συρμα μια φορα, οχι οτι ειχε προβλημα αλλα τρογωμουν να πειραματιστω.
Λοιπον τον εφτιαξα στα περιπου 2Ω και απο τοτε δεν χρειαστηκε να τον ξανα-ανοιξω.
Η τρυπουλα ποτε δεν "εφυγε" απο το κεντρο της. Δουλευε αψογα μεχρι που τον εδωσα.
Οπως ειπα και στον imeo ποτε δεν ειχα τα τρελα ντουμανια λογο οτι ολα τα υγρα που ατμιζω ειναι PG 80% VG 20% γιατι δεν μου αρεσει η γευση του VG. Οσο περισοτερο VG  εχεις τοσο περισοτερο ντουμανι ....λογικο ετσι....
Ντουμανι λοιπον ειχα ικανοποιητηκο θα ελεγα, ειχα ομως καλη γευση και ποτε καμμενο.
Μου φαινεται παραξενο να χανει η τρυπα το κεντρο τις κλπ. Δεν ξερω ποιο αλουμινενιο εχει ο καθενας απο εσας, εμενα ηταν απο τα τελευταια μοντελα ( τα παλια αλουμινενια δεν ειχαν λογοτυπο Bulli Smoker χαραγμενο πανω τους, ενω τα καινουργια αλουμινενια το εχουν).

Το χω ξαναπει νομιζω και το πιστευω, ο Α2 για μενα ηταν οτι καλυτερο κυκλοφορουσε στην αγορα πριν εμφανιστει ο Iatty.

Παρεπιπτόντως  μπορειτε να συνεννοιηθειτε με τον Cetin μεσω facebook για ποιο αμεσα
http://www.facebook.com/profile.php?id=1082052816
Cetin Sungur


φιλικα
Κωστας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2011, 14:30 από saxo_29 »

Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #548 στις: Ιουνίου 18, 2011, 05:27 »
Παράθεση
Άργησες να το πεις.....τώρα το έκαψα και το συν γέρνει σαν τον πύργο της Πίζας :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Δεν σε φοβάμαι εσένα..... Μάλλον το κολλητήρι είναι προέκταση του χεριού σου...  ;) Αυτά τα δακτυλιδάκια πρέπει να είναι πάμφθηνα, αλλά που τα βρήσκει κανείς.... Οκ ο Centin είπε ότι θα στήλει..... αλλά δεν γουστάρω ούτε να κάνω τον ζήτουλα ούτε να κρέμομαι από εκεί.....

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #549 στις: Ιουνίου 18, 2011, 12:22 »
Λοιπόν συνφορουμίτες/συνφορουμίτησες,
επειδή απ'ότι έχω καταλάβει, ο Α2 είναι ουσιαστικά ένας ατμοποιητής τύπου eGo με ανώτερη ποιότητα κατασκευής/απόδοσης, χωρίς τα προβλήματα διαρροών, αλλά και με δυνατότητα επισκευής,σκέφτομαι σοβαρά να προχωρήσω σε παραγγελία (το χειρουργικό κομμάτι γενικά τό'χω που λέμε).
Θα με ενθαρρύνατε ή θα με αποτρέπατε όσοι τον έχετε πάρει;
Ρωτάω γιατί βλέπω ότι έχει κάποια ζητήματα με τη σύνδεση της μπαταρίας και τα παρεμβάσματά της και ο ατμο είναι με τα βασικά του τσουμπλέκια στα 55€.
Αξίζει δλδ το μαρούλι, ή να πάρω π.χ. πέντε "τύπου Β" με τα ίδια € και να τελειώνω;;;
Ξέρω ότι δεν υπάρχει μονολεκτική και απόλυτη απάντηση, αλλά έχω εμπιστοσύνη στη γνώμη των παλιότερων του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #550 στις: Ιουνίου 18, 2011, 12:29 »

Αξίζει δλδ το μαρούλι, ή να πάρω π.χ. πέντε "τύπου Β" με τα ίδια € και να τελειώνω;;;
Ξέρω ότι δεν υπάρχει μονολεκτική και απόλυτη απάντηση, αλλά έχω εμπιστοσύνη στη γνώμη των παλιότερων του φόρουμ.
Προσωπικά θα έλεγα να πάρεις τον Α2 για να ξεφύγεις από τις κινεζοκαταστάσεις. Αν θέλεις περίμενε και για τον iAtty.

Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #551 στις: Ιουνίου 18, 2011, 13:04 »
Παράθεση
Αξίζει δλδ το μαρούλι, ή να πάρω π.χ. πέντε "τύπου Β" με τα ίδια € και να τελειώνω;;;
Ξέρω ότι δεν υπάρχει μονολεκτική και απόλυτη απάντηση, αλλά έχω εμπιστοσύνη στη γνώμη των παλιότερων του φόρουμ.
Εγώ απο τότε που απέκτησα τον Α2 δεν ξανακάπνισα. Παλαιότερα με τα προβλήματα των κλασικών 510 είχα θέμα..... Εχω ξαναπεί στο φόρουμ οτι για μένα είναι ο κορυφαίος αλλά δεν θα προτημούσα τον αλουμινένιο.. Άλλωστε αν έχω καταλάβει σωστά εκεί παρουσιάζετε το πρόβλημα με τα σπειρόματα. 

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #552 στις: Ιουνίου 18, 2011, 13:33 »
.....
Θα με ενθαρρύνατε ή θα με αποτρέπατε όσοι τον έχετε πάρει;
.....
Αξίζει δλδ το μαρούλι, ή να πάρω π.χ. πέντε "τύπου Β" με τα ίδια € και να τελειώνω;;;
Ξέρω ότι δεν υπάρχει μονολεκτική και απόλυτη απάντηση, αλλά έχω εμπιστοσύνη στη γνώμη των παλιότερων του φόρουμ.
Καλά μετά απο 69 σελίδες ακόμα δεν πείστηκες ?  :) Σχεδόν όλοι δηλώνουμε ότι μετά τον Α2 δεν χρησιμοποιήσαμε άλλον κινέζικο ατμο.
Υπάρχει μονολεκτική και απόλυτη απάντηση: ΝΑΙ, αξίζει.  ;)

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #553 στις: Ιουνίου 18, 2011, 13:38 »
Αν και παρατήρησα ότι κάποιοι κάτοχοι Α1-Α2, προέβησαν σε πωλήσεις πρόσφατα...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #554 στις: Ιουνίου 18, 2011, 13:54 »
Καμία σχέση ο Α1 με τον Α2. :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42476 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538408 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos