vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, Milarepa, Tem, giorgosp, maprix, Jorge

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #285 στις: Μαΐου 03, 2011, 23:47 »
μαλλον εννοει να βρει  ευθεια το πιπακι με τον διακοπτη αλλα βλεπω οτι το αλλαξε με στρογγυλο πιπακι η μου φαινεται ?

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #286 στις: Μαΐου 03, 2011, 23:48 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Πολύ καλό, σωστός :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Τώρα δεν έχεις θέμα, πιπάκι Α2 με διακόπτη..... μόντας, ή μπαταρίας eGo... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #287 στις: Μαΐου 04, 2011, 00:09 »
Ναι βρε συνατμιστές.... :) :)
Έφτιαξα στρογγυλό επιστόμιο, γιατί δεν μου κάθονταν πάντα βολικά το πλακέ, αναλόγως της θέσης του κουμπιού της μπαταρίας... :yes:  Τώρα...  και με κλειστά μάτια, βρίσκεις στόχο.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #288 στις: Μαΐου 04, 2011, 01:11 »
εγώ  πάντως παιδιά δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένος, δεν μου αρέσει ούτε η τζούρα ούτε και το χτύπημα , εχτές με την βοήθεια την δική σας έκανα πολλές και διάφορες αντιστάσεις αλλά δεν μου άρεσε καμιά ιδιαίτερα. εγώ ατμιζω  εδώ και 3 μήνες περίπου με τον ego mega ,vg υγρό 14mg και είμαι πολύ ευχαριστημένος σε σχέσει με τον Α2.
προσωπική μου άποψη πάντα.           

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #289 στις: Μαΐου 04, 2011, 09:26 »
@Craven
Κατ΄αρχάς σ' ευχαριστούμε για την προσπάθεια και το χρόνο σου Γιάννη.
Νόμιζα ότι δεν είχες τον Α2 για να κάνεις δοκιμές. Δεν έχει νόημα να δοκιμάσει κανένας άλλος αφού η εμπειρία σου και οι γνώσεις σου είναι εγγύηση.
Όσο μπορώ να κρίνω απο τις φωτο, το φιτίλι του Πειραιώτη , αν και λεπτότερο, φαίνεται να έχει πιο πυκνή πλέξη απο του Cetin. Λες γι αυτό να μην απορροφά καλά?
Αν μπει σε πιο πολλές στρώσεις, 3-4 φιογκάκια δηλαδή, που είναι το πρόβλημα? Κόβεται απο το σύρμα και μετά ανοίγει? ή ανοίγουν οι δυο ελεύθερες άκρες του? ή εννοείς ανοίγουν τα πολλά φιογκάκια σαν τριαντάφυλλο (αλλά αυτό γιατί να είναι πρόβλημα?)?

Κρίμα πάντως .

Το στρογγυλό επιστόμιο είναι τέλειο και λύνει ένα σημαντικό πρόβλημα. Με το GGTS μπορείς εύκολα να σχετικά ευθυγραμμίσεις το διακόπτη με  το επιστόμιο λόγω των πολλών "αρθρώσεων". Με άλλα mods όμως είναι ένα θεματάκι. Σωστός!! Έτσι έπρεπε να είναι εξ αρχής.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2011, 09:52 από marbass »

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #290 στις: Μαΐου 04, 2011, 09:29 »
Καλημερα σε ολους.
 
Χθες παρελαβα το Α2 , και ειναι καταπληκτικό. :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Δοκιμασα το Α2 ενος φίλου μου που το παρέλαβε την ίδια ημέρα,

και διαπίστωσα ότι ειναι πολύ καλό ατμιστικό εργαλείο :thumpup:

Αν του πάρεις και τον αέρα με τα συρμοτοκομποσχοίνια.... όλα καλά μετά :thumpup:

Μετανιωσα που το έβγαλα προς πώληση το Α2 μου :-\   :'( :'(

Δεν πειράζει :(  Θα κάνω υπομονή 2-3 εβδομάδες :)) :)) :))

Σήμερα το στέλνω σε φίλο του φόρουμ (κρατώ τον λόγο μου) :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Καλοάτμιστο Γιάννη :) :)

Σε λίγο θα πάω ταχυδρομείο.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #291 στις: Μαΐου 04, 2011, 09:56 »
@Craven
Κατ΄αρχάς σ' ευχαριστούμε για την προσπάθεια και το χρόνο σου Γιάννη.
Νόμιζα ότι δεν είχες τον Α2 για να κάνεις δοκιμές.

Eυχαριστώ marbass.  Δέν ήταν καθόλου κόπος, και κρίμα που δεν "έκατσε".
Τον Α2 τον απόκτησα πρόσφατα μέν, αλλά έχω εφάμιλλα προιόντα hand made,  όπου κάνω τις δοκιμές μου.. ;)

Το φιτίλι φίλε δεν έχει καμία ελπίδα.....  Το είδα και έτσι, το είδα και αλλιώς, αλλά μπά...    Δυστυχώς δεν κρατάει το καύσιμο επάνω..  ούτε κάν ποτίζει θα έλεγα, με αποτέλεσμα στο πρώτο πάτημα να πυρώνει η αντίσταση κατευθείαν...
Το μόνο θετικό είναι ότι δεν καίγεται, αλλά τι να το κάνεις..  Και επιβεβαιώθηκε ότι είναι απο πυρίτιο.
Οσο για το επιστόμιο.....   αλλο φρούτο.. :yes:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #292 στις: Μαΐου 04, 2011, 11:18 »
Αυτό πως σας φαίνεται?

αυτοί στέλνουν μόνο ΗΠΑ, το είχα τσεκάρει προ καιρού...
Αν βέβαια κάποιος επικοινωνήσει κτλ, μπορεί κι να στείλουν Ελλάδα αλλά αν δεν κάνει μια δοκιμή ο Craven με αυτό που πήρε έστω και ψιλό που είναι να ξέρουμε αν σαν υλικό ταιριάζει και δεν βγάζει πχ κακή γεύση, τότε το ρίσκο είναι μεγάλο γιατί θα έχει και κανένα 10ευρο μεταφορικά...


Craven, το φιτιλι που πηρες απο πειραιά, μοιάζει (σαν υλικό πάντα) με αυτό του cetin?

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 18, 2011, 23:15
εγώ  πάντως παιδιά δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένος, δεν μου αρέσει ούτε η τζούρα ούτε και το χτύπημα , εχτές με την βοήθεια την δική σας έκανα πολλές και διάφορες αντιστάσεις αλλά δεν μου άρεσε καμιά ιδιαίτερα. εγώ ατμιζω  εδώ και 3 μήνες περίπου με τον ego mega ,vg υγρό 14mg και είμαι πολύ ευχαριστημένος σε σχέσει με τον Α2.
προσωπική μου άποψη πάντα.           

Τσέκαρε αν η τρύπα  στο πλάι του ατμ είναι ακριβώςκάθετα στην αντίσταση και ακριβώς στο ύψος της αντίστασης. Επίσης η αποδοση είναι καλύτερη αν η αντίσταση είναι
απο την πλευρά της τρύπας και όχι απο την άλλη


Υ.Γ. ήμουν κι εγώ χρήστης eGo Mega και είναι πολύ παρεξηγημένοι ατμ. και όχι πολύ δημοφιλείς αυτό (κατα τη γνώμη μου πάντα ) τους αδικεί.
 Εχουν πολλές δυνατότητες (8 σταγόνες dripping άνετα, πολύ καλό κτύπημα) αλλά θέλουν να βρεις το κόλπο τους πρώτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 23:15 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #293 στις: Μαΐου 04, 2011, 12:04 »
panos, όπως έγραψα και πιο πάνω, το φιτίλι ειναι άκαυστο και πάρα πολύ καλό, αλλά δεν έχει απορροφητικότητα.
Ρίχνεις μια σταγόνα, και αυτή τσουλάει, σαν να την έριξες επάνω σε σύρμα..

Στην υφή, είναι πιο συμπαγές απο αυτό του Α2, αλλά είναι τόσο ψιλό όσο μια κλωστή ραψίματος σχεδόν.
Αν θες να σου στείλω να δοκιμάσεις πές μου.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #294 στις: Μαΐου 04, 2011, 12:07 »
panos, όπως έγραψα και πιο πάνω, το φιτίλι ειναι άκαυστο και πάρα πολύ καλό, αλλά δεν έχει απορροφητικότητα.
Ρίχνεις μια σταγόνα, και αυτή τσουλάει, σαν να την έριξες επάνω σε σύρμα..

Στην υφή, είναι πιο συμπαγές απο αυτό του Α2, αλλά είναι τόσο ψιλό όσο μια κλωστή ραψίματος σχεδόν.
Αν θες να σου στείλω να δοκιμάσεις πές μου.

Αν εσένα δεν σου έπαιξε, δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει σ' εμένα.

Αρχίζω και υποψιάζομαι ότι μπορεί να υπάρχουν πολλές προδιαγραφές στα σιλικονούχα.
Οπως φαίνεται υπάρχει η κλωστη (0 απορροφητικότητα) και το φιτίλι (καλή απορροφητικότητα).
Αντε να βρεί κανείς τώρα το κατάλληλο υλικό....

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #295 στις: Μαΐου 04, 2011, 12:34 »
Με τα ως τώρα δεδομένα, το φιτίλι του Cetin μοιάζει με μονόδρομο.
Ακόμα και ο Θανάσης είναι στην αναζήτηση.
Δεδομένου όμως ότι ένα καλοφτιαγμένο Α2 με το μαμίσιο φιτίλι τη βγάζει αρκετές μέρες (ας πούμε μ.ο 5) και κάθε φορά θέλεις 10cm, δεν θα χρειαστεί κάποιος πάνω απο 8-10μ το χρόνο, συμπεριλαμβανομένων των ψιλοαπωλειών. Η όλη αναζήτηση δηλαδή δεν φαίνεται να αξίζει τον κόπο (όπως ήδη κάποιος συνατμιστής είπε). Τι λέτε?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2011, 13:29 από marbass »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #296 στις: Μαΐου 04, 2011, 13:03 »
Με τα ως τώρα δεδομένα, το φιτίλι του Cetin μοιάζει με μονόδρομο.
Ακόμα και ο Θανάσης είναι στην αναζήτηση.
Δεδομένου όμως ότι ένα καλοφτιαγμένο Α2 με το μαμίσιο φιτίλι τη βγάζει αρκετές μέρες (ας πούμε μ.ο 5) και κάθε φορά θέλεις 10cm, δεν θα χρειαστεί κάποιος πάνω απο 8-10μ το χρόνο, συμπεριλαμβανομένων των ψιλοαπωλειών. Η όλη αναζήτηση δηλαδή δεν φαίνεται να αξίζει τον κόπο (όπως ήδη κάποιος συνατμιστείς είπε). Τι λέτε?
Συμφωνώ.
Το κόστος των πειραματισμών είναι μεγαλύτερο απο το κόστος 2 ετών του φιτιλιου του cetin
Σε 2 χρόνια σίγουρα θα έχουν βγεί ακόμη καλύτεροι atm ούτως ή άλλως οπότε δεν θα έχει νόημα...


Υ.Γ.
Πάντως τα μεχρι στιγμής άκαυστα (cetin και των ce2r4) έχουν πολύ διαφορετική υφή και αντοχή.
π.χ. του cetin "σκαλώνει" αν το αγγίξεις με το χέρι (σαν μικροίνες) του ce2r4 όχι, του cetin κόβεται εύκολα το αλλο όχι κτλ

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #297 στις: Μαΐου 04, 2011, 13:26 »
Πάντως τα μεχρι στιγμής άκαυστα (cetin και των ce2r4) έχουν πολύ διαφορετική υφή και αντοχή.
π.χ. του cetin "σκαλώνει" αν το αγγίξεις με το χέρι (σαν μικροίνες) του ce2r4 όχι, του cetin κόβεται εύκολα το αλλο όχι κτλ
Αν και δεν είχα ποτέ ce2r4, προκύπτει ότι μάλλον του ce2r4 πρέπει να είναι ίδιο με του Πειραιώτη αλλά με μεγαλύτερη διάμετρο.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #298 στις: Μαΐου 04, 2011, 13:41 »
Ασε που αυτό του ce2r4 μπορείς να το χρησιμοποιήσεις πολλές φορές (κρατά πολύ περισσότερο απο την αντίσταση)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2011, 13:47 από panos »

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #299 στις: Μαΐου 04, 2011, 14:49 »
Με τα ως τώρα δεδομένα, το φιτίλι του Cetin μοιάζει με μονόδρομο.
Ακόμα και ο Θανάσης είναι στην αναζήτηση.
Δεδομένου όμως ότι ένα καλοφτιαγμένο Α2 με το μαμίσιο φιτίλι τη βγάζει αρκετές μέρες (ας πούμε μ.ο 5) και κάθε φορά θέλεις 10cm, δεν θα χρειαστεί κάποιος πάνω απο 8-10μ το χρόνο, συμπεριλαμβανομένων των ψιλοαπωλειών. Η όλη αναζήτηση δηλαδή δεν φαίνεται να αξίζει τον κόπο (όπως ήδη κάποιος συνατμιστής είπε). Τι λέτε?

Πόσες φορές το τυλίγεις;

Εγώ 1,5 φορά στο μικρό δάκτυλο (3φ) για ego.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2011, 15:05 από kkostas »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238852 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12