vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

288 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, goran, Doubt, Lazy Dog

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1620 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 18:36 »
Μεχρι και με το πιστολακι τον εκανα μπας και...αλλα τζιφος..

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1621 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 18:42 »
Τί υγρά ατμίζεις...? (Αυτό με ενδιαφέρει κυρίως)

Τί σετάπ χρησιμοποιείς και σε πόσα watts?

Είσαι σίγουρος οτι βιδώνεις καλά και σταθερά το σύρμα στις βίδες?

Βάλε λιγότερο βαμβάκι από το λίγο που έβαλες.

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1622 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 18:47 »
Επιδη εχω βαλει πολλα,θα σου πω χοντρικα μερικα,paramour, seven heaven,france eliquids oli tin seira me tous kalitehnes +  enjoy kai plsupreme,tribeca,cherry choc,vamp vape, αρκουν?😊στυσηματα οπως γραφω και στη αρχη δοκιμασα σχεδον τα παντα..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Πιο λιγο βαμβακι απτο τελευταιο στυσιμο δεν παει 😆,τα volt κοιταω εγω και παω μεχρι 4.2 βαρια 4.5  και απο θερμοκρασια οταν ειναι με ν200 175 με 210

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Λετε να τον ριξω ενα βρασιματακι με σοδα,μπας και...??
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 20:42 από teonotis »

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1623 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 22:20 »
καντου αγιασμο καλυτερα γιατι καποιος τον ματιασε..... :))

δεν νομιζω να βοηθησει σε κατι η σοδα ειναι για τις οσμες...

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1624 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 22:24 »
Φίλε teonotis το θέμα σου είναι στην βίδα του θετικού πόλου μάλλον σε ξεγελάει ότι έσφιξε αλλά δεν. Καθάρισε εσωτερικά το σπείρωμα όσο μπορείς και σφίξε καλά δυο τρεις φορές χωρίς σύρμα.
Διαφορετικά ή απίθανο πρόβλημα στην επαφή εσωτερικά (δεν μπορείς να κάνεις κάτι) ή τι να πω η αντίσταση, ίσως τα κομμένα σύρματα ακουμπάνε στην καμπάνα.Δες και το ρυθμιζόμενο πόλο.
Αυτό με το σεσουάρ το έχω κάνει μόνιμη πρακτική, το νερό στα σπειρώματα δημιουργεί θέματα αγωγιμότητας, αλλοιώνει την τιμή της αντίστασης και καταστρέφει την γεύση· Αυτά

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1625 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 22:34 »
Το εβρασα με σοδα,μπας και..μεχρι και τις βιδες εβαλα,το στεγνωσα καλα τωρα εκανα ενα στυσιμο με ni200 25αρι στα 0.16 fiber freaks, και στα επομενα 5λεπτα θα εξαρτηθει αν θα φαει σουταρισμα αλλα  bebatov😁απτο μπαλκονι  η αν τον κρατησω...μια εβδομαδα τον εχω κ μεσπασε τα νευρα..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
τζιφος...θα του δωσω μια τελευταια ευκαιρια ωαζοντας τις ανταλακτικες βιδες και αν παλι τιποτα...παμε παλι στον calix
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 22:43 από teonotis »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1626 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 22:58 »
Φίλε teonotis...

Αν θες σου δίνω διεύθυνση να μου τον στείλεις με μεταφορικά πληρωμένα και στον στέλνω πίσω με δικά μου μεταφορικά πάλι... :) Αν δεν κάνεις κάποιο λάθος εσύ στο σετάπ, μπορεί να πρόκειται για κάποιο ελατωματικό κομμάτι...
Θα ήθελα πραγματικά να δω τι πάει στραβά με αυτόν...

Όμως... Καλύτερη λύση...
Το Φαινό που έχεις, αν το αγόρασες από Gus, γιατί δεν το στέλνεις μετά από συνενόηση με τον Gus να το ελέγξουν αυτοί?
 Αλήθεια, πρόκειται γι αυτό το κομμάτι που ανάφερες στο τμήμα του Calix ότι δεν είναι τίποτα ανώτερο από Kayfun ή κάτι τέτοιο!?!? 8)

Πάντως αν πρόκειται γι αυτό, και κάτι δεν πάει καλά με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή, ίσως θα πρέπει να το αναφέρεις και στο νήμα του Calix ώστε να μην λαμβάνουν λανθασμένα μυνήματα ενδεχωμένως υποψήφιοι αγοραστές του... :)

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1627 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 23:12 »
δεν εχεις αδικο φιλε μου<κ σευχαριστω κιολας>θα παρω αυριο τηλ στον κωστα gus,να το δουμε

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1628 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2015, 13:43 »
Βρήκα την υπομονή, και περίμενα 10 μέρες μαζί του για να γράψω.
Ένα απο αυτά που μου κάναν μεγάλη εντύπωση είναι πως ο Phenomenon είναι ο ατμοποιητής για να δοκιμάζεις οτι υγρό θές ανα πάσα στιγμή εν έτη 2015. Καλύτερα κι απο ντρίπερ δηλαδή ένα πράμα.Δεν γεμίζουμε το τανκ πολύ, δοκιμάζουμε ένα υγρό, και μόλις έχει σχεδόν τελειώσει ρίχνουμε το επόμενο. Ούτε πλένεις , ούτε αλλάζεις setup. Στο καπάκι αλλάζει η γεύση απο το νέο σου υγρό.Φαινόμενο  :D Και για να προλάβω πιθανές ενστάσεις, θα διορθώσω. Είναι ατμοποιητής για "chain vapers", που θέλουν να χρησιμοποιούν μόνο έναν (ως γνωστό οι περισσότεροι chain vapers σαν και του λόγου μου, έχουν 3-4 γεμάτους και βιδώνουν ξεβιδώνουν πάνω στο mod). Πάει αυτό.
Αυτή την οικονομία στο βαμβάκι, ακόμη δεν μπορώ να την χωνέψω  :) Ωραίο πράμα. Κι ας μην είναι πραγματικό θέμα λογιστικής εξοικονόμισης.
Είναι όμορφος πολύ (Ζest με ενδιάμεσο διάφανο απο τον KFL+ μου).
Νόστιμος??? Σιγά μην σας πώ. Όσοι τον αγοράσατε, τα προλάβατε και τα είπατε όλα  ;D
Εύκολος??? Κάθε μέρα το πιστεύω όλο και πιο πολύ.

Υ.Γ.: Πρώτο στήσιμο και όλα στην χούφτα μου πάνω, και έξω απο τις τρύπες, άντε για να μην χαλάω και την πιάτσα...χεχε. Διέβρεξα όλα τα βιδωτά μέρη με την ευκαιρία  :D Δεν έχει ξανασυμβεί έκτοτε.


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1629 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2015, 14:58 »
Αυτό το βάπτισμα τελικά με την αναπλήρωση του υγρού τις πρώτες φορές, δεν το έχει γλιτώσει κανείς!! :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1630 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2015, 22:44 »
Εκλαιγα πανω απο το χυμενο castle long στο πατωμα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1631 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2015, 23:26 »
δεν εχεις αδικο φιλε μου<κ σευχαριστω κιολας>θα παρω αυριο τηλ στον κωστα gus,να το δουμε


Πριν μπεις στον κόπο να τον στείλεις είτε να χαλάσεις την διάθεση σου γιατί όντως μάλλον κάτι τρέχει,
σου προτείνω να πας στο φαρμακείο και να ζητήσεις "ισοπροπυλική αλκοόλη".Λύσε τον ατμοποιητή και
βγάλε τα orings απο την βάση.Βάλε την βάση μόνο μέσα σε ένα μικρό ποτηράκι για τουλάχιστον 1 ώρα (σου προτείνω 2 με 3).Μετά αφού
τον κάνεις και ένα πλύσιμο με παλιά οδοντόβουρτσα (την βάση) και λίγο υγρό πιάτων Ή αν υπάρχει υγροσάπουνο
dettol με γλυκερίνη,δοκίμασε να στήσεις και πες μου τα αποτελέσματα.

Ειδάλλως στείλτον ή πάνε απο GUS να δείτε μαζί τι φταίει  :bye:

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1632 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 22:10 »
οτι και να πω για τον μαριο και τον κωστα θα ειναι λιγο...παραδηγμα προς μιμιση σε ολους τους τομεις...ειχαμε μεταμεσονυχτια επικοινωνια..12.30 το βραδυ ποιος θα καθοταν να με καθοδιγησει???καταληξαμε στο οτι επρεπε να περασει απτα χερια του κωστα κ οντως χτες το βραδυ τον εστειλα αθηνα<απο σαλονηκα>σημερα παρελαβε προς το μεσημερη και απο την ωρα που τον ειχαν στα χερια τους τα παιδια με ειχαν σε συνεχη επκοινωνια....και να μην τα πολυλογο το φενομενο μου τωρα βρισκεται στον δρομο της επιστροφης και αυριο πρωη θα τον εχω στα χερια μου...απλα respect στα παιδια  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:     Υ.Γ.ποιος αλλος σε οποιονδηποτε κλαδο και τομεα θα φεροταν ετσι??????

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1633 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 22:22 »
Υπήρχε κάποιο θέμα με τον ατμοποιητή τελικά ή ήταν θέμα στησίματος;

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1634 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 23:08 »
εγινε μια συντηρηση κ ολα οκ!!!! ;D ;D ;D ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123623 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12759 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos