vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 8 χρήστες
sakissalonika, camber, th3ofilos, maprix, Jorge, Nikrom, Milarepa, Blackwolf

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1740 στις: Απριλίου 17, 2017, 23:36 »
Ευτυχως σε προλαβα και το εγραψα,μην με βριζεις μετα,ειναι και πανακριβο το ατιμο... ;D

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1741 στις: Απριλίου 17, 2017, 23:39 »
λες δηλαδη οτι δεν κανει για πολλα βατ ε;

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1742 στις: Απριλίου 17, 2017, 23:47 »
Μιχαλη δεν ξερω ρε φιλε.Εαν δεν ειμαι σιγουρος για κατι δεν μπορω να απαντησω.Το καλυτερο θα ηταν να σου εδινε καποιος να δοκιμασεις γιατι ειναι ακριβο 12ε το βαζακι.Για το δικο σου βαμβακι γραφουν τα καλυτερα αρα δεν ξερω ποσο καλυτερο θα ειναι εαν θα ειναι το vcc απο το δικο σου.Εγω γενικα εαν βρω κατι και μου κανει δεν το αλαζω ευκολα και ετσι δεν δοκιμαζω καινουργια πραγματα.Ειδικα στο βαμβακι σε συνεργασια με κλαπτον παιρνω απιστευτα καθαρη γευση και ετσι δεν το αλαζω.Απλα ειπα να δοκιμασω το cotton candy διοτι διαβαζω απο εμπιστα και εμπειρα μελη οτι ειναι αψογο και επειδη η τιμη του ειναι καλη ειπα αντι να δωσω 12ε να δωσω τα μισα και να το δοκιμασω.Εμενα τα πολλα watt δεν με ενδιαφερουν αλλα σε θεματα γευσης ειμαι πολυ απαιτητικος και το vcc με καλυπτει απολυτα.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1743 στις: Απριλίου 17, 2017, 23:47 »
Για μένα το VCC είναι ότι χειρότερο είχα ποτέ. Δε δουλεύεται εύκολα, οκ έχει καλεί απορροφητικότητα, αλλά σου βγάζει την πίστη και για μένα πάντα, δεν προσφέρει ότι το cotton bacon v2. Καθαρά προσωπική άποψη πάντα!!

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1744 στις: Απριλίου 17, 2017, 23:54 »
Για το οτι δεν δουλευετε ευκολα θα διαφωνισω.Ειναι αφρος και στηνετε πανευκολα.Σημερα με το kgd σιχτηρησα.Κοψε ραψε μαδουσε σαν πουπουλα απο πουλερικο και απο γευση μια αηδια και μιση.Βεβαια παμφθηνο αλλα ..
Το vcc το δουλευω συστηματικα σε kayfun v4,eviva και περιστασιακα σε taifun gt 1,2,3 kayfun v5 και παιζει αψογα σε 20-22 watt

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1745 στις: Απριλίου 18, 2017, 00:02 »
το cotton candy δεν βρισκω ελλαδα απο εξω που εχει;

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1746 στις: Απριλίου 18, 2017, 00:22 »
E-smokers.gr

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1747 στις: Απριλίου 18, 2017, 10:38 »
Για το οτι δεν δουλευετε ευκολα θα διαφωνισω.Ειναι αφρος και στηνετε πανευκολα.

Το vcc το δουλευω συστηματικα σε kayfun v4,eviva και περιστασιακα σε taifun gt 1,2,3 kayfun v5 και παιζει αψογα σε 20-22 watt

Μάλλον, απ' ότι διαβάζω, δεν το έχεις χρησιμοποιήσει σε CloudOne ή σε ατμοποιητές με την ίδια τοπολογία στησίματος. Το VCC συμπεριφέρεται πολύ καλά σε decks που μπορεί να "σφηνώσει" ή να "χωθεί". Δυστυχώς ( μπορεί και ευτυχώς ) δεν έχει πλαστικότητα, ακόμη και βρεγμένο.

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1748 στις: Απριλίου 19, 2017, 23:05 »
Παρελαβα σημερα το cotton candy.Mε το που ανοιγω το σακουλακι ψιλοξενερωνω με την υφη του που θυμιζει βαμβακι φαρμακειου.Θετικο οτι για 6ε ειναι σε αρκετη ποσοτητα και μαλιστα με το ζορι χωραει στο βαζακι του vcc των 12ε.Στηνω αμεσως σε kayfun v4 hcigar που παρελαβα απο ατμιστη(φοβερος κλωνος σε ολλα του εντελως στεγνος καμια σχεση με την σαβουρα της tobecco thanks φιλε ΑΝΤΩΝΕΛΟ) και ξεκιναω και ρουφαω.Πρωτες τζουρες ουδετερες καμια σχεση με την βαμβακιλα του kgd ιδια συμπεριφορα στη γευση με το vcc.Δεν προλαβαινω να ατμισω κανα 2λεπτο και η γευση πλεον ειναι εντονη και ανεβαζω watt στα 20.Πανδαισια γευσης ανεβαζω watt και παω στα 25 με 1ω αντισταση.Τροφοδοσια ακαταπαυστη,φουλ γευση πλεον(δινει και το κλαπτον γκαζια).Συνεχιζω τις μακροσυρτες χωρις διακοπη το πικο αρχιζει και βραζει το βαμβακι απλα δεν χαμπαριαζει.Λεω οπα δε μπορει καποια στιγμη θα στεγνωσει.Τιποτα δε σταματαει να δινει φουλ γευση.Επισης δε φουσκωνει.
Το vcc πλεον περναει στο χρονοντουλαπο της ιστοριας.

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1749 στις: Απριλίου 20, 2017, 14:16 »
Για το vcc ξαναγραφω συμφωνω και εγω, οτι χειροτερο εχω δοκιμασει.
Στο σεταρισμα οκ δε με παιδευει τοσο οσο ακουγετε αλλα στη γευση. Την νιωθω σα μουντη σαν ενα πραγμα πραξενο.
Και εχω και δυο βαζακια τρομαρα μου, ενα που ειχα αγορασει και ενα που μου εδωσε φιλος αφου το συχτιριζε και εκεινος..

Ατμοποιητες phenomenon eviva και kl+ και απλα ανθρωπινα σεταρισματα των 10-12W  :))

Ισως σε αλλους ατμοποιητες και με περισσοτερα γκαζια να αποδιδει καλυτερα τι να πω.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1750 στις: Απριλίου 20, 2017, 14:21 »
Παίζω 2 βδομάδες με νακαμίτσι. Πολύ καλό σε όλα τα επίπεδα oi πρώτες εντυπώσεις και σε rta και rda.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1751 στις: Απριλίου 20, 2017, 14:29 »
Και εγώ με νακαμιτσι τις τελευταίες μέρες και νομίζω είναι καλύτερο από κογκεντο που συνηθιζα να χρησιμοποιώ 

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1752 στις: Απριλίου 20, 2017, 22:44 »
Να προσθέσω κι εγώ ένα πόντο με τη σειρά μου στο cotton candy.
Διάβαζα γι αυτό εδώ τις τελευταίες μέρες και πέτυχα σε τοπικό μαγαζί της γειτονιάς μου.
Δε βαριέσαι λέω, φέρε ένα.
Οκ, πλέον θα μπει ως βασικό στη συλλογή μου δίπλα σε NW Platinum Blend και CBv2,
πιθανά και πάνω από αυτά τουλάχιστον για τους ατμοποιητές που κυρίως παίζω ( Cloud, Keras και Doggy )
Απειροελάχιστη βαμβακίλα στην αρχή που φεύγει σε 5-10 μόλις τζούρες, απορροφητικότητα πάνας μωρού
και καλή απόδοση γεύσης σχεδόν με το καλημέρα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ConstantinosT

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1753 στις: Απριλίου 21, 2017, 19:43 »
Προσπάθησα να δω αν έχει συζητηθεί ήδη κάτι σχετικό αλλά δεν βρήκα κάτι (αν κάνω λάθος με συγχωρείτε ,ας το μεταφέρουν παρακαλώ οι διαχειριστές)

Βλέπω πως έχουμε διάφορες επιλογές σε βαμβάκι για επισκευάσιμους ατμοποιητές αλλά τα πιο διαδεδομένα (αν όχι όλα?) βαμβάκια προέρχονται απο την Ιαπωνία.
Έχει κανείς ιδέα αν είναι ασφαλή? Υπάρχουν άλλες αξιόλογες επιλογές? Ή μήπως είμαι απλά υπερβολικός όταν κάθε φορά που περνάω το βαμβάκι στην αντίσταση σκέφτομαι πως θα ατμίσω και λίγο Φουκουσίμα??

Μεταφορά στο σωστό νήμα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2017, 14:54 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1754 στις: Απριλίου 21, 2017, 22:32 »
Μπα εμενα δεν παει το μυαλό μου και η καχυποψία μου σε φουκοσίμες , σε άλλα παει , μηπως πολλά δεν είναι καν Ιαπωνικά αλλα Κινέζικα και Ινδικά ; Βοηθήστε με αν ξερετε αλλα τι το ιδιαιτερο έχει το Ιαπωνικό ; ποικιλίες " οργανικές " που δεν εχουν μεταλαχθεί δηλαδή με σκοπό την παραγωγή για βιομηχανική χρήση φανταζομαι υπάρχουν σε καποιο ποσοστο οπου μπορει να καλιεργηθεί το φυτό , μήπως λέω αγοράζουμε και φύκια για μεταξωτές κορδέλες ; 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206162 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63588 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92797 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix