vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, thanos1071, camber, manoslykos

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #660 στις: Μαΐου 10, 2015, 17:04 »
Με το FF2 παίζω εδώ και 5-6 μήνες, μια συσκευασία αν και έχει 4 μέσα υπολογίζω με τα επόμενα 4 στησίματα να τελειώσει το πρώτο pads.


Δεν μπορώ να κρίνω αν είναι καλύτερο η χειρότερο από άλλα γιατί δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο και απ' ότι φαίνεται δεν θα δοκιμάσω και για τον επόμενο 1.5 χρόνο μέχρι να τελειώσουν. 




Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #661 στις: Μαΐου 11, 2015, 01:33 »
λοιπον πηρα να δοκιμασω αυτο το fiber freaks και ειναι οντως freaks . Στο μισο ο ατμος απ'οτι το οργανικο. Γευση μηδεν . Επισης ειναι ολο μπαμ μπουμ οταν παταω το ατιμο κουμπι. Χαλια .
Χιλιες φορες nakamichi !!!
περι ορεξεως λενε .............


ΥΓ Για τον απορροφητηρα ανταλακτικο μου μοιαζει . Λετε να κανει δουλεια ?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2015, 01:39 από αστερης »

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #662 στις: Μαΐου 11, 2015, 01:39 »
Μήπως έκανες κάτι λάθος στο στήσιμό σου? Προσπερνώ το θέμα της γεύσης καθώς είναι υποκειμενικό, αλλά ποσότητα ατμού στο μισό? Έχεις την κατάλληλη ποσότητα απορροφητικού υλικού στην αντίσταση?

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #663 στις: Μαΐου 11, 2015, 01:44 »
ε η αληθεια ειναι εβαλα λιγο παραπανω αλλα αυτο το εκανα και με το nakamichi . Υπεθεσα οτι μπορει να ναι αυτο και εκλεισα τη καμπανα του ατμοποιητη για να μη ρουφα υγρο εξτρα αλλα τιποτα . Σταθερα στο μισο ο ατμος .


μπας και φταιει οτι ειναι το νουμερο 2?Μπορει να στρωσει  :-\

Αποσυνδεδεμένος geomak

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #664 στις: Μαΐου 11, 2015, 01:48 »
παιδια αν και νεος στα στησηματα και αυτα νομιζω πως το νουμερο 1 αν το βρεις και του παρεις το κολαι σου δινει την καλυτερη γευση.το νουμερο δυο ειναι αρκετα πιο ευκολο στο περασμα και στις "διαροες" λογω της συστασης του αλλα κατα την δικη μου αποψη ειναι λιγο πιο κατω σε γευση συγκριτικα με το 1.
εγω το χρησιμοποιω στο orchid και δεν μου τρεχει καθολου απο τις τριπες του αερα ενω με το 1 που δοκιμασα πολλες φορες παντα μου εχανε
Κατα την γνωμη μου
Ν1 σε DRIPPERS για γευση
N2 σε καυφουνοηδες για ελαχιστοποιηση διαροων

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #665 στις: Μαΐου 11, 2015, 01:53 »
Προσωπικά θεωρώ ότι εάν βρεις την κατάλληλη ποσότητα θα σε ανταμείψει και σε ποιότητα αλλά και σε ποσότητα ατμού.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #666 στις: Μαΐου 11, 2015, 02:05 »
Στο ff θέλει πείραμα στην αρχή για να πετύχει το στήσιμο.. βασικά θα βάζεις λιγότερο απ'ότι έβαζες σε οργανικό γιατί το ff έχει την τάση να αυξάνει τον όγκο του μόλις μαζέψει υγρό. Θα το στρίβεις απαλά και θα φροντίζεις να περνάει ακριβώς ανάμεσα στο "χαλαρό-σφιχτό" μέσα στο coil. Κι ότι θα περισσεύει απ'έξω δεν θα έχει την τρελή ποσότητα μέχρι να πατήσει στο deck, με ένα λεπτό "φυτίλι" ίσα να καλύπτει τις τρύπες εισαγωγής του υγρού θα είσαι μια χαρά - ανάλογα βέβαια και τον ατμοποιητή σου..
Κάτι που θα πρέπει να ξέρεις ακόμα με το ff, σε κάθε σου στήσιμο υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να χρειαστεί να το διορθώνεις μετά. Δεν έχει δηλαδή τις "ανοχές" του οργανικού. Εκεί που θα πεις "ουφ, βρήκα πόσο ακριβώς πρέπει να βάζω από δαύτο" σίγουρα θα έρθει κι η στιγμή που θα κάνεις και το μικρό λαθάκι που θα σε κάνει να προσπαθείς ξανά για να πετύχεις το ιδανικό..

Το καλό του οργανικού είναι αυτό, είναι δύσκολο να κάνεις λάθος απ'τη στιγμή που θα το βρεις. Στο ff εγώ προσωπικά έχω πάντα ένα μικρό άγχος μετά, ειδικά στον kfl+ που οποιοδήποτε λάθος απαιτεί άδειασμα υγρών κλπ κλπ..

Όμως το ff δεν παίζεται στην αντοχή, όταν το στήσεις και το δοκιμάσεις για μερικές μέρες θα μείνεις έκπληκτος από το πόσο αντέχει σε σύγκριση με το οργανικό, ίσως και στο διπλάσιο θα έλεγα.

Ασχολήσου λίγο και θα το βρεις, κι εμένα στην αρχή μου άλλαξε τα φώτα μιλάμε. Τώρα δύσκολα το γυρίζω στο kgd που έχω, εκτός κι αν με φτάσει στο αμήν δηλαδή με τα "λανθασμένα" στησίματα και πετάξω ένα οργανικό για να ξεμπερδεύω μόνο. Την επόμενη φορά πάλι με ff2 θα δοκιμάσω όμως.. :)

Αποσυνδεδεμένος geomak

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #667 στις: Μαΐου 11, 2015, 02:15 »
θα συμφωνησω με τον μακη  :thumpup:
μακη απο αποψης γευσης συγκριτικα με τα κλασικα οργανικα βαμβακια πως σου φενεται ?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #668 στις: Μαΐου 11, 2015, 02:46 »
Θα έλεγα ότι είναι πιο ουδέτερο στη γεύση απ'ότι το οργανικό, όταν επιστρέφω δηλαδή στο koh gen do μετά από μέρες στο ff2 μου έρχεται μια πολύ ελαφριά γεύση βαμβακιού που χάνεται όμως γρήγορα, μετά από τρεις τέσσερεις τζούρες χάνεται εντελώς για να καταλάβεις.

Συγκριτικά ανάμεσα στα δυο θα πω κάτι ακόμα που το είχα πει και στο ξεκίνημά μου με το ff2, κάποιοι το αμφισβήτησαν αν θυμάμαι καλά όμως εγώ θα επιμείνω γι'ακόμα μια φορά μιας και πέρασα αρκετό καιρό με το ff2 και κάνω κάμποσες επιστροφές στο οργανικό κάθε τόσο.. αισθάνομαι τον ατμό που έρχεται με το ff2 πιο "άγριο", πιο "τραχύ" στον λαιμό σε σύγκριση με αυτόν του οργανικού που εισέρχεται ορατά πιο "γλυκός" και "απαλός". Μιλάω για "ορατότατη" διαφορά που την αισθάνομαι σε κάθε τζούρα πλέον. Ειδικά αν γυρίσω στο οργανικό μετά από καιρό αυτό που ατμίζω τις πρώτες φορές το νιώθω σαν βάλσαμο, σαν να μεταβαίνω από το μασημένο παξιμάδι στο βούτυρο μιλάμε, για τέτοια διαφορά!

Αν συμφωνεί και κάποιος άλλος με αυτό.. ;)

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #669 στις: Μαΐου 11, 2015, 04:56 »
βαρυ? ??? ?  Ουτε τα αφιλτρα pal mal δεν ηταν ετσι . Γδερνει . Βουρ πισω στο οργανικο .


το στησιμο που κανω ειναι ιδιο με το οργανικο , αν δε μπορει να δωσει τουλαχιστο τον ιδιο ατμο ειναι ανωφελο. :thumpdown:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2015, 09:19 από αστερης »

Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #670 στις: Μαΐου 12, 2015, 14:38 »
Μια ερώτηση: Στήνω αντίσταση με βαμβάκι είτε νακαμιτσι είτε κογκεντο. Μολις κάνω μερικά ml παρατηρώ πως νοιωθω σαν να μην πολυρουφάει σαν να μου ερχεται λιγότερος ατμός σε σχέση με το αρχικό μου βαμβάκι. Απο γεύση συνεχίζει αλλά σαν να χάνει το χτύπημα και η αίσθηση της πληρότητας του στομάτος μου. kayfun 4 original.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #671 στις: Μαΐου 12, 2015, 14:49 »
εγω πιστευω οτι σου ανεβοκατεβαινει η αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1935
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #672 στις: Μαΐου 12, 2015, 15:40 »
Αφαίρεσε βαμβάκι και κοίτα αν είναι μαύρο στην περιοχή της αντίστασης. Λογικά θα υπάρχουν και πολλά κατάλοιπα. Σε αυτή την περίπτωση, εμπειρικά, έχει θέμα το υγρό σου (πιθανόν η βάση αν κάνεις diy) που σου αφήνει πολλά κατάλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #673 στις: Μαΐου 13, 2015, 18:04 »
Παιδες  μεχρι τωρα παιζω σε tank με kgd!Σκεφτομουν fiber freaks(μαλλον το 2) για dripper για να μην εχω το αγχος του καμμενου!Εχει διαφορα με το οργανικο που απο οσο ξερω στο στεγνωμα καιγεται ευκολα?Εννοειται δοκιμασα και με φυτιλι αλλα δεν παιρνεις την ιδια γευση και επισης δεν νομιζω οτι μου επιτρεπεται να ξανακαντιλιασω μετα απο ολο το βρισιμο που εριξα μεχρι να στριψω μια αξιοπρεπη αντισταση με silica!

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #674 στις: Μαΐου 15, 2015, 16:10 »
Προς makis206!Δεν κρυβω οτι οταν διαβασα το σχολιο για συμπεριφορα ταλιμπαν στον λαιμο απο ff2 υπεθεσα οτι ειναι απλως αυθυποβολη!Αφου το εχω δοκιμασει με ακριβως ιδιες συνθηκες(μονο αλλαγη φυτιλιου) στις οποιες ατμιζα πριν kgd επιβεβαιωνω απολυτα την αποψη σου!κατι ζοριζει αρκετα παραπανω απο kgd!Στις πεντε συνεχομενες τζουρες καταλαβαινεις μια αγριαδα στην εισπνοη!Μου φανηκε και πιο σκληρο στην αφη αλλα δεν επηρεασε αυτο την κριση μου νομιζω! 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499349 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy