vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 8 χρήστες
lounik, th3ofilos, Jorge, Mimhsdr, camber, trabaman, gfilip, vsotos

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2520 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 20:01 »
Όπως ο εβίβα έγινε Βιβή. Απλούστατα. Πήγαινε να φας κάτι. Μην το ψάχνεις άλλο

Sent from my A0001 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2521 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 21:18 »
Και δε μου λετε, να σας πρηξω λιγο ακομη για το inbox, panel εχουνε τα Ελληνικα ατμομαγαζα (δεν βρηκα κατι σε ενα γρηγορο search που εκανα) ή μονο απ εξω;
Και για αγορα απ εξω εχουμε θεμα κ με αυτα αραγε;

Δυσκολευομαι λιγο με τους αετους και τους βουδες.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2522 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 21:25 »
Δεν βρήκα εδώ ψάχνοντας στο google. Έχω παραγγείλει μαζί με μπουκαλάκια από FT πριν κανένα μήνα αλλά δεν έχουν φανεί ακόμα και είναι χωρίς tn, οπότε δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2523 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 21:57 »
Καταλαβα, ή θα με καταπιει ο βουδας ή σημαδια στο μαυρο πλαισιο.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2524 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 09:52 »
Καλημέρα squonkers ,

[member=14933]Ntinlanden[/member] πάρε το σασί που γουστάρεις και θα βρούμε καπάκια σίγουρα(πληροφορίες σε pm για περισσότερα info για το how to... )

[member=17987]manajoma[/member] αυτόν τον έρωτα που έχεις με τον le concorde με ξεπερνάει,μάλλον κολλήσατε λεσχίτιδα...δεν εξηγείται αλλιώς.Θα σε στρώσω

[member=20916]Κώστας Άλεξ[/member] δεν θα πάρω την χρυσή σκούπα στα χέρια μου και το ban hammer μια μερα;;;μάντεψε...  :yes: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2525 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 12:04 »
 :whip:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2526 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 12:40 »
25αρης, Ελληνικής κατασκευής, airflow για όλα τα γούστα, deck παιχνιδάκι, bf φυσικά, ξεκινάμε...



Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2527 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 12:58 »
Εντάξει τα κλασικά. Ποιος που πότε γιατί και τι ώρα. Μη στα βγάζουμε με το τσιγγέλι πάλι.. :D

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2528 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 13:04 »
Ενδιαφέρον! Ποιος είναι ο κατασκευαστής?


Θα ήθελα να καταθέσω και γω τη γνώμη για το vs  μεταξύ rsq και vtinbox.
Το rsq κατ' εμέ έχει μακράν καλύτερη ποιότητα κατασκευής, κουμπιά εξαιρετικά και το μπουκαλάκι σιλικόνης του είναι πολύ τίμιο. Γενικά είναι μικρό και στιβαρό, χωράει 24αρι εύκολα και ο πόλος του μέχρι στιγμής δε μασάει όπως και η οθόνη του που είναι καθαρή και φωτεινή.
Η πλακετα του αν τη συγκρίνουμε με dna χάνει αλλά αν τη δούμε μεμονωμένα παίζει μια χαρά!
Δεν είναι για τρέλα γκάζια αλλά αν δουλεύετε στα 35-45 watt θα σας καλύψει μια χαρά.
Η διαχείριση που κάνει στη μπαταρία δεν είναι τόσο καλή όσο στο inbox αλλά μη ξεχνάμε το cut off.
Στα dna το έχω στο 2.8, προσπάθησα να το πειράξω και στο rsq μέσω μιας πλατφόρμας που προσφέρει η εταιρεία αλλά δεν είχε τέτοια επιλογή.
Συμπέρασμα, εκεί που κερδίζει το ένα  χάνει το άλλο αλλά σαν σύνολο το rsq με κέρδισε κατευθείαν. Το inbox είναι ένα τίμιο μοντ αλλά με σημαντικα αρνητικά για μένα, με χάλασε πολύ το όλο σύστημα του μπουκαλιού και του σωλήνα μέσα σε αυτό που δε ξεκουμπωνει. Είμαι μανιακός στο να είναι καθαρά όλα πριν μπει ένα καινούργιο υγρό.
Γενικώς η hcigar έχει τη τακτική στο να χρησιμοποιεί ένα αρκετά κακής ποιότητας  σασί αλλά με dna πλακετα.



Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2529 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 13:38 »
Κάτι θεματάκια που είχε το RSQ στην αρχή με την αναβάθμιση firmware και με την λειτουργικότητα της οθόνης του (π.χ. μηδενίζει puffs όταν αλλάξεις μπαταρία, κλπ), που είδα στο youtube, βελτιώθηκαν;   

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2530 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 13:43 »
Δεν έχω ενεργοποιημένο το puff counter δυστυχώς για να σου απαντήσω. Δεν έχω συναντήσει πάντως κάποια δυσλειτουργία στη πλακέτα. Με τη νέα αναβάθμιση το led σβήνει τελείως για όποιον δε το θέλει .

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2531 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 15:00 »
Εντάξει τα κλασικά. Ποιος που πότε γιατί και τι ώρα. Μη στα βγάζουμε με το τσιγγέλι πάλι.. :D
Λοιπόν ΤOPAZ RDA.25αρης με bf ,κατασκευής Greek Vapes(κάνει μπαμ πιστεύω στα έμπειρα μάτια) + ECIG ,κατασκευή χωρίς κανένα ψεγάδι ,deck παιχνιδάκι(εδώ να σημειώσω θα ήθελα λιγο μεγαλύτερες τις τρύπες που μπαίνουν τα σύρματα στο τελικό προιόν για να βγάλω γούστα  8)  ) ,airflow απο full αέρα επιπέδου goon μέχρι σφιχτό αρκετά να μου θυμίζει πάρα πολύ goon lp στο 1/3 του airflow,άψογο ατμιστικό αποτέλεσμα μέχρι στιγμής.Οτιδήποτε θέλετε ρωτάτε.
Έχω ανεβάσει στους drippers.gr στο fb βίντεο και παραπάνω φώτο και μόλις είμαι έτοιμος αναλυτική παρουσίαση και εδώ στο σπίτι  :thumpup:
Sorry που δεν απαντάω γρήγορα στα pm,είμαι πάνω στα στησίματα,καταλαβαίνετε  ;)

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2532 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 15:13 »
Δεν έχω ενεργοποιημένο το puff counter δυστυχώς για να σου απαντήσω. Δεν έχω συναντήσει πάντως κάποια δυσλειτουργία στη πλακέτα. Με τη νέα αναβάθμιση το led σβήνει τελείως για όποιον δε το θέλει .

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το πουφ μηδενίζει βγάζοντας την μπαταρία αλλά το λαμπάκι σταθερά (ρυθμισμένο)  σβηστό στο δικό μου rsq. 
Αναβάθμιση δεν έκανα . Όπως ήρθε εδώ και 4 ημέρες. 
Ποιοτικά πολύ καλό φαίνετε. Μικρό αλλά βαρύ. 

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2533 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 15:17 »
Κάθε φορά που αλλάζω μπαταρία, χάνει τον προσανατολισμό της οθόνης. Γυρίζει στον default και δεν παραμένει εκεί που τον έχω ορίσει εγώ.

Μικρό το κακό.

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2534 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 19:41 »
Εγω με kl+, eviva, zest ατμιζα...

Πως εμπλεξα ετσι.

Οταν ελεγα θα σεταρω με χοντρο συρμα σημερα επιανα το 0.32mm

Τα εχει αναφωνησει και αλλος αυτα;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix