vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 6 χρήστες
Blackwolf, funes, Milarepa, trabaman, th3ofilos, GeorgeGTS

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1455 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 08:47 »
Με ψήνει πολύ ένας wasp nano, ειδικά αυτές τις μέρες που έκαναν την εμφάνισή τους οι πολύχρωμοι.. :D
Ξέχνα τους πολύχρωμους...το resin είναι πολύ λεπτό,του [member=17987]manajoma[/member] ούτε μέρα δεν άντεξε :'(
Πάρε τον κανονικό με το ultem ,σπέρνει απλά :thumpup:

Garage v3 το καινούργιο ειδικά με κλειστά μάτια. Η ομορφιά του και η αίσθηση-πιάσιμο στο χέρι δεν συγκρίνονται. Ούτε βέβαια και τα υλικά τους, 3d vs Derlin?
Μπορεί να τον ενδιαφέρουν τα ρεύματα όμως όπως έγραψα πριν ;)  και φυσικά η διαφορά στην τιμή
Βέβαια σε σχέση με το v1 και το v2 είναι αισθητά βελτιωμένο το v3 το Garage και απο ότι ξέρω απο τον Βασίλη ετοιμάζεται και κάτι ακόμα καλύτερο ;D

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1456 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 08:54 »
Έχει κανένας σας στην κατοχή του κάποιο εργαλείο και μετράει τα ρεύματα και το voltage drop του κάθε μηχανικού mod? Απλά ρωτάω γιατί αυτή η καραμέλα με τα ρεύματα κλπ πάει πολύ μακριά. Εγώ που τα έχω δουλέψει και τα δύο δεν έχω δει καμία διαφορά. Άσε που θεωρητικά ο πόλος mod maker είναι πολύ καλύτερος από τον fat daddy.
Tωρα μην έρθεις και πεις πάλι τίποτα για εμπειρίες - πόσο καιρό ατμιζει ο καθένας κλπ......
Θα γελάσω πολύ!

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1457 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 09:00 »
Eπειδή έχω όλα τα Garage και όλα τα spooky με ότι update υπάρχει είναι εμφανής οι διαφορές σε μερικά σημεία...
Να σου πω και ένα μυστικό...Ο fat daddy του spooky μοντέλο του modmaker είναι :laugh1:

Πήγαινε σε κάποιον ηλεκτρονικό να σου τα μετρήσει με επαγγελματικό βολτόμετρο ... και μετά έλα να γελάσουμε μαζί :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1458 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 09:06 »
Περιμένω μετρήσεις... Με video.
Τώρα όντως οι διαφορές είναι αισθητές...
Το ένα είναι σαν να το έχουν φάει τα ποντίκια και τα άλλο απλά τέλειο. Δεν τα παίρνω από κανένα και ούτε έχω φίλο κανέναν από τους Modder και επειδή ότι έχω πάρει το πληρώνω με τα ωραία μου λεφτά λέω πάντα την αλήθεια....
Κάποιους μάλλον τους πειράζει η αγνή αληθινή κριτική!

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι έχεις δίκιο και για τον fat daddy... Γι αυτό δεν τον πουλάει καν πλεον

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2017, 12:36 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1459 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 09:18 »
Φίλε μου είμαι μεγάλος fun των garage(έχω όλες τις εκδόσεις,δες και φώτος πίσω στο νήμα) και πάντα τα έχω στα χέρια μου  αλλά άσχετα με την εμφάνιση έχει καλύτερα ρεύματα το spooky (και δεν μιλάω για το δικό μου με τον χρυσό πόλο γιατί η διαφορά είναι αρκετά μεγαλύτερη).
Μετρήσεις με video να ζητήσεις απο τους κατασκευαστές ή τίποτα reviewers.
Εγώ σου λέω απλά τι ισχύει...

Ναι έχεις δίκιο και για τον fat daddy... Γι αυτό δεν τον πουλάει καν πλεον
Μια χαρά το πουλάει το συγκεκριμένο μοντέλο αλλά είναι διαθέσιμο μόνο για κατασκευαστές λόγω ζήτησης.

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1460 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 09:25 »
Και εγώ το ίδιο σου λέω. Αυτό που ισχύει....
Αυτό περιμένω και εγώ πως και πως μετρήσεις!
Αλλά στα λόγια μένουν μόνο όλοι και στα fun boys που τους περιτριγυριζουν.
Υποστηριξε και γούσταρε οποίο θες, δικαίωμα σου είναι. Όπως και δικό μου να υποστηρίζω αυτό που διαπιστώνω εγώ από πάρτη μου. Το ότι το λέω εγώ ή εσύ και έτσι είναι.... Πάει πια έχει πεθάνει αυτό προ καιρού! ΑΠΌΔΕΙΞΈ ΤΟ.


Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1461 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 09:35 »
Fun boy ποιος ποιανού είναι;Εχεις διαβάσει καθόλου τις προηγούμενες σελίδες του νήματος;
Εγώ απλά λέω τα προτερήματα του κάθε μοντ.Δεν είπα κάτι αρνητικό για κανένα απο τα 2.


Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1462 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 09:38 »
Πολύ δυνατός ο wasp,για αυτά που κοστίζει είναι τρελό vfm.
Αλλά για μένα θέλει σχετικά χοντρά σύρματα (fused) και μπόλικες σπείρες.



Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1463 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 09:52 »
Στούμπωμα... Να μην παίρνει ανάσα

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1464 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 10:34 »


...Το ένα είναι σαν να το έχουν φάει τα ποντίκια ...

Το έχω πει απ' τη αρχή για το τελικό φινίρισμα του Spooky αλλά αυτή η περιγραφή με ξεπέρασε πανηγυρικά. :))

Χάλι όντως, δίπλα στο garage δε.. Δεν το συζητώ καν.

Παρ' όλα αυτά όμως στην πράξη δεν ενοχλεί και πάρα πολύ, από τη φύση τους μάλλον αυτά τα full mechanical squonkers μου βγάζουν αυτό το "αλήτικο" στυλ εμένα που στο Spooky περισσεύει απ' τη στιγμή που το πιάνεις στα χέρια.

 Ήμουν απ' αυτούς που τα "έχωσαν" απ' την αρχή στην παρουσίαση του Βασίλη (basilisL ), "πως ρε παιδιά ζητάτε 90 ευρώ σε κάτι που δεν δίνετε τη δέουσα προσοχή για το πως θα το παραδώσετε στον κόσμο" εν ολίγοις.
Άσχετα από τα όσα ειπώθηκαν εκεί το μέλλον "έγραψε" να πέσει ένα Spooky στα χέρια μου από ανταλλαγή. Δεν το σκέφτηκα καν, το πήρα έτσι για να δω "τα ρεύματα" που λένε όλοι. Τα έχει.!

Είχα και την ευκαιρία να συγκρίνω με garage v2, ταυτόχρονα. Δίπλα δίπλα, με την ίδια μπαταρία, τον ίδιο ατμοποιητή και το δικό μου στήσιμο. Είχε μεγάλη διαφορά απ' το garage-άκι παιδιά. Φυσικά μετρήσεις δεν έκανα, εννοείται ότι δεν μπορούσα να μπω σε διαδικασίες εγκυρότερης σύγκρισης, έλεγχο για καθαριότητα στις λάμες, στον πόλο κλπ κλπ. Παράγοντες τέλος πάντων που όντως δημιουργούν τελικά αποτελέσματα.
V3 δεν δοκίμασα, δεν έτυχε να πιάσω κανένα ακόμα στα χέρια αλλά πιστεύω πολύ σε αυτά που ακούγονται περί της μεγαλύτερης "δύναμης" που βγαίνει από μέσα του.
Απ'το ν2 που βρέθηκε στα χέρια μου όμως η διαφορά ήταν εύκολα ορατή απ' τον καθένα, από όλους όσους δοκίμασαν μαζί μου εκείνη τη στιγμή.

Το garage-άκι το λατρεύω κι ας μην το πήρα ποτέ (ακόμα τουλάχιστον ), είναι κι από χέρια συντοπίτη μου, πέραν δηλαδή της πανέμορφης δουλειάς που φωνάζει πάνω του. Το "Ηράκλειο" που βλέπετε στο προφίλ είναι καθαρά "ερωτική μετανάστευση". :))

Το Spooky απ' την άλλη γι' αυτό που είναι τελικά, ένα δυνατό μοντάκι που σε κάνει από μόνο του να μη νοιάζεσαι και πολύ για το οπτικό κομμάτι του.. σιγά μη σε χαλάσει η γρατζουνιά όταν είναι από τη φύση του "φοντάνα" δηλαδή. :))

Αλλά είναι δυνατό. Κι ελπίζω το ν3 να είναι το ίδιο. :)






Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1465 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 10:34 »
Επομενο θέμα. Serpent BF. Αγοράζουμε? Ειναι και σε εξαιρετικη τιμή....

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1466 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 11:00 »
καλημερα,εχει καποιος τον kryten rda να πει γνωμες και αν γινεται πως ειναι ο αερας συγκριτικα με τον dead rabbit?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1467 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 11:03 »
Έχει κανένας σας στην κατοχή του κάποιο εργαλείο και μετράει τα ρεύματα και το voltage drop του κάθε μηχανικού mod?
Aν βάλεις τους ακροδέκτες ενός ψηφιακού βολτόμετρου στους πόλους του ατμοποιητή σου και δώσεις ρεύμα με το μοντ, δε θα έχεις ένα αξιόλογο κριτήριο βλέποντας την τάση που φτάνει στην αντίσταση? Γιατί δεν δοκιμάζεις? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1468 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 11:05 »
Καλημέρα Γιώργο... Δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ. Σε τόσες μικρές διαφορές ρευμάτων προσαρμόζω και αναλόγως το στήσιμο μου!
Ας το αποδείξουν αυτοί που το υποστηρίζουν....

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2017, 12:37 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1469 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 11:07 »
Ενα μοντάκι με μέτρια ρεύματα είναι πολύ πιθανό να μην δείξει το πρόβλημα του από την αρχή που οι λάμες και οι πόλοι θα είναι καθαροί.
Με τη χρήση όμως τα ρεύματα θα κάνουν τη δουλειά τους με arcing κτλ, θα αρχίσουν να ταλαιπωρούνται οι λάμες και οι επαφές και τότε θα αρχίσει να φαίνεται το πρόβλημα.
Να συμπληρώσω επίσης ότι οι πόλοι του modmaker τα σπάνε. Τρομερά στιβαρή κατασκευή, καμία διαρροή και ρεύματα σούπερ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2017, 11:12 από thenetpoet »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix