vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1830 στις: Ιουνίου 18, 2020, 15:58 »
ναι το super sweet καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1831 στις: Ιουνίου 18, 2020, 16:12 »
Οκ ελήφθη δοκιμάζω και στέλνω εντυπώσεις!  Τνκς.

Στάλθηκε από το HUAWEI Y560-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1832 στις: Ιουνίου 19, 2020, 20:46 »
Μια ερώτηση εδώ στους σεφ του φόρουμ. Ποια κρέμα βανίλια να χρησιμοποιήσω κατά τη γνώμη σας στο αγαπημένο εδώ και καιρό avocado cream  της VT.Θέλω να το φέρω κοντά στο avocado kxs.

Στάλθηκε από το HUAWEI Y560-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν θες κρέμα βανίλια δοκίμασε flapper pie από WF.
Δε θα σου πρότεινα όμως κρέμα βανίλια.
Το υγρό σου θέλει λίγο αγάπη (love από VTA).

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1833 στις: Ιουνίου 20, 2020, 17:21 »
Έχω κάνει ένα μικρό δείγμα με τις προηγούμενες προτάσεις και περιμένω να γίνει.
Μπαίνουν και αυτά στα υπόψιν. Σε ευχαριστώ. 

Στάλθηκε από το HUAWEI Y560-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1834 στις: Ιουλίου 20, 2020, 19:24 »
                                                   PEANUTRY
                             
                                             RY4 DOUBLE (TPA):6%
                                             BUTTERSCOTCH (FLV):2%
                                             PEANUT BUTTER (TPA):1.5%
                                             ACETYL PYRAZINE (TPA):0.5%

                        Προτεινομενη αναλογια 50PG/50VG και 15 μερες ωριμανση

Δε θα γραψω περιγραφη...θα πω μονο οτι ειναι η καλυτερη συνταγη που εχω πετυχει με το RY4 DOUBLE και εχω επιχειρησει παρα πολλες.

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1835 στις: Ιουλίου 20, 2020, 19:50 »
Αντί του ButterScotch μπορώ να βάλω κάτι άλλο ή να το βγάλv εντελώς επειδή δεν το έχω? Κάτω κάτω έχω παραθέσει το My flavor Stash


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2020, 01:50 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1836 στις: Ιουλίου 21, 2020, 17:20 »
Μακαρι να μπορουσα να σου απαντησω.Δεν ειμαι και τοσο προχωρημενος.
Παντως αν σου αρεσει το Goofy's Juice ειμαι σιγουρος οτι θα σ'αρεσει και το Peanutry.Σου λειπει μονο ενα αρωμα που αν το παραλειψεις η το αντικαταστησεις με κατι αλλο τοτε θα ειναι μια διαφορετικη συνταγη.

Αποσυνδεδεμένος thanos1071

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1837 στις: Ιουλίου 31, 2020, 21:45 »


Καλημέρα, ένα άλλο αγαπημένο μου υγρό είναι μια παραλλαγή της voodoo sauce και το φτιάχνω με:

• Vanilla Gustard ( cap) 4%
• French Vanilla (tpa) 3%
• Maple syrup (tpa) 1%
• Corong candy (tpa) 1%
• Butterscotch (tpa) 1.5%

Έχετε καμιά πρόταση για βελτίωση?



Εγώ θα έριχνα την french vanilla στο 2%, θα πρόσθετα Bavarian cream στο 1,5% για όγκο και θα αντικαθιστούσα το cotton candy με super sweet (Capella) στο 0,5%

Tapatalk

Έφτιαξα την συνταγή το ZiovanioS με τις τροποποιήσεις του e-akapnos.
Τεχνικά δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί ούτε γνώσεις, ούτε φαντασία διαθέτω.
Γευστικά όμως τώρα που το δοκιμάζω στον Gt4, μετά από 2 εβδομάδες ωρίμανση, πιστεύω ότι είναι πολύ νόστιμο και το 30μελο θα φύγει πολύ γρήγορα.
Να είστε καλά που τα μοιράζεστε!!!

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1838 στις: Ιουλίου 31, 2020, 22:42 »
@thanos1071 χαίρομαι που σου άρεσε η συνταγή. Καλό είναι να γράφουμε τις απόψεις μας όταν δοκιμάζουμε μια συνταγή, όπως έκανες εσύ, προκειμένου να βοηθάμε το δημιουργό να βελτιώσει τη συνταγή και τους συμφορουμίτες να τη δοκιμάσουν.

Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thanos1071

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1839 στις: Ιουλίου 31, 2020, 23:21 »
@e-akapnos Δυστυχώς, μέχρι εκεί φτάνει η κριτική μου, νόστιμο ή όχι νόστιμο.
Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω παραπάνω ή και γιατί όχι, να ποστάρω και δικιά μου συνταγή, αλλά όπως είπα και πριν, φαντασία και γνώσεις, μείον άπειρο! :-) :-) :-)
Συνεχίστε έτσι...

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1840 στις: Αυγούστου 01, 2020, 10:31 »
Χαίρομαι και γω φίλε μου που σου άρεσε. Είναι από τα βασικά υγρά μου πολύ καιρό τώρα. Ο e akapnos έβαλε μια ακόμα παραλλαγή στο υγρό πετυχημένη.
Η κοινότητα αυτή την έννοια έχει για μένα. Να μοιράζεσαι. Μόνο καλό είναι αυτό.

Στάλθηκε από το HUAWEI Y560-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mario1985

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1841 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2020, 20:35 »


Ημικαπνική συνταγή. Κρεμώδης και βουτυράτη, με τόνους από ξηροκάρπια και όλα αυτά συνδυασμένα με το αγαπημένο RY4D.  Είναι μια καλή παρέα με το καφέ αλλά και allday vape. Εμπνευσμένη από το γνωστό σε όλους μας Goofy’s Juice του Βλαδίμηρου που ήταν το πρώτο μου mix, αν και σε καμία περίπτωση δεν είναι ίδιο μα θα μπορούσε να πει κανείς πως ανήκει σε ένα όμοιο προφίλ.

Κώδικας: [Επιλογή]
Acetyl Pyrazine 5% (TPA) 0.7%
Brown Sugar (TPA) 1%
Butter Pecan (FW) 2%
Custard Premium (FA) 1.5%
RY4 Double (TPA) 5%

Ωρίμανση : 30 μέρες (Μπορεί να ατμιστεί και στις 15 μέρες όμως το butter pecan δεν θα έχει δέσει σωστά και θα κάθεται πάνω από τα υπόλοιπα αρώματα)

Η συνταγή υπάρχει και στο ELR εδώ


Αποσυνδεδεμένος mario1985

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1842 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2020, 20:39 »


Καλησπέρα σε όλους! Δημοσιεύω μια συνταγή που ήρθε για να μείνει στην “εργαλειοθήκη” μου. Ry4D σε συνδυασμό με ποπ κορν, καραμέλα, φιστίκια και κρέμα φιστικοβούτυρου. Ένα αποτέλεσμα τόσο όσο γλυκό αλλά και σκοτεινό μιας και δίνει την αίσθηση καπνού που ομολογώ πως δεν το περίμενα.

Κώδικας: [Επιλογή]
Acetyl Pyrazine 6% (VTA) 0.3%
Buttered Popcorn (One Shot) (VTA) 1%
Caramel Popcorn and Peanuts (SC) (WF) 0.5%
Devon Cream (VTA) 0.8%
English Toffee (VTA) 0.5%
Peanut Butter (TPA) 1.2%
RY4 Double (TPA) 5%

Ωρίμανση: 20 μέρες
Η συνταγή βρίσκεται και στο ELR στο παρακάτω LINK

Αποσυνδεδεμένος mario1985

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1843 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2020, 20:43 »


Δημοσιεύω ακόμη μία καπνική συνταγή βασισμένη στον αγαπημένο μου συνδυασμό του Red USA Mix και του Western. Ήθελα από καιρό να φτιάξω ένα καπνικό με φιστίκι αυγινής μα η αλήθεια είναι πως δεν τα κατάφερνα. Η καραντίνα και η φαντασία  βοήθησε αρκετά για το αποτέλεσμα που πλέον με αφήνει ικανοποιημένο, μιας και θεωρώ την συγκεκριμένη συνταγή allday vape. Το Pistachio παίρνει αρκετό boost από το αμύγδαλο και την πυραζίνη, οπότε θεώρησα περιττό να μεγαλώσω το ποσοστό του (τάξης του 6-7%) όπως συνηθίζεται σε άλλες συνταγές . Οι κρέμες δένουν πολύ καλά μεταξύ τους και η σοκολάτα είναι σε οριακό ποσοστό ώστε να δίνει απλώς έναν πιο ολοκληρωμένο χαρακτήρα στο πάντρεμά τους και όχι να βγαίνει μπροστά.  Δεν είμαι από τους διαβασμένους mixers μα θεωρώ πως οι πληροφορίες που  ανέφερα να είναι αρκετές ώστε να την μιξάρετε και να γράψετε τις εντυπώσεις / παρατηρήσεις σας.

Κώδικας: [Επιλογή]
Acetyl Pyrazine 5% (TPA) 0.5%
Chocolate Cream (Hangsen) 0.7%
Pistachio (TPA) 3%
Red USA Mix (Hangsen) 4%
Toasted Almond (TPA) 0.5%
Vanilla Custard (TPA) 2%
Vanilla Ruyan Custard (WF) 1.5%
Western (Cowboy) (TPA) 1%

Ωρίμανση: 20 μέρες
Η συνταγή υπάρχει και στο ELR εδώ

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1844 στις: Οκτωβρίου 29, 2020, 19:47 »
Πριν γραψω μια ακομα συνταγη ,αν και πολυ αμφιβαλω αν καποιοι δοκιμαζουν οσες δημοσιευονται (και λογικο ειναι αφου ολο και καποιο απο τα υλικα θα μας λειπει καθε φορα) θα ηθελα να γραψω ενα μικρο προλογο.
Κατ'αρχην να ξεκαθαρισω οτι ετοιμο υγρο η SNV εχω να αγορασω απο τοτε που πρωτοξεκινησα το ατμισμα και αυτο γιατι εχω επιλεξει τα χρηματα μου (οσα τελοσπαντων μπορω να διαθεσω χωρις να λειψει τιποτα απο την οικογενεια μου) να τα σπαταλω σε hardware (ατμοποιητες,μοντακια κτλ),βασεις και αρωματα και ειναι κατα πολυ λιγοτερα απ'οσα θα 'δινα στο περιπτερο αν καπνιζα.
Προσφατα,μαζι με την τελευταια μου αγορα,μου χαριστηκαν 3 ετοιμα δεκαμελα δειγματακια καπνικων υγρων πολυ γνωστης εταιρειας που βγαζει τα SNV κατα δεκαδες (δε θα γραψω την εταιρεια,δεν κατηγορω κανεναν,τη δουλεια τους κανουνε).Τα 2 ηταν απαραδεκτα για τα γουστα μου (δεν ειχαν καμια σχεση με καπνικα υγρα) και το αλλο ηταν ενα συμπαθητικο τσαι με λιγο Virginia.Ευτυχως που δεν τα πληρωσα γιατι θα στεναχωριομουν πολυ αν εδινα 11 ευρω για το καθε 60μελο SNV.Τα υγρα που φτιαχνω μονος μου ειναι κατα πολυ καλυτερα για τα γουστα μου και κανω και την πλακα μου.

                                             DARK HABITS
                                
                                        DARK VAPURE (FA): 2%
                                        LATAKIA (FA):        1%
                                        DNB (INAWERA):   0.5%
                                 
                                       Βαση 50VG/50PG 6mg νικοτινη.
                                       Ωριμανση 20 μερες.

Η συνταγη,απ'οτι καταλαβατε οι πιο παλιοι,βασιζεται στην πολυ πετυχημενη,για 'μενα,καπνικη συνταγη του Βλαδiμηρου [member=10596]vladimirus[/member], Old Habits: https://e-liquid-recipes.com/recipe/1244942/Old%20Habits (εχω ατμισει πολλα ml απ'αυτην και τον ευχαριστω για οτι εχει προσφερει στον κοσμο του DIY) και προεκυψε απο αυτοσχεδιασμο οταν καποια στιγμη ξεμεινα απο Virginia (FA).
Ειναι μια πιο ''σκοτεινη'' εκδοση της αρχικης συνταγης και λιγοτερο γλυκια.Ατμισα ηδη 100ml απ'αυτο στον κλωνο Flash και εφτιαξα κι αλλο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8447 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180835 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34085 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537076 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237924 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16166 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12