vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 3 χρήστες
2Fdeal, manoslykos, camber

Twitter

DSE905 MOD από heaven-gifts

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 10:13 »
Μην ζητας συγνωμη! Μαλον εγω πρεπει να σε ευχαριστω :) Απο οτι φαινεται το προβλημα του επικεντρωνεται στον διακοπτη. Κριμα γιατι δεν νομιζω οτι ηταν κατι τοσο δυσκολο να τελειοποιηθει. Μπορει αυτο βεβαια να ετυχε σε σενα μονο, αλλα αν αρχιζουμε να 'παιζουμε' με τις πιθανοτητες τοτε ειμαι σχεδον σιγουρος οτι υπαρχουν πολλες για την αποτυχια. Αν θυμαμαι καλα ο Kostas πριν λιγο καιρο ειχε εκφρασει τις επιφυλαξεις του για το συγκεκριμενο mod :)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 10:18 »
Την περιμενα πως και πως αυτη την παρουσιαση αλλα ο nikdnik μου κοψε την....φορα :(
Να ρωτησω κατι παιδια, εσεις που ξερετε κατι παραπανω απο mod: Εκτος απο τον αναμενομενο περισσοτερο χορνο στην διαρκεια του ατμισματος, υπαρχει καποια αλλη αισηθητη διαφορα απο τα 'συμβατικα' η.τ.; Π.χ. το throat hit ισως ειναι πιο εντονο ή η ποσοτητα ατμου ειναι περισσοτερη; Και ακομη οι ατμο εχουν την ιδια αντοχη με αυτες τις μπαταριες;

Οι μεγάλες μπαταρίες απλά δεν "γονατίζουν", γιατί δεν δουλεύουν στα όρια των αντοχών τους.
Έτσι μπορούν χωρίς πρόβλημα να παρέχουν το ρεύμα που απαιτείται και κατά συνέπεια δεν χαλούν συνήθως γρήγορα.
Έβαλα το "συνήθως" γιατί με τους κινέζους ποτέ δεν ξέρεις...
Μπορεί να χαλάσουν δηλαδή για άλλο λόγο.
Έχει γραφτεί και άρθρο γι' αυτό εδώ στο φόρουμ.

Το αποτέλεσμα είναι ότι το thoat hit είναι πιο σταθερό, όπως σε μια πλήρως φορτισμένη μπαταρία και το ίδιο και η ποσότητα του ατμού. Άρα σταθερότερη απόλαυση.

Για τους ατμοποιητές δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά, πολλοί όμως πιστεύουν ότι κρατούν περισσότερο γιατί "ψήνονται" πιο σταθερά από τις καλύτερες μπαταρίες.

Ότι αφορά το συγκεκριμένο mod δεν μπορώ να πω κάτι.
Αλλά τις διακυμάνσεις στην ποιότητα των Κινέζων τις ξέρεις.
Το ένα μπορεί να είναι πολύ καλό και άλλο για πέταμα...

Πάντως εάν ενδιαφέρεσαι για mod γιατί δεν προτιμάς το GG του Θανάση?
Θα δώσεις κάτι παραπάνω, αλλά θα έχεις το κεφάλι σου πιο ήσυχο.
Άσε που εάν έχει πρόβλημα, μπορείς να το φέρεις και στο κεφάλι του Θανάση...  :laugh1:
Κι αυτή η ψυχολογική σιγουριά παίζει κάπου το ρόλο της...  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2010, 10:36 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 10:57 »
Το αποτέλεσμα είναι ότι το thoat hit είναι πιο σταθερό, όπως σε μια πλήρως φορτισμένη μπαταρία και το ίδιο και η ποσότητα του ατμού. Άρα σταθερότερη απόλαυση.

Aρα μιλαμε για περισσοτερη σταθεροτητα... Ελεγα μηπως το throat hit ειναι πιο δυνατοή ο ατμος ειναι περισσοτερος...;
Εχω αρχισει τις περικοπες τελευταια. Εχω γεμισει απο υγρα-μπαταριες και ατμο αλλα ειναι μεσα στην σκεψη μου να δοκιμασω και καποιο mod. Ο Θανασης ειναι καλο παιδι και δεν θα του το φερνα ποτε στο κεφαλι. Μαλλον σε αλλουνων κεφαλια πρεπει να πεσει  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 11:11 »
Έχω το συγκεκριμένο Mod 1 μήνα και κάτι.

Στο μικρό αυτό διάστημα παρουσίασε:

α) Ρωγμή (εσωτερική) στο φωτεινό δακτύλιο-led
β) Το κουμπί μερικές φορές δεν δουλεύει (κάτι σαν το Janty Stick)
γ) Η ελαστικότητα του κουμπιού έχει σχεδόν μηδενιστεί και δεν καταλαβαίνεις
αν το πατάς ή όχι.
δ) Φοβάμαι ότι θα ξεκολλήσει ο λαιμός (με το δακτύλιο) από το υπόλοιπο σώμα
(φαίνεται απλώς κολημμένο με κάτι σαν κόλλα uhu).

Συμπέρασμα: ΔΕΝ προτείνεται!! Τα 60,5$ είναι πάρα πολλά γιαυτό!!

Σημαντικά προβλήματα!!!! Και ιδιαίτερα αυτό που αναφέρεις και εδώ:

Στην παραπάνω αρνητική κριτική μου, να συμπληρώσω και την πιο σημαντική και σοβαρή και επικίνδυνη δυσλειτουργία που παρουσίασε:
Ενεργοποιείται από μόνο το, χωρίς πάτημα του (προβληματικού έτσι κι αλλιώς) διακόπτη. Το έκανε πάνω από 10 φορές,  ευτυχώς το είδα να καπνίζει και το πρόλαβα κλείνοντας τον on-off διακόπτη. Η διαδικασία δεν εντάσσεται στον φημολογούμενο αυτοκαθαρισμό, που κατά καιρούς συζητείται, αφού δεν σταματάει χωρίς την επέμβαση του χρήστη.
Αυτά και ....συγνώμη lionor!!

Εμένα ακόμα δεν μου έχει παρουσιάσει κάτι παρόμοιο, αλλά το έχω λιγότερο καιρό από εσένα.
Πιθανόν να έχεις την v1 έκδοση, που αποσύρθηκε σχεδόν αμέσως (ίσως για αυτά τα προβλήματα;; )

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 14:10 »
Παιδια εχω κι εγω τo συγκεκριμενο και μαλιστα V2 αλλα μου το κανει και εμενα να δουλευει χωρις να το εχω πατησει. Αυτο μου το κανει μεχρι στιγμης με το 901 ατομαιζερ και οχι με το 510 και για αυτο το λογο νομιζα οτι ειναι ο αυτοκαθαρισμος μονο που δεν σταματαει αν δεν το ξεβιδωσω.
Εχει βγαλει κανεις συμπερασμα για το αν αυτο ειναι προβλημα ή κατι αλλο?

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 15:00 »
Παιδια εχω κι εγω τo συγκεκριμενο και μαλιστα V2 αλλα μου το κανει και εμενα να δουλευει χωρις να το εχω πατησει. Αυτο μου το κανει μεχρι στιγμης με το 901 ατομαιζερ και οχι με το 510 και για αυτο το λογο νομιζα οτι ειναι ο αυτοκαθαρισμος μονο που δεν σταματαει αν δεν το ξεβιδωσω.
Εχει βγαλει κανεις συμπερασμα για το αν αυτο ειναι προβλημα ή κατι αλλο?

Ακόμα (ευτυχώς) δεν το έχω συναντήσει. Απ'οσο όμως καταλαβαίνω από τις περιγραφές σας αυτό είναι δυσλειουργία γενικά της συσκευής, και μάλιστα βαρβάτη!!!
Δεν είναι λίγο να το εχεις στην τσεπη πχ και να δουλευει μόνο του!

Εγω αν το δω θα το επιστρέψω άμεσα πάντως!
Είπαμε, να ατμίσουμε, όχι να καούμε σαν την Ζαν Ντ'Αρκ!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 16:19 »
Η λύση είναι  να εφεύρουν ενανπραγματικά πνευματικό διακόπτη, να δουλεύει με τη σκέψη. Αντε moders μου , εδω σας θέλω !  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 19:27 »
Ακόμα (ευτυχώς) δεν το έχω συναντήσει. Απ'οσο όμως καταλαβαίνω από τις περιγραφές σας αυτό είναι δυσλειουργία γενικά της συσκευής, και μάλιστα βαρβάτη!!!
Δεν είναι λίγο να το εχεις στην τσεπη πχ και να δουλευει μόνο του!

Εγω αν το δω θα το επιστρέψω άμεσα πάντως!
Είπαμε, να ατμίσουμε, όχι να καούμε σαν την Ζαν Ντ'Αρκ!

Γιατι ειναι επικινδυνο να δουλευει? Τι μπορει να παθει περα απο το να σου τελειωσει τη μπαταρια?
Παντως καλου κακου θα το εχω ξεβιδωτο στην τσεπη.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 20:53 »
Γιατι ειναι επικινδυνο να δουλευει? Τι μπορει να παθει περα απο το να σου τελειωσει τη μπαταρια?
Παντως καλου κακου θα το εχω ξεβιδωτο στην τσεπη.

Το έχω πάθει με άλλη συσκευή. Τσουρουφλίζεσαι αν το έχεις κάπου επάνω σου!

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 23:43 »
Η λύση είναι  να εφεύρουν ενανπραγματικά πνευματικό διακόπτη, να δουλεύει με τη σκέψη. Αντε moders μου , εδω σας θέλω !  :eyesplash:

Πάντως προς το παρόν τα ηλεκτρονικά με την προσευχή δουλεύουν:
Θεούλη μου κάνε σε παρακαλώ να δουλέψει και στην επόμενη τζούρα 

:laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 00:02 »
Πάντως προς το παρόν τα ηλεκτρονικά με την προσευχή δουλεύουν:
Θεούλη μου κάνε σε παρακαλώ να δουλέψει και στην επόμενη τζούρα 

:laugh1:

το καλύτερο εδώ καί καιρό
 :thumpup: :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 00:05 »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 01:08 »
 :thumpup: :angry_orange: :wall: :wall: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 17, 2010, 13:26 »
Πολλά ακούγονται ότι το stick από Heaven-gifts είναι ίδιο με το janty-stick ή το 905 είναι το screwdriver.
Τουλάχιστον για το τελευταίο, βλέπω ότι το κουμπί του screwdriver δεν έχει καμία σχέση με το κουμπί του 905.
Και ως γνωστόν, το κουμπί στα mods είναι το ήμισυ της συσκευής.
Μάλιστα από tw μπορείς να αγοράσεις και κουμπιά έξτρα για αντικατάσταση, κάτι που δεν βλέπω να γίνεται στο 905.
Οπότε δεν μπορεί να είναι τα ίδια που πουλιέται ως screwdriver στην t.w. και ως 905 στην heaven....


Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE905 MOD από heaven-gifts
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 17, 2010, 13:49 »
Sktoris δεν έχει ειπωθεί ποτέ, τουλάχιστον από μένα κάτι περί ομοιότητας, του κινέζικου εμπορικού mod 905 με το ευρωπαϊκό Screwdriver. Άλλωστε το 2ο το φτιάχνει ένας άνθρωπος σαν τον δικό μας Θανάση και δεν έχει ποιοτικά απολύτως καμμιά σχέση με την 1η κινεζιά!!! Είναι Ηλίου φαεινότερο ότι το 905 είναι μια καθαρή αντιγραφή κ τίποτε άλλο του Screwdriver. Δεν παράγονται στο ίδιο εργοστάσιο (Κίνα) με τις ίδιες προδιαγραφές εν αντιθέση με τα Sticks , τα Μ series, 510, 901, 801 τα οποία εισάγονται στην Ευρώπη ως Titan, Janty, Nobacco, Intellicig, Esmoke κλπ ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208319 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix