vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

274 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Argyris21

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #150 στις: Απριλίου 20, 2016, 18:08 »
Καλησπερα στην παρεα! Ειμαι καινουργιος στον χωρο του η.τ. το συγκεκριμένο τσιγαρο μου το ειχαν προτεινει φιλοι και μπορω να πω οτι είναι οτι καλυτερο κυκλοφορει για νεο και παλιο ατμιστη! Το χω περιπου ενα μηνα και το χω λατρεψει για την απλοτητα και την χρηστικότητα που εχει.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #151 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:54 »
Επεσε μπυρα επανω στο δικο μου και δεν λεει να αναψει...
Καμια ιδεα πριν παει στα σκουπιδια;
Να ριξω ισοπροπυλικη αλκοολη και να το αφησω να στεγνωσει;;; :hmmm: Μη κανει κανενα μπαμ μονο φοβαμαι γιατι δεν ξεκινησε ακομα η ανασταση .  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #152 στις: Απριλίου 20, 2016, 23:06 »
Εγώ θα το έπλενα με νερό και έπειτα αφού στέγνωνε με ισοπροπυλική αλκοόλη. 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #153 στις: Απριλίου 20, 2016, 23:17 »
Με νερό την ηλεκτρονική συσκευή; :hmmm:

Αν θυμάμαι καλά, όταν μια ηλεκτρονική συσκευή μπει σε νερό ή πέσει πάνω της νερό, την βάζεις σε μια σακούλα με ρύζι και την αφήνεις ώρες για να μαζέψει όλη την υγρασία. Κάντου κι ένα μπανακι πιο πριν με αλκοολη, χειρότερα δε θα γίνει.

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #154 στις: Απριλίου 21, 2016, 11:06 »
Ερώτηση στους κατόχους, η βαφή κρατάει?
Γιατί αν φεύγει με το παραμικρό υπάρχει και το ασημί που είναι άβαφο.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #155 στις: Απριλίου 21, 2016, 11:57 »
Ερώτηση στους κατόχους, η βαφή κρατάει?
Γιατί αν φεύγει με το παραμικρό υπάρχει και το ασημί που είναι άβαφο.

Δεν φεύγει καθόλου με το παραμικρό.  :thumpup:
Εγώ το βάζω σε τσέπη με κλειδιά, μου έχει πέσει κανα δυο φορές και κάτω
και δεν έχει ούτε γρατσουνιά.
Τζάμπα τα χανζαπλάστ που του αγόρασα...  ;D

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #156 στις: Απριλίου 21, 2016, 20:06 »
Με νερό την ηλεκτρονική συσκευή; :hmmm:

Αν θυμάμαι καλά, όταν μια ηλεκτρονική συσκευή μπει σε νερό ή πέσει πάνω της νερό, την βάζεις σε μια σακούλα με ρύζι και την αφήνεις ώρες για να μαζέψει όλη την υγρασία. Κάντου κι ένα μπανακι πιο πριν με αλκοολη, χειρότερα δε θα γίνει.

Αυτό με το ρύζι δεν ισχύει...Όταν σε πια συσκευή πέσει νερό την λύνεις και την καθαρίζεις με καθαρή αλκοόλη ή με ισοπροπυλική...Όταν σε μια συσκευή πέσει χυμός,καφές κτλπ κτλπ που περιέχουν ζάχαρη έστω και σε μικρή ποσότητα τότε η συσκευή πρέπει να αφαιρεθεί από οποιαδήποτε παροχή ρεύματος(πχ μπαταρία,καλώδιο τροφοδοσίας) και να καθαριστεί είτε εξονυχιστικά με καθαρή αλκοόλη ή ισοπροπυλική είτε πρώτα να ξεπληθεί καλά με νερό για να φύγουν τα ζάχαρα και άλλα τυχόν υπολείμματα και έπειτα αφού στεγνώσει άψογα να καθαριστεί με ισοπροπυλική για να φύγουν τα άλατα κτλπ κτλπ...Σου μιλάω εκ πείρας...
Τώρα για τον φίλο που δεν μπορεί λογικά να ξεμοντάρει την συσκευή η καλύτερη λύση είναι μπανάκι με ισοπροπυλική ή καθαρή αλκοόλη...Αν όμως δεν πιάσει αυτό τότε δεν χάνει τίποτα να ξεπλύνει καλά με νερό να αφήσει την συσκευή να στεγνώσει με φυσικό τρόπο γυρισμένη από την πλευρά του κουμπιού και έπειτα ξανά μπανάκι σε ισοπροπυλική....Αν και κατά 90% η ζημιά έχει ήδη γίνει μιας και η συσκευή συνέχισε να είναι εντός ρεύματος... 

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #157 στις: Απριλίου 21, 2016, 20:25 »
Συγγνώμη αλλά εννοείς να βουτήξει μέσα στο νερό το AIO και μετά να το βουτήξει σε ισοπροπυλική;
Το AIO έχει LiPO μπαταρία μέσα. Τι του λες του ανθρώπου;

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #158 στις: Απριλίου 21, 2016, 21:56 »
για όποιον θέλει να ρισκάρει υπάρχει σε μαύρο χρώμα στο gearbest στα περίπου λίγο πιο κάτω από 15 ευρώ.
προσωπικά έχω ψωνίσει από το εν λόγω μαγαζί αρκετές φορές, αλλά αρκετοί έχουν παράπονα. για την ιστορία, το πήρα από ελληνικό μαγαζί στα 29 ευρώ.

edit : αγορά μόνο μέσω PayPal για ασφάλεια, παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #159 στις: Απριλίου 21, 2016, 22:23 »
Συγγνώμη αλλά εννοείς να βουτήξει μέσα στο νερό το AIO και μετά να το βουτήξει σε ισοπροπυλική;
Το AIO έχει LiPO μπαταρία μέσα. Τι του λες του ανθρώπου;
Του λέω να το ξεπλύνει με ισοπροπυλική αλκοόλη...Αν αυτό δεν λειτουργήσει τότε να ξεπλύνει πρώτα με νερό και ύστερα ξανά με ισοπροπυλική...Η ισοπροπυλική σίγουρα δεν προκαλεί κανένα απολύτως πρόβλημα...Αλλά όντως έχεις απόλυτο μα απόλυτο δίκιο η LiPo μπαταρία με το νερό είναι επικίνδυνο...Αλλά εγώ δεν είπα να το αφήσει να μουλιάσει στο νερό απλά να το ξεπλύνει στιγμιαία και έπειτα να το αφήσει να στεγνώσει...
Τέλος πάντων...εγώ λέω τι θα δοκίμαζα εγώ δεν επιβάλω ούτε θα επιμείνω... 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2016, 22:38 από NIKKAPS »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #160 στις: Απριλίου 22, 2016, 02:31 »
Την μπαταρια φοβαμαι λεω να δοκιμασω να βαλω λιγο στη πλακετα καποια στιγμη με συριγγα τοση μπυρα επεσε πανω αν ηταν δεν θα ειχε κανει μπουμ;
Ξερετε  αν υπαρχει τροπος να ανοιξει καπως ή εστω το κουμπι;;  :hmmm:

Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #161 στις: Απριλίου 22, 2016, 03:30 »
Έχω το ίδιο πρόβλημα, μόνο που σε εμένα αφού έπεσε νερό στο κουμπί όπως προσπαθούσα να το καθαρίσω, κόλλησε το κουμπί, με αποτέλεσμα να δίνει συνεχώς και να σταματάει μετά απο 10-15 δευτερα με την προστασία που έχει επάνω. Μετά όμως από 10-15 λεπτά ξεκινάει πάλι μόνο του και ξανασταματάει. Έχει κολλήσει σε fire mode μάλλον. Του βαλα λίγο οινόπνευμα, το άφησα μέσα σε σακουλάκι με ρύζι,το βγαλα και εξω στο μπαλκόνι μη γίνει τίποτε και μετά από μερικές ώρες πάλι τα ίδια. Πατάω το κουμπί δεν κάνει τίποτε, παίρνει από μόνο του και σταματάει, δεν κλείνει δηλαδή τελείως.  >:(

Δεν έιδα να υπάρχει τρόπος να ανοίξει κάτι, μάλλον θα το πάω αύριο πίσω.Είναι πρόβλημα αυτό γιατί δεν μπορούμε να καθαρίσουμε καθόλου εύκολα το τανκ και εμένα μύριζε πλαστικίλα.

Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #162 στις: Απριλίου 22, 2016, 07:17 »
και εγώ έχω πρόβλημα με τις αντιστάσεις... μιάμισι-δυο μέρες κρατάνε  :o
και χρησιμοποιώ τις 0,6

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #163 στις: Απριλίου 22, 2016, 10:05 »
Ή ατμίζεις άπειρα ml την ημέρα ή έχεις πέσει σε ελλατωματικές φίλε μου.
Οι αντιστάσεις κρατάνε όσο και όλες οι υπόλοιπες εργοστασιακές (μη σου πω και παραπάνω...)

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #164 στις: Απριλίου 22, 2016, 15:22 »
Την μπαταρια φοβαμαι λεω να δοκιμασω να βαλω λιγο στη πλακετα καποια στιγμη με συριγγα τοση μπυρα επεσε πανω αν ηταν δεν θα ειχε κανει μπουμ;
Ξερετε  αν υπαρχει τροπος να ανοιξει καπως ή εστω το κουμπι;;  :hmmm:
Μπουμ δεν θα κάνει. Η μπαταρία μέσα έχει ηλεκτρολύτες σε υγρή μορφή (ζελ). Αφού δεν μπορούν να βγουν αυτοί έξω δεν μπορεί να μπει νερό μέσα. Προϋπόθεση βέβαια να είναι άθικτο το περίβλημα της μπαταρίας αλλιώς το νερό αντιδρά βίαια με το λίθιο.
Το νερό της βρύσης όμως περιέχει άλατα. Ρίχνοντας νερό μέσα στο AIO θα ξεκινήσει σιγά-σιγά το φαινόμενο της ηλεκτρόλυσης που θα διαβρώσει με την πάροδο του χρόνου τους ακροδέκτες (τον θετικό)
Ακόμα κι αν το βάλεις στον ήλιο για να στεγνώσει υπάρχουν κρυφά σημεία που θα εγκλωβιστεί το νερό και θα αργήσει πολύ να στεγνώσει οξειδώνοντας τους πόλους.
Αντίστοιχα πράγματα ισχύουν για την πλακέτα και το κουμπί αλλά βαριέμαι να γράφω :tongue_smilie:

Αν δεν μπορείς να το ανοίξεις θα σε συμβούλευα να το πας στο κατάστημα αγοράς και να τους εξηγήσεις το πρόβλημα.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias