vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #330 στις: Ιουνίου 08, 2016, 21:11 »
Καλησπέρα και απο μένα. Ως νέος στο σπορ να πω οτι προέκυψαν πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις από τη νεοαποκτηθείσα συσκευή. Σαν σύνολο θα επισήμαινα:
  • Τραβάει ικανοποιητικά, όχι όσο θα ήθελα βέβαια στις τσιγαρίσιες (με μαμά αντίσταση 0,6)
  • Μετά απο 2-3 γερές τζούρες ζεσταίνεται υπερβολικά η βάση (ίσως εδώ να πρέπει να μη σφίξει κανείς την αντίσταση στη βάση πολύ)
  • Μεγάλο μείον ότι δεν έχω ανακαλύψει ακόμα έναν ασφαλή τρόπο μεταφοράς του, μιας που όταν το γυρίσει κάποιος ανάποδα ή από το πέρα δώθε κουβαλώντας το σε μεγάλη τσέπη μπορεί να προκύψει διαρροή υγρού προς το επιστόμιο. Εγώ προς το παρόν το έχω μονίμως κάθετα. Αν δε σφίξεις κιόλας τη βάση στο επάνω μέρος το πρόβλημα είναι υπαρκτό. Μάλλον θα πάω να πάρω μια μικρή ταπούλα να σφραγίζω την οπή που φαίνεται αν βγάλεις το επιστόμιο για να το πλύνεις
  • Δεν ξέρω αν γίνεται σε όλα τα e-cigs αυτό, αλλά μου φαίνεται οτι αν τραβήξεις σχετικά πολλές γερές τζούρες π.χ. 10 η στάθμη του υγρού πέφτει αρκετά γρήγορα (έχω φορτισμένη πάντα την μπαταρία στο 70-100%). Επίσης μου έχει έρθει κάποιες φορές υγρό στο στόμα με μικροσταγονίδια (πολύ μικρή ποσότητα)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2016, 21:18 από Dr.Feelgood »

Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #331 στις: Ιουνίου 09, 2016, 22:20 »
@ Dr.Feelgood
1)  Για το επίπεδο της τζούρας είναι καθαρά υποκειμενικό , εμένα πάντως με 0,6 και κλειστό τον αέρα μου δίνει πολύ καλή (για δες και το 2 κάτω)
2) για να ζεσταίνεται σίγουρα είναι "στραβά" βιδωμένο ή το καπάκι ή η αντίσταση :confused1:
3) Δεν είχα κανένα πρόβλημα διαρροής, όσο καιρό το χρησιμοποιούσα σαν πρώτο (και μοναδικό ) ατμοποιητή, το μετέφαρα το πρωί σε τσέπη από σακάκι , ενω βράδυ στην τσέπη παντελονιού και χρησιμοποιώ μηχανή όπως καταλαβαίνεις μόνο σταθερά κάθετα δεν ήταν ::)
4) έχω δοκιμάσει υγρο της e-cigs , χρησιμοποιούσα το e-cig RY4 λευκή ετικέτα με 0,12 και δεν παρατήρησα κάτι , αυτα που αναφέρεις ίσως οφείλονται στην αντίσαση σου 

@ gPal
για να το καθαρίσω από γεύση υγρού , χρησιμοποίησα με προσοχή την κορέκα , όπως και αναφέρεις.
γέμισα το τανκάκι 3-4 φορές και στο τέλος 2-3 φορές με απλό νερό, και σκούπισα το εσωτερικό με χαρτί κουζίνας καθώς και ένα στέγνωμα με πιστολάκι ;D
όλα αυτά όμως με προσοχή μην πάει νερό στην μπαταρία (κάτω μέρος συσκευής)

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #332 στις: Ιουνίου 09, 2016, 22:30 »
Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις την 1 αντίσταση όπου θα έχεις και ποιο τσιγαρισιο που αυτό θες αν κατάλαβα και μικρότερη κατανάλωση υγρου

Sent from my MX5 using Tapatalk


Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #333 στις: Ιουνίου 10, 2016, 13:29 »
Καλησπερα παιδες εδω και περιπου 1,5 μηνα χρησιμοποιω 2 ΑΙΟ χωρις κανενα προβλημα,αλλαζω τις αντιστασεις καθε 10-12 μερες και ατμιζω υγρα Liqua.Ολα καλα λοιπον μεχρι πριν 3 μερες που ξεμεινα απο υγρα και αναγκαστικα δανειστηκα ενα μπουκαλακι Maxboro απο εναν φιλο για να βγαλω την ημερα.Καθαρισα καλα την συσκευη και αλλαζω και τις αντιστασεις.(SS316 0.6 Ω 15-28 W)

Το μπουκαλακι του Maxboro δεν εχει επιστομιο να ριξω σταγονες στις αντιστασεις και μου ερχεται η ''σουπερ'' ιδεα να ριξω σταγονες απο ενα μπουκαλακι Liqua που ειχε λιγο υγρο μεσα.Το αφηνω 5-6 λεπτα να μουλιασει,γεμιζω τα τανκακια με υγρο Maxboro και τα ετοιμαζω ολα μαζι για ατμισμα...με τα πρωτα κλικ καηκαν και οι 2 αντιστασεις.
Παω την αλλη μερα απο το μαγαζι που ψωνιζω και  εξηγησα ακριβως την κατασταση...μου ειπαν οτι το Maxboro ειναι για κλοτσιες και αυτο ευθυνεται για το καψιμο των αντιστασεων
.
Για να μην καιω αντιστασεις τσαμπα εκανα εγω καποια μ*****α η πραγματι τα υγρα εκαψαν τις αντιστασεις?Η και τα 2 μαζι?
Συγνωμη αν η ερωτηση φαινεται καπως ηλιθια αλλα ειμαι καινουργιος ατμιστης και θα ηθελα την βοηθεια σας.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #334 στις: Ιουνίου 10, 2016, 13:52 »
Κανένα υγρό (όσο χάλια και να είναι) δεν μπορεί από μόνο του να κάψει καμία αντίσταση.
Συνήθως οι κεφαλές καίγονται από υποτροφοδοσία.

Αν τις έχεις "ποτίσει" σωστά με μερικές σταγόνες και τις άφησες και 5-6 λεπτά όπως λες
το μόνο άλλο που μπορεί να συμβεί είναι να τις έσφιξες πολύ.
Στο ΑΙΟ οι κεφαλές τροφοδοτούνται με υγρό από δύο πολύ μικρές τρύπες στο κάτω μέρος
εκεί που ακουμπάνε στον πάτο του ατμοποιητή.
Αν το σφίξουμε πολύ κατά το βίδωμα αυτές οι τρύπες βουλώνουν
και η κεφαλή δεν τροφοδοτείται.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #335 στις: Ιουνίου 10, 2016, 13:57 »
Επίσης έχει αναφερθεί ξανά, υγρά γύρω στο 50/50 για ΑΙΟ και cubis. Το Maxxboro (νατούρα σωστά; ) είναι φουλ vg.. ;)

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #336 στις: Ιουνίου 10, 2016, 14:09 »
θα συμφωνήσω κι εγώ ότι δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο η σύσταση του υγρού.
προσωπική εμπειρία :
με φουλ vg (μόνο αυτή μπορώ να κάνω) και αντιστάσεις του 1Ω (μαύρη συσκευασία) δεν είχα ποτέ καμένη αντίσταση αλλά δεν χάρηκα ποτέ την ίδια αντίσταση για περισσότερες από 5 μέρες. μία 0.6Ω που είχα δοκιμάσει την άλλαξα αμέσως, την ίδια ή την άλλη μέρα (δεν θυμάμαι ακριβώς) , επειδή μου ήρθε καμένο.
το AIO το έχω δώσει σε συγγενικό πρόσωπο ( αφότου πήρα το πίκο+μέλο3 ) με τις 1Ω αντιστάσεις και υγρά 80vg/20pg βγάζει 6 μέρες με ίδια χρήση με μένα.
για το κλείσιμο του ποστ μου, το AIO έχει πολλά θετικά και το έχω προτείνει σε καπνιστές. Το μόνο αρνητικό είναι ότι θέλει προσοχή η τοποθέτηση της αντίστασης... για να μην έρθει καμένο.
καλά ατμίσματα!

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος anstelios

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #337 στις: Ιουνίου 10, 2016, 14:51 »
Κανένα υγρό (όσο χάλια και να είναι) δεν μπορεί από μόνο του να κάψει καμία αντίσταση.
Συνήθως οι κεφαλές καίγονται από υποτροφοδοσία.

Αν τις έχεις "ποτίσει" σωστά με μερικές σταγόνες και τις άφησες και 5-6 λεπτά όπως λες
το μόνο άλλο που μπορεί να συμβεί είναι να τις έσφιξες πολύ.
Στο ΑΙΟ οι κεφαλές τροφοδοτούνται με υγρό από δύο πολύ μικρές τρύπες στο κάτω μέρος
εκεί που ακουμπάνε στον πάτο του ατμοποιητή.
Αν το σφίξουμε πολύ κατά το βίδωμα αυτές οι τρύπες βουλώνουν
και η κεφαλή δεν τροφοδοτείται.

Ποιο "σφίξιμο" πρέπει να προσέξεις?
Της αντίστασης στο πάνω μέρος(καπάκι) ή  του τελικού(όλου του καπακιού στο υπόλοιπο κομμάτι) ??
Ή μήπως και τα δύο βιδώματα πρέπει να είναι σχετικά χαλαρά ??

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #338 στις: Ιουνίου 10, 2016, 14:54 »
Όλου του καπακιού πάνω στον ατμοποιητή να προσέχεις, αν το σφίξεις αρκετά τότε ο πόλος της κεφαλής συμπιέζεται αρκετά στον πάτο του τανκ και κλείνουν οι τρύπες τροφοδοσίας του υγρού. Την κεφαλή να την σφίγγεις κανονικά πάνω στον σωλήνα. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2016, 15:01 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος anstelios

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #339 στις: Ιουνίου 10, 2016, 14:56 »
Αυτό φαντάστηκα.. ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #340 στις: Ιουνίου 10, 2016, 15:14 »
Εγω πάντως το παίζω με κεφαλές κιουμπις 0.5 αεράτος και μια χαρά κανένα πρόβλημα 

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #341 στις: Ιουνίου 10, 2016, 16:28 »


3) Δεν είχα κανένα πρόβλημα διαρροής, όσο καιρό το χρησιμοποιούσα σαν πρώτο (και μοναδικό ) ατμοποιητή, το μετέφαρα το πρωί σε τσέπη από σακάκι , ενω βράδυ στην τσέπη παντελονιού και χρησιμοποιώ μηχανή όπως καταλαβαίνεις μόνο σταθερά κάθετα δεν ήταν ::)
4) έχω δοκιμάσει υγρο της e-cigs , χρησιμοποιούσα το e-cig RY4 λευκή ετικέτα με 0,12 και δεν παρατήρησα κάτι , αυτα που αναφέρεις ίσως οφείλονται στην αντίσαση σου

@ gPal
για να το καθαρίσω από γεύση υγρού , χρησιμοποίησα με προσοχή την κορέκα ,

Χρήστο, ευχαριστώ. Δηλαδή  όταν σου πέφτει οριζόντια χωρίς το επιστόμιο δεν έχεις παρατηρήσει να φεύγει υγρό έξω απο την οπή που έχει στη βάση; Την εισαγωγή αέρα την κλείνεις για να το μεταφέρεις ή δε παίζει ρόλο; Είμαι βέβαιος ότι το βιδώνω προσεκτικά αλλά θα το ξαναδώ το θέμα.

Η κορέκα που λέτε ρε παιδιά (φαντάζομαι τα δισκία) από πού την παίρνετε φτηνά; μη ξηλωθούμε τσάμπα και το σκέτο νεράκι καλό είναι. Τέλος τη βάση του άτμο σκέφτηκα να την καθαρίσω με καθαρό οινόπνευμα μετά απο βαριές μυρωδιές (άλλωστε οι αντιστάσεις μάλλον έιναι κόπος να αποκατασταθούν άρα πετιούνται στο διβδόμαδο max)

Τώρα είμαι στα μηλαράκια της LIQUA (2ο υγρό σαν νιουμπάς που είμαι) μετά το έξοχο dragon tail της nobacco και λειτουργεί σπέσιαλ, δε φαίνεται να παίρνει μυρωδιές από το προηγούμενο

Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #342 στις: Ιουνίου 10, 2016, 20:42 »
@ Dr.Feelgood
Δεν κλείνω τίποτα και  σίγουρα δεν 'εχει τρ'εξει τιποτα , γιατί θα φαινόταν στο σακκάκι
Κορέγκα έχουν και δείγματα δωρεάν τα φαρμακεία, εγώ πήρα από αυτό που είμαι πελάτης

Αποσυνδεδεμένος nikos_chalandri

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #343 στις: Ιουνίου 11, 2016, 11:42 »
Όσοι δεν έχετε βάλει θήκη σας προτείνω να βάλετε. Με σιλικόνη είναι το υλικό της. 
Ο λόγος είναι ότι μου πέσε κάτω και δεν έσπασε το τζαμι.

Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #344 στις: Ιουνίου 12, 2016, 15:50 »
Ευχαριστω για την βοηθεια σας παιδες.Η απαντηση στο προβλημα μου ηταν η υπερβολικη χρηση που του εκανα...συμβουλη σε ολους τους νεους ατμιστες σαν και εμενα που ξεκινατε με την συγκεκριμενη συσκευη ειναι οταν το νιωθεται οτι θερμενεται πολυ μην το πιεζεται αλλο.Χαλαει η γευση των υγρων και καιγονται οι αντιστασεις πολυ γρηγορα.Οπως ειπε και ενας φιλος πιο πριν η συγκεκριμενη συσκευη δεν ειναι για πιπιλα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias