vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 31, 2016, 22:52 »
Δίνω πιθανότητες στο να έχεις προβληματική κεφαλή, υπερτροφοδοσίες μπουρμπουλήθρες και λοιπά θέματα δεν είχα ακόμα μαζί του και του έχω κάνει πάνω από 15 γεμίσματα μέχρι σήμερα με την πρώτη ακόμα 0.6 κεφαλή. Ναι μετά το γέμισμα κάνει τα ψιλά του αλλά αρκούν δύο τζούρες για να επανέλθει πλήρως, μα ακόμα και με τέρμα κλειστό αέρα που το δουλεύω συχνά πυκνά τίποτα λέμε. Αν επιμείνεις να κρατήσεις την ίδια κεφαλή μήπως να δοκίμαζες και το "ελικοειδές" drip tip;  Με αυτό δεν θα σου έρχονται σταγόνες στο στόμα υποθέτω..

Όντως αυτό με το ζέσταμα ξέχασα να το αναφέρω κι εγώ, το καπάκι του (το δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα βασικά ) ζεσταίνεται αρκετά μετά από μερικές επαναλαμβανόμενες τζούρες. Μικρές παύσεις και επανέρχονται όλα στα φυσιολογικά τους, τουλάχιστον για μένα που δεν το έχω πιπίλα όλη μέρα δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα.. :)

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 31, 2016, 22:58 »
Έβαλα πριν απο λιγο και την δεύτερη αντίσταση που ειχε μεσα και εκαψα την γλωσσα μου α πα πα ειχα να καταπιώ τοσο υγρο απο το 2011 που ξεκινησα το ατμισμα !  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 31, 2016, 23:20 »
Περίερο μου φαίνεται :hmmm:, μήπως ποτίζεις υπερβολικά την αντίσταση όταν την πρώτο βάζεις;

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 31, 2016, 23:25 »
5-6 σταγονες εριξα και μετα την εβγαλα και την φύσηξα αλλα παλι τιποτα ! λες και δινει πολλα βολτ η μπαταρια !  :wall:

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 31, 2016, 23:35 »
Υπερτροφοδοσία μυρίζει μάλλον, δοκίμασε να στεγνώσεις κάπως την αντίσταση ή βάλε μια νέα χωρίς να την ποτίσεις να δείς αν στο ξανα κάνει.
Εγώ δεν είχα τέτοια θέματα, άτμιζε υπέροχα, και ειδικά με το σπιράλ drip δεν είχε θέμα κανένα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 31, 2016, 23:53 »
Το driptip που φοράει επάνω όπως έρχεται στη συσκευασία, όντως καίει μετά από δυο συνεχόμενες τζούρες
ή μία μεγάλη πνευμονική (ΔΕΝ είναι για πνευμονικές αυτό το setup). Θέλει άλλο driptip.

Τα υπόλοιπα απλά δεν ισχύουν.
Υγρό αποκλείεται να σου έρθει στο στόμα, εξαιτίας του σπιροειδούς σχεδιασμού του driptip.  :idiot1:
Και το πάνω μέρος της συσκευής δεν καίει. Το driptip ναι.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 01, 2016, 00:27 »
συμφωνώ με τους ανωτέρω.... 2 εβδομάδες συνεχούς δοκιμής και δεν έχει παρουσιάσει τέτοια
προβλήματα, πλην της θέρμανσης που αναφέρθηκε.

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 01, 2016, 00:59 »
Με λιγα λογια εγω καθομαι εδω και γραφω οτι να ναι  ! 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 01, 2016, 01:03 »
Οχι ρε φίλε μου,
υπάρχει και η περίπτωση να σου έκατσε προβληματικό... τι να πώ
Για δες λιγο αν έχει βλάβη κανένα λαστιχάκι στον ατμοποιητή (δεν έχω μπροστά μου το aio να δω αν έχει κάτι τέτοιο)
γιατί μάλλον κάπου εκεί στραβώνει (αντίσταση ή ατμοποιητή)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 01, 2016, 01:24 »
Με λιγα λογια εγω καθομαι εδω και γραφω οτι να ναι  !
Κι εγώ.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 01, 2016, 01:39 »
Ας πω κι εγώ την άποψή μου...

Το έχω από την πρώτη κιόλας μέρα που το έφερε η eCig, σε ασημί χρώμα και το μόνο που ξέρω, είναι πως έχω πάθει την πλάκα μου με αυτό το "σκατούλικο". Πραγματικά, τα έχει ΟΛΑ!
Η 0,6ohm κεφαλή δουλεύει ιδανικά οφείλω να πω! Ίσως απλά έχει μια παραπάνω θερμότητα στον ατμό και στο drip tip.
Η δε μπαταρία; Δεν το πίστευα με τίποτα ότι μου έβγαλε 1,5 μέρα+ με την 0,6 ohm κεφαλή πάνω. Θεωρητικά θα έπρεπε να τελειώνει σχετικά γρήγορα! Κι όμως, με ΔΙΕΨΕΥΣΕ...
Αυτές τις μέρες δοκιμάζω και το "παίζω" με την 1,0ohm και τολμώ να πω πως ΙΙΙΙΣΩΣ και να είναι η ιδανικότερη κεφαλή από όλες τις άλλες.
Ικανοποιητικότατη τζούρα (όχι τόσο δυνατή σαν την 0,6ohm), ελάχιστα πιο δροσερός ο ατμός και η μπαταρία κρατάει ακόμα περισσότερο μέχρι να δείξει την πρώτη ένδειξη πτώσης της.

Ό,τι πιο ιδανικό πακετάκι για νεοεισελθέν ατμιστή (και όχι μόνο)...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 01, 2016, 05:59 »
Να'σαι καλά ρε Χρήστο, και το είχα απορία πως θα δούλευε την κεφαλή του 1ohm. Τώρα θα την δοκιμάσω σίγουρα χωρίς ενδοιασμούς! ;)

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 01, 2016, 07:39 »
Με λιγα λογια εγω καθομαι εδω και γραφω οτι να ναι  !

ακριβως τα ιδια θεματα με σενα ειχα.καθισα το παλεψα επιμονα κανα 20λεπτο καθαριζα την αντισταση με χαρτοπετσετες(πολλες χαρτοπετσετες!!!!) την φυσουσα και ξανα και ξανα καποια στιγμη εστρωσε και απο τοτε ολα τελεια.παλεψε το μην το αφησεις.ειναι απιστευτο το μικρουλι.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 01, 2016, 14:07 »
Μικρούλι δε λες τίποτα... εντάξει, έχω συνηθίσει σε μεγάλα mods, αλλά το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα μόλις άνοιξα το κουτί ήταν «awww το γλυκούλι, να το πάρουμε σπίτι να το ταϊζουμε»  :))

Απίστευτα μικρό και διακριτικό, yet δυνατό. Από τα όσα διαβάζω μέχρι τώρα δηλαδή, προς το παρόν το έχω και φορτίζει, μόλις βρω ελεύθερο χρόνο να ασχοληθώ με την ησυχία μου 

Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 01, 2016, 14:16 »
ακριβως τα ιδια θεματα με σενα ειχα.καθισα το παλεψα επιμονα κανα 20λεπτο καθαριζα την αντισταση με χαρτοπετσετες(πολλες χαρτοπετσετες!!!!) την φυσουσα και ξανα και ξανα καποια στιγμη εστρωσε και απο τοτε ολα τελεια.παλεψε το μην το αφησεις.ειναι απιστευτο το μικρουλι.
To πηρα για δωρο σε εναν φιλο και ειχα ακριβως το ιδιο θεμα. Εσταξα 5-6 σταγονες στον ατμοποιητη και μαλλον του επεσε πολυ. μετα το στέγνωμα ολα οκ. αν και υπερβολικα δυνατος για τα γουστα μου πλεον. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180775 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 605 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15946 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12