vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, dkostas, bloodlessz, anetost

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 30, 2016, 08:33 »
Να σημειώσω ότι στο πακέτο περιλαμβάνονται και δύο drip tips, το ένα εκ των οποίων έχει εσωτερικά στην τρύπα του εκείνο το ελικοειδές "κάλυμμα" το οποίο σφίγγει παράλληλα λίγο περισσότερο τις τζούρες απ'ότι το δεύτερο, το εντελώς ανοιχτό. Με τέρμα κλειστό τον αέρα λοιπόν και το ελικοειδές αυτό drip tip η τζούρα γίνεται αρκετά σφιχτή τσιγαρισια και παραδόξως το όλο πράγμα δουλεύει πολύ καλά! Συνεπώς συστήνεται ανετότατα και στον νέο χρήστη, ανεπιφύλακτα όμως. Ο cubis -με την 0.5 όμως κεφαλή που πρόλαβα να δοκιμάσω μέχρι να τον δώσω στον αδερφό μου- δεν κατάφερνε να δουλέψει τόσο σφιχτή και όμορφη τσιγαρίσια τζούρα με τέρμα κλειστό τον αέρα, δημιουργούσε πάντα την εντύπωση ότι πλημμύριζε το βαμβάκι του σε κάθε απόπειρα. Στην 0.6 του ΑΙΟ (που έχει πιο κλειστές τρύπες φυσικά ) δουλεύει απίθανα το πράγμα, εννοείται βέβαια ότι περιορίζει και τον αέρα στα τέρμα ανοιχτά. ;)

Δική μου καθαρά εκτίμηση, αν ήταν από τα πακέτα που θα ξεκινούσαμε όλοι το ηλεκτρονικό, τότε θα επέστρεφε πολύ πιο δύσκολα κάποιος στο κανονικό τσιγάρο. Το πραγματάκι αυτό δουλεύει απίστευτα καλά! Με τα μέχρι τώρα συμπεράσματά μου. :)

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 30, 2016, 13:37 »
Ξέρουμε αν μπαίνει σε αυτόν το «καπάκι» που παίρνει ο Cubis για να γίνεται «μπουκαλάκι» μεταφοράς υγρών;

Αν και από τα λεγόμενα του Μάκη (άριστες πληροφορίες btw!) δεν παίζουν διαρροές, θα ήταν ιδανικό για κάποιον που έχει δύο μαζί του ένα δεύτερο και για οποιοδήποτε λόγο φοβάται μην του φύγει υγρό.  8)

Και, για όσους τυχόν το δοκίμασαν, οι κεφαλές του ΑΙΟ (0,6) μήπως λύνουν τυχόν προβλήματα υπερτροφοδοσίας και στον ίδιο τον Cubis; 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2016, 13:43 από akpe »

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 30, 2016, 15:38 »
To πήρα και εγώ για συγγενή μου σήμερα.

Στο μαγαζί που πήγα, το είχε κάποιος σε μαύρο (το έχει από τη πρώτη μέρα που βγήκε) και είδα ότι του είχε σβηστεί τελείως η ένδειξη για το μέχρι πόσο να γεμίζεις.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2016, 15:43 από stopapali »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 30, 2016, 16:02 »
 Το modακι ηρθε στα χερια μου πριν λιγες ημερες και πραγματικα δεν εχω να πω και πολλα.
Μιλαμε για μια συσκευη ego που πολυ θα ηθελα να ειχα ξεκινησει και εγω το ατμισμα με αυτην.
Πραγματικα ζηλευω τους νεοεισερχομενους στο ατμισμα καθως οι ατμιστικες συσκευες εχουν ωριμασει...
Διαρροες μηδεν,καμενο μηδεν, υπερτροφοδοσια μηδεν.
Η διαρκεια μπαταριας ισως καποιους τους προβληματισει ομως αν σκεφτουμε πως ο νεος ατμιστης συνηθως δεν ξεπερναει τα 2-4 ml την ημερα τοτε μπορουμε να μιλησουμε για δυο ημερες ατμισης απο το mod.
Oι δε πιο προχωρημενοι ατμιστες ισως το προτιμησουν ως δευτερο modακι  για νυχτερινες εξοδους ή για πιο sport καταστασεις που δεν θελουν να εχουν εξτρα βαρος επανω τους..

Θελω να ευχαριστησω το e-kapnisma για την διοργανωση του διαγωνισμου και φυσικα το heavengifts.com που προσεφερε το modακι.




Από τον Συντονισμό:
Το θέμα μεταφέρθηκε εδώ και συγχωνεύθηκε εφόσον προϋπήρχε το παρόν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2016, 16:55 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 30, 2016, 18:18 »


Ξέρουμε αν μπαίνει σε αυτόν το «καπάκι» που παίρνει ο Cubis για να γίνεται «μπουκαλάκι» μεταφοράς υγρών;

Δυστυχώς απ'τον cubis δεν ταιριάζει ούτε το πλαστικό αυτό καπάκι αλλά ούτε και η "καμινάδα του - καπάκι ατμοποιητή - ρυθμιστής αέρα" κλπ για τον απλούστατο λόγο ότι ο cubis είναι 22άρης ατμοποιητής ενώ το ΑΙΟ έχει διάμετρο 19 χιλιοστά.. ;)

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 31, 2016, 01:02 »
Σωστός, ούτε καν που το σκέφτηκα  :idiot1:
Χμμ υπάρχει σε κανένα κατάστημα εκτός μαύρου και ασημένιου; Με ενδιαφέρει το γκρι/μαύρο αλλά δεν το βρίσκω πουθενά  :-[

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 31, 2016, 01:29 »
Υπάρχει το γκρι-μαύρο στο... χέρι μου...  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 31, 2016, 02:09 »
Εγω παντως που δοκιμασα την 0.6 στο Cubis, μπορω να πω οτι ειναι μακραν η καλυτερη για τσιγαρισιες σε σχεση με τις 1Ω και 1.5Ω. ΜΑΚΡΑΝ. Ισως να ειναι και η καλυτερη απο οποιαδηποτε ετοιμη κεφαλη για τσιγαρισιες που εχει βγει. Για πνευμονικες, κατ εμε, δεν κανει. Τερμα ανοιχτος ειναι απλα πιο αερατες τσιγαρισιες, τερμα κλειστος πολυ σφιχτες τσιγαρισιες.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 31, 2016, 18:09 »
Εγώ για τα γούστα μου το βρήκα αεράτο οπότε δεν το κράτησα παρά μόνο για μια ημέρα. Κατά τα άλλα είναι μια εξαιρετική συσκευή που μπορεί να καλύψει όλους τους χρήστες, αρχάριους και μή. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2016, 21:04 από dikos »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 31, 2016, 21:46 »
Επειδή δεν πρόκειται να δω βίντεο-παρουσίαση, μια απορία. 
Το φωτάκι στο τανκ ανάβει όταν πατάς fire? Κάθε φορά; δεν απενεργοποιείται με κάποιο τρόπο;
Βλέπω έχουν γράψει και συντονιστές σχόλια...μήπως να το μεταφέρετε το θέμα; Ηλεκτρονικό mod? Το ΑΙΟ? Are you sure?

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 31, 2016, 21:52 »
Ναι ανάβει όταν πατάς fire, σου δίνει όμως την επιλογή να το απενεργοποιήσεις ώστε να μην ανάβει.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 31, 2016, 22:01 »
Αν το απενεργοποιήσουμε όμως, εξακολουθεί να αναβοσβήνει για να μας δείχνει την στάθμη της μπαταρίας;  :hmmm:

Υπάρχει το γκρι-μαύρο στο... χέρι μου...  :laugh1:

Χεχεχεχ ωραίος! ??? Το βρήκα τελικά ετοιμοπαράδοτο σε μαύρο/γκρι στο Dr Antismoke και τσίμπησα δύο κομμάτια  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2016, 22:18 από akpe »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 31, 2016, 22:21 »
Πλάκα πλάκα αυτό το τελευταίο δεν σκέφτηκα να το δοκιμάσω, μέχρι στιγμής πάντως έχω δει ότι αν απενεργοποιηθεί το λαμπάκι δεν ανάβει ποτέ παρά μόνο όταν κλειδώνει-ξεκλειδώνει η μπαταρία με τα πέντε κλικς. Δεν έχω φτάσει και την μπαταρία στην εξάντλησή της ακόμα αλλά όντως τώρα δημιουργήθηκε και σε μένα η απορία.. Θα δοκιμαστεί την επόμενη φορά, έτσι κι αλλιώς κι εγώ πάντα απενεργοποιημένο έχω το φως.

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 31, 2016, 22:39 »
Το δοκιμάζω απο το πρωι και εχω κάψει τα πνευμονια μου ! Εβαλα την αντίσταση που ειχε μεσα 0,6 και δεν μπορείς να παρεις τζουρα πλημμύρισαν τα παντα ! ρουφάς και πεταει καυτό υγρο ! μετα απο ενα δυο πατηματα το πανω μερος του ατμο καίει και δεν μπορεις να το ακουμπησεις !  :hmmm: 

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 31, 2016, 22:49 »
Κάτι δεν πάει καλά, δοκίμασε με νέα αντίσταση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8322 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180620 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12