vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 2 χρήστες
Parolos, white varadero

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1110 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 14:44 »
Κατοχοι του Cloud, τον εχετε δοκιμασει σε χαμηλα W (kanthal) για παραδειγμα μεχρι τα 9 ως 10 με αντιστασεις πανω του 1.6 Ohm? Και αν ναι, πως συμπεριφερεται?

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1111 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 14:49 »
Φιλε μου εσυ ξεκινησες πρωτος τη συγκριση με τους αλλους κατασκευαστες και ρωτησες ποια ειναι η διαφορα τους...
Σου εγραψε λοιπον ο Dimik οτι ο Gus εχει φυσικη εδρα και αυτο ειναι ενα προτερημα γιατι πας στο μαγαζι τους οποτε θες και συζητας μαζι τους.
Εγω απλα συμπληρωσα οτι και οι αλλοι 3 εχουν φυσικη εδρα. Δεν κατηγορησα αυτον που δεν εχει. Μακαρι να τα καταφερει και να φτιαξει συντομα!



Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1112 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 14:50 »
Η λαϊκή παροιμία καλά τα λέει "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"!
Αφού δεν σας αρέσει ο τρόπος διάθεσής του και ο τρόπος συμπεριφοράς του κατασκευαστή μην τον πάρετε!
Υπάρχουν χιλιάδες εκεί έξω επώνυμοι να τους τιμήσετε....
Τώρα πάλι καταλαβαίνω και τον πόνο σας που περιμένετε πως και πως να βγεί και λόγο αυτού δεν ξέρετε τι να κάνετε!!!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1113 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 15:01 »
Φιλε μου εσυ ξεκινησες πρωτος τη συγκριση με τους αλλους κατασκευαστες και ρωτησες ποια ειναι η διαφορα τους...

Κάνεις λάθος! Η δική μου σύγκριση με άλλους κατασκευαστές αφορούσε το σχόλιο που έλεγε ότι για τον συγκεκριμένο δεν ξέρουμε το όνομά του, ποιος είναι κι από που κρατάει η σκούφια του. Όσο ξέρουμε τον imeo λοιπόν, άλλο τόσο ξέρουμε και τον oldboy. Αυτή τη σύγκριση έκανα. Όταν πας στο esmokeguru, θα μιλήσεις με τον Βασίλη, όχι με τον Imeo. Με τον ίδιο τρόπο, μπορείς να πας και στο Ατμόραμα και να μιλήσεις με τον Πρόδρομο ή στο Crazyvaper και να μιλήσεις με τον Κυριάκο. Βλέπεις εσύ καμιά διαφορά? :dontknow:
Όποιος θέλει να μιλάει απευθείας με τον κατασκευαστή, να αγοράζει από Gus, Atmistique και Ατμομηχανή λοιπόν. Αν αυτό σου φαίνεται λογικό, τότε πάω πάσο.

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1114 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 15:07 »
Για ποιο τρόπο συμπεριφοράς του κατασκευάστη αναφέρεστε ; προσωπικά ότι χρειαστηκα, ηρθα σε επαφή μαζί του, μέσω πμ σε γειτονικό forum ,αρκετες φορες,και άμεσα και ευγενεστατα, ειχα τις απαντήσεις που ήθελα.
Τώρα το ότι δεν μπαίνει σε αυτό το forum, είναι δικαίωμά του , η μπορεί να συμβαίνει κάτι άλλο που οι περισσοτεροι αγνοούμε.......

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1115 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 15:12 »
Τον έχω δοκιμάσει μόνο με έλεγχο θερμοκρασίας βάζοντας μέσα μόνο symmetry six και Cl. Πιστεύω ότι δεν αγαπάει τα 5 πιόνια ο συγκεκριμένος ή λέτε να παίζει καλύτερα με kanthal?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Εγω ακομα ψαχνω τον ατμο που να παιζει καλα τα ατιμα τα πιονια :wall: :))
Αν επιτρεπουν οι κατοχοι του ατμο να πω και εγω την γνωμη μου,μιας και ετυχε να τον εχω για ενα μικρο διαστημα στην κατοχη μου απο φιλο ατμιστη.


Τα περι διαθεσιμοτητας etc..δεν θα τα σχολιασω.Θαρρω επιπλεον πως οσοι ατμιστες σκεφτονται να τον αγορασουν εχουν ηδη στο οπλοστασιο τους ατμοποιητες να κανουν ευκολοτερη την αναμονη του.


Ο cloud ειναι εξαιρετος ατμοποιητης ακριβως οπως εχει αναφερθει και απο τους κατοχους ανωθεν μου.
Και ιδιαιτερα διαθετει τα χαρακτηριστικα που επιθυμω εγω σε εναν ατμοποιητη επειτα απο καιρο δοκιμων.
ησυχος,ποιοτικo smooth ατμισμα και απροβληματιστος σε ολα του.
Αλλα δεν ειχε την σφιχτη τζουρα που θελω εγω γι αυτον και μονο τον λογο δεν τον απεκτησα.


Σε ορους αρεσει η αερατη τζουρα με ελαχιστη αντισταση στο σφιξιμο της,πιστευω πως δεν υπαρχει αλλος ατμοποιητης να σταθει διπλα του.
Ειδικα το πολυ σημαντικο για τα γουστα μου,δηλαδη το ποιοτικο ατμισμα του το εχω δει μονο στο φαινομενο και τον iatty.
Aισθητικα και λειτουργικα ειναι οπως θα επρεπε να ειναι ολοι οι επισκευασιμοι σημερα.
Αν ειχε το σφιχτη τζουρα  ετσι οπως την θελω εγω σαν ατμιστης κατι που εχω βρει μονο στο φαινομενο (zest,o.8)μεχρι στιγμης,θα ημουν και εγω με τη σειρα μου ευτυχης κατοχος του.

Αποσυνδεδεμένος dimiΚ

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1116 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 15:23 »
Επειδεί το θέμα μάλλον ξεφεύγει με αφορμή το δικό μου post προτείνω να χαλαρώσουμε.
Δεν μήλησα ποτέ ούτε για συμπεριφορές ούτε για ανθρώπους.
Μήλησα σαν κάποιον που θέλει αυτή την στιγμή να κάνει μια αγορά ( δεν αγοράζω ότι βγεί ούτε έχω 10 ατμοποιητές ) έχει επιλέξει κάποια προιόντα να δοκιμάσει και για το συγκεκριμένο δεν ξέρει που να απευθυνθεί. Τόσο απλά.
Μακάρι αν αυτό θέλει να ετοιμάσει παραγωγή να τον διαθέσει και αυτον και άλλα στο μέλλον.
Προσωπικά εγώ ανάμένω και αν δεν έχω πάρει κάτι άλλο μεχρι τότε και καταφέρω να τον δοκιμάσω κάπου τότε ναι θα τον αγόρασω.
Μέσω fb η καταστήματος το οποίο ρώτησα και αντί για απάντηση πήρα γέλια ( προς θεού όχι ειρωνικά αλλά σαν να είπα κάποιο ανέκδοτο ) ευχαριστώ δεν θα πάρω.
Σέβομαι κάθε προσπάθεια κάθε κατασκευαστή αλλά σέβομαι πάνω απ όλα εμένα σαν καταναλωτή.

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1117 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 15:33 »
Κάνεις λάθος! Η δική μου σύγκριση με άλλους κατασκευαστές αφορούσε το σχόλιο που έλεγε ότι για τον συγκεκριμένο δεν ξέρουμε το όνομά του, ποιος είναι κι από που κρατάει η σκούφια του. Όσο ξέρουμε τον imeo λοιπόν, άλλο τόσο ξέρουμε και τον oldboy. Αυτή τη σύγκριση έκανα. Όταν πας στο esmokeguru, θα μιλήσεις με τον Βασίλη, όχι με τον Imeo. Με τον ίδιο τρόπο, μπορείς να πας και στο Ατμόραμα και να μιλήσεις με τον Πρόδρομο ή στο Crazyvaper και να μιλήσεις με τον Κυριάκο. Βλέπεις εσύ καμιά διαφορά? :dontknow:
Όποιος θέλει να μιλάει απευθείας με τον κατασκευαστή, να αγοράζει από Gus, Atmistique και Ατμομηχανή λοιπόν. Αν αυτό σου φαίνεται λογικό, τότε πάω πάσο.




Αρα στην ερωτηση που εκανες απαντησες μονος σου.


Οι διαφορες ειναι :


α) Οτι ολοι οι αλλοι φτιαχνουν ατμιστικα προιοντα χρονια τωρα και ειναι ευρεως γνωστοι


β) Εχουν φυσικη εδρα στην Αθηνα, εκτος του Ιmeo που μενει Σαλαμινα, αλλα ομως στην Ελλαδα πουλαει τα προιοντα του αποκλειστικα στo esmokeguru. Επιπροσθετως μπορεις πολυ ευκολα να μιλησεις απευθειας μαζι του στα αντιστοιχα νηματα στο ECF.


Ελπιζω να καταλαβαινεις οτι αυτοι οι 2 λογοι συν το οτι δεν υπαρχει επισημη ενημερωση σε αυτο τουλαχιστον το forum δημιουργει ευλογα ερωτηματα για ορισμενους και κατα συνεπεια γινεται αυτη η συζητηση! Το κουρασαμε ! Καλο απογευμα!






Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1118 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 15:58 »
Ακριβώς το ίδιο λέω φίλε, το κουράσατε πολύ το πράγμα, λέγοντας πράγματα που δεν στέκουν και επιπλέον ερμηνεύοντας τα λόγια μου όπως να 'ναι.
α) το ότι κάποιοι είναι ευρέως γνωστοί γιατί αποτελεί μειονέκτημα για κάποιον νεώτερο στο χώρο?
β) το ότι ο Ιmeo πουλάει αποκλειστικά τα προϊόντα του σε ένα μόνο κατάστημα, γιατί δεν έχει ποτέ αναφερθεί ως πρόβλημα, ενώ για τον Cloud που διατίθεται από δύο καταστήματα, αναφέρεται ως πρόβλημα?
γ) γιατί δεν είναι πρόβλημα η επικοινωνία με τον imeo μέσω μάλιστα ενός ξένου φόρουμ και είναι πρόβλημα η επικοινωνία με τον oldboy μέσω άλλου ελληνικού φόρουμ? Επίσημη ενημέρωση δηλαδή θεωρείς την ενημέρωση μόνο μέσω του παρόντος φόρουμ?
Η ενημέρωση στο άλλο ελληνικό φόρουμ δεν είναι ενημέρωση?

Είπε ένας φίλος παραπάνω ότι μια ανακοίνωση λίγων γραμμών θα ήταν αρκετή και του απάντησα, ΕΓΙΝΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ τον Νοέμβριο, όταν βγήκαν κάποια κομμάτια και ανταλλακτικά και θα γίνει και στο μέλλον. Τι δεν καταλαβαίνετε επιτέλους?
Μήπως τελικά το πρόβλημά σας είναι ότι ο κατασκευαστής δεν ενημερώνει το e-kapnisma? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος dimiΚ

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1119 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:16 »
Δεν περιμένω ενημέρωση απο κάποιο forum τι δεν καταλαβαίνεις?
Θέλω να μάθω απο κάποιο site ή απο κατάστημα και αυτό δεν το έχω καταφέρει.
Δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα τουλάχιστον για μένα και δεν καταλαβαίνω την αντίδραση σου. Υποστήριξε την άποψη ήρεμα.
Οσο για το άλλο forum που λες έτυχε να μπω χωρίς να είμαι μέλος και να δω το νήμα του cloud που δεν είχε κάτι διαφορετικό, ( πάει καιρός 2 μήνες + ) και δεν ξέρω τι λένε εκεί τώρα και δεν μπαίνω μάλλον λόγο του ότι συνήθισα αυτο.

τελειώνει απο εμένα εδω.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1120 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:17 »
Ribot Συμφωνώ μαζί σου.
Το πρόβλημα νομίζω ότι βρίσκετε στο "Περίμενε". Μερικοί τι να κάνουμε δεν έχουν υπομονή.
Το πρόβλημα για την μη ενημέρωση το e-kapnisma δεν θα έπρεπε να είναι πρόβλημα κατά την γνώμη μου, διότι τι να κάνουμε είναι και ανταγωνιστικό Φόρουμ ειδικά για τον "Oldboy". Εμείς όμως μπορούμε να ενημερωνόμαστε και από αλλά Φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1121 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:19 »
Η λαϊκή παροιμία καλά τα λέει "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"!
Αφού δεν σας αρέσει ο τρόπος διάθεσής του και ο τρόπος συμπεριφοράς του κατασκευαστή μην τον πάρετε!
Υπάρχουν χιλιάδες εκεί έξω επώνυμοι να τους τιμήσετε....
Τώρα πάλι καταλαβαίνω και τον πόνο σας που περιμένετε πως και πως να βγεί και λόγο αυτού δεν ξέρετε τι να κάνετε!!!
Ωραια λογικη .Εγω θελω να τον παρω και δεν μπορω, γιατι δεν ξερω που να  απευθυνθώ.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1122 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:27 »
Λοιπόν παίδες επειδή βλέπω ότι συνεχίζεται η συζήτηση στο ίδιο μήκος κύματος..δηλ
(ποιος,που,ποτέ και γιατί).
Είναι κρίμα να το κάνουμε αυτό το πράγμα σε έναν άνθρωπο,ο οποίος έβαλε κάτω την γκλάβα του
και έφτιαξε ένα δημιούργημα απο το τίποτα,ζωγραφίζοντας και μετρώντας λεπτομέρειες επάνω σε ένα κομμάτι χαρτί επι μήνες στο σπίτι του.Ερασιτέχνης είναι ο άνθρωπος,τη να κάνουμε..Κακό είναι δηλαδή :hmmm: ??
Τώρα όσο αφορά το θέμα της ενημέρωσις,θα συμφωνήσω εν μέρει,ότι θα μπορούσε να ήταν και καλύτερη!!
Επίσης πιστεύω ότι δεν περίμενε να έχει τόσο μεγάλη απήχηση ο ατμο γι αυτό και πιάστηκε ας το
πούμε ''στον ύπνο''.Γιατί, δεν πιστεύω να μπορούσε να διαθέσει περισσότερα κομμάτια και να μην το εκανε για χ,ψ λόγους.Ηδη πρέπει να έχει χάσει αρκετούς ανυπόμονους πελάτες που στράφηκαν αλλού.
Όταν λοιπόν με το καλό τον πάρουν περισσότερα άτομα και θα μπορεί το νήμα να κινηθεί έτσι πως πρέπει, τότε το ξανασυζητάμε το θέμα.
Δεν μπορεί να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση με άτομα που δεν το εχουν.Ειναι χαζομάρα!!
Όχι τίποτε άλλο αλλά είμαστε και λίγοι οι κατέχοντες.. :idiot1:
Και θα πω και κάτι τελευταίο για να το κλείσω εδω.Ουτε έχω κανένα όφελος απο αυτά που γράφω,
ούτε είμαι και κανένας μ@@@@@ς που δεν έχει τη να κάνει :yes: .Όπως πιστέυω και ο καθένας εδω μέσα που θέλει να βοηθήσει με τα γραφομενά του για το όποιο προιόν αξιζει τα λεφτά του.
Απλά επειδή όπως έχω ξαναγράψει έχουν περάσει πολλοί ατμο απο τα χέρια μου, ο cloud
είναι απο αυτούς που αξίζει να έχει κάποιος,(όπως και πολλοί άλλοι που αναφέρονται πιο πάνω και όχι μόνο) και που μας βοηθάνε να μένουμε μακριά απο την κακιά συνήθεια.
Γι αυτό λοιπόν όσοι μπορούν υπομονή, αλλιώς Ειρήνη υμίν. :bye:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1123 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:29 »
Εγω θελω να τον παρω και δεν μπορω, γιατι δεν ξερω που να  απευθυνθώ.

Έχετε πρόβλημα με την ελληνική γλώσσα, δεν εξηγείται διαφορετικά!! Ρε φίλε, αυτή τη στιγμή ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ προϊόν με το όνομα Cloud One. Άρα τα δύο καταστήματα που τον πουλάνε, ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ και στα οποία θα απευθυνθείς, ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ για να σου δώσουν απάντηση.
Το "δεν ξερω που να απευθυνθώ" ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ.
Όταν ο κατασκευαστής είναι έτοιμος να διαθέσει το προϊόν του στην αγορά ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ ο ίδιος, με όποιο τρόπο επιλέξει αυτός και όχι απευθείας στο e-kapnisma.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1124 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:36 »
Ribot εσύ κάτι ξέρεις, δεν μας ενημερώνεις και εμάς για το πρόβλημα του "OLDBOY" με το e-kapnisma ??? :D :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:42 από billythekid »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12675 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem