vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, manoslykos, camber

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #615 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 23:39 »
ο πολος ειναι ρυθμιζομενος?


sorry αν εχει ξαναειπωθει.

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #616 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 23:39 »
ξερουμε καποιο καταστημα θεσσαλονικη να τον εχει???

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #617 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 00:34 »
Σαλονικα κανεις προς το παρων.οσοι τον προμηθευθηκαμε απο εδω και ειμαστε και αρκετοι σχετικα τον πηραμε απο αθηνα


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #618 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 01:15 »
ο πολος ειναι ρυθμιζομενος?


sorry αν εχει ξαναειπωθει.


Ναι.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #619 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 01:58 »
 Είναι?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #620 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 02:16 »
φυσικα και ειναι.. ;)

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #621 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 04:45 »

Το θέμα για 'μενα δεν είναι αν είναι καλύτερος από τον Eviva - Phenomenon - Kayfun 4 - Calix - Taifun.....κλπ. κλπ. κλπ.





Αυτό ακριβώς !!!! 500 ατμοποιητές αντιγραφή του KAYFUN με μικρές παραλλαγές....
Υπερκέρδος υπάρχει... Τεράστια πίτα υπάρχει και όλοι θέλουν κομμάτι της....
Ακόμη και το 1/3ο της τιμής να είναι το κέρδος από κάθε κομμάτι μου φαίνεται υπερβολικό...

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #622 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 09:19 »

τυχον συγκρισεις ατμοποιητων ειναι λιγο δυσκολο γιατι ο καθενας εχει τα δικα του χαρακτηριστικα και ο καθενας εχει γνωμη υποκειμενικη πχ εμενα μου αρεσει το παστιτσιο ενω εσενα ο μουσακας ....δοκιμαστε λοιπον φιλοι μου και αποφασιστε μην περειμενετε να σας πουν οι αλλοι πιος ειναι καλητερος .........ειναι λαθος...... 8)

Εχει απόλυτο δίκιο ο φίλος.είναι όλα υποκειμενικά
Εγώ από όσους ατμοποιητές έχω δοκιμάσει την καλύτερη αίσθηση ατμίσματος την έχω πάρει από την Ιθάκη
με το κεραμεικό.Δε μιλάω για την γεύση αλλά μόνο από την αίσθηση που ατμίζει σαν εργαλείο δηλαδή.
Μετά σε όλους τους άτμο παίζουν ρόλο τα χεράκια του καθένα όπως λέει και ο φίλος shadockan.
Αν ρωτούσα τώρα να μου κάνετε σύγκριση της ιθάκης με τον cloud,είναι δύο ανόμοια εργαλεία.
Η Ιθάκη θέλει ιεροτελεστία για να στηθεί και ο cloud στήνεται στο φτερό.
Η μια έχει 20 κομματάκια και ο άλλος 4..
Αυτή είναι η εξέλιξη,να απλουστεύσουν τα πράγματα και είναι αποδεκτό.
Ο κάθε ένας έχει τα καλά του και τα κακά του και ο κάθε χρήστης έχει τις ιδιοτροπίες του,διαφορετικά γούστα
και χούγια.όποιος πάρει τον cloud δε χρειάζεται να αγχώνεται.θα τον ατμίσει να τον χαρεί
θα τον βαρεθεί,θα βγεί άλλος Ατμοποιητής θα τον πάρει και εκείνον.
Και κάποια στιγμή μετά από κανά δυό χρόνια θα βγάλει τον cloud από το συρτάρι και θα έχει καταλάβει την αξία του
έχοντας εμπειρία και εφόσον ο άτμο είναι πραγματικά άξιος.(Υ.Γ δεν τον έχω τον άτμο)
Συγνώμη αν σας κούρασα και αν είμαι offtopic



Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #623 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 10:47 »
Συγχωρέστε την παρέμβασή μου, σχετικά off, αλλά θέλω να πω ένα δύο πράγματα περί συγκρίσεως/αξιολόγησης ατμοποιητών.

Προσωπικά δεν έχω μπει ποτέ στο τριπάκι να καθήσω να συγκρίνω δυο ατμοποιητές. Τουλάχιστον στον καιρό που είμαι στους επισκευάσιμους. Και αυτό γιατί είναι τόσες πολλές οι παράμετροι που πρακτικά αν δεν θέσεις κάποιους περιορισμούς, δεν μπορείς να έχεις ασφαλές συμπέρασμα.

Προτιμώ την αξιολόγηση. Και για να γίνει κάτι τέτοιο, πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας τι ζητάμε. Εκτός λοιπόν από το κομμάτι hardware, το οποίο από ένα σημείο και μετά έπαψε να με ενδιαφέρει (υποκειμενικό, είναι σε δεύτερη μοίρα), αξιολογώ την απόδοση στο άτμισμα. Για κάθε ατμιστή, νομίζω υπάρχει τουλάχιστον ένα αγαπημένο υγρό. Εγώ έχω 4-5 τα οποία έχουν διαφορετικό προφίλ και αυτό είναι που κοιτάω όταν πιάνω νέο ατμοποιητή στα χέρια μου, να δω πως παίζει το κάθε προφίλ. Και μιλάμε μόνο για τη γεύση, καθώς αντικειμενικά το χτύπημα θα είναι ίδιο για όλα τα υγρά όπως και το ντουμάνι, αναλόγως φυσικά τη σύσταση.

Υπάρχουν κάποια νήματα χ Vs ψ όσον αφορά ατμοποιητές, αλλά αυτά μόνο μπούσουλα μπορεί να αποτελέσουν. Μπορούμε να συγκρίνουμε κάποια πράγματα, αλλά όταν πάμε σε γεύση, πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας ότι δεν παίζουν όλα τα υγρά το ίδιο.

Τον Cloud δεν τον διαθέτω, αν όμως πέσει στα χέρια μου, έχω τις προσωπικές μου παραμέτρους με τις οποίες θα αξιολογήσω αν αυτός ο ατμοποιητής κάνει για μένα και το ατμιστικό μου προφίλ. Προσοχή, όχι να κρίνω αν είναι καλός ή όχι. Αν κάνει για μένα!

Αποσυνδεδεμένος soulisge1

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #624 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 11:54 »
Συμφωνω απολυτα με τα παραπανω λογια..ολη η ουσια βρισκεται στο αν μας κανει ενας ατμοποιητης.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #625 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 14:55 »
Aυτο ακριβως!!!Αν ταιριαζει στα γουστα του καθενος!!Μπορει να ναι ο σουπερ ντουπερ ατμο και να πηγαινει και τα παιδια στο σχολειο.....Αν ομως εμενα που καποιο αγαπημενο μου υγρο,δεν μπορει να μου το αποδωσει ετσι οπως πρεπει,τη να τον κανω???Πχ στον eviva εχω μεσα το ry4 doyble,την γευση που παιρνω απο τον eviva δεν την πηρα απο τον cloyd!!Την γευση ομως που εγω συνηθησα.Αλλος μπορει να μην εχει θεμα :thumpup: !Γι αυτο και γω του βαλα μεσα το smoke και το απογειωσε :respect: :respect: !!Γι αυτο ο καθενας στο ειδος του...και ο cloyd στα ντουμανια του :idiot1: !

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #626 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 20:24 »
Η ομάδα cloud mods στο facebook που απαγορεύει να μιλάς ελληνικά έχει σχέση με την ομάδα που παράγει τον ατμοποιητή ?

Αποσυνδεδεμένος makos

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #627 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 20:30 »
δεν ξερω αν απαγορευει αλλα ελληνικα οντως δεν εχει..

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #628 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 20:41 »
Το λέω γιατι ενα γνωστό μέλος της ατμιστικής κοινότητας διαμαρτύρεται οτι το διέγραψαν γιατί είπε μια φράση στα ελληνικά..Μία ερώτηση έκανα .

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #629 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 22:44 »
αυξανεστεεεε και πληθυνετεεε


Mobile klaz speaking...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278642 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos