vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 5 χρήστες
Mimhsdr, dkostas, Milarepa, bloodlessz, teo77

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #570 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 19:43 »
Βρε Μιχάλη, Αθήνα είσαι, πάρε ένα τηλέφωνο στα δύο μαγαζιά που τον έχουν να ελέγξεις διαθεσιμότητα και κάνε μια βόλτα από 'κει να τον δοκιμάσεις και να δεις τι θα κάνεις. Σκέψου ότι άλλοι συνατμιστές δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα. Τι να σου πούμε κι εμείς;

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #571 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 20:33 »
Καλα ντε μην βαρας... :)) Τα εχω κανει αυτα που λες απλα εχω την εντυπωση οτι οι τζουρες του τηνουν προς πολυ χαλαρες..απλα διαβαζω διαφορα και για αυτο ρωταω μπας και ειναι η ιδεα μου... :hmmm: Ερχομαι απο καυφουν που οσο να ναι εχει πιο σφηχτες τζουρες κατα την γνωμη μου!

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #572 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 21:11 »
εγώ πάντως που τον δοκίμασα από συνατμιστή κάτοχό του, εκλεισα σχεδόν τελείως τον αέρα και μου φάνηκε πολύ αεράτος για τα γούστα μου  :dontknow:

Είμαι σφιχτοτζούρα γιατρέ μου, θα ζήσω;

Φυσικά δε μπορώ να έχω άποψη για τίποτε άλλο για τον ατμοποιητή, πέραν του ότι είναι πολύ όμορφος με το clear, γιατί απλά πήρα πέντε έξι τζούρες και όχι με το δικό μου υγρό για να αντιληφθώ τη γεύση, αλλά πραγματικά είναι αεράτος για κάποιους από εμάς.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #573 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 22:06 »
Βοήθεια συνατμιστες του σύννεφου:
Κάνω απανοτες τζουρες και μου φέρνει καμένο.
Άλλαξα και το εσω o ring του ματ πολυκαρβονικου γιατί κάπου διάβασα εδώ ότι μπορεί να παίρνει αέρα και άρα φέρνει καμένο αλλά τπτ.

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #574 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 22:13 »
Μα τι κανεις; Εγω ειμαι στραβαδι ειναι ο πρωτος μου επισκευασιμος και ποτε δεν πηρα καμμενο.ουτε ποτε πειραξα ορινγκακια κλπ


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #575 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 22:17 »
Είσαι φυσικό ταλέντο εσύ.


its μήπως το υγρό σου είναι πολύ παχυρευστο;  δοκίμασες να ανοίξεις παραπάνω την καμπάνα;

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #576 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 22:22 »
Με ψηλά την αντίσταση είναι αεράτος.
Αν χαμηλώσεις στις βίδες ή αυξήσεις διάμετρο ή απλώσεις πιο πολύ το βαμβάκι σφίγγει αρκετά.


Φίλε its για τι υγρά μιλάμε?


Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #577 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 22:25 »
Εγω καποιες φορες παρατηρησα σκασιματα.πουψοφειλονται αυτα; Το πιο περιεργο ειναι οτι τα παρατηρησα σε ετοιμα υγρα και οχι σε ιδιοκατασκευη


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #578 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 22:25 »
Χαχαχαχα...
Τι να σου πω ρε Κωστή  :dontknow:
Εμένα πάλι δεν είναι ο πρώτος μου επισκευασιμος έχουν περάσεί πολλοί απτα χέρια μου.
Όταν τον στηνω παίζει καλά για καμιά 30-40 τζουρες και μετά υποψία καμένο και μετά καμένο.
Διαβασα κάπου  (νομίζω από τον Ribot ) πως και εκείνος έφαγε καμένο με το ματ πολυκαρβονικο και το άλλαξε ξανά στο clear  που έχει  (βέβαια το clear μου είπε το κατάστημα που τον προμηθευτηκα τον ατμομοποιητη ότι δεν θα ξανά είναι διαθέσιμο ). Ο λόγος που έδινε ο φίλος ήταν το χαλαρό o ring εσωτερικά στον λαιμό του πολυκαρβονικόυ και ότι ο αέρας που πιθανόν πέρναγε έφταιγε για το καμμένο. Πήρα και εγώ τα ανταλλακτικά o ring  άλλαξα το κόκκινο πάλι με κόκκινο βέβαια που μου έδωσε την αίσθηση οτι είναι πιο σφιχτο αλλά δεν... Δεν ξέρω καλά καλά και εαν φταίει αυτό αλλά σκέφτηκα να το πω μπας και κανένας φίλος πιο διαβασμένος με καθοδηγησει

Τα υγρά που κάνω είναι Cosmic Fog milk and honey (50/50) & Cutwood Boss reserve (60/40)

Η αλήθεια είναι πως στο  Boss Reserve   έφαγα πολύ καμένο. Αλλά ρε παιδί μου δεν είναι και τόσο  πηχτο. Τι άνοιξα τροφοδοσία υγρού αλλά δεν
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2015, 22:33 από its »

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #579 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 23:03 »
Πιστεύω ότι αστοχία του συγκεκριμένου ορινκ θα οδηγούσε σε πλημμύρα.
Ότι συμβαίνει δηλαδή αν ξεσφίξεις το πάνω δαχτυλίδι (αναπλήρωσης) και ατμίσεις έτσι.
Είχα το ίδιο πρόβλημα λόγω VG "έλεγα εγώ",τώρα έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν όλα τα κομμάτια έχουν το ίδιο μέγεθος αυλάκια.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #580 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 23:09 »
Δεν έχεις άδικο σε αυτό.
Όντως εάν το o ring είχε αστοχια θα έπρεπε να έχουμε πλημμύρα.

Σε ποια αυλακια αναφέρεσαι deimo

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #581 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 23:16 »
αν και δεν εχω εμπειρια απο τον συγκεκριμενο ατμο, οταν ηθελα να δοκιμασω αν παιρνει παραπανισιο αερα απο κακη στεγανοποιηση πχ χαλασμενο ή μη καταλληλο oring εκλεινα τελειως την εισαγωγη του αερα και τραβαγα τζουρα απο το ντριπ τιπ.. αν νιωθεις οτι περναει αερας παροτι εχεις κλεισει τλειως την ρυθμιση εισαγωγης αερα...εχεις θεμα

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #582 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 23:45 »
Μα εδώ είναι πιθανόν  το θέμα. ..
Όπως πολλοί φίλοι έχουν πει το o ring του αέρα είναι χαλαρό με αποτέλεσμα να γυρνάει εύκολα.
Ακόμα και εάν κλείσεις την εισαγωγή του αέρα ρουφάει κανονικά μια σφιχτη τζουρα αλλά ρουφάει.
Όταν με τα 2 μου δάχτυλα και με κλειστο αέρα πιεσα το δαχτυλίδι κι αν ταυτόχρονα ρουφηξα τότε ήταν στεγανο δεν πέρναγε αέρας. Ερώτηση ομως: τι σχέση έχει αυτό με το καμμένο? Παίζει ρόλο?

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #583 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 00:27 »
Τα αυλάκια τροφοδοσίας στο σπείρωμα του ντέκ.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #584 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 00:39 »
λοιπον φιλε Its
καταρχας πριν βαλεις το βαμβακι δοκίμασε μπας και εχεις hotspots.


θα ηθελα να δω το σεταπ σου.
δοκίμασε να κανεις σεταπ αλλα kayfun.δλδ να πατησεις το βαμβακι και να μην πατανε τα βαμβακια στα καναλια.


αν έπαιρνε απο καπου αερα θα πλημμύριζε..ειναι πολυ στεγανος.
ετσι οπως κοιτας τα σημαδια της καμπανας μετρα 4-5 φορες το σημαδι καθως γυρνας.δλδ 4-5 μισες στροφες.αν παίρνεις καμμενο γυρνα μιση στροφή ΠΙΣΩ.


τα υγρα που κανεις τα εχω κανει και εγω και πυροβολανε...ουτε καν υποψια καμμενου.ουτε καν.


επίσης κατι που δεν ειναι σιγουρο αλλα δοκιμασε το.βαλε την πανω ταπα το ζαγρε απο κατω και το γυαλισμενο απο πανω.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12722 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123551 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos