vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, maprix

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #540 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 00:50 »
Σε παραπλήσια σεταπ θα δείτε διαφορά στην κατανάλωση μόνο αν ο ένας από τους δύο ατμοποιητές εχει πρόβλημα στην υποπίεση του τανκ και είτε κολυμπάει την αντίσταση είτε την στεγνώνει.
Ο cloud δεν έχει κανένα πρόβλημα ίσα ίσα είναι και απο τους ποιο σωστούς που έχω δει ως τώρα, αυτό το δείχνει και στο ντουμάνι που ανάποδα απο ότι έγραψε κάποιος ποιο πάνω το πολύ δεν δημιουργείτε απο το πολύ υγρό αλλά απο τη σωστή ποσότητα υγρού συνδυαστικά με το ρεύμα που δίνουμε μιας και δεν θέλουμε να του πνιγούμε την θερμοκρασία και βέβαια και στην γεύση που για να βγεί σωστή προϋποθέτει σωστό αέρα, σωστή ποσότητα υγρού και σωστό ρεύμα, όλα αναλογίες είναι αν κάτι από αυτά δεν δουλέψει σωστά χαλάει και κάτι άλλο μαζί του.


Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #541 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 00:52 »
Τι διαμετρο coil εχετε δει οτι παιζει καλυτερα?Σημερα τον πηρα και προσπαθω να τον βρω ακομα

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #542 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 01:09 »
30-32 σύρμα σε 2αρι τρυπάνι είναι μια καλή αρχή  :thumpup:

Σε εσάς ρε παιδιά γυρνάει με ευκολία το δαχτυλίδι του αέρα?

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #543 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 01:11 »
Geo84 στησε σε 2,5 και πανω διαμετρο.εγω κανω micro coil 2.5 διαμετρο 0,32 συρμα.

οσο για το afc εγω εβαλα μια σβούρα κλώστη και απο πανω το oring και τελος..παιζει μια χαρα.ελπιζω να υπάρξει update αυτου του oring ...


η κατανάλωση ειναι μια χαρα σε μενα παντως.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #544 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 01:13 »
Σε παραπλήσια σεταπ θα δείτε διαφορά στην κατανάλωση μόνο αν ο ένας από τους δύο ατμοποιητές εχει πρόβλημα στην υποπίεση του τανκ και είτε κολυμπάει την αντίσταση είτε την στεγνώνει.
Ο cloud δεν έχει κανένα πρόβλημα ίσα ίσα είναι και απο τους ποιο σωστούς που έχω δει ως τώρα, αυτό το δείχνει και στο ντουμάνι που ανάποδα απο ότι έγραψε κάποιος ποιο πάνω το πολύ δεν δημιουργείτε απο το πολύ υγρό αλλά απο τη σωστή ποσότητα υγρού συνδυαστικά με το ρεύμα που δίνουμε μιας και δεν θέλουμε να του πνιγούμε την θερμοκρασία και βέβαια και στην γεύση που για να βγεί σωστή προϋποθέτει σωστό αέρα, σωστή ποσότητα υγρού και σωστό ρεύμα, όλα αναλογίες είναι αν κάτι από αυτά δεν δουλέψει σωστά χαλάει και κάτι άλλο μαζί του.




Δεν εγραψα οτι πρεπει να εχουμε υπερτροφοδοσια Alex.
Απλα οτι αφου ατμοποιει καλυτερα λογο πλουσιου αερα , τοτε θα τραβηξει και υγρο πιο γρηγορα .
Οχι οτι ρουφαει ο ατμ/της .  Εγω ρουφαω γιατι μ' αρεσει και το καταναλωνω χωρις να το καταλαβω............

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #545 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 06:55 »
Καλημερα στην παρεα!!!Παιδες ο ατμοποιητης δουλευει τελεια!!Απλα εμεις...ρουφαμε και τα λεμε  :laugh1: !!!

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #546 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 09:52 »
Σε εσάς ρε παιδιά γυρνάει με ευκολία το δαχτυλίδι του αέρα?
Και στον δικό μου γυρίζει το δαχτυλίδι με πολύ ευκολία ενώ σε ενός φίλου κανονικά.  Άρα υποθέτω ότι σε κάποιες παρτίδες υπάρχει αυτό το ελάττωμα.

Διόρθωση γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2015, 11:45 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #547 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 10:12 »




Δεν εγραψα οτι πρεπει να εχουμε υπερτροφοδοσια Alex.
Απλα οτι αφου ατμοποιει καλυτερα λογο πλουσιου αερα , τοτε θα τραβηξει και υγρο πιο γρηγορα .
Οχι οτι ρουφαει ο ατμ/της .  Εγω ρουφαω γιατι μ' αρεσει και το καταναλωνω χωρις να το καταλαβω............

Ο πλούσιος αέρας δεν θα δώσει μεγαλύτερη κατανάλωση αλλά απο ένα σημείο και μετά θα σου αλλάξει την γεύση, ο cloud δεν θα έλεγα ότι έχει πλούσιο αέρα,

Βασικά δεν απαντούσα σε σένα αλλά γενικά πριν, τώρα αφού μπήκαμε σε αυτή την συζήτηση να προσπαθήσω να εξηγήσω τι έχω κκαταλαβει εγώ για το ποιές είναι οι ισορροπίες και πως δουλεύει ενα τανκ.  ο cloud είναι ένα πολύ πετυχημένο παράδειγμα.

Αρχικά έχουμε το Βεντούρι και είναι αυτό που εφόσον η εξωτερική υποπίεση δουλεύει σωστά και ο αέρας εσωτερικά δεν δημιουργει πολλαπλές δίνες  φροντίζει να μην είναι η καμπάνα σου πολύ υγρή εσωτερικά, όλος ο ατμός να έρχετε στο drip tip και το βαμβάκι να τροφοδοτήτε απο υγρό, επίσης οταν γινετε σωστα (ενννοώντας συγκεκριμένη ροή και ποσότητα αέρα ) βοηθάει αρκετά την γεύση αν δημιουργούσαμε παραπάνω δίνες αέρα μέσα θα έβλεπες οτι η γεύση θα αρχίζει να πηγαίνει βόλτα και να μειώνετε η πόσοτητα του ατμού. Το βεντούρι έχει να κάνει με την σχεδιάση του deck όπως και την καμπάνας. Για να ισχύσει αυτό θα κάνουμε μια παραδοχή ότι το ρεύμα και η τροφοδοσία είναι σταθερά.

Το επόμενο είναι αυτό που συζητάσαμε η κατανάλωση και είναι συνιστώσα απο ρεύμα - τροφοδοσία, η τροφοδοσία έχει πάλι να κάνεί με το βεντούρι εσωτερικά όπως και την σωστή μόνωση και σχεδιασμό του εξωτερικού τανκ για την δημιουργία και την συντήρηση της υποπίεσης,το ρεύμα πρέπει να είναι σταθερό και να μην υπερβαίνει κάποια πλαίσια που ορίζωνται απο το βαμβάκι μας (πόσο γρήγορα θα απορροφήσει και θα μεταφέρει υγρό). Οπότε περισσότερο ρεύμα μεγαλύτερη κατανάλωση, απο το σημείο που θα σταματήσουμε να έχουμε αρκετή υποπίεση η δεν θα μπορέσει το βαμβάκι να μεταφέρει αρκετά γρήγορα θα αρχίσει να ανεβαίνει η θερμοκρασία, αρχικά ανεβάζοντας το χτύπημα (συνιστώσα θερμοκράσιας - νικοτίνης) και μετά αλλειώντας την γεύση. Εδώ θα κάνουμε την αντίθετη παραδοχή ότι ο αέρας είναι σταθερός δηλαδή το σύστημα είναι σωστά μονωμένο και ο αέρας ακολουθεί συγκεκριμένη διαδρομή μέχρι το στόμα μας.

Ολα αυτά έχουν να κάνουν με το ιδανικό, απο εδώ και πέρα αρχίζουμε να αφαιρούμε κατασκευαστικά ελλατώματα, προβλήματα κατασκευής, προβλήματα με ρεύμα και πάει λέγωντας.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #548 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 12:46 »
Σχεδον τα ιδια λεμε , αλλα με διαφορα καποιων σελιδων αδερφε... ;D




Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #549 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 16:04 »
Παιδια να ρωτησω απο ποια καταστηματα στην Αθηνα μπορω να προμηθευτω τον cloud one?  :D

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #550 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 16:07 »
Crazy vapers. Atmorama

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #551 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 18:04 »
Ακομα μια.........


Crazy Vaper .     
Οχι Crazy Vapers

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #552 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 19:36 »
Σε εσάς ρε παιδιά γυρνάει με ευκολία το δαχτυλίδι του αέρα?
Και στον δικό μου γυρίζει το δαχτυλίδι με πολύ ευκολία ενώ σε ενός φίλου κανονικά.  Άρα υποθέτω ότι σε κάποιες παρτίδες υπάρχει αυτό το ελάττωμα.

Διόρθωση γραμματοσειράς

Γιαννη σε σχέση με το τι μου προσφέρει ο ατμοποιητης αυτό είναι πταισμα  ;D
Εγώ το έλυσα από σπόντα.  Βρήκα κάτι o ring που είχα καβατζα δοκιμαζα δοκιμαζα ε και του έκατσε το σωστό  (νομίζω από καυφουνη)  :))
Βέβαια ας μας πουν τα χαρακτηριστικά ο κατασκευαστης μήπως κάποιος φίλος θέλει να πάει να αγοράσει μιας και το κόστος είναι τπτ

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #553 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 19:53 »
Εννοείται και για μένα ότι είναι πταίσμα.  Είναι ότι καλύτερο έχω ατμισει...απίστευτη γεύση. Παρόλα αυτά, είναι σημαντικό γιατί έχω συνεχώς το νου μου μην ανοίξει η κλήσει περισσότερο απο αυτό που θέλω, οπότε θα τσεκάρω το κόλπο του φίλου με την κλωστή και θα περιμένο σωστό γιατρικό απο τον κατασκευαστή.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #554 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 22:55 »
Και κατι αλλο παιδια επειδη σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα του cloud one...Επειδη ειδα καποιες ανισυχιες σχετικα με την εξεληξη του ατμοποιητη, αυτη θα ειναι η τελικη του μορφη ή καλυτερα θα ηταν να περιμενω λιγακι για τυχον εξελιξεις - αναβαθμισεις?  :hmmm: (Ρωταω γιατι ακουγεται οτι ειναι σε δοκιμαστικη εκδοση και για αυτο υπαρχουν και περιορισμενα τεμαχια... :-\ )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123581 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos