vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

226 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Sergios, Milarepa, Xxristos, Kouros17, demaker

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #360 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 16:14 »
Λοιπον....εχουμε και λεμε μετα απο 2 μερες συμβιωσης.... :bow: :victory: :love_hearts: χανω πλεον την γυναικα μου μεσα στο σπιτι απο το ντουμανι :respect: !!!Χωρις πλακα ομως...πολυ ντουμανι!!!Στημενος με ni200 0.30 σε 2,5mm τρυπανακι,5 σπειρες 0,08Ω 210 βαθμους c,με υγρο smoke 6mg 50/50.Απο γευση μπορω να συγκινω με kayfoyn v4 που εχω δοκιμασει το υγρο αυτο με το ιδιο στησιμο και ειναι κατα πολυ ανωτερος ο cloyd!!Σε αλλο υγρο, ry4doyble δοκιμη με eviva,υστερει λιγο(αλλα λογω κεραμικου)!!Στο δια ταυτα...αφου του εκανα ενα γρηγορο μπανακι(που δεν το χρειαζονταν,αλλα λεμε),τον εστησα σε μισο λεπτο, γεμισα και ατμισα.....η απολυτη ικανοποιηση!!!Ειναι τοσο απλος,που λες και τον ειχα χρονια!!Αφου να φανταστειτε ακομα δεν εχω μετρησει το ποσες φορες θα στριψω την καμπανα.Με το ματι το κανω και δεν ειχα κανενα προβλημα...(με το clear  παντα ετσι.)Ενα μεγαλο μπραβο στον δημιουργο!!!

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #361 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 16:17 »
καλοατμιστος...ειναι πολυ μπροστα και ο ατμοποιητης και ο δημιουργός του.. :thumpup:


παρτε και μια φωτο απο μενα..δεν ειναι ομορφος...αλλα ειναι αλητεια


Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #362 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 21:04 »
Εδώ παρεούλα με τον άλλο αγαπημένο μου.

Με το DNA200 κατάφερα και έπαιξα το σύρμα μου  (NiFe48 από zivipf ) πάνω στον Cloud One με τις σωστές επιτέλους ρυθμίσεις.

Όπως ξαναέγραψα είναι πολύ παιχνιδιάρης ο άτιμος :)


Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #363 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 01:39 »

DeareN μιας και εγω ειμαι κατοχος του τηλεμαχου v2 plus και καλοβλεπω και τον cloud one για μελλοντικη αγορα βρισκεις διαφορες στο ατμισμα; Αν ναι ποιες ειναι αυτες; Ουσιαστικα και οι δυο εχουν ευκολο γεμισμα απο πανω, δαχτυλι για ρυθμιση αερα και οι δυο,  ρυθμιση υγρου απο το ντριπ τιπ, ευκολο στησιμο σε δυο βιδακια...διαφορετικο κοστουμι μονο!

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #364 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 10:46 »
Μιας και είναι λίγο offtopic ας κάνω Copy Paste αυτό που έγραψα στο Facebook για να σου απαντήσω

[spoiler]
Ο καθένας έχει τα υπέρ και κατά. Αν θες βελούδινο άτμισμα με πυκνό ντουμανι τότε Cloudone.  Αν θες τσιγαρίσιο άτμισμα με αγριοτερο χτύπημα τότε Τηλέμαχο.
Εγώ χρησιμοποιώ διαφορετικές ώρες της ημέρας τον καθένα.
Πολύ καλύτεροι και οι δύο από τους καυφουνηδες που ήμουν κολλημένος χρόνια...

[/spoiler]

Είναι πολύ ευχάριστο που έχουμε ελληνικά προϊόντα τέτοιας ποιότητας...

Είχα και φαινόμενο,calix, όλους εκτός του eviva.

Για να έχω κρατήσει αυτούς τους 2 κάποιος λόγος υπάρχει οπότε τέλος από εμένα οι συγκρίσεις, όλα τα υπόλοιπα είναι καθαρά υποκειμενικά...

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #365 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 10:54 »
για σφιχτές τζούρες τύπου kayfun (εγώ τους χρησιμοποιώ και με μικρής διαμέτρου οπή στα ντριπ τιπ) ποιός αποδίδει πιο απροβλημάτιστα;Ζητούμενο ο πυκνός ατμός με σώμα.Στήσιμο στους καυφούν κάνω με 28άρι σύρμα σε δυάρι τρυπανάκι, αντιστάσεις γύρω στο 1.5ωμ και μεταξύ 9.5-11 βατ. Να φανταστείς ο φαινόμενο στις 2 από τις 6 τρύπες αέρα ανοιχτές μου φάνηκε αεράτος! :eyesplash:

Δε ρωτώ για τη γεύση, αυτό είναι όντως υποκειμενικό και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες στο στήσιμο.Μηχανικά τρόπον τινά ρωτώ, γιατί μπορεί κάποιος άτμο αν ρυθμίσεις το δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα να είναι σχεδόν κλειστό να μην μπορεί να αποδώσει καλά.Γι'αυτό ανέφερα το στήσιμο και τις προτιμήσεις μου σε εισαγωγή αέρα
 

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #366 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 11:01 »
Σφίγγει η τζούρα όσο θέλεις και στους 2.
Παίζουν απροβλημάτιστα ακόμη και σε τζούρες Hellfire, οι παλιότεροι γνωρίζουν τί θα πει τζούρα Hellfire, ήθελε δυνατά πνευμόνια τόσο κλειστή ήταν.

Ο Cloud One κάθεται καλύτερα σε κάποιον που έχει μάθει στήσιμο kayfun αυτό είναι το μόνο σίγουρο

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #367 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 11:30 »
για σφιχτές τζούρες τύπου kayfun (εγώ τους χρησιμοποιώ και με μικρής διαμέτρου οπή στα ντριπ τιπ) ποιός αποδίδει πιο απροβλημάτιστα;Ζητούμενο ο πυκνός ατμός με σώμα.Στήσιμο στους καυφούν κάνω με 28άρι σύρμα σε δυάρι τρυπανάκι, αντιστάσεις γύρω στο 1.5ωμ και μεταξύ 9.5-11 βατ. Να φανταστείς ο φαινόμενο στις 2 από τις 6 τρύπες αέρα ανοιχτές μου φάνηκε αεράτος! :eyesplash:

Δε ρωτώ για τη γεύση, αυτό είναι όντως υποκειμενικό και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες στο στήσιμο.Μηχανικά τρόπον τινά ρωτώ, γιατί μπορεί κάποιος άτμο αν ρυθμίσεις το δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα να είναι σχεδόν κλειστό να μην μπορεί να αποδώσει καλά.Γι'αυτό ανέφερα το στήσιμο και τις προτιμήσεις μου σε εισαγωγή αέρα


Ιωαννα ειναι αερατος...δεν εχει την υποπιεση που εχει ο kfl+ ακομη και με κλειστο αρκετα το afc ring.παντως ΠΡΕΠΕΙ να τον δοκιμάσεις.θα παθεις πλακα.
θα αρχίσεις της ψευτο πνευμονικες χωρις να το καταλάβεις.

επίσης πρεπει να εχεις κατα νου οτι οταν εχεις πολυ αερα μεγαλωνεις την διαμετρο του coil και το κατεβαζεις προς την εισαγωγη.



Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #368 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 11:34 »
εμ με ξύνει να μην πω τί πάλι  :))

κατά τη γιορτή μου εάν πορευτώ με σύνεση  :hmmm: ίσως και να καταφέρω να τον τιμήσω.Εμένα μου φαίνεται και κούκλος με το clear, μου αρέσει η μίνιμαλ αισθητική του...Και οι πνευμονικές δε με χαλάνε, απλά δεν δοκίμασα ποτέ σε τανκάτο.

Δυστυχώς για να τον δοκιμάσω θα πρέπει να τον αγοράσω και αυτό δεν είναι και εύκολο στις μέρες μας!Δεν έρχεσαι να κεράσουμε κανένα τσιπουράκι, μαζί με το ατμοβαλιτσάκι σου λέω εγώ;Κοντά είμαστε  ::)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #369 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 11:49 »
Συμφωνώ απολύτως με malossi, ο Cloud είναι αεράτος, αλλά η λέξη δεν έχει την ίδια έννοια όπως όταν την χρησιμοποιούμε για τον subtank ας πούμε και άλλους του είδους του. Είναι σαν να ρουφάς πυκνό, γεμάτο σώμα ατμού και γι' αυτό πιστεύω δε χάνει σε γεύση, τουναντίον τη δίνει απλόχερα.
Ξέρεις Ιωάννα, είναι λίγο δύσκολο πολλές φορές να περιγράψεις κάτι που είναι αρκετά διαφορετικό απ' ότι έχουμε συνηθίσει ως τώρα. Αν τον δοκιμάσεις είναι δύσκολο να αντισταθείς στην συνολική αίσθηση ατμίσματος, έχοντας βέβαια πάντα κατά νου ότι θα υπάρχουν και εξαιρέσεις, όπως σε όλα τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #370 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 12:09 »
Σε ψηλή VG κάθε πέντε τζούρες στεγνό φιτίλι :(
Σε πιο λεπτόρρευστο άντε ανά ώρα.
Ευτυχώς προειδοποιεί.
Τι σημασία έχει το βαμβάκι αν δεν μου ανεβάζει καθόλου υγρό?
Κάτι κάνω λάθος ή κάτι ξέχασα αλλά τι?
Θέλω να επιμείνω γιατί βλέπω ότι αξίζει.
Καμιά ιδέα?

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #371 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 12:10 »

εμ με ξύνει να μην πω τί πάλι  :))

κατά τη γιορτή μου εάν πορευτώ με σύνεση  :hmmm: ίσως και να καταφέρω να τον τιμήσω.Εμένα μου φαίνεται και κούκλος με το clear, μου αρέσει η μίνιμαλ αισθητική του...Και οι πνευμονικές δε με χαλάνε, απλά δεν δοκίμασα ποτέ σε τανκάτο.

Δυστυχώς για να τον δοκιμάσω θα πρέπει να τον αγοράσω και αυτό δεν είναι και εύκολο στις μέρες μας!Δεν έρχεσαι να κεράσουμε κανένα τσιπουράκι, μαζί με το ατμοβαλιτσάκι σου λέω εγώ;Κοντά είμαστε  ::)



αν στον φερω θα πρεπει μετα να τον παρεις και θα σε βαλω απο τωρα σε εξοδα βρεε.πρεπει να γινει μια βόρεια συνάντηση παντως...

Αποσυνδεδεμένος aaitken

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #372 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 12:18 »
Σε ψηλή VG κάθε πέντε τζούρες στεγνό φιτίλι :(
Σε πιο λεπτόρρευστο άντε ανά ώρα.
Ευτυχώς προειδοποιεί.
Τι σημασία έχει το βαμβάκι αν δεν μου ανεβάζει καθόλου υγρό?
Κάτι κάνω λάθος ή κάτι ξέχασα αλλά τι?
Θέλω να επιμείνω γιατί βλέπω ότι αξίζει.
Καμιά ιδέα?

Με σκέτη VG και με δικές μου κροκοδείλιες τζούρες δεν στεγνώνει ποτέ ...οπότε δες το στήσιμο σου
Hellfire τζούρα μόνο με κλειστές τις τρύπες !!!

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #373 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 13:35 »

Μιας και είναι λίγο offtopic ας κάνω Copy Paste αυτό που έγραψα στο Facebook για να σου απαντήσω


[spoiler]
Ο καθένας έχει τα υπέρ και κατά. Αν θες βελούδινο άτμισμα με πυκνό ντουμανι τότε Cloudone.  Αν θες τσιγαρίσιο άτμισμα με αγριοτερο χτύπημα τότε Τηλέμαχο.
Εγώ χρησιμοποιώ διαφορετικές ώρες της ημέρας τον καθένα.
Πολύ καλύτεροι και οι δύο από τους καυφουνηδες που ήμουν κολλημένος χρόνια...


[/spoiler]


Είναι πολύ ευχάριστο που έχουμε ελληνικά προϊόντα τέτοιας ποιότητας...


Είχα και φαινόμενο,calix, όλους εκτός του eviva.


Για να έχω κρατήσει αυτούς τους 2 κάποιος λόγος υπάρχει οπότε τέλος από εμένα οι συγκρίσεις, όλα τα υπόλοιπα είναι καθαρά υποκειμενικά...


Θα συμφωνήσω σε όλα εκτός απο αυτό εδώ
Αν θες τσιγαρίσιο άτμισμα με αγριοτερο χτύπημα τότε Τηλέμαχο.
Μπορείς στον cloudone απο το ποιο απλό να κατεβάσεις τα Ω κάτω απο το 0,8 σε ανοικτό σπείρωμα μέχρι να κάνεις microcoil στ- +-0,5 το οποιό αν και θα ρίξει την γεύση πάει όλα τα άλλα στο ταβάνι




Και εγώ αυτούς τους δύο έχω κρατήσει αλλά για τελειώς άλλο λόγο, ο Τηλέμαχος με κλειστές τις επιπλεόν τρύπες στο deck εχει πολύ ποιο απαλό χτύπημα απο τον Cloudone (εννοήται ότι είναι παραπλήσια τα στησίματα), εν μέρη γιατί είναι πολύ ποιο αραιώμενος ο ατμός του και εν μέρη γιατί είναι αρκετά μεγαλύτερο το volume στην καμπάνα (αλλιώς συνολικός χώρος ατμοποιήσης).
Επίσης ο τηλέμαχος v2+ και ο v1 για να έρθουν σε τέτοιο επίπεδο απόδοσης έχουν πάρα πολύ δύσκολο στήσιμο, ενώ ο cloudone είναι πολύ ποιο εύκολος, αν τώρα κατεβάσουμε το ζητούμενο επίπεδο απόδοσης στο ότι μου βγεί τα πράγματα αλλάζουν με τον τηλέμαχο να είναι ποιο εύκολος οριακα στο στήσιμο και με αρκετά χαμηλότερη απόδοση βέβαια.


Να πω βέβαια ότι τα τελευταία 4+ χρόνια οι βασικοί μου ατμοποιήτες είναι όλοι απο τις σειρές gg και όπως και να το κανούμε η μακροχρόνια χρήση ανεβάζει την εμπειριά ακόμα και να μην το θέλουμε, ίσως για αυτό και ώς τώρα ότι άλλο είχε πέσει στα χέρια μου στο τέλος το έδινα.


Εβιβα δεν είχα πάρει ούτε εγώ γιατί το ce2 κεραμικό ήμουνα σίγουρος ότι δεν θα είχε καμία τύχη στην σύγκριση με την Ιθάκη, οπότε για αυτό δεν έχω άποψη.


Ξεκάθαρα το γεγονός ότι συγκρίνουμε την γεύση ατμοποιητή χωρίς κεραμικό με άλλες κατηγορίες που παραδοσιακά χρησημοποιούσαμε για να έχουμε καλή γευσή, για μένα συμβολίζουν την επιτηχία  του ατμοποιητή και αυτό δεν έχει σχέση με το αν είναι καλύτερος η όχι τελικά.


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

**
Να προσδιορίσω μόνο ότι στο σημείο που αναφέρωμαι για την αντίσταση του cloud εννοώ οτι δίνω ρευμα της τάξεως του 4 με 4,15V, οπότε έχω μια μέση απόδοση watt per mm, που εφόσον
1) το ηλεκτρονικό(dna40, yihi350j για τα αλλά δεν ξέρω ) μετράει με ταχύτητα, ακρίβεια και δίνει σωστά το ρεύμα
2) το σύρμα είναι απο 0,25 μέχρι 0,35,
3) τα βαμβάκια πάτανε σωστά στο ντεκ και δεν είναι σαν 8 καρό και
4) η νικοτήνη είναι σωστά ανακατεμένη με την βάση η την οποιαδήποτε μίξη έχετε κάνει
εχετε αρκετά καλές πιθανότητες να σας δώσει το περιγραφόμενο απο μένα αποτέλεσμα.


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2015, 14:33 από alex74 »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #374 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 15:07 »
O CloudOne στα clouds... με ντριπτιπ από Calix (Sorry Calix...)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12717 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123546 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos