vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

177 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, gfilip, lagoudakis, ZoeM, Jorge, FaniFox, John K, camber, Milarepa

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
οταν ακουμπαει ενα συρμα στο ντεκ που στηνεις.ή αν εχεις ανοικτο κοιλ,αν ακουμπανε καποιες σπειρες.παντως επειδη δεν εχω αποψη για τον lemo ας ρωτησεις καποιον που τον εχει να σου πει καλυτερα


Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Hot spot είναι το ίδιο με την άμεση μετάφραση του στα ελληνικά, ένα σημείο στην αντίσταση όπου δημιουργείται πολύ περισσότερη θερμότητα. Συμβαίνει άμα δεν θερμένεται ομοιόμορφα το microcoil.

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
μια ερωτησούλα , , μόλις χθες το μεσημεράκι μου ήρθε αυτό το σύρμα απο ελληνικό μαγαζί
και δεν μπορώ να το βρω στην μηχανή που χρησιμποιείς για να δεις τα Coils που μπορείς να φτιάξεις.


Αυτά τα στοιχεία που έβαλα , είναι σωστά ;


http://www.steam-engine.org/coil.asp?mat=n20&r=0.5&dia=0.3&wl=100&id=3&ws=0.001

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
To Ν20 έχει μεγαλύτερο ποσοστό χρωμίου στο κράμα, 20% αντί για 10. Δεν βλέπω επιλογή για Ν10 αλλά κοντά θα είσαι μέσες άκρες.

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Ουσιαστικά έχει μικρότερη αντίσταση από αυτό που έχεις βάλει. Την είχα πατήσει και γω και είχα πάρει τέτοιο σύρμα από ένα ηλεκτρονικοτσιγαράδικο στη γειτονιά μου και έπρεπε να κάνω καμιά δυο σπείρες παραπάνω για να φτάσω την αντίσταση που έβρισκα με N20.

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
και αν φτιαξω Coil με 5 σπειρες θα βγει καλη η γευση και ο ατμος ?

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
παιδια, μια ερωτηση απο που προμηθευεστε Kanthal A1 0,32μμ  και 0,4μμ. πηρα προσφατα απο ελληνικο καταστημα αλλε δε μου αρεσει η ποιοτητα του.

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
@Sergor
Vapespot δαγκωτό!


@Paladin
Δεν με είχε ξετρελάνει τότε να σου πω την αλήθεια. Μόλις δοκίμασα Kanthal έπαθα σοκ. Ήμουνα ακόμα noobas βέβαια, μπορεί να είχα κάνει κακό στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
τι εννοεις ;; τι σε ειχε ξετρελανει ;; οι 5 σπειρες Nicrhome ?

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Εννοώ ότι δεν μου πολυάρεσε το συγκεκριμένο σύρμα τότε που είχα δοκιμάσει. Αν θες να δοκιμάσεις πάντως ένα στήσιμο, 5-6 σπείρες με κενό ανάμεσα, μονή αντίσταση, νομίζω θα 'ναι μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
ΟΚ Ωραίος :)
Ερωτησούλα :)
Αν βαλω ολο το συρμα ( την κουλουρα ) σε λευκο ξυδι , καυτο ή ζεστό , λες να χαλασει το συρμα ;;

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Αμφιβάλλω. Ο καλύτερος τρόπος να το καθαρίσεις βέβαια είναι με πανάκι και οινόπνευμα ή ζεστό νερό και υγρό πιάτων.

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
εφόσον το καθαρίσω με οινόπνευμα και πανάκι , μέτα το τρίβω με νερό και μετά το στεγνώνω με χαρτοπετσέτα να υποθέσω ;;
για να μπορώ να το χρησιμποιήσω χωρίς να το κάνω το Dry Burn .. σωστά ; ή όχι ;


Και αν θέλω να τα γλυτώσω όλα αυτά , παραγγέλνω από [size=0px]Vapespot.gr ?[/size]

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Ναι και στις δύο ερωτήσεις σου.

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Έκανα Coil με το Nichrome-10 , 7 σπείρες , σχεδόν κολλητές  με 0,30 μμ κενό μέσα, και μου βγήκε 1,78 OHM   :wall:


με τα 1000 ζόρια , και η ώρα είναι 6:40 το πρωι .. έχω κάνει 4 Coils ..


το τελευταίο Coil , είναι 3 σπείρες ίσα-ίσα .. 0.30μμ κενό μέσα, μου βγένει 0.73 OHM..
το θέμα είναι ότι σε 0.2 Seconds στα 20 Watt , έχει ζεσταθεί όλο το Coil αλλά και τα πόδια από το Coil... τι γίνετε ;; τα πόδια πρέπει να ζεστένονται ;;;
δεν το βάζω στο στόμα μου αυτό το Coil..
το αφήνω στην άκρη και θα φτιάξω με Canthal :(
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 06:42 από Paladin »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix